Dog.bg Форуми : Болничка съм и си търся смели и добри стопани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Болничка съм и си търся смели и добри стопани

#1 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 07 January 2008 - 02:43 PM

здравейте! днес попаднах на едно прекрасно кученце.улично е, има украска на хъски, но като структора може би прилича на каракачанска овчарка. мисля, че е бебе на не повече от 4-5 месеца. доста е едричко, момиче.
явно е имала много, много стегната каишка на вратлето, каишката е махната, но сега има сериозна рана, която е инфектирана, има и оток на гушката. бебето въпреки това е игриво и много лъчезарно, като си играеше с мойто куче и си заравяше цялата глава в снега! х)) чаровница голяма!
та, бързо я заведох при една докторка, която каза, че кучинката трябва да се упои, за да се промие раната и да се бие инжекция, която да спре инфекцията. тази инжекция трябва да се бие в продължение на 10 дни в определен час и за целта девойката трябва да бъде в дом.
апелирам към вас за помощ, но не гарантирам, че ще мога да я намеря. обитава района на красна поляна и западен парк, софия.
много се надявам някой да се поинтересува и да я вземе и да се грижи за нея.ако трябва аз ще платя ваксинацията, инжекциите и обезпаразитяването й.. или ще си поделим парите за това, но моля ви, ако някой има възможност да я гледа, нека я вземе.
аз се влюбих в това животинче, толкова е чаровна!
но нямам къде да я гледам х(
ето я и нея:

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 07 January 2008 - 04:03 PM

Промиването може да го направи и само с наморник, на 4-5 месеца кучетата не държат да хапят или нещо друго. А и една порция храна докато промива и кучо ще стои мирна каквото и да я правите.
Другото нещо - антибиотика може да ти го даде да и го даваш на хапчета ако се задържи в един район.

Това ако не намериш кандидати.

Да се упоява кучето за такова нещо ми изглежда излишно рисково.

#3 Потребителят е офлайн   Eva-Buddah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2001
  • Регистрация: 15-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 January 2008 - 04:56 PM

Ама тя е бебенце... Много силно се съмнявам, 4е ще посегне да хапе! Страшно слади4ка е!  :wub:
User's Signature

"You haven't lived until you've been owned by a Pug!"
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 07 January 2008 - 05:14 PM

Мисля, че колежката и момичето, което е намерило кучето най-добре знаят дали кучето хапе или не. Не може подобни неща да се преценяват по снимка! И стига с тоя страх от упойките! Ако се работи адекватно няма да има проблем. Освен това предполагам, че основен аргумент на колежката е бил не толкова ухапването, колкото животното да не го боли и да се прегледа травмата обстойно.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 08 January 2008 - 01:39 AM

да, определено упойката е с цел безболезнена манипулация! раната е много сериозна, много дълбока и много инфектирана освен това е по цялото вратле.. днес отново се въртях в района, но не я видях чаровницата.тъй като живея в непосредствена близост до циганската махала и такива гледки на кучета "гледани" от цигани се срещат непрекъснато и предполагам, че тази девойка също е била жертва на същото общество.. едва ли ще я срещна пак, но искрено се надявам да попадне на добри хора, които да се погрижат за нея..

#6 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 11 January 2008 - 04:53 PM

Здравейте! пиша ви, защото има развитие по случая.
току-що попаднах на тема за едно кученце жертва на човешката жестокост също като това, за което е тази тема.
Ще я наричам Херти, защото това е името, което й избрах за момента.както съм написала по-горе в темата - намерих я случайно тук, в района на красна поляна, с невероятно сериозна и инфектирана рана от каишка на врата.не вярвах, че отново ще я видя, но 6-тото ми чувство вчера ме заведе при нея.
оказа се, че се мотае често и нощува там, където я видях.говорих с разни добри хора и с една докторка, която преди ми беше направила много добро впечатление.тя каза, че кучето трябва да се упои, за да се промие раната, защото процедурата е много болезнена, да се обръсне, за да не дразни козината разраненото място.това щеше да стане, ако имаше къде кучето да остане за 1 ден, наблюдавано от хора, защото докато упойката още действа то би било беззащитно пред хора и животни и не бива да остава на улицата.
разбира се, немислимо беше за мен да позволя да изтърпи ужасната болка от обработването на раната, а да не говорим да остане само на улицата под влиянието на упойка. почнах да търся хора, които да са готови да я вземат поне за един ден, а след това просто с храна да й дават противовъзпалителни хапчета.
не намерих.
с приятеля ми решихме, че ще можем да я вземем за 10 дни, в които Херти ще трябва да се възстановява.оказа се, че той ще бъде почивка цялата следваща седмица и отново Херти се оказа с късмет.
днес я намерихме (отново според необичайно силното ми 6-то чувство) и я заведохме при докторката.
упоихме я и започнахме с процедурата.
първо трябваше мястото да бъде обръснато, за да се види добре раната, а и да не пречи козината на заздравяването й.беше трудно, защото от постоянно течащата гной козината беше сплъстена.слава богу Херти беше под упойка и не усещаше нищо.
после докторката я проми с кислородна вода, за да дезинфектира раната.Херти започна да кашля и да диша затруднено, по което разбрахме, че има по-сериозен проблем - трахеята й имаше дупка.
нямаше как да бъде зашита, защото не само, че инфекцията щеше да остане вътре в това място, но и заради отока, който Херти има на гушата си, нямаше да може да диша. оставихме я отворена и сложихме на раната компрес и отгоре превръзка с дупчица на мястото на трахеята.
опасното е, че сега, когато раната започне да се затваря, ако отокът не спадне преди трахеята да зарастне, Херти може да задуши.другият вариянт е отокът да е засегнал някои органи и да се наложи дупката в трахеята да остане завинаги. което не е най-страшното.
има шанс и всичко да протече нормално, без усложнения.
сега Херти лежи в банята на одеалце.вече 4 4аса спа, току що се събуди.маха с опашка и се опитва да става, но още е под упойка и й е трудно.
спокойна е, явно не се страхува от мен.видя и другото куче, което гледаме и което е ужасно любопитно и което тя познава ..и мисля, че наистина е спокойна.
банята е най-топлото място в апартамента и тези 10 дни тя ще прекара там.
от сега нататък ще започнем едно силно лечение с противовъзпалителни антибиотици на хапчета и инжекции.
ще сменяме превръзката на врата й през два дни и ще стоим до нея.
от възникналата ситуация с трахеята забравихме да купим хапчет за вътрешно обезпаразитяване и докато не й ги дадем ще се наложи да няма близък контакт с другото куче.
мисля, че Херти скоро ще може да ходи и ще се почувства съвсем по-добре.не знам само какво ще правим с ходенето до тоалетна х)

апелирам към вас за дом на Херти!
ще ви я връчим почти изцяло излекувана, леко стресирана, но въпреки това лъчезарна и игрива.
скоро ще мога да сложа още снимки, за сега имам доста фрапиращи и предпочитам да не ги пост-вам.

Херти е на около 8 месеца и има в породата си хъски.сега е едричка и вероятно ще порастне още доста.
За да не стават недоразумения - Херти ще бъде дадена само и единствено на сериозни, добри, грижовни стопани, които преди всичко ще й бъдат приятели!

очаквам отзивите ви!

и не позволявайте повече да се случват такива ужасни неща с беззащитните животни х( нека се грижим за тях!!! :(


#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 January 2008 - 05:49 PM

Поздравления за грижите и ангажимента, който поемате!


Каква беше каишката й?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 11 January 2008 - 06:02 PM

о, поздравления..стига, кой от нас би оставил животно да се мъчи?
не се знае каква каишка е имала, вероятно сезал.. циганите обикновенно с това връзват кучетата.. беше махната, когато я намерих. вероятно някой я е завел на доктор и доктор я е махнал, но не са имали възможност да се погрижат по-обстойно за нея..
има резнато на ушенцето, може би е кастрирана.. може и каишката от кастрацията да е била твърде малка, все пак кучето е бебе и расте всеки ден..


#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 January 2008 - 06:06 PM

Цитат

има резнато на ушенцето, може би е кастрирана.. може и каишката от кастрацията да е била твърде малка, все пак кучето е бебе и расте всеки ден..[/i]

Такива бяха подозренията ми, за това попитах. За съжаление, не разбраха, че на малки кучета НЕ трябва да слагат каишки, защото логично - растат. Заслужават да се отиде при тях (ако беше още с каишка) и да им се поиска поне да поемат разходите по лечението. Знам, че няма как да стане, просто си ... злобея, щото ме е яд  :angry:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 11 January 2008 - 06:31 PM

ооо, bushkata! повярвай ми, ако причината бяха кастрационните и техните каишки.. и каишката й седеше още на врата, определено щеше да има как да стане!!
но уви, не се знае.. и по-вероятно е сезал или тел, защото кожата е буквално разцепена на две.. от дебела каишка едва ли би могло да стане..
видя ли снимките ?  :blink: :blink: :blink:


#11 Потребителят е офлайн   nort2005 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2416
  • Регистрация: 27-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 January 2008 - 06:49 PM

Кастрационните каишки са широки и не могат да прережат нищо, само деформират вратлето, хранопровода, трахеята, животното сигурно се чувства много некомфортно. От месец се мъча да хвана едно такова, Екоравновесие го кастрираха на 6-месечна възраст, още тогава каишката беше стегната. Веднага се обадих на Радостина поне на подрастващите да не слагат каишки. Аз когато ги водя, искам само купиране на ухото, след като две кучета се обесиха на каишките - под една ограда и в един храст. А сезалът реже - две кучета съм водила по доктори, и двете с дупки на трахеята, едното вече беше и с гной, бяха го накацали мухите. Бушка, нашите мангали от площада така откъснаха едната лапичка на тяхно куче - връзваха го в двора със сезал за крачето.

#12 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 11 January 2008 - 06:52 PM

ох, стига жестокости!!! хората обичаме да разказваме едни на други гадни истории и да се сдухваме заедно.. нека говорим за хубавите неща, които се случват на животните !!! лошите ги виждаме всички..

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 January 2008 - 07:00 PM

Сега видях снимките - мило момиче е  :wub:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 14 January 2008 - 02:32 PM

Здравейте с повече новини!! х))
Херти вче 2 дни се разхожда из апартамента, души (вече отокът й е спаднал и явно въздух лека-полека стига до нослето й) и краде разни неща, за да си чеше зъбките х)) снощи си играхме с другото кученце, което пребивава тук - за пръв път се видяха откакто Херти се чувства по-добре.
Още има възпаление на вратлето и още диша тежко вечер.намери си местенце в стаята, където прозореца е отворен и й е хладно.там успява да спи дълбоко.
края на седмицата вероятно Херти ще бъде значително по-добре, но раната й още е отворена. след неделя няма да можем да я задържим и няма да можем да продължим лечението й!
ако я пуснем на улицата има голяма вероятност инфекцията да се появи отново и пак всичко да започне отначало, за това - молим ви: РАЗПРОСТРАНЕТЕ !
обезпаразитена е вътрешно, тези дни ще бъде обезпаразитена и външно.
пускам няколко нейни снимки откакто вече се чувства по-добре.




p.s. имайте предвид, че Херти е бебе и ще порастне още.
също така е много наплашена от хората и трябва да бъдете внимателни с нея, в случай че я вземете.
вероятно през целият си живот не е спала спокойно и за това сега има нужда да спи на топло място и да бъде обгрижвана.
И ВНИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ БИВА ДА БЪДЕ ВРЪЩАНА НА УЛИЦАТА !!!


#15 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 January 2008 - 03:02 PM

Цитат

след неделя няма да можем да я задържим и няма да можем да продължим лечението й!


Не знам защо обаче докато четях темата не останах с впечатлението че не можете да задържите кучето. Дори не се спомена като опция "изхвърляне на улицата". За съжаление 99% съм сигурен че няма да е лесно до неделя да намерите дом на Херти. Просто такъв е животът и такива са хората - сега, тук, в България. Успех и се постарайте да я уредите някъде, кучето е хубаво и не заслужава да умре болно на улицата...
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#16 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 16 January 2008 - 05:08 PM

Ето и още нещо, което можете да направите за нас! то е за тези, които имат принтер и не им се свиди мастилото.

това са няколко снимки с текст към тях, които, ако имате желание може да разпространите на по-видни места.

Благодарим!!!

Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 19 January 2008 - 06:02 PM

благодарим на всички, които помогнаха по някакъв начин!

#18 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 19 January 2008 - 06:36 PM

:'( :'( :'( :'( Добре де нали се оправяше? Ох, милата...............

#19 Потребителят е офлайн   Chupacabra Икона

  • animal lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1343
  • Регистрация: 24-July 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:свят

Публикувано: 19 January 2008 - 06:39 PM

da.za6ixme q, di6a6e normalno, ima6e sekret v belite drobove.veroqtno tova e bila pri4inata. 15minuti sled operaciqta umrq.. pogrebaxme q

#20 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2008 - 09:09 PM

Каква операция, не бяхте споменавали за операция, защо се наложи, нали се възстановяваше животинката? Секрет в белите дробове - причина за смърт?!?!?!
Нещо ми се чини от упойката да е нещо, ама не смея да питам повече.
Поне тези последни дни на животинката, с грижите, които е получила, да са й били подарък от съдбата... след кой знае какъв живот...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни