Dog.bg Форуми : lichnost

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

lichnost Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 31 March 2005 - 09:04 PM

lichnost il e negovoto kuche reshava samza sebe si sobstvenika.ot biologichna gledna tochka-da i tova dokazvat uchenite v svoite mnogochisleni trudove.jiveeshto sred hora i jivotni kucheto volio-nevolio se vkliuchva v obshtestvenite vzaimootnoshenia.imashto samo svoistveni na nego osobennosti i sposobnoisti na psihikata,izgrajdashto svoi sobstveni otnoshenia s obkrajavashtata go sreda kucheto ima vazmojnost da formira, razviva i proiaviava tezi svoi cherti koito go opredeliat kato lichnost.a te sa: 1)temperament; 2)voleva ustremenost :3)nalichie na sposobnosti;4)harakter
l) vsichki nie, koito naseliavame zemiata sme ot razlichni biologichen rodove.otdelniat predstavitel na biologichen rod se iaviava individ.vsiaka lichnost ima nepovtorimi sachetania na psihicheskite osobennosti /cherti/svoeobrazen psihicheski nabor-tova imenno e i neinata individualnost. s) sledva ;)

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 March 2005 - 09:14 PM

Пишете на български, не на латиница !!!

#3 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 31 March 2005 - 09:43 PM

sajaliavam az ne pisha a samo izpalniavam tova koeto mi diktuvat po-telefona ot garcia i izpalniavam.shte predam na gospodina toi mi plashta iaz izpalniavam molia za izvinenie. cl)

#4 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 31 March 2005 - 09:46 PM

Кой е господина от Гърция?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 31 March 2005 - 09:52 PM

Хубаво де,не може ли това,което ти диктуват ти да го пишеш тук на кирилица?!
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#6 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2005 - 10:11 PM

Почнах да подозирам някаква окултна намеса ... b) b)

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 March 2005 - 10:18 PM

castor
напоследък това схващане ужасно е модерно, аз първо се забавлявах с такива изявления, после просто спрях да им обръщам внимание. Има какво да се каже, но отсрещната страна надали ще слуша.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2005 - 10:30 PM

... да де нещо като "Свидетели на ... кучешката личност" да кажем. При положение, че съм срещал дори по-шантави и чудати люде, това не ме учудва прекалено - стига да не пречат на другите, нека вярват в каквото си искат r)

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 31 March 2005 - 10:35 PM

castor
стига да не се опитват да налагат мнението си, или да се правят на психоаналитици с пускане на уж "провокативни" въпроси)))))))))Съгласна)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 31 March 2005 - 10:39 PM

Интересен е момента обаче с "господина от Гърция, който ми плаща, а аз изпълнявам" ;) Кой ли е този тайнствен непознат l) l)

#11 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 April 2005 - 12:10 AM

Цитат

Интересен е момента обаче с "господина от Гърция, който ми плаща, а аз изпълнявам" ;) Кой ли е този тайнствен непознат l) l)

Мисля,че има някакво инфо по този мистериозен въпрос в темата на Хлебаров за хендлинга....
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#12 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 01 April 2005 - 09:30 AM

b) уважаеми кастор и фуриа нима за васедна научно обоснована тема е провокативно наложено мнение?аз споменавам че всеки решава сам за себе си а това което е научно е друго. b) 0897 322 588 мнениа

#13 Потребителят е офлайн   castor Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 21-December 04
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2005 - 10:02 AM

Цитат

b) уважаеми кастор и фуриа нима за васедна научно обоснована тема е провокативно наложено мнение?аз споменавам че всеки решава сам за себе си а това което е научно е друго. b) 0897 322 588 мнениа

хехе по закон нямаше ли нещо за задължително упоменаване от типа на (13 имп/мин) за такива обяви и телефони b)

#14 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 01 April 2005 - 11:08 AM

не такива телефони почват 1 пример 0891...... ;може и sms.

#15 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 01 April 2005 - 12:18 PM

Цитат

не такива телефони почват 1 пример 0891...... ;може и sms.

Колко странно, а аз си мислих че форумът е създаден за това - да обсъждаме темите тук, стига да искаме, а не да въртим по ГСМ-та bl)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#16 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2005 - 03:37 PM

Аха, много странно изглежда за "za vaprosi na mara_kaneva_magi@dir.bg " (- това е от друга тема)
Пак се отвличам ама страшно ми напомня една скорошна случка:
Пред магазина за месо и млечни изделия пред Министерството на земеделието стои възрастна добре облечена жена и подава листовки. Решавам аз, че това е някаква реклама и понеже не избягвам подобни подаващи хора, приближавайки се към нея аз протягам ръка. Тя обаче си прибира диплянката и се завърта за да ме игнорира. Е, аз не нахалствах да я питам що ме пропусна, но се позавъртях наоколо и забелязах, че раздава диплянки само на хора на нейната възраст. Тогава се върнах и й поисках диплянка. Тя отказа любезно с думите - "Това за Вас не представлява интерес".

#17 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 06 April 2005 - 09:12 AM

Цитат

Аха, много странно изглежда за "za vaprosi na mara_kaneva_magi@dir.bg " (- това е от друга тема)
Пак се отвличам ама страшно ми напомня една скорошна случка:
Пред магазина за месо и млечни изделия пред Министерството на земеделието стои възрастна добре облечена жена и подава листовки. Решавам аз, че това е някаква реклама и понеже не избягвам подобни подаващи хора, приближавайки се към нея аз протягам ръка. Тя обаче си прибира диплянката и се завърта за да ме игнорира. Е, аз не нахалствах да я питам що ме пропусна, но се позавъртях наоколо и забелязах, че раздава диплянки само на хора на нейната възраст. Тогава се върнах и й поисках диплянка. Тя отказа любезно с думите - "Това за Вас не представлява интерес".

така всеки има право да изкаже мнението си, но това че има публикуван имеил какво пречи?така може да се конкретизират мнения,така се създават връзки.освен това не е задължително да имаш компютър за да прочетеш или пратиш поща особенно ако 20 дена от месеца ти минават в патуване..... ;)

#18 Потребителят е офлайн   martin_stoimenov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 11-December 04

Публикувано: 06 April 2005 - 01:16 PM

Нека това да бъде форум, а не безсмислен чат.
От гледна точка на психологията животните(в частност кучетата) не се разглеждат като личности, а като индивиди, които не се разграничават от заобикалящата ги среда. Смята се, че нямат самосъзнание за да се самовъзприемат като личност. Друг е въпроса, че когато човек свикне с животното, той започва да общува с него и да го възприема като личност.

#19 Потребителят е офлайн   magi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 31-March 05
  • Location:garcia

Публикувано: 06 April 2005 - 05:08 PM

Цитат

Нека това да бъде форум, а не безсмислен чат.
От гледна точка на психологията животните(в частност кучетата) не се разглеждат като личности, а като индивиди, които не се разграничават от заобикалящата ги среда. Смята се, че нямат самосъзнание за да се самовъзприемат като личност. Друг е въпроса, че когато човек свикне с животното, той започва да общува с него и да го възприема като личност.

d) какво означава да не се разграничаваш от околната среда? в кинологиата няма такова понятие? посочил сам част от 3-те характеристики които определят това.друг е вапроса ако изпадаме в антропоморфизъм. не може един индивидид който е във връзка постоянно със заобикалящата го среда да не се разграничава от нея.друг е въпроса за нивото.знае се че кучето няма така наречената второсигнална система, но понятието личност от гледна точка на психологията е доста обширно.благодаря ви за коректно изказаното мнение. r)

#20 Потребителят е офлайн   martin_stoimenov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 11-December 04

Публикувано: 06 April 2005 - 07:42 PM

Цитат

не може един индивидид който е във връзка постоянно със заобикалящата го среда да не се разграничава от нея.

Имам впредвид, че кучето действа с инстинкти, неговото съзнание се изгражда на базата на рефлекси, затова и контрастния метод на обучение е най- популярен.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни