Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#561 Потребителят е офлайн   pinkdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 140
  • Регистрация: 02-November 11

Публикувано: 15 April 2012 - 01:58 PM

Случайно прочетох това в един англ.форум,много е тъжно :dh_188:
REMEMBER ME -ODE TO THE IRRESPONSIBLE BREEDER
- Trudie James -

Remember me, though I know that you won't
I'm the pup that you bred, I'm the soul that you owned

Remember my mum, though you'll just get confused
She's the bitch that you broke, she's the womb that you used

Remember the vet that you didn't call
When the blood ran so dark in our cold dank stall

Remember how cruelly you kicked me away
When I dared lick your hand - I just wanted to play

Remember the age that you wrenched me from mum
With my hold on life fragile and my weaning not done

Remember the home that you didn't check
That kept me outside with a chain round my neck

You'll remember the blood money you exchanged for my life
You'll remember the goodies it bought you and the wife

Now imagine my fate and cringe with your shame
See my sad lifeless eyes and my skeletal frame

I've known neglect and abuse I feared never would end
When Death came for your pup, it came as a friend

There are thousands just like me in the yard, street and pound
And whilst bad breeders breed this grim cycle goes round

You failed in your duty though I was born at your will
Now I'm your fatal shadow that walks by you still

I hope, my cruel breeder, that your guilt's worth your gain
You filled your car with my fear, bought your beer with my pain

But no act goes unnoticed and no sin goes unpaid
You'll account for my life at the end of your days

I'll be right there beside you when at your Reckoning you stand
You'll remember me then - it's my blood on your hands .

#562 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 April 2012 - 09:08 AM

Показване на мнениетоpanatik, в 29 February 2012 - 12:56 AM, написа:



Ихааа -тия са сташни. Значи хем имат над 180 кучета майки, хем над 30 породи разплодници. Дет са вика туй са минимум 210 възрастни кучета. Колко ли кучила отглеждат годишно?
Е, ако някой ми каже как става тази работа...
И защо им се връзват хората...
А най-якото е, че вместо снимки на повечето си расови мъжкари са сложили буса си

#563 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2012 - 09:17 AM

Сложили са буса си, защото повечето им снимки бяха крадени от сайтове със запазени права и собствениците им потърсиха отговорност по законовия ред.
User's Signature

Качена снимка

#564 Потребителят е офлайн   digimax Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 19 April 2012 - 09:29 AM

Показване на мнениетоMorti, в 31 March 2005 - 07:06 PM, написа:

Искам да попитам,който има някакъв поглед върху тези кучешки борси във България- МОГА ЛИ ДА СИ ВЗЕМА КУЧЕ С ИСТИНСКО РОДОСЛОВИЕ  от такава борса и ,ако е ДА, кои са надеждни:)))Питам, защото в момента се чудя дали да си купя куче от борса или не!



то и аз така ама не ми вдъхват много довери за родословиее

#565 Потребителят е офлайн   digimax Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 17-March 12

Публикувано: 19 April 2012 - 09:32 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 27 February 2012 - 06:22 PM, написа:

animalbg.com

Показване на мнениетоpaka, в 27 February 2012 - 05:20 PM, написа:

Ето я моята история.Купих си куче от този човек,които се намира вав Варна.Кучето беше на 45 дни по паспорт,уж с 2-ваксини и уж здраво.Кученцето престигна при нас и веднага го заведохме на ветеринар.Лекаря каза че кученцето е болно от плевмония има 42 градуса температура и отказваше да се храни и да се движи.Започнахме да му бием антибиотик,калций,давахме му гликоза,вода и мляко сас спренцовка в устата и така в продължение на четири дена,а на петия ден кученцето почина.Този,който ни го продаде каза че ние сме уморили кученцето и отказа да ни върне парите или да ни даде друго кученце.На никого не препоръчвам да си взима куче от този МОШЕНИК.



А това е сайта на МОШЕНИКА--------->>>http://animalbg.com/ --------->>>>>> вав никакав случаи не си зимаите кученце от този човек,2защото не сам само аз с такъв проблем





мерси за информациата

#566 Потребителят е офлайн   kalema Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-March 12

Публикувано: 31 May 2012 - 11:17 PM

Реших и аз да имам куче, което да го даря с много любов и щастие. И право в форума на Дог.бг. Една от темите, който прочетах с затаен дъх и много ми хареса и допадна беше темата. Трабант на цената на Мерцедес. Значи, казвам си аз ще си взема куче с родословие само от лицензиран развъдник. Казват породата Голдън Ретривър била хубава. Почти всичките ми приятели имат такава порода куче, защо и аз да нямам. Намирам в интернет страницата на Българския киноложки клуб за Голдън Ретривър. Звъня на Джи Ес Ема на председателя им на федерацията и го питам учтиво, къде мога да си купя куче от тази порода. Председателя, не знаел нищо за кучилата, но ми даде телефона на една жена от Пловдив с развъдник за породата. Обадих се на жената от Пловдив, обясни ми, че скоро не е имала кучила пък и не очаква в близко и далечно бъдеще кутрета. След, като разбра, че съм от София по- моя молба ми даде телефона на единственият легален и легитимен развъдник за Голдъни в София. Аз се обаждам на развъдника в София и разбирам, че имат повече от 8 голдънчета, което много ме зарадва. Обяснявам на дамата, че не искам нито шоу, нито брийд клас, а търся пет клас и нямам нито намерение да го развъждам, нито пък да го водя по - изложби. Жената ми отговори, че при тях нямало класове. Няма значение мъжко, няма значение женско. Няма Шоу клас, Няма Брийд Клас, няма Пет Клас. Всяко от кутретата струвало 1 000 лева. Не разбрах дали сумата е с ДДС или без ДДС. Попитах я какво представлява развъдника. Жената ми отговори следното. Ами живеем на 8 мия етаж в блок в Люлин, имаме само едно мъжко и едно женско куче. И тези кутрета са от тях. На моя въпрос дали дават родословие ми каза, че трябва да си доплатя допълнително още толкова, колкото струва кучето. На въпроса ми дали са регистрирани в федерацията, отговори, че са регистрирани. А дали са правени изследвания за тазобедрена дисплазия и очни болести- ами била сигурна и без изследвания, че нейните 2 кучета са здрави. Като чух, цената на Голдъните и че ги гледа в апартамент на 8 мия етаж мислех, да я попотам дали скоро е ходила на преглед при лекар или дали си е взела хапчетата. Както и да е. Временно и възрастните и малките голдъни били на вилата и в Искрец та да съм отишъл да ги видя. Отговорих и, че при 1 метър сняг / тогава в Искрец имаше и 3 метрови преспи/ не напускам София при тежки зимни условия. Не зная, каква е тази Българска киноложка официално регистрирана федерация на развъдчиците на Голдъни. В борси и частни лица голдъните се движат между 120-350лв. и това е нормалната среда някаде по- средата. Дали ще прилича на голдън, дали ще е по- червена козината му или по- бяла няма значение. Но на този, който ми каже за куче да дам 1 000 лева и повече ще му кажа, дали е скоро ходил да се прегледа при лекар или дали си пие редовно хапчетата.

#567 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 May 2012 - 11:23 PM

Е, къф ти е проблема? Прогледнал си. Не е малко.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#568 Потребителят е офлайн   kalema Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-March 12

Публикувано: 31 May 2012 - 11:56 PM

Реших и аз да имам куче, което да го даря с много любов и щастие. И право в форума на Дог.бг. Една от темите, който прочетах с затаен дъх и много ми хареса и допадна беше темата. Трабант на цената на Мерцедес. Значи, казвам си аз ще си взема куче с родословие само от лицензиран развъдник. Казват породата Немска Овчарка била хубава. Почти всичките ми приятели имат такава порода куче, защо и аз да нямам. Намирам в интернет страницата на развъдници около София. Спрях се на развъдник за НОК в гр.Костинброд на 2 километра от Обеля. Написах им и- мейл и след това им се обадих на мобилния. Винаги на тяхната страница пише, че имат куче за продаване. И при разговора с тях разбрах, че продават кутрета НОК на 42-44 дни. Аз от форума на Дог.бг зная, че никой развъдник не продава и не дава кутрета преди да навършат 3 месеца. Това много ме усъмни. От развъдника ми казаха, че могат да ми продадат куче на 40-42 дни, и да съм му бил слагал бутилка с топла вода нощно време за да си мисли кутрето, че това било топлината от майка му. Колкото до задължителните ваксини - може ако си доплатя да му поставят първата ваксина. Иследвания за тазобедрена дисплазия- то тези развъдчици не са чули и за това. За родословие и паспорт на кутрето НОК се доплаща двойно. Проверих им регистрацията в киноложки клуб. Имат регистрация, като развъдник в БГОК. Не зная, каква е тази Българска киноложка официално регистрирана федерация на развъдчиците на НОК. В борси и частни лица НОК се движат между 80-250лв. и това е нормалната среда някаде по- средата. Дали ще прилича на НОК, дали не няма значение. Но на този, който ми каже за куче да дам 500 лева и повече ще му кажа, дали е скоро ходил да се прегледа при лекар или дали си пие редовно хапчетата. И сега преди малко гледах в най- голямия сайт за продажба на кучета с над 5 000 обяви само за кучета, че някакъв си развъдник от Варна продава НОК с или без родословие от 250лв. Сами преценете, колко е развъдник щом ги продава кутретата си без родословие.

#569 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 01 June 2012 - 07:27 AM

kalema , ето развъдник в който има малки бебчета.
http://forum.dog.bg/...0&#entry1048507

#570 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 07:34 AM

http://forum.dog.bg/...iew__getnewpost

искал куче от развъдник и накрая какво стана?:db_046:Нямал пари да лекува това което му подариха:zz_020: ,къде тръгнал да обижда развъдниците ,които имат пари за всичко!!!!! И съм сигурна че в първия пост нагло лъже ,няма такъв регистриран развъдник които ще иска двойна цена заради родословието ,всички кучета в легитимни развъдници се продават с родословие,а не с уговорки за доплащане,поредния лъжльо.:ab_041:
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#571 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 01 June 2012 - 07:48 AM

Показване на мнениетоkalema, в 31 May 2012 - 10:22 PM, написа:

Нямам пари да го лекувам...
.. И едно запомних. Този, който подарява куче има причина за да го подарява. Или е прекалено старо, или е болно или с други дефекти и недостатъци.


Ам кат' нямаш пари да го лекуваш този мини-пинчер-джак-ръсел, какво си тръгнал да търсиш голдъни и НОК-ове?!
Големи фантазьори тук.
Тази тема си е за триене, или поне заключване.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#572 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 08:06 AM

В София има доста повече от един регистрирани развъдници
http://bulgoldens.co...opic.php?t=2964
User's Signature

Качена снимка

#573 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 01 June 2012 - 08:22 AM

Аман от фантазьори и ненормалници вече.Пак се надъхват хората срещу развъдниците и ей сега ще стане темата от 30 страници обяснения.
***
Първо като влезе във форума (което не знам поради каква причина решаваш да ни го натикваш в очите ) как така не разбра,че родословието не е ЕКСТРА към кучето а обикновен документ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вървящ с него.
Изведнъж от голдън минахме на НОК само защото приятелите ти имали такива ... това за нормално мислещите хора тук е предостатъчно.


Моля модератор да смени " Всички развъдници" от заглавието. Като съвестен такъв се чувствам засегнат. Лек ден!

Мод: Редакция, това беше излишно, спазвайте правилата!

#574 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2012 - 09:16 AM

Боже, боже! Не знам къде сте се обаждали, но мога да Ви уверя, че определено Не е където трябва! В София има далеч повече от един развъдник за голдън ретривъри,а тези обяснения, които са Ви дали ми приличат повече на хора занимаващи се с размножаване на кучета с цел бизнес. Подозирам за коя госпожа става въпрос още щом чух Искрец...Гарантирам Ви, че тя няма нищо общо с БРФК, БГРК и няма ни най-малко понятие от кинология и развъждане! Преди обаче да пускате такива гръмки теми и да отправяте обвинения, е добре да се информирате по-обстойно.

#575 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 June 2012 - 09:16 AM

Показване на мнениетоsvetamops, в 01 June 2012 - 05:34 AM, написа:

http://forum.dog.bg/...iew__getnewpost

искал куче от развъдник и накрая какво стана?:db_046:Нямал пари да лекува това което му подариха:zz_020: ,къде тръгнал да обижда развъдниците ,които имат пари за всичко!!!!! И съм сигурна че в първия пост нагло лъже ,няма такъв регистриран развъдник които ще иска двойна цена заради родословието ,всички кучета в легитимни развъдници се продават с родословие,а не с уговорки за доплащане,поредния лъжльо.:ab_041:

Подобни теми направо ме отчайват. Уж е чел човека, уж е наясно, уж е предупреждаван че хубаво породисто отгледано животно няма кой да ти подари, но пак на своя глава се захваща с най-евтиното което после излиза скъпо.
Питам се понякога, захващайки се с пореден превод на поредна хубава статия около поведение и развъждане на кучета - "За какво е всичко това? на кого му е нужно? Кой ще го чете?".
Положението на моменти ми се струва просто отчайващо, а човешката глупост няма граници, само точки на сгъстяване...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#576 Потребителят е офлайн   petro Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 305
  • Регистрация: 07-May 12
  • Gender:Male
  • Location:с. Люлин, обл. Перник
  • Interests:изобразително изкуство, чехословашки вълчак, БШОК

Публикувано: 01 June 2012 - 09:32 AM

Furia_S, не се отчайвай! Превеждай! Аз лично си свалих вчера две големи статии от форума. Освен това четох дълго една от темите и много интересно е, че в това натрупване през годините може много ясно да се види как хората трупат опит, отказват се от илюзии и виждат по- реално нещата. Убеден съм, че глупостта си има доста сериозни граници. Тъй че дръж се!

#577 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 June 2012 - 06:00 PM

kalema като има по 100 лв ми ходи си вземи от тях бре!!Отделен е въпроса ,че за родословие пари не се искат.
ПП Който иска качество си плаща цената.Да не говорим ,че 500лв нищо не са вече и че един чувал за 1м ядене качествена суха храна е над 100лв.
ПП И все пак ,каквото и да е кучето ,човек тр много хубаво да си направи сметката,защото вс.е скъпо а животинката не е виновна с нищо,т.е. който няма приличен доход въобще да не си помисля за куче!!!

#578 Потребителят е офлайн   kalema Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 28-March 12

Публикувано: 26 June 2012 - 01:33 AM

Мод: Двойна регистрация на потребителя bdenkov, получава бан.

#579 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 26 June 2012 - 01:41 AM

а доказателства за твърденията Ви.Иначе си е чиста клевета.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#580 Потребителят е офлайн   Неси Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 26 June 2012 - 10:24 AM

Здравейте,
С голямо изумление прочетох нещата, изписани от потребителя Калема относно развъдник за голдън ретривъри „Голдмел“. В качеството ми на Отговорник по развъдната дейност в БГРК имам да кажа следното по темата:
Развъдник „Goldmell” е член на Български Голдън Ретривър Клуб и е официално регистриран в FCI под номер 26/2011. До момента в развъдника е развъдено едно кучило – 9 кученца, родени на 16.11.2011г. Родителите на кученцата отговарят на всички изисквания на Клуба за допускане до развъдна дейност (здравни изследвания и оценки от киноложки изложби). Лично съм направила оглед на кучилото на 10.12.2011г. и категорично твърдя, че кученцата бяха отглеждани в отлични условия, както и бяха предадени на новите им собственици обезпаразитени, ваксинирани, с поставени микрочипове и издадени родословия. Развъдникът поддържа връзка с всички собственици на кученца от кучилото и следи отблизо тяхното развитие. Поради малката възраст на кученцата изследвания за лакътна и тазобедрена дисплазия и за наследствени заболявания на очите все още не са им правени. Три от кученцата от това кучило се явиха и на специализираната изложба на клуба, проведена на 09.06.12, и бяха много положително оценени от съдийката.
Нито едно от „твърденията“, написани от Калема относно развъдник „Голдмел“, не е вярно!

Ивелина Недева
Отговорник по развъдната дейност в Български Голдън Ретривър Клуб

П.С. Калема, бихте ли се представили?

  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни