Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#61 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 01 March 2007 - 02:24 PM

Да,така е,надали някой ще купи от борса куче за 1300 Евро.А и аз не съм чувала Развъдник да си оставя кучетата в борса.Може да има такъв случай,но аз не знам.А и се чудя какъв ще е тоя развъдник,който ще си оставя кучетата в борса oleeee

#62 Потребителят е офлайн   Dogo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 249
  • Регистрация: 09-May 06
  • Gender:Male
  • Location:Бургас
  • Skype:

Публикувано: 02 March 2007 - 01:23 AM

Здравейте пак. Моето скромно мение е : Не не не нямам думи. Цитирам ви две обяви една под друга побликувани във вестник. 1) Развъдник Голдън, Варна - елитни кучета от всички породи. ???? !!!!!! 2) Развъдник Голдън, Варна - изкупува кучета от всички породи ????? !!!! Коментара ми мисля е излишен !!!! Това развъдник ли е или борса ??? Вие си решавате ??!! Относно борса или развъдник, каквото и да си говорим и в двата случая става дума за пари !!! Единствената разлика е, че стопаните на кученцата от развъдним мислят за малките със сърцето и душата си, а не само за парите !!! Този факт е на 1-во място. Относно това дали кученцето е от борса или от развъдник стопанина така или иначе си го обича. Не съдете хората !!! Много е трудно да си признаеш, че си бил измамен !!! Ако трябва да се избира между двете естествено е да се избере РАЗВЪДНИК, това е по разумния варянт. Но в България почти всеки гледа по евтиното за това и стават такива (меко казано ) недоразумения. ПО- добре даите малко повече пари за кученце, но гаранциите за това което искате, и това което получавате са по големи !!!

Цялата работа е, че няма закони според мен думара РАЗВЪДНИК не трабва да се използва от всеки, а само от хората които имат документи за това !!!

Дано не съм обидил никой ТОВА си е лично мое мнение !!!!

Обичайте си кучетата, независимо какъв пол, размер и цвят са !!!

Честита Баба Марта на всички и най- вайжното е да сме живи и здрави всички, за да може да гледаме и развъждаме кучетата си както трябва !!!

Поздрави cheers cheers cheers w) w) w)

#63 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 02 March 2007 - 02:44 AM

Първо. един развъдник за да може да печели трябва да има 20 кучки и 30 години история.
Второ. Цените на развъдниците не са по високи! НАПРОТИВ! Цените в магазините са! Последно видях лабрадор, шоколадов, 400 евро. В Сърбия, от страхотна кръв и линии се продават по принцип 300 евро с доказан произход и изследвания за наследствени заболявания!!!
Трето. РАЗВЪДЧИК е селеционер и пазител на порода. РАЗМНОЖИТЕЛ е собственик на женско куче, харесал си мъжкаря на комшията, защото "кучето му трябвало да роди поне веднъж". ТЪРГОВЕЦ е човек, който купува и продава на по-висока цена! Ако си мисли някой, "аз си харесвам кучето и го обичам", аре нека да се върне в момента точно преди да си вземе песа, когато е щял да обича всяко едно бъдещо куче, което и да е то - по съдба настоящето!

Оф,...........

#64 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2007 - 08:07 AM

За съжаление пак си говорим само ние,снощи опитах да обясня на едно момиче,защо не трябва да си взима куче от търговец,не ме разбра cl) те така били решили,искали домашен любимец,ама то всички са ни домашни любимци и след това кучета за изложби и разплод,опитах да обясня,че това куче няма как да има гаранция след като няма документ за произход,че ще е тази порода,която иска,дори сега да не иска да го запложда има един момент ,в който ние хората незнам защо,но решаваме,че искаме поколение от това животно(може би е нормално това)и тогава се започва,ама аз защо не мога да си намеря женско или мъжко и защо тези дето се занимават с кинология не искат да ми помогнат,я колко кучета знаят от тази порода и пак започваш обясненията cl) .Много ми е мъчно.Дано поне един да прочете тази тема и да разбере за какво пишем тук.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#65 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 02 March 2007 - 09:11 AM

Бонбони, ние тази тема я обсъждаме от 3 години тук и зная че нищо няма да се промени. Когато хората купуват куче(в масовия случай), те го искат сега, веднага и на ниска цена. Обаждат се, питат разпитват. На мен ми се обаждат постоянно хора за голдъни. Но в България за сега, се произвеждат по 3-4 голдънски кучила годишно( Надявам се тази година да са поне 10). И като кажа че сега няма, но е планирана връзка за Март например, кученцата от които ще се родят през май , а ще могат да бъдат взети през Юли и повечето хора се отказват. Докато в борсата или магазина, те просто отиват и купуват някаква стока. За съжаление в доста от случаите, кученцата умират от парво или корона вирус, защото са взети от майките им на по 20 дни, натъпкани по 20 в една транспортна клетка и не им се дава вода и храна за да не цапат. Така се докарват до България и се разпределят по аквариумите в магазините, където ги оставят в един талаш и се надяват бързо да се отърват от тях. А талаша обикновено пък после създава проблем с очите.
А знаете ли как се купуват кучетата? В Сърбия и Унгария има много такива "производители", които бълват кучета от различни породи. Търговците си имат маршрути по които минават и се знае в кои дни в кое село ще изкупуват "продукцията". Тогава идва "производителя", донася 5-6 "бройки" от продукта на по 15-20 дни (нали се сещате че за ваксини не можем изобщо да говорим) и ги дава на едро (пада голям пазарлък) за по 50-60 евро. След това натъпканата кола идва в България (на границата се бутва нещо на митничарите и на ветеринарите) и 'стоката' пристига в София. Там отива в някоя или няколко борси и магазини на средна цена 100-150 евро(зависи от породата). След това търговеца мята бебето в буркана с още няколко други, плясва една цена от 300-350 евро и чака купувачи. Доста кученца умират още в магазина за това не могат да си позволят по-малка надценка от 100%. Но по масовият случай е, когато дойде някой купи сладката малка топка за 350 евро и след 3-4 дни то умре с повръщане и разстройство. Слава Богу има и доста кученца, които оцеляват.
Има и други случаи. Когато дадено куче порасне прекалено много, стане на 3-4 месеца и започва да придобива формата на аквариума, тогава можете да попаднете на ПРОМОЦИЯЯЯЯЯЯЯЯ. И да вземете този прекрасен екземпляр (с нарушено развитие и изкривена психика) само за 200 евро. Е това ако не е далавера... b)

И искам да помоля хората, които купуват кучета от зоомагазини "за да не се мъчат горкичките в аквариума" - НЕДЕЙТЕ, на мястото на кучето което днес купите утре моментално ще се появи друго.

Не по малко зло са и кварталните въдачи, които налявп и надясно разправят каква снобария е родословието и пускат женската си на мъжки, който приличал на тази порода.

Сещам се как един ме среща с 2та голдъна и вика "И аз имам същото, ама е черно и с къса козина" b)

Но това е предмет на отделна тема.

#66 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 02 March 2007 - 09:44 AM

Цитат

Бонбони, ние тази тема я обсъждаме от 3 години тук и зная че нищо няма да се промени.


Не е точно така.Според мен тази тема не е отказала само мен да купя от борса.Колкото и малко хора да са я прочели и отказали,пак е нещо.А и все повече хора ще я четат занапред.
Обнадеждаващо е ,че все повече хора четат страданията на "хора взели си кучета от борса" ,кучета с милион болести или кучета,които умират .
Все по-често прочитам мнения от рода на- "бях решил да си взема куче от борса,но след като прочетох "това" се отказах."
Ако ги няма теми като тази и теми който пише какв се случва с борсовите кучета ,тогава нищо няма да се промени n)

#67 Потребителят е офлайн   Петър Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 26-January 07

Публикувано: 02 March 2007 - 09:15 PM

Има нещо, което не мога да проумея. Защо повечето от хората са страшно взискателни към модела на бъдещия си GSM, фотоапарат или компютър например, а при избора на домашен любимец се стремят да икономисат пари? Защо тези хора седмици наред проучват свойствата на мечтаната техника, консултират се с познати и накрая убедени в нейната функционалност си я купуват, а отношението им към избора на домашен любимец е съвсем повърхностно?

#68 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 05 March 2007 - 12:29 PM

Темата я следя отдавна - да, много добри мнения и становища прочетох, и аз никого не бих съветвала да си купува куче от борса или зоомагазин, само че тука всички пропускате факта, че от развъдник до "развъдник" има разлика колкото от небето до земята!

В коя категория влизат тези, нарекли себе си "развъдчици", които
си получават "стоката" (или част от нея) отвън, и я препродават тук ?

В коя категория влизат тези "развъдчици", които си гледат кучетата
на балкона, и не могат да покажат на бъдещия стопанин родителите на бебето, за което се иска немалка сума ?
(Не става дума за show class куче с родословие, a за домашен любимец...но все пак 800лв са си пари...)

Не съм от тия, които говорят празни приказки, нито имам за цел да подронвам авторитета на някого !
Просто съм се опарила" от такъв "развъдчик"...(подробности, имена и случки няма да споменавам ...)
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#69 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 05 March 2007 - 01:15 PM

Трябва да се прави разлика, между развъдчици и развъждачи. Развъдичка със сигурност ще ти покаже поне майката, може да обясни защо е избрал този мъжки за това кучило. Може да ти даде много съвети по отглеждането, ще те разпита доста обстойно за виждането ти за отглеждане на куче, ще се интересува за развитието на кучето ти и много много други неща.
А за "развъдниците които купуват кучета от чужбина и ги препродават", ТОВА НЕ СА РАЗВЪДНИЦИ, независимо как са се нарекли, това са търговци.

Тези, които гледат кучетата в лоши условия, не би трябвало да получават родословия, защото в клубовете трябва да има развъдни комисии, които посещават собственика поне 2 пъти за да се уверят, че кучетата се гледат в добра и здравословна среда и ако това не е така, клубът не би трябвало да издаде родословие.

#70 Потребителят е офлайн   Svetoslav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 20-May 07
  • Location:Добрич

Публикувано: 20 May 2007 - 05:15 PM

От много одавна чета форума , но реших да се регистрирам и да започна да пиша на 16 години съм. Искам да попитам, защо хората тук от форума всеки който попита за цената за едно кученце например другите се нахвърлят и казват това не е стока. Еми добре разбирам, но защо тогава като не са стока развъдчиците ги продават. Не е ли в правото на човека който си търси домашен любимец да се интересува от цената. Не искам да ми се нахвърляте просто написах моето мнение. Найстина в Б-я има много хубави развъдници Поздравявам ги с това не искам да засегна никой. Аз също лично ще си взимам куче от развъдник. Познавам хора който са си взимали домашен любимец от там и на кученцето му откриха най- различни болести. NNN

#71 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 May 2007 - 07:41 PM

Малко дълго и сложно е за обяснение .. не скачаме срещу цени, разбира се. Опитваме се да обясним нормално на всички, че кучето не е стока и не е еднакво. Всяко едно кученце може да се разглежда отделно - цената е в зависимост от връзката, перспективи, родословия, очакване. Допълнително в едно кучило едно кученце може да бъде в пъти по скъпо от другото. Не можеш да поставяш всичко под един знаменател като телевизори например - тази марка, този модел струва толкова, другата марка и другия модел струва толкова. Всяко едно кученце е индивидуалност, несъпоставима с нищо друго.

За болестите - никое живо същество не е застраховано от болести. Ако те са в резултат на немарливо отношение към малките е недопустимо, но се случва при търговците. Можеш да прочетеш темата за кученцата, които бяха спасени на границата и да разбереш колко от тях оцеляха въпреки грижите на много хора. Куфарната търговия с живи същества е нещо ужасно и е крайно време да спре, но докато има недобросъвестни хора, за които кучето е стока и пари и хора, които ще предпочетат да си купят куче от аквариума за по евтино, а не от развъдчика, това няма да престане.

#72 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 May 2007 - 09:45 PM

Цитат

Куфарната търговия с живи същества е нещо ужасно и е крайно време да спре, но докато има недобросъвестни хора, за които кучето е стока и пари и хора, които ще предпочетат да си купят куче от аквариума за по евтино, а не от развъдчика, това няма да престане.

Аз не съм на мнение , че в зоомагазините е по-евтино. Напротив , те се водят по цените в развъдниците почти. Опитват се с висока цена да замажат очите на купувачите като им казват , че са елитни и за това струват толкова кучетата и котетата. Веднъж минавам покрай един магазин и чувам , че продавача се разправят с приятел негов за едно лабрадорче и се чудят дали има такъв цвят по стандарт. Бъбриха си и влязоха едни хора , загледаха палето и вече на излизане чувам как продавачя обяснява най запалено , че кучето е УНИКАЛНО ,С УНИКАЛЕН И МНОГО РЯДЪК ЦВЯТ ЗА ПОРОДАТА СИ bl) първо се чудят какво куче е , а изведнъж е най велик екземпляр.

#73 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 13 June 2007 - 10:45 PM

Днес до Мол София на Опълченска и Стамболийски в един зоомагазин видях да продават кученца. Продават като всички такива магазини -кучета сложени в аквариуми. За да ги виждат по добре. Голям избор :бассет, анг.булдог, мопс, чау чау, чихуахуа и шпиц. Кученца са узнаваеми като породи....
.... .... така по бавно към интересното... най низка цена 1000 лева! и това без документи за произход, без родословие, без ветеренарен паспорт!!!

За тези кои не знаят, това че куче приличе на някоя порода не го прави породисто и годно за участие в изложби и расплод.
Тези кученца са домашни любимци и трябва да се кастрират.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#74 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2007 - 09:14 PM

Нещо малко в страни, но все пак по темата. ouu
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#75 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2007 - 01:08 PM

Цитат

.... .... така по бавно към интересното... най низка цена 1000 лева! и това без документи за произход, без родословие, без ветеренарен паспорт!!!

И мен това винаги ме е учудвало - как на тия цени се предпочитат такива кученца от витрините, чието закупуване води до наплив от нови колонии мъченици?! "Рекламата" обаче е добра, децата не се ровят в интернет да търсят добри развъдчици (често с по-ниски цени за добре гледани кученца и родители), нито на бъдещите стопани им се налага да инвестират време за търсене, контакт с развъдчик, отговаряне на "неудобни" уж въпроси, цената освен това е ясна - макар и по-висока!

За споменатия магазин - там често има очевадно не-здрави животни, i когато е спешно са на "примоция" - задраскват се цените с маркер и от сутрин до следобед току виж паднали 1000та лева на само 800. Дебела сметка при ветеринарен лекар - "all inclusive".
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#76 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 24 June 2007 - 08:58 AM

Не адмирирам продажбата на кучета в зоомагазините, но поне им се чисти и талаша се сменя всяка сутрин, имат на разположение купа с вода, и ги хранят с гранули (в нашия квартален зоомагазин е така, има и ветеринар)

А съм виждала кученца в т.нар. развъдник - докато се продадат се отглеждат в кашони, които явно никога не се почистват, и горките бебета се валят в собствените си изпражнения и урина NNN Хранят ги с някакви боклуци и отпадъци ....

Сега кои са здрави, кои са болни, и кои ще оцелеят е друг въпрос ...
Гаранция няма нито за закупените от магазин/борса, нито от подобни развъдници (а те вече са много, особено в провинцията).
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#77 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 24 June 2007 - 10:48 AM

Според мен трябва да се помисли и да се внесе някакво допълнение към определението за легитимен развъдник у нас. Иначе всеки от където намери и се води развъдник, дублират се имена с легитимни развъдници.... народа/купувача се обърква тотално bl) . И всичко така е в ущърб на сериозно занимаващите се и съвестно отглеждащи дадена порода куче , коте или друга твар.

#78 Потребителят е офлайн   petko555 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 03-July 07

Публикувано: 08 July 2007 - 06:05 PM

Преди 9 месеца ми подариха немска овчарка. Страхотно малко кученце. Бях много против в кащи да имаме ново куче, но съпругата ми много искаше и така то стана член от семейството ни. Кръстихме го Марк. То порасна много бързо за тези 9 месеца и е наистина красиво и умно. Но именно с този бърз растежн може би дойдоха и проблемите. Марк започна да куца, направихме му снимка на тазобедрените стави и се оаза цхе има дисплазия. Това е страшно заболяване. От него може би няма спасение. П мнението на лекарите то е генетично придобито.
Затова моят съвет е не взимайте куче без съответните изследвания, не се доверявайте никому. Не го ли направите горчиво ще си платите,защтото ще страдате и ще се обвинчявате за немърливостта си. worthy

#79 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 August 2007 - 11:06 AM

Ето как разни борси представят чужди снимки на доказали се развъдници за свои - ей така се лъжат незнаещите.

Още едно кученце от зоомагазин

Още една полезна тема в тази връзка

И края на още едно, дано трагедиите на кучета и стопани накарат някого да се замисли, преди да си купи животно от зоомагазин.  :(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#80 Потребителят е офлайн   mecana Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-April 07

Публикувано: 28 December 2007 - 11:46 PM

темата наистана е много добра,но за жалост  като много други е преминала  от полезна и в  помощ в един безкраен спор.
Лично мое мнение  е ,че живот + любов не е =  на крайна сума
за нашето сладурче платихме символично (защото собствениците подаряваха)  ,няма родословие(не поради липса на такова) но това не я прави по малко  обичана а и в същото време наша гордост 

  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

3 потребители четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни