Dog.bg Форуми : ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!

#1 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 April 2005 - 06:02 PM

Помолиха ме да публикувам това писмо което е свързано с темата за последната изложба....оставам на вас да прецените дали въпросния господин е обиждан и обвиняван някъде ....но е успял да се изкаже и обиди лично моя приятелка TZVETELINA...КОЯТО ВСИЧКИ ЗНАЕМ Е ДОСТА ДАЛЕЧ ОТ ТУК И САМО НИ РАДВА С ЕНТУСИАЗМА И ПРИСЪСТВИЕТО СИ В ТОЗИ ФОРУМ.....

Zdraveite Tsvetelina,

beshe mi izklu4itelno nepriqtno da pro4eta tova, koeto ste napisali za men
vuv foruma na dog.bg. Ta Vie se namirate na tolkova kilometri ot tuk i
vuobshte ne me poznavate, za da izrazqvate sarkasti4noto si otnoshenie kum
men?! Vie dori ne znaete za kakvo stava duma! Ne vi pravi 4est edno podobno
otnoshenie, izvinqvam se, 4e vi go kazvam, no naistina mi stana mnogo bolno,
kogato pro4etah napisanoto ot vas. Az ne sum se samozbravil ili opianil ot
pobedata, naprotiv moje bi sum ot malkoto, koito naistina si davat smetka za
nivoto na kotkite si i se otnasqt samokriti4no kum tqh. Ne znam kak sa Vi
predstaveni neshtata, no Vi suvetvam predi da si izkarate zaklu4enia po
daden kazus, da se zapoznaete s vsi4ki gledni to4ki.
Jelaq Vi uspeh v turseneto na kotka i dano, kogato se vurnete v Bulgariq, ne
stanete obekt na zavist i ne izpitate ogor4eniqta, s koito ejednevno mi se
nalaga da se sbluskvam. Martin Popov



Е ТОВА Е ПИСМОТО ....ПОЗНАВАТЕ И ДАМАТА И ГОСПОДИНА ....И МАЙ ВЪПРОСА ОПИРА В ТОВА ЗАЩО ПЪК ЩЕ СИ КУПИ КОТЕ ОТ ДРУГ А НЕ ОТ МЕН....Е ПАРА ДА ПАДА А НЕ ВСИЧКО ЗА КОЕТО СЕ БИЯТ ВСИЧКИ В ГЪРДИТЕ !!! l)

#2 Guest_Мартин_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 April 2005 - 07:26 PM

Знаеш ли госте, нито съм гузен, нито бягам. Аз не съм кретен или неандерталец и мога да чета и разбирам за какво се пише и говори в този форум, а дори усещам целта на цялата тази кампания. Не мисля, че ти /вие/ сте хората, пред които трябва да се извинявам, просто няма за какво. Всеки има право да пише, мисли и говори каквото намери за добре, но преди да го направи е добре да се замисли и да е наясно със себе си и колко му е умственият багаж. Е, препоръчвам на посетителите да прочетат внимателно кой какво е писал във форума и сами да си направят заключения.
Държа да напомня на Цветелина, че още когато се обърна към мен с молба да й помогна да си намери коте и ме попита дали мога да й предложа коте от моите, аз й казах, че е по-добре да си купи коте от Америка. Защо се питам, когато толкова се е засегнала от писмото ми, не сподели как водеше паралелна кореспонденция с мен и Ани, като единият й търсеше колор-пойнт, а другият биколор? Защо не направи всичко възможно, за да се свърже с най-добрите развъдници за хималайски котки, като й писах как може да стане, въпреки че нямат сайтове, а после ме обвини, че заради мен е изпуснала 2 котета. Защо почна да се оплаква от американските развъдчици, като това което е днес породата, е единствено благодарение на тях? Забравила е май и как искаше да напиша писмо от нейно име до някои от тези развъдници. Предполагам, че ми се е разсърдила, когато й отказах, но аз имам принципи и не мога да представлявам хора, които не познавам и добре е, че не го направих. Колкото до моите котки мисля, че мен най-малко може някой да ме обвинява в търгашество, за мен моите котки не са машини за пари и само факта, че са на всяка изложба го доказва, това е обяснение за тези, които имат идея от подготовка на персийска котка за изложба. Мислех да не вземам отношение по въпроса, но май не се стърпях, аз повтарям, че не съм гузен, а напротив, гордея се с моите котки, защото те са получили признание от съдии от 9 държави и не могат да ми засегнат нападките на хора, които нямат идея какво е персийска котка.

#3 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 April 2005 - 08:36 PM

Познавам те много добре ....от котки нищо не разбирам ...мога да ги определям по породи но не ги разбирам в подробности и детайли ...подготонката им пък е абсолютно неизвесна !!! Тази история която ми разказваш може да е и така ...вярвам ти защото навремето когато те познавах в началото ти вярвах и уважавах ...после същия ти се подведе по злословия и убеждения на хора ...който също както сега мразят теб заради успехите ти ...мразиха тогава и мен!!! Но се радвам че разбираш какво ми е било усещането ...с теб нямаме общи интереси освен това че за сега сме успяли да докажем че това което правим го правим добре и това което имаме е класно....но от случая си направи извода какво се говори ...какво се пише и какво се мисли ....а и на какви хора вярваш и ти и аз .... непознати !!!

#4 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 April 2005 - 09:32 PM

не мога да ви се мешам в личните спорове но само искам да кажа че отстрани това изнасяне на лична кореспонденция публично и при това от трето лице е мнооооого грозно s)

#5 Guest_Martin Popov_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 April 2005 - 09:33 PM

Знаех, че има двама, от които мога да очаквам да напишат това и за единия не се излъгах. Но кой печели от това? Ти позволи да те използват и пусна тема, която не е професионална и свързана с котките, което беше глупав ход. Аз винаги казвам истината, дори тя да не е приятна за някого, затова и губя, но си нося последствията. Имах огромното желание да помогна на всеки, който поиска помощта ми, но вече знам, че хората не го заслужават, поне не всички. Смятам и вярвам, че истината ще спаси хората от грешките им и това е моето мото. Аз не се обиждам, когато хората пишат просто, за да го правят, но когато не оценяват това, което си направил за тях, без дори да ги познаваш и после разбереш, че целят да те наранят, започваш да преосмисляш ценностите си и това поражда все нови и нови въпроси, които пречат на работата ти. Надявам се, че мислещите и честни хора в България ще стават все повече и повече, защото в противен случай не ни чака нищо хубаво.

#6 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 April 2005 - 10:02 PM

Относно глупавите ходове ...преди месец го направи и ти ...писа там където не са ти големи познанията ...НО ...
това е края на един спор ...по точно на едно изказване мое ...нямам страна по въпроса ...мнението ми за теб като човек отдавна е развалено ...като развъдчик сигурно си много добър ....за Цвети не я познавам но мисля да я опозная ...
Желая ти успех в твойта си работа ...май не е хубаво да се бъркаш в чуждите !!! Дано си го разбрал.... ;)

#7 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 April 2005 - 09:36 AM

Цитат

не мога да ви се мешам в личните спорове но само искам да кажа че отстрани това изнасяне на лична кореспонденция публично и при това от трето лице е мнооооого грозно s)


Напълно съм съгласна с manus ! ... още повече, че това е лична кореспонденция, изнесена от човек, който едва ли е напълно запознат с цялата история на "отношенията" между двете страни и не може да става дума и за това, че е воден от желанието да предаде вярно и честно мненията им... друг е въпросът, че макар да се представя като Guest, за тези, които следят постингите във форума, едва ли остава съмнение за истинската му самоличност...
Колкото до Цветелина, на нея изобщо не й прави чест да "моли" трети лица да дават публичност на толкова лични мисли (знам, че когато една врата остане затворена, винаги се намира начин да се почука на друга - хора всякакви...), но явно балканският манталитет си остава такъв и там далече, отвъд океана... Жал ми е за всички подобни хора!!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#8 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 April 2005 - 04:21 PM

ЗА МЕН ВЪПРОСА ПРИКЛЮЧИ ...ЗА ЛИЧНАТА КОРЕСПОНДЕНЦИЯ СЪМ СЪГЛАСЕН ....ЗА ОСТАНАЛОТО ...ВИЕ СИ РЕШЕТЕ КОЙ КРИВ КОЙ ПРАВ ...

#9 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 03:49 AM

Ni nai-malko ne se sramuvam ot tova,koeto vsi4ki razbraha,naprotiv-vseki ima pravo na li4no mnenie i svobodata da go izraziava.Pi6a tuk i sega,za6toto imam pravo na otgovor i darja da iziasnia niakolko ne6ta:1.pomolih drug da publikuva pismoto,za6toto ne znaeh kak;2."pomo6ta"(ne slu4aino postaviam kavi4ki)na gospodina be6e po-skoro prividna,ne efektivna-mnogo ot imenata,koito mi poso4i,izob6to ne figurirat ve4e,edno ot tiah daje e site za ku4eta-samo dve ot tiah sa realni-no tam kotkite izob6to ne sa dobri(az Vi pisah za tova,Popov,spomniate li si?Sled tova sama podbrah site i Vi pomolih da gi poglednete za otsenka,no...interesno "za6to"samo Vie ne uspiahte da go napravite)...Zatova i re6ih da se obarna za pomo6t kam drug 4ovek-Anna Neeva-tova e istinata;svarzah se s neia,edva sled kato Popov(tsitiram negovite dumi) sam "re6il da se otdrapne".Spored negovite dumi toi "ima predpo4itaniia i kam dvete tsvetovi variatsii"-moje bi,zapo4vaiki konsultatsii s drug na tema "persian cat"sam zasegnala(bez da iskam)negovoto 4estoliubie....Imenno za6toto sam tolkova dale4,az ne sam predobedena kam nikogo v BG-izrazih otkroveno i otkrito mnenieto si,za6toto NE SAM 4AST ot VA6ITE intrigi(slava BOGU!).3."Ne sam se oplakala"(tsitiram) ot USA razvad4itsite-napisah istinata.Ne znaia kak e bilo niakoga,no sega e taka v po-goliama 4ast ot tiah!!!
A po vaprosa "za morala" i za "savestta"-vseki sam da sadi,spored sobstvenite si printsipi!!!Samo iskam da zadam konkreten vapros na milata g-ja (koiato "takti4no"me "posavetva"da ne publikuvam tova pismo)-bi li podarila nai-elitnoto si kote na niakoi,samo za6toto ia e ubedil,4e 6te go obi4a bezkraino?!?Za6toto AZ GO NAPRAVIH i ima hora,koito mogat da go potvardiat!
S uvajenie!!!!!!!!!

#10 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 04:02 AM

Цитат

Цитат

не мога да ви се мешам в личните спорове но само искам да кажа че отстрани това изнасяне на лична кореспонденция публично и при това от трето лице е мнооооого грозно s)


Напълно съм съгласна с manus ! ... още повече, че това е лична кореспонденция, изнесена от човек, който едва ли е напълно запознат с цялата история на "отношенията" между двете страни и не може да става дума и за това, че е воден от желанието да предаде вярно и честно мненията им... друг е въпросът, че макар да се представя като Guest, за тези, които следят постингите във форума, едва ли остава съмнение за истинската му самоличност...
Колкото до Цветелина, на нея изобщо не й прави чест да "моли" трети лица да дават публичност на толкова лични мисли (знам, че когато една врата остане затворена, винаги се намира начин да се почука на друга - хора всякакви...), но явно балканският манталитет си остава такъв и там далече, отвъд океана... Жал ми е за всички подобни хора!!!

Vaprosnata g-ja biahte Vie,no az vse pak ne prieh "saveta"Vi,za6toto za men "priiatelstvoto"ozna4ava ne da prikrie6 gre6kite na niakogo,a da mu pomogne6 da razbere,4e ne vinagi e prav...Nadiavam se da otgovorite s "DA" na moia vapros,za da ne se nalaga az da kaja za VAS,4e VI sajaliavam!!!

#11 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 11:52 AM

Prekrasno razbiram,g-n Popov,4e niama universalna istina,kakto niama i universalno 4ove6ko saznanie,no vse pak-neka badem maksimalno iasni: re6enieto da si kupia kote ottuk be6e iztsialo moe-tova,4e sam poiskala snimki na va6ite novorodeni,savsem ne zna4i,4e 6te kupia va6e kote(razbrali ste me pogre6no!); ne ste se "opitvali da mi tarsite kote"-naprotiv,sled kato mi izbroihte vaprosnite imena(za tiah ve4e uto4nih),mi dadohte da razbera,4e "niamate vreme"(a,moje bi e stavalo vapros za JELANIE)da se zanimavate pove4e-imeno zatova potarsih drug za pomo6t(NE I "paralelno").
Ni nai-malko ne sam se i "razsardila",4e ne pojelahte da napi6ete pismo ot moe ime---kak bih mogla da Vi se sardia,4e nali Vie sam mi priznahte,4e ne ste "dobre s pismeniia angliiski i rezultatite 6te sa pla4evni"(otnovo tsitiram).
Ne znaia-da se u4udvam li ili da se vazhitia na unikalnata sposobnost da "podbirate"samo onazi 4ast ot informatsiiata,koiato Vi e potrebna...a i za kakva "kampaniia"govorite-ne mojah da razbera...lo6o mnenie za Va6ite koteta ne sam izrazila nikoga,a i ne bih mogla,za6toto naistina sam tsenitel na krasivoto!!!
Ot kratkiia si jiteiski opit sam nau4ila edno-predi da OBI4A6 sebe si,nau4i se da obi4a6 drugite......ako moje6!?!

#12 Guest_Мартин_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 01:30 PM

http://www.pandecats...g_himalayan.htm
Ако котките от Oakheaven, Ristokat, Fullmoon, Prancenpaws , Sulltаns и Whisperwood са лоши, то аз не мога да помогна, значи трябва да пренапишем историята на колор-пойнтите и ти Цвети можеш да го направиш. Спирам да отговарям на постингите ти, явно си човек с много свободно време и се чудиш какво да правиш, аз имам и друга по-сериозна работа. Ако имаш някакви други проблеми, то по-добре е да се обърнеш към специалист.

#13 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 04:39 PM

ЧЕТЕЙКИ И ДВЕТЕ ВЕРСИИ ЗА ИСТОРИЯТА СЕГА ВЕЧЕ МИ Е ЛЮБОПИТНО КОЙ Е ПРАВ!!!
АЗ НЕ ОБИЧАМ ДА СЛАГАМ НЕЩАТА В КАВИЧКИ НО ЩОМ ТАКА СЕ ПРИЕМАТ ОТ ДРУГИ ...СТИГАМ ДО СТАРАТА БЪЛГАРСКА ПОГОВОРКА ...НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО!!! s)

#14 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 05:32 PM

Цитат

http://www.pandecats...g_himalayan.htm
Ако котките от Oakheaven, Ristokat, Fullmoon, Prancenpaws , Sulltаns и Whisperwood са лоши, то аз не мога да помогна, значи трябва да пренапишем историята на колор-пойнтите и ти Цвети можеш да го направиш. Спирам да отговарям на постингите ти, явно си човек с много свободно време и се чудиш какво да правиш, аз имам и друга по-сериозна работа. Ако имаш някакви други проблеми, то по-добре е да се обърнеш към специалист.

Rasbira se,az sa6to 6te spra...i ne za6toto niama kakvo da se iziasniava po pofod i na tozi Vi nov komentar,a za6toto prosto niama smisal !Razkazah tova,koeto se slu4i-a 4e na Vas ne vi se haresa-si e Va6 problem!

#15 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 14 April 2005 - 04:05 PM

c) Привет на тези, които отглеждат котенца за любителите! Обичаме нашите развъдчици и собственици на елитни котки. Най-красивия кълърпойнт, който съм виждала на живо е на д-р Попов . Не зная кой е крив и кой прав, но ви моля да не превръщате сайта на догмен в място на скандали. Ние, котелюбците ви уважаваме като специалисти, радваме се на вашите успехи и ви се надяваме. Когато вие имате успехи за нас ще има по-хубави котенца на по-благоприятни цени.
Желая ви да сте успешни развъдчици, добри специалисти и мир да имате и радост в живота.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни