Dog.bg Форуми : Борсите за кучета - защо не си струва

Към съдържанието

 
 
 
  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Борсите за кучета - защо не си струва Оцени темата: ***** 5 Гласове

#361 Потребителят е офлайн   denicc Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 1912
  • Регистрация: 30-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 June 2010 - 12:27 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 15 June 2010 - 12:23 AM, написа:

Болката от загубата на куче може да се преодолее единствено с появата на друго.От личен опит го казвам,имаше даже едно писмо тук във форума ако някой го намери и постне-беше нещо от рода на прощално писмо на починалото куче и че стопанина му не трябва да тъжи за него ,а да даде любовта на друго куче. :dog:

АБСОЛЮТНО!
Това, че не бихте си взели друг любимец, за да не страдате отново, няма да намали болката ви, а ще ви лиши от много пропуснати прекрасни моменти.....личен опит!

И бъдете сигурни, че никога не можете да дадете толкова любов, вярност и преданост на едно куче, колкото може то на вас!
User's Signature

АКО ИСКАШ ДА РАЗСМЕЕШ ГОСПОД.......КАЖИ МУ, ЧЕ ИМАШ ПЛАНОВЕ....


"За величието на една нация, и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните" - Махатма Ганди



#362 Потребителят е офлайн   kala67 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-June 10

Публикувано: 15 June 2010 - 12:31 AM

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ.
Желая ви лека нощ и сладки сънища!

#363 Потребителят е офлайн   Julieta_Romeo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 401
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Плевен
  • Interests:Всякакви животни (най - вече кучета) 1 куче - Дейзи - дакел - 1 год. 8 месеца и 28 дни :) Др. интереси: интернет ,филми за животни, форуми за животни,музика, тенис,футбол

Публикувано: 15 June 2010 - 09:37 AM

Показване на мнениетоdenicc, в 15 June 2010 - 12:32 AM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 15 June 2010 - 12:23 AM, написа:

Болката от загубата на куче може да се преодолее единствено с появата на друго.От личен опит го казвам,имаше даже едно писмо тук във форума ако някой го намери и постне-беше нещо от рода на прощално писмо на починалото куче и че стопанина му не трябва да тъжи за него ,а да даде любовта на друго куче. :dog:
АБСОЛЮТНО!Това, че не бихте си взели друг любимец, за да не страдате отново, няма да намали болката ви, а ще ви лиши от много пропуснати прекрасни моменти.....личен опит!И бъдете сигурни, че никога не можете да дадете толкова любов, вярност и преданост на едно куче, колкото може то на вас!


Това е наистина вярно!!! Когато моето куче почина (от старост), мислихме че няма да го преживеем, но сега толкова много се радваме на новото ни куче и си спомняме колко щастливи бехме с Чара ( миналото ми куче ) :smile:
User's Signature

http://i48.tinypic.com/2zq7gb9.jpg <--- by Julieta_Romeo

#364 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2010 - 09:57 AM

navar, има ли възможност поне веднъж да се изкажеш на принципна основа, а не според частните случаи?!? Аман от абсолютизиране на базата на единични случаи. И вместо да спекулираш, по-добре си прочети отново темите по тези проблеми (имаш си търсачка във форума)! Регистрацията на развъдно име не предполага дори наличие на куче. Айде поне четете правилата, то е ясно, че има фрапиращи случаи на безхаберие, глупост и търгашлък, но да обявяваш всички под един знаменател - айде нема нужда!!!! Всички сме наясно, че не си фен на клубовете, аз също, но правилата са си правила и има достатъчно хора, които се съобразяват с тях и тези хора също така ПОДАРЯВАТ кучета и не произвеждат всеки сезон по кучило и нека да престанем с тези сметки куче по 1000 евро. Що не сметнеш колко пъти по 1000 евро са дали тези развъдници за да може кучето им да стане това, което на вас ви харесва и да го знаете кое точно е?! То бива дилетанщина, ама чак пък толкова .... и то от човек, който се тупа в гърдите, че се занимавал с кучета откак свят светува ....
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#365 Потребителят е офлайн   vinizha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 22-May 10

Публикувано: 15 June 2010 - 01:32 PM

много пишите а истината и е проста и кратка в повечето случаи. За някой,кучето е любов,необходимост и съдба за други- безнес нищо лошо имат си право,важно е да си човек, отговорен,съвестен-все пак това са души,но това,което забелязвам,че все повече,хора избиват комплекси чрез куче!
Загубиш ли куче само друго те спасява,ако имаш възможност,разбира се.
Както се казва не всеки човек трябва да има куче,но всяко куче дом!

#366 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 June 2010 - 01:50 PM

Показване на мнениетоkala67, в 14 June 2010 - 10:55 PM, написа:

Защо мълчим?! Колкото по-информирани са хората, толкова по-малко хора ще правят грешките ни. Миналото си е минало. Гледайки напред заедно, обедидени в една кауза, вярвайки в себе си ще прекратим страданието на малките животинки, ще предотвратим мъката на собствениците излъгани от "продавачи-убийци" на кучета!
Освен адреса на борсата е добре да се напише нейното име, както и това на жената, продала ви кучето, публикувайте телефоните им.
Така има шанс да помогнете на следващите, които ще попаднат на тях, ако решат ПРЕДИ да купят, да потърсят информация.
Не разбрах само - вие ще търсите ли правата си по някакъв законов начин?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#367 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 15 June 2010 - 07:28 PM

navar, отново бръщолевиш твоите изопачени глупости и пак поставяш всички под един знаменател, защото ти някъде някога си видял нещо такова. Е, и аз съм виждала, то затова човек трябва да мисли преди да си вземе нещо, било то живо или неодушевено. Затова ни е даден мозъка - да мислим, а белег на цивилизованост е да имаш ценностна система и да знаеш, че не може да купуваш куче/крава/ слон (ха, сега вземи се хвани и за слона, за да си изсмучеш поредните бисери от пръстите) от коптор и да получиш здраво и уравновесено хайванче. И много добре знаеш, че не ти говоря за име на развъдник, знаеш прекрасно, че според правилата на нашата родна федерация дори за едно кучило трябва да си регистрираш развъдник. Това, че ще произведеш само едно кучило не означава нито, че кучето ти е лошо, нито, че ти си безотговорен. Ако спазваш всички правила, означава, че си произвел нормално поколение, а дали ще бъде едно или двеста, няма значение. Значение има само това да спазваш правилата за развъждане и да си отговорен собственик, а такива има достатъчно. И изобщо не ми изопачавай думите по твоя, вече запазен похват. Какво като си осиновил кучета, другите не са ли го направили? Кой ти каза, че всяка кучка се развъжда? Най-обичам когато се говори "на ангро". Още повече обичам да слушам за себе си от хора, които ама изобщо не ме познават, да не говоря, че очите ми не са виждали, камо ли да знаят с какво се занимавам, но вещо ми обясняват какво правя или не правя. Супер! Продължавай с простотията!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#368 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 15 June 2010 - 08:30 PM

Бих искала да попитам госпожата която е купила кученцето от борсата за кучета и което е починало уведоми ли дамата която и е продала кученцето и тя какво и е казала по този въпрос.
Всички някога сме си купили куче от посредник и ще продължаваме да купуваме. Зависи посредниците какво правят в такива положения когато дойде такъв нещастен момент.
И друго искам да попитам каква е разликата между посредници ( прекупвачи )които продават кученца и домашните кучила които собствениците продават чрез обяви в нета.

#369 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2010 - 01:00 AM

Показване на мнениетоsempreviva, в 15 June 2010 - 08:35 PM, написа:

И друго искам да попитам каква е разликата между посредници ( прекупвачи )които продават кученца и домашните кучила които собствениците продават чрез обяви в нета.


Oгромна. Зоомагазините, както и прекупвачите се сдобиват с кучетата от ферми. едва ли има нещо по-гадно от това.
В контекста на въпроса - домашно развъдените кучета са животни, отгледани от майка си, живели с нея колкото е необходимо за да пораснат физически и психически здрави, контактували с хора и живели в човешка среда, хранени добре, обезпаразитени и ваксинирани, генетично необременени от поколения психирани животни, прекарващи целия си живот в клетка.

Проблемите с домашно развъдените кучета обаче са други. От една страна злоупотербяващите стопани, които нито хранят животните си както трябва, нито контактуват с тях, разделят малките от майка им в прекалено ранна възраст, дори не поставят ваксини, а ги гледат само за пари. Тези кучила се наричат "домашни", само заради това, че живеят в дом. Но разликата между тях и тези от фермите не е много голяма.
От друга страна са тези, които се грижат добре за кучетата си, но от чисто невежество развъждат болни кучета - кучета с наследствени проблеми, кучета с поведенчески отклонения. Тези хора обричат поколения кучета и техните стопани на страдания - физически и поведенчески проблеми, финансови проблеми.
Тук изобщо не говоря за опазване на породите, защото това е друга необятна тема и не тя е в центъра на обсъждането.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#370 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 03:25 AM

Ок.
Също така някой може да си вземе едно кученце с най -добрите намерения и от най -добрите професионални развъдници и от невежество и незнание да го умори. Също така както много пъти знаете със сигурност много кучета се оказват в изолаторите и прекарват остатъка от живота им зад решетките очаквайки новите си стопани само защото някой вече му се е нарадвал и може би защото вече му е минала модата. Също така много добре знаем случаите с малтретирани кучета които ако не се окажат на улицата понасят тормоз всекидневно през целия им живот. И да не говорим за родителите които взимат кученца за дечицата им да си играят и предполагам знаете какъв е краят на тези кученца особено когато са дребни породи.

#371 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 03:51 AM

Бих искала обаче да науча историята на госпожата дето и е умряло кученцето закупено от борсата. Любопитна съм точно за този случай понеже преди два месеца с мъжа ми обсъждахме да купим кученце- предполагам от същата борса но отложихме за по-късно. Една наша позната ни препоръча която вече се е сдобила с кученце от там и е много доволна.

#372 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 June 2010 - 08:44 AM

Показване на мнениетоsempreviva, в 16 June 2010 - 03:56 AM, написа:

Бих искала обаче да науча историята на госпожата дето и е умряло кученцето закупено от борсата. Любопитна съм точно за този случай понеже преди два месеца с мъжа ми обсъждахме да купим кученце- предполагам от същата борса но отложихме за по-късно. Една наша позната ни препоръча която вече се е сдобила с кученце от там и е много доволна.

Не купувайте от борса, зоомагазин или "едни хора". Аз купих кученце от зоомагазин и сега осма година подред го лекувам. Казвам ви го като кучкар от дете - НЕПОНОСИМО е да гледаш как кучето ти, което ти обичаш, се мъчи и страда. Вашата позната от какво е доволна? дайте да се разберем - ако искате кученце, то първо трябва да се спрете на определена порода, съобразена с начина ви на живот. Кученцата като малки всички са много сладки, няма грозни палета. Но ако искате определена порода, то в България има достатъчно развъдници - говоря за развъдници, забележете, а не за ферма с фалшиви родословия. И там много често кучета за домашен любимец струват същите пари.
В никакъв случай не купувайте от зооборси, зоомагазини или "едни хора". не знам от какво е доволна толкова тази ваша позната, елате да питате мен, когато търча по лекари с кучето ми.
Зооборса е посредник, който изкупува кучила в кашон, кара ги тук и ви ги продава. Те нито знаят нещо за кутрета, нито разбират от кучета, нито ги интересува нещо друго освен печалба. Кучета не са картофи и кутре не се избира по снимка.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#373 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 11:54 AM

Мога ли да попитам от какво точно страда кучето Ви което сте купили от зоомагазин.Зоомагазинът ли е виновен за болестта на кучето Ви. Имам познат който е пътувал до Германия за да купи немска овчарка от един от най хубавите развъдници и кучето е с перфектно родословие но кучето на възраст 7-8 месеца се оказа че има дисплазия. Кой може да гарантира за здравето на едно живо същество. Никой- нито ферма нито развъдник. То за нас никой не може да гарантира нищо да не говорим за животно. То да се разболее домашния ни любимец е същото със нашето здраве. Все едно да седна и да търся причината на моето заболяване например от майка ми че не ме е гледала достатъчно добре.И да ви попитам вие развъждате кучета ли. Ако да вие каква гаранция давате за кученцата Ви и какви порода имате.И друго нещо вашето кученце което дълги години страда защо не сте го върнали в зоомагазина от който сте го купили. Вярвам по същите причини по които и за не бих го върнала само защото се оказа че е болно. Пораснало е с вас- свикнали сте с него и не можете да се разделите с него. Никой развъдник до сега не ми е дал гаранция че кученцето няма да се разболее- просто казват че АКО се разболее ще ви дадем друго. :ud_009: Какво е то - носна къпричка която може да изхвърля и да взема друга.

#374 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2010 - 12:09 PM

Не знам, дали сте прочела тази тема от самото начало.
Един човек, който обича кучета, котки и други по принцип, а не само своето си, никога не би участвал в това.

Сто процента гаранция няма за нито едно нещо на света. Просто няма. Винаги има шанс да се разболее.
Ако искате породисто - развъдник, ане не държите на породата - осиновете бездомниче.

#375 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 12:36 PM

Наистина съжалявам за тези снимки които обикалят целия свят и правят косите ни да настръхват. Също така настръхват косите ни когато виждаме кучета закупени от най -добри условия по дворовете със същата съдба на кучетата от Puppy Mills. Малко ли са малтретираните кучета които виждаме. Наскоро обезумях като прочетох една обява - Затвор за копелето отрязало краката на куче. :ud_009:
Събирах кураж два месеца да видя видеото :ud_009:
И това е само капка в морето. Колко са кучетат дето са вързани на вериги -бити- или участващи в битки- изгонени по улиците- и всичко това толкова познато на всички.

#376 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 12:57 PM

Чудя се защо не пише госпожата закупила куче от борсата в Слатина.Бих искала да узная какво куче е купила и какви са последствията от неговата смърт. След като е чула че там са болни кучетата защо е отишла да купи точно от там. Щом като участва във форуми би трябвало да знае на какво се подлага и въпреки всичко е отишла пак.Защо??? :ud_009:
Моята позната си е купила от там един мини шпиц преди 10 месеца.Кремав. Мъжки.Брок му е името. И на мен ми харесва от него завидях да взема и аз един. Но това ще е след лятото.Нейният е много красив и за сега здрав но не се знае- както вече казах днес нищо не се знае дори за нас самите. Малко се притесни с него моята приятелка когато на възраст 4 месеца му опада козината и беше много грозен. Обадила се била на тази дама от която е купила кученцето да и се оплаче че нещо става- може да се е разболяло. Дамата я е успокоила че до 7-8 месечна възраст шпицовете влизат в т. нар. грозен период. Сега Брок е на почти една година и е разкошен.
Бих искала обаче да видя колко са тези които са закупили куче от тази борса и са им измрели кученцата. Също така съм сигурна че има хора които са закупили от там и са доволни. Защо не направите анкета. :wb_052:
Направете също така анкета да направим статистика колко кучета в българия се продават от зоомагазините и колко от регистрираните развъдници. Защо хората виждайки тези снимки от Puppy Mills отиват да си купят кученца от там.

#377 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 16 June 2010 - 01:00 PM

Точно щом разбирате всичко не би трябвало да се каните да си вземете куче от магазин или борса.

#378 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2010 - 01:02 PM

Защото хората първо действат и после мислят.

Кучетата по зоомагазините, борсите и т.н. са болни на първо място, защото за да не се извършват разходи, тези животни не се ваксинират, слагат се фалшиви лепенки в паспортите, тъпчат се е антибиотици за да имат добър търговски вид, когато кучето бъде закупено, съответно антибиотикът спира и тъй като е със съсипан имунитет то се разболява.

Прочетете темата от начало и ще намерите отговори на въпросите си, тези неща са обсъждани и повтаряни много пъти.
User's Signature

Качена снимка

#379 Потребителят е офлайн   sempreviva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 15-June 10

Публикувано: 16 June 2010 - 01:14 PM

Не ми казвате обаче каква е разликата. Болно куче мога да купя и от зоомагазин и от борса и от развъдник. Това ме интересува да е здраво- а тази гаранция не ми я дава никой от гореспоменатите. При какви условия е гледано моето което ще взема не мога да гадая но сигурно ще се опитам с какво ли не да го направя аз щастливо. Може да се е родило нещастно и е прекарало 50-60 дена в лоши условия е по добре да прекара остатъка от живота му добре гледано - отколкото да е добре гледано 50-60 дена и да го гледаме после с рязани крака и какво ли още не до края на живота му. Това от къде идва кученцето няма никакво значение пред това какво ще направим ние да имаме съвестта ни чиста пред него и да го гледаме в очите без срам. Защото да попитам това което е на витрина каква съдба ще има. За него не трябва ли да помислим.Ще го изоставим там да стои и да гледа жално милно и да чака с надежда че един ден някой ще го вземе или ще го оставим там да умре. Това е още по-зловещо.Не стига че е имало съдба да се роди в такива условия а и да бъде отблъснато защото не се е родило на възглавница и всички глезотии. Това ние трябва да му дадем като бъдещите му собственици. То горкото какво е виновно. Да се организираме да спрем Puppy Mills преди да изкарат поредните им кучила а не да осъдим вече родените на смърт.И те имат шанс да живеят.

#380 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2010 - 01:18 PM

Отговорните развъдчици полагат усилия за да създадат здрави кучета.
Правят изследвания за генетични заболявани на кости, очи и т.н., непосредствено преди заплождане правят и други важни тестове и изследвания, това не се прави от магазините и борсите.

Както вече написах, тези неща са вече обсъждани в тази тема.


П. С. И като вземем жалното куче от витрината и то се окаже болно какво, ще отидем да го върнем за да си вземем здравичко?

Лично мое мнение е че тази търговия не трябва да се стимулира по никакъв начин.
По добре да помагаме на жалните муцунки по изолаторите, а не да пълним нечии джобове.
User's Signature

Качена снимка

  • (57 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни