Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#81 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2007 - 01:57 AM

Не знам защо всеки път подобни теми избиват в някаква насока, че видиш ли любовта към кучето е правопропорционална на ценността на родословието  :rolleyes: Тук става дума за НЕХУМАННО отношение към животните и КУПУВАЙКИ  :rolleyes: такова животно,жертва на това отношение -  ние ставаме част от този акт, подкрепяме го и го спонсорираме! Тук НЕ става дума за това, че едно куче трябва да е с родословие за да заслужава любов повече от друго, което е без. Определено упояването на купчина бебета в сакове, кафеци, държането им в аквариуми, фалшифицирането на родословия и продажбата на цени, надвишаващи тези в развъдници с планирани връзки, изследвани за генетично предавани болести кучета, хранени и отглеждани по оптимален начин НЕ е в реда на нещата. За това говорим в тази тема. Срещу борсите и срещу нарушаване на елементарни права на живот, родословията тук не са ключова дума.  Дали да добавям думата ИЗМАМА?!
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#82 Потребителят е офлайн   mecana Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 15-April 07

Публикувано: 31 December 2007 - 04:38 PM

аз не видях никаде да пише че е хуманно но докато собственици на качествени животни  не спрат да се блазнят от  финикийските знаци борсите и зоомагазините ще процъфтяват
;)

#83 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 31 December 2007 - 06:06 PM

mecana, в грешка сте. Има доста примери за кученца взети от борса/зоомагазин на цени по-високи от цени в добър развъдник. Не говорим за 'собственици на качествени животни' решили да ги развъждат за допълнителен доход, а за развъдник, в истинския смисъл на тази дума, която в България е почти мръсна и болшинството кучкари в парковете не знаят какъв смисъл носи. В личното ми обкръжение имам няколко  познати закупили куче от борса с неясен произход на цена за каквато биха могли да си внесат кученце с добро родословие, хранено, гледано, социализирано оптимално и да разчитат на съвети за отглеждането му на хора с опит и за напред. Това те са направили от незнание и поради убеждение, че щом по борсите кучетата струват Х лева, то в развъдник струват поне 2 по-толкова, което не винаги е факт. А дори да е, има защо да е така, и човек знае за какво дава тези 2 пъти по Х лв. Когато посетите такъв развъдник и осъзнаете, че искате точно такова куче няма и през ум да ви мине да дадете и 2лв на някой търговец на животни.
Всичко това не прави кученцата от зоомагазините по-малко заслужаващи любов - прави ги жертви.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#84 Потребителят е офлайн   buch Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1000
  • Регистрация: 16-March 07
  • Gender:Male
  • Location:София жк надежда

Публикувано: 01 January 2008 - 04:45 PM

twoofo е съвсем права човек като си вземе куче от зоомагазин кучето му струва много повече пари от колкото едно от развъдник защотот като е взето болно собственика почва да лети по лекари и му излиза вседно да си вземе две родословни кучета а и ако някой толкова не му е важнородословието което доказва че кучето е 100% тази порода да излезе на улицата и да си избере едно куче хем ще направите добро хем няма да ви е толкова скъпо според мен така е по добре от колкото виждате сладко кученце на някоя ветрина и влизате вътре и веднага го зимате подобре питай те насам на там и ще разберете че по добре да си вземете куче от развъдник или от човек в който сте сигурни че е дал всичко от себеси за тези кученца и защо всеки път като зачекнеме темата има някой който израсва от сорта "еми на мен за кво ми е тва родослоявие" ама точно тва родословие доказва че имаш да кажем доерман или там каквото си изберете тук става въпрос за това че някой си взима куче от магазин и се фука колко пари е дал за него и ресхажа да го заплоди и кво човека очаква едно то се ражда друго аз аз лично съм виждал в един аквариум едно кученце и на аквариума пише че е йорки  а то по цялото си тяло имаше бели петна повече ми преличаше на минятюрен дългокосмет далматинец
User's Signature

КУЧЕТО - КАКВО Е ТО ЗА НАС? НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, НАЛИ?

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Waikikii Икона

  • Free the мушмул :)
  • PipPipPip
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 2201
  • Регистрация: 04-December 05
  • Gender:Female
  • Location:гр. София

Публикувано: 21 January 2008 - 08:30 PM

Преди да купиш куче от обява
Пиша с една едничка цел, дано някой който си търси домашен любимец, да го прочете и да се обърне към хора, които да дадат съвет от къде да си купиш здраво куче.
Винаги ми е било мечта да имам куче, от едва проходила, винаги тичах след кученцата,а и те след мен. Както се казва, любов от пръв поглед. Радвах се когато чувах, че хората около мен казват Животните я обичат. Един ден, мечтата ми се сбъдна, имах приятел до себе си, но един нещастен случай ми  го отне. Помня, този ужасен ден, болката, как частичка от сърцето спря да тупти и отиде отвъд дъгата. Преодолях го, но без животно, за което да се грижа не можех, къщата беше пуста, ежедневието скучно и еднообразно. Тишината вкъщи беше плашеща, паничката беше празна, а не одеалцето не лежеше верният приятел. Реших, че ще направя всичко, което е по силите ми, за да имам отново животно, на което да отдам време си, грижите и сърцето си. За съжаление избързах, сгреших, че не потърсих повече информация, хора към които да се обърна за съвет и мнение. Взех си кученце от обява в Интернет. Тогава не знаех, че някои хора правят бизнес с живота на малките топчета, с едничката цел да спечелят пари. Или че народните приказки, че женската трябва поне веднъж в живота си да роди, че мъжките кучета имат нужда от секс, може да причини толкова мъка. Да създадеш живот е отговорност, знания и опит. Но човек, не винаги осъзнава колко важни са тези неща и колко сложно нещо е генетиката.
Откакто имам Тъжен поглед, както веднъж я нарекоха мои приятели, сме минали през толкова неща, заедно! Успяхме да се справим с Общото послушание, да се докоснем до магията и опиянението на изложбите, да намерим много нови приятели, които не те мислят за побъркан, защото може с часове да говориш за кучета. Бяхме на язовири, рекички, поточета, Пловдив, все места, ако не беше тя нямаше да ги открия. Породата, все повече ме обсебваше, купих си книги, четях форуми, интересувах се. Бях щастлива, когато хората около мен казваха Те имат връзка, защото и с малко думи се разбират.Едно нещо ми помрачи щастиетоневъзможността да се насладя на всичко това, защото моето куче не беше здраво. Започна се от кучешки грип, демодекоза, схващане на лапите,странни гнойни издутина по цялото тяло и се стигне до езинофилен миозит. Вкъщи имаме цяла торбичка с лекарства, сменихме няколко лекаря и до сега се борим.
Тя, не е по-различна от другите кучета. Обича да играе, да плува, да папа, да ти говори, да се усмихва. Единственото нещо, по което може да познаеш, че е болна, е че и е хлътнало слепоочието, че трудно си отваря устата, главичката и се е деформирала, че както ние се шегуваме е лъснала кубето. 
Не обвинявам никого за случилото ми се, само себе си, че не се поинтересувах повече, че не прочетох за опасността да си вземеш куче от обява, че се водих от импулса, а не от здравия разум. Жената, от която си взех кучето, тя не е знаела, колко отговорно е да създадеш живот и след това да го повериш на някой.
Не обичам да чета съжалението на хората в очите им, не искам и не целя това. Та ние се борим, всеки ден, не сме се отказали. Докато го има пламъка в очите и, аз ще намирам сили да посрещна новите предизвикателства, трудно ми е на моменти, но трябва, защото и го дължа, от момента в, който стъпи в нашия дом. Докато мога да усетя как тупти сърцето и.
Не искам да това да се възприеме и като реклама на развъдници. И сред тях има хора, които се интересуват само от парите, а не от създаването на здрави и щастливи кучета. Но другите, отговорните хора, ще ти предложат всички изследвания(било за дисплазия, катаракт), валидни ваксини в паспорта, ще ти предложат договор, за споделената отговорност за кучето и накрая, ще ти дадат родословие- документ за произхода на кученцето. Също така, ще бъдат да теб, когато имаш нужда от съвет или подкрепа. Това е, толкова просто, а всъщност толкова важно, за да имаш здраво куче.
Това е, нашата история. Дано това спре някой от опасността да си вземе куче по обява или от зоомагазин, където ви чака същата опасност. Дано това ви накара да се поинтересувате повече, за характера, грижите и последствията от взимането на домашен любимец. Дано това ви накара, да потърсите форум, специалисти, от които да получите информация. Дано това да ви накара да осъзнаете, че най-важното е здравето. Дано търговията с кучетата спре, от нас зависи!

#86 Потребителят е офлайн   tangenta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2008 - 11:13 AM

Цитат

Има доста примери за кученца взети от борса/зоомагазин на цени по-високи от цени в добър развъдник.  Всичко това не прави кученцата от зоомагазините по-малко заслужаващи любов - прави ги жертви.


Не обичам да влизам в зоомагазини, защото се влюбвам във всички мъничета и не мога да се откъсна от тях. Но искам да попитам, знае ли някой, какво става с тези, които не се продадат? Не е ли по-добре да си намерят стопанин, отколкото да останат в тези кафези, наблъскани понякога по няколко наведнъж!?

#87 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 22 January 2008 - 11:20 AM

Цитат

Не е ли по-добре да си намерят стопанин, отколкото да останат в тези кафези, наблъскани понякога по няколко наведнъж!?

С купуването от борси насърчаваш дейността им!КОЛКОТО И ДА ТЕ Е ЖАЛ! колкото повече жалостиви хора купуват от тях,толкова повече търсене и предлагане ще има и толкова повече ще процъфтява бизнеса им!
И на мен ми се къса сърцето като ги гледам,но............

#88 Потребителят е офлайн   tangenta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2008 - 12:09 PM

Надали състраданието и милосърдието на хората е порок. Понякога липсва и информация. Лично аз след като си взех кученцето започнах да се ровя в интернет и попаднах на този сайт. Сега разбирам много от грешките си с миналото ми куче и в момента се опитвам да си гледам това, четейки някои доста полезни форуми  и съвети от разбиращи хора. Но проблемът със зоомагазините и борсите би могъл да се реши не с емоционален бойкот на хората, които си търсят животно, а със закон.
Извинявам се, ако прозвуча лаишки на някого, но разсъждавам не като кинолог, а като човек, който от дете е имал животинка до себе си.

#89 Потребителят е офлайн   elrisha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 20-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2008 - 02:08 PM

Здравейте!
От няколко дни чета форумите на дог.бг и съм леко объркана..
Имам огромното желание да се сдобия с кучнче от породата кане  корсо!
Като човек,който е отгледал две кучета-немска овчарка (купена от пазара,но изключително красив и  умен мъжкар)и безпородна красавица, първото което направих е да отворя Интернет и да разгледам всички обяви.
Няма много предлагане от тази порода,тъй като е сравнително нова за България,но ми направи впечатление ,че има много обяви от "Агенция Максимус",която се води и развъдник.
Какво ви е мнението за тази агенция?

Изчетох и огромната тема за Кане Корсо в "Породи" - писах на модераторката и това,което ми направи силно впечатление е,че повечето хора препоръчват да се вземе куче от чужбина.
Това е чудесно, обаче - цената на такова куче от чужбина е непосилна за мен.
Питам се и друго - след като вече доста хора са се сдобили с качествени кучета от чужбина, те не предлагат ли малки от тези кученца тук, в България?!
Искам да попитам и друго - защо се шири мнението,че след като не можеш да отделиш 1000 евро за куче,то това автоматично означава,че ще си лош стопанин?!

Много съм объркана в момента наистина,но това което знам със сигурност е че вече не мога да спя нормално - сънувам си малкото незакупено още кученце,измислила съм и име дори, избрала съм му креватчето, храната, дори си намерих и ветеринар...само малкото го няма  :(

#90 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 22 January 2008 - 02:12 PM

Цитат

...има много обяви от "Агенция Максимус",която се води и развъдник.
Какво ви е мнението за тази агенция?...


Няма такова животно- "Агенция и развъдник в едно":))) Нали се сещаш,че трябва да е развъдник на всички породи,за да ги предлага!А това няма как да стане!Поредния трик за заблудени хорица!
НЕ СЕ ЛЪЖИ :zaek: :zaek: :zaek: :zaek: :zaek: :zaek:

#91 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2008 - 03:41 PM

Ами аз писах Лични съобщения, хайде и тук да напиша нещичко. Има момиче, което пише в кане корсо темата, взела кучето си от борса, може да поговорите със стопанката му и да разберете какво мисли за борсите ВЕЧЕ и дали кучето е на цена по-ниска от тази в предложена и от мен връзка. Тя вече се беше хванала на хорото и съжали, че не е почакала малко и не е попаднала по-рано на правилна информация. Ако това е и твоя избор, почти мога да ти гарантирам, че нощите ти няма да станат по-спокойни. Аз предложих варианти и както казах има ли желание има и начин. Не мисля, че 1000 евро правят некой по-добър или по-лош стопанин, обаче мисля, че по едно кане корсо като по всяко едро куче има ежемесечни както предвидими, така и непредвидими разходи, които ако не могат да бъдат покривани превръщат кучето в куче на на неподходящ стопанин.
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#92 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2008 - 05:55 PM

Здравейте!
Аз си купих куче (кане-корсо) именно от тази борса, преди 6 месеца...максимус...моят съвет е да не купуваш от там...ако искаш мога да ти обясня по-подробно защо на лично съобщение или на имейл  redika@abv.bg,  а ако има желание мога и тук, но да не излезе като злословене...а щом цената ти е проблем от сега мога да ти кажа, че конкретно в тази "агенция" тя няма да е по ниска от тази в един добър развъдник...а и не само в тази "агенция", а и във всеки магазин или борса цените са горе-долу еднакви с малки разлики...а и както twoofo каза, разходите съвсем не се изчерпват със закупуването на кучето, а даже напротив...те тогава започват.Още повече и ще се задълбочат, ако вземеш куче с неясен произход, което може да има куп болести...
А що се отнася до зоомагазините и какво става с кучеатата, ако не ги купят...връщат ги там от където са ги взели и от там ги продават...от кучкарници или просто от друг магазин на кучкарника...знам, защото работих в такъв магазин...за съжаление не мисля, че може да се направи нещо като се пише в този форум против закупуването на кучета от подобни места...но поне е една стъпка напред.До като не се вземат законови мерки срещу тормоза на животните ще има магазини, борси, агенции и т.н. и съответно купувачи...
Аз лично като наблюдател във въпросните магазини и жертва на въпросните борси (поради глупост) ГОРЕЩО ВИ МОЛЯ ДА НЕ КУПУВАТЕ ОТ ТАКИВА МЕСТА....но за съжаление от това няма смисъл...
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2008 - 06:00 PM

А и едно допълнение - "Агенция-Максимус" не е развъдник!!!Тази агенция продава всякакви кучета...казвайки, че са с родословия, а те после незнайно как се изгубват някъде по пътя....знам за 2 кучета от там (едното е моето-кане-корсо, а другото е на един познат-хъски)
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 January 2008 - 09:43 PM

Цитат

сега си блъскам главата, че не попаднах на този форум по рано...но вече е късно... :mazohist:

Ами това е парадокса. Ако си купуваме телевизор, пералня... ще разпитаме всички приятели, съседи, ще търсим инфо за марка, качество. А като си купуваме куче - го правим ей така. Убедена съм, че има хора, с повече пари в джоба, които дори не са се прибрали до тях да оставят торбите от пазара и да се върнат за кучето, а бабарар с торбите, са се прибрали и с кученце от зоомагазина (хранителни стоки, плод-зеленчук, зоомагазин -  готово, напазарувах)...
ПОСЛЕ влизат в нета и пускат тема: От два дена имам .... порода, как да го гледам  :huh:

Научават това-онова, но  ... малко късно.
Нищо лично, просто констатация.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#95 Потребителят е офлайн   redika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1229
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2008 - 10:07 PM

Ами моят случай не беше точно такъв...но както и да е няма да се оправдавам, защото така или иначе се е случило и грешката е сторена, но те уверявам че съвсем не съм си взела кучето като "стока", заедно с доматите и чушките...бях си събрала не малко информация преди да го взема, но единствените развъдници на които попадах бяха в Италия...а нямам възможност да отида до там за да го взема...явно не съм търсила на правилното място и повярвай ми че съм си взела поука от това и именно за това не искам и други хора да направят моята грешка...
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 22 January 2008 - 10:33 PM

redika - не мисля, че Бушката има конкретно теб предвид, просто всекидневно се появяват теми "каква порода е моето куче - продадоха ми го за кокер", "колко кокала на ден да му давам", "ама то не трябвало ли да излиза преди 3 ваксини" и подобни, та сме се начели.
Не си права според мен, че нищо не може да се направи,, тук обменяме информация, която стига до доста хора, а по-малко купувачи от борси -> по-малко оборот за борсите -> по-малко натъпкани в сакове и клетки, упоени, опаразитени и по-късно умиращи от парвовироза първите дни в новия си дом
- >по-малко продажби за борсите -> по-малко борси  :rolleyes:

Просто хора ако не държите кученцето да е от дадена порода и не ви е важен произходът и наследствената му обремененост - вземете си куче от приют, ако е и поотраснало няма да има изгризани мебели и чехли! Имам едно такова и е страхотно  :wub:

Ако държите на куче с принадлежност към дадена порода, с характеристики типични за тази порода, гледано добре от първия ден на бременноста на майката и съпроводено от съвети по всяко време на денонощието - търсете добър развъдник (с тази дума нямам предвид кучкарници и използвачи на разгонени женски).  И такова имам едно и е страхотно!

В почти всяка породна тема може да получите някаква информация относно развъдници по породи и отзиви за тях. Посещението на киноложка изложба + контакти с хора там също може да ви е от помощ. Имайте малко търпение и упоритост и докажете на себе си и на другите, че заслужавате това куче от Вашата порода - след това идващото вкъщи кутре ще ви зарадва доста повече от спонтанното наминаване през кварталния зоомагазин  :rolleyes:

PS. A вие сте се разбрали..аз пак да адвокатствам....
User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#97 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 January 2008 - 06:06 PM

Добре де, оплювате наред хората, които се занимават с борси и т.н., не че правят нещо хубаво (по принцип съм против всякакви продажби на животни, но когато нямаш избор се налага и да си ги купуваш...), но пък защо е толкова важно за всички да имат породно куче и то непременно да е еди каква си порода еди колко см високо, еди колко си тежко и в точно определен цвят, защото едно по - различно петънце на крачето вече го правело непородно... Ясно ми е, че тези родословия и тем подобни се следят за да се знае дали кучето е болно от нещо или дали няма да е агресивно и съм съгласна с това! Но ако не е съвсем същото куче и не е тази специална порода, а е някой безпороден сладур по - малко ли ще ви обича? или пък няма да е достатъчно верен?  Или може би той не заслужава да спи вкъщи на топло и да го обичат, а само защото е безпороден трябва да го бият на улицата, да гладува и студува? Защо всички се вманиачават на тема породи? Ако иман възможност и позволението на родителите ми щях да имам адски много кучета и нямаше да ги деля на породни и безпородни. Ясно е, че някои са особено красиви, ама чак толкова....
User's Signature

Качена снимка

#98 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 January 2008 - 06:34 PM

Нямам нищо против любителите на породните кучета, даже напротив и аз обожавам по - косматичките (независимо големи или малки), просто видях, че всеки (почти, де) се е вманиачил вече... Никой не искам да засягам! И аз имам доста животни вкъщи, но не породата им е била причината да ги поискам или да ги взема. Имам заек, който ми донесоха като "породен декоративен заек", който в момента е толкова декоративен, че е с размерите на онези огромните, които гледат за месо. Отделно на двора имам един малък безпороден кучо и неродословна каракачанка, а вкъщи под леглото на родителите ми всяка вечер спи малка, черна възрастна кучка, която ми представиха за японски хин. От този форум разбрах, че е не - породна, но въпреки това пак я обичам, както и всички останали сладури! За всички, освен за каракачанката - за нея се грижи брат ми, се грижа сама, дори всичките разходи по тях (храна, ветеринар и прочие) се отделят от джобните ми за месеца. Смятам, че за 16 - годишна и това не е малко. Ясно е, че може и по - добри грижи да получават, но гледам нищо да не им липсва!
User's Signature

Качена снимка

#99 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 25 January 2008 - 08:58 PM

Цитат

но пък защо е толкова важно за всички да имат породно куче и то непременно да е еди каква си порода

lonesome, не си разбрала. Не е важно всеки да гледа породисти кучета, важно е да се спре търговията с кучета.

Един начин да стане това е като се обясни на хората, които си мислят, че купуват тъкмо определена порода куче от зоомагазин, борса или агенция, че това куче най-вероятно няма да отговаря на изискванията, които те ще имат към неговия външен вид и характер вбъдеще. И затова е тази тема.

Твоята позиция е рядка при хората, които си избират куче. За повечето не е все едно дали ще има или няма да има порода. Те не си правят труда да проучат, да почетат, да потърсят, почакат и платят подобаващо за кучето, което искат да имет. Те просто влизат в магазн и както купуват кило сирене взимат и сладкото кокерче в аквариума, а после, когато кокерчето стане не-кокерче се сърдят и чувстват измамени. Да не говорим за случаите когато кучето е болно или осъдено  да живее инвалидизиран живот поради лошите условия на гледане в този тип предприятия...
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 January 2008 - 09:25 PM

insult, и аз го взех моето лекомислено и набързо. Всъщност прекарах с него около половин час и реших да го взема, защото кучето е възрастно и ако не му се намереха стопани най - вероятно щяха да го изхвърлят, но пък и беше голяма сладурка де... Както и да е, това не е важно. След като се видя, че не е много добре здравословно майка ми ми предложи да я дам на някой друг, защото всичките ми джобни за месеца не и покриваха изследванията и инжекциите, но въпреки всичко аз се погрижих за нея, дори когато вече знаех, че не е породна. Даже след няколко дни като си взема парите за февруари, както и тези от продажбата на стария ми компютър пак ще тръгнем по доктори за да се убедя, че е здрава, но всичко това е доста извън темата... мисълта ми беше, че търговията с животните няма да се спре дори и да изчезнат борсите и зоо магазините. Защото дори и стопаните дори тези, които гледат по едно куче пак въртят такива продажби. Породни кучета се подаряват само и единствено когато имат проблем с агресията или пък са болни от нещо. Досега не съм виждала обява за подаряване на чау - чау или шпиц, например. С животните винаги ще се върти търговия, но зоо борсите и магазините са за хора, които могат да си позволят след време да лекуват кученцето, което са взели от там или тези, които не държат особено на породата. То май си е вярно, че евтиното после излиза по скъпо...
User's Signature

Качена снимка

  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни