Dog.bg Форуми : Как се снима куче?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как се снима куче?

#21 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2008 - 12:31 PM

Цитат

Huskypower извинявай много!Наистина съжелявам!Няма да се повтори! Ще изтрия целия албум!


Спокойно де, нищо фатално не е станало. остави някоя от по-приличните снимки за спомен. С по-горните съвети със сигурност ще се справяш вече по-добре. ;)
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 January 2008 - 12:38 PM

Добре де, щом говорите за това да питам.
Това, че някой е направил снимка на прекрасно куче, на която то не е в стойка, а в естествена, дори изкривена поза, защо пък толкова ви вбесява?
Форумите не са места за оценяване на кучета, тук съдии и оценки няма. Има хора, които си споделят впечатленията и вълненията.
Аз лично, като присъствах на първата в животна ми изложба се скъсах да снимам. Беше ми интересно и приятно. Мислех си, че хората ще се зарадват на снимки. Да, ама не.
Една от моите снимки беше използвана по доста гаден начин за размахване по форума, за да се покажело, колко грозно било кучето, от хора, които иначе (както всички) тръбят, че куче по снимка не се оценява. Ем не се оценява, ем като ни изнася се възползваме.
(За справка - имах разрешение да публикувам снимката от собственика на кучето, но не бях дала разрешение снимката ми после да бъде рязана, увеличавана и разпространявана).


След тая случка, разбира се, не ми се снима нито едно куче.
И казвам на всички ентусиасти да снимат по изложбите - по-добре пазете снимките за себе си. Тук рискувате да бъдете нападнати яко, което аз не разбирам. Сякаш кучетата са САМО и ЕДИНСТВЕНО манекени, чиито престиж се подронва, ако бъдат показани НЕ в стойка.
Ако кучето ви е хубаво, оценено, признато, какъв е проблема да гледаме по форумите просто снимки, а не снимки като за пред съдия?
Може би именно случката с моята снимка, която описах, кара хората да се страхуват от подобни снимки.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   animals_fan* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 29-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2008 - 12:43 PM

Huskypower аз си имам всички снимки от изложбата в компютъра.Обаче няма да ги публикувам повече.Наистина са ужасни.Изтрих албума.

#24 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2008 - 12:55 PM

Цитат

Добре де, щом говорите за това да питам.
Това, че някой е направил снимка на прекрасно куче, на която то не е в стойка, а в естествена, дори изкривена поза, защо пък толкова ви вбесява?
Форумите не са места за оценяване на кучета, тук съдии и оценки няма. Има хора, които си споделят впечатленията и вълненията.
Аз лично, като присъствах на първата в животна ми изложба се скъсах да снимам. Беше ми интересно и приятно. Мислех си, че хората ще се зарадват на снимки. Да, ама не.
Една от моите снимки беше използвана по доста гаден начин за размахване по форума, за да се покажело, колко грозно било кучето, от хора, които иначе (както всички) тръбят, че куче по снимка не се оценява. Ем не се оценява, ем като ни изнася се възползваме.
(За справка - имах разрешение да публикувам снимката от собственика на кучето, но не бях дала разрешение снимката ми после да бъде рязана, увеличавана и разпространявана).


След тая случка, разбира се, не ми се снима нито едно куче.
И казвам на всички ентусиасти да снимат по изложбите - по-добре пазете снимките за себе си. Тук рискувате да бъдете нападнати яко, което аз не разбирам. Сякаш кучетата са САМО и ЕДИНСТВЕНО манекени, чиито престиж се подронва, ако бъдат показани НЕ в стойка.
Ако кучето ви е хубаво, оценено, признато, какъв е проблема да гледаме по форумите просто снимки, а не снимки като за пред съдия?
Може би именно случката с моята снимка, която описах, кара хората да се страхуват от подобни снимки.


Ами за мен има снмки и снимки. От естетическа гледна точка не е хубаво да се слагат снимки с лошо качество и лоши пози - под лоши пози разбирам, ако кучето е полуобесено снимано отгоре и цялото криво с голяма глава и тънки, къси крачка, просто заблуждава се цялата представа за него. полуседнало, изгърбено, защото току що се е чесало и т.н. Иначе нямам абсолютно нищо против кучето да не е в стойка, като за пред съдия, защото то не може да седи цял ден така. За много хора това са просто снимки и кученца, те не виждат друго в тях. Преди време във форума така беше публикувана снимка на едно куче - хубава снимка, кучето в стойка, ... но собственика му, който беше сниман от кръста надолу на снимката се беше хванал за .... нещо, което в този момент е почесвал... доста неприятно да те плеснат така във форума.
Аз лично не обичам да гледам снимки на кучетата ми, които дават грешна представя за тях. Имам спомени от такива кошмарни снимки, за които чувам после "приятели" да говорят на други - вижте го ето това е... и историите тръгват. Знам че много хора, които са виждали кучето на живо няма да повярват, но тези които не са  :-
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2008 - 01:00 PM

Цитат

Huskypower аз си имам всички снимки от изложбата в компютъра.Обаче няма да ги публикувам повече.Наистина са ужасни.Изтрих албума.

Надявам се да продължиш да снимаш и да ни радваш със снимките си. Всеки иска да види снимки на кучетата от изложба, на която не е бил. Много хора, дори да са били не са успяли да снимат кучетата си, така че това носи радост на хората и е винаги интересно.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   animals_fan* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 387
  • Регистрация: 29-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 14 January 2008 - 01:04 PM

Разбира се ,че ще снимам.Обаче другия път ще снимам наистина ,защото сега разбирам ,че това което съм направила е просто щракане.

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 January 2008 - 01:05 PM

Huskypower  , значи трябва да се променим ние - хората и да разберем, че снимките са си снимки и не дават точна представа за кучето. Пак казвам, не сучайно се повтаря, че куче по снимка не се оценява. Да спрем да сплетничим и обсъждаме кучето на някого си по снимка.

Цитат

Аз лично не обичам да гледам снимки на кучетата ми, които дават грешна представя за тях.



Цитат

Надявам се да продължиш да снимаш и да ни радваш със снимките си. Всеки иска да види снимки на кучетата от изложба, на която не е бил. Много хора, дори да са били не са успяли да снимат кучетата си, така че това носи радост на хората и е винаги интересно.



Двата поста са абсолютно противоречиви. Т.е. - снимай, но ако си професионален фотограф и знаеш как се снимат кучета. Просто няма друг начин.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 January 2008 - 01:24 PM

Аз уважавам хората, които се учат. Не искам да спра никой, който прави нещо, което му доставя удоволствие / а и не мога да го спра. Това е безкрайна тема и лоши снимки винаги ще има. Просто се надявам тази тема да има полза поне за част от хората, които снимат кучета - за себе си или за всички няма значение.
а иначе аз противоречие не виждам, защото казвам "да ни радваш със снимките", което значи да прави все по-добри и по-добри  ;) Не изпадам в крайности да си чак професионален фотограф, защото аз не съм, но смятам че правя добри снимки на кучета, а съм виждала доста професионални фотографи, които не снимат правилно кучетата. Все пак това не зависи само от качеството на техниката, с която разполагаш.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 15 January 2008 - 07:04 AM

Цитат

Добре де, щом говорите за това да питам.
Това, че някой е направил снимка на прекрасно куче, на която то не е в стойка, а в естествена, дори изкривена поза, защо пък толкова ви вбесява?

Случвало ли ти се е да видиш своя снимка, която ти се иска да изгориш веднага и никой никога да не я види? На мен - да, доста пъти. А не съм от най-суетните хора.

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 January 2008 - 10:45 AM

Цитат

Цитат

Добре де, щом говорите за това да питам.
Това, че някой е направил снимка на прекрасно куче, на която то не е в стойка, а в естествена, дори изкривена поза, защо пък толкова ви вбесява?

Случвало ли ти се е да видиш своя снимка, която ти се иска да изгориш веднага и никой никога да не я види? На мен - да, доста пъти. А не съм от най-суетните хора.
Абе...разбирам, може би тогава критериите за това, що е снимка, която "става" са много високи ... и аз не знам вече.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   ristis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 06-March 06
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 11:15 AM

Според мен, ако изключим случайните попадения, в този форум хубави снимки показват дог.бг и Лъчезар (от без дом). Останалото е ...много зле. Ето Ви два примера на теми, които отвращават с липсата на вкус, естетика, минимално усилие, абе каквото и да е:
http://dog.bg/forum/...pic,8971.0.html
http://dog.bg/forum/...pic,9311.0.html

Не стига това, ами през празниците бяхме заляти от традиционния вече новогодишен кич, който стовари върху ни купища калпаво заснети кучета и котки, отрупани с шапчици, звънчета и всякакви китайски боклуци.

Проблемът не е в неумението или техниката, а в нежеланието.

Темата е хубава и полезна, но е попаднала в грешен форум.  :blink:

#32 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 11:31 AM

Цитат

Абе...разбирам, може би тогава критериите за това, що е снимка, която "става" са много високи ... и аз не знам вече.

За да не обидя никого, аз си снимам само моето куче... То, горкото, няма избор!  Освен да ми обърне д..то си! ;D
А ако сериозно - мисля, че добрият вариант е, от една страна, снимащият да има добра "автоцензура" и да не публикува снимки, които явно не представят сниманите в добра светлина, а от друга - и гледащите да не издребняват, когато ги разглеждат. Все пак към любителски снимки трябва да сме по-снизходителни, ако са направени с вкус и мерак, дори да са с недостатъци...
Аз въобще не съм фотограф, а просто "щракач", но виждам тук-таме снимки, каквито никога не бих показала. Най ме дразнят тези на "осакатените" кучета - с отрязяни крака, опашки, че и с половин глава! :o

#33 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 12:45 PM

Лелее тая тема в каква посока тръгна  :o
Напълно съм съгласна с Бушката,как може такова нещо  :huh: ....
Извинявам се и аз не искам никого да засегна,но държите се доста груБо към хората които имат желание да снимат вашия любимец,защото им е харесал и направил впечатление.
Вярно е,че не на всеки му се отдава фотографията но това не значи,че няма желание.
Превърнали сте кучетата си в някакви марионетки,кукли и ви е страх да ги покажете във форума в естествената им светлина,а не напудрени и наконтени като някои манекени както каза Бушката :- ..
Ристис поста ти е отвратителен и обижда една 90% от хората които пишат тук.Темата която си пускнал "снимки на нашите домашни любимци" е тема за нормални обикновенни снимки,ти какво искаш  :huh: ....
И това за коледното настроение и "китайските" боклуци беше адски тъпо.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 January 2008 - 12:48 PM

Ух, малко ми пресили и изопачи думите  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 January 2008 - 12:54 PM

Цитат

Превърнали сте кучетата си в някакви марионетки,кукли и ви е страх да ги покажете във форума в естествената им светлина,а не напудрени и наконтени като някои манекени както каза Бушката :- ..


Най-малко кучетата ми могат да бъдат марионетки.  :o Обясних добре, че желая именно да ги снимат такимва каквито са, а не каквито не са. Изобщо не стада дума за пудрене и контене!!! И много хора биха се обидили именно от твоите окачествявания. За това ще повторя - нека ги снимат такива, каквито са в действитерност, а не каквито не са - с огромни глави къси и тънки крачка, истински уроди... циклопи  и прочее.

а който има желане да снима, никой не го спира, нека обаче си даде труда за това и силно препоръчително да може да се учи и да вижда какво прави в действителност.

animals_fan* Браво! Благодаря ти за разбирането. Удоволствието ще е взаимно!
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 12:55 PM

Цитат

Ух, малко ми пресили и изопачи думите  ;)
Не аз го казвам като мое мнение ... по принцип съм съгласна с написаното от теб  :blink:
Но аз така мисля както съм го написала.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 01:00 PM

Цитат

Цитат

Превърнали сте кучетата си в някакви марионетки,кукли и ви е страх да ги покажете във форума в естествената им светлина,а не напудрени и наконтени като някои манекени както каза Бушката :- ..


Най-малко кучетата ми могат да бъдат марионетки.  :o Обясних добре, че желая именно да ги снимат такимва каквито са, а не каквито не са. Изобщо не стада дума за пудрене и контене!!! И много хора биха се обидили именно от твоите окачествявания. За това ще повторя - нека ги снимат такива, каквито са в действитерност, а не каквито не са - с огромни глави къси и тънки крачка, истински уроди... циклопи  и прочее.

а който има желане да снима, никой не го спира, нека обаче си даде труда за това и силно препоръчително да може да се учи и да вижда какво прави в действителност.

animals_fan* Браво! Благодаря ти за разбирането. Удоволствието ще е взаимно!


Хъскипауър нека не те обиждам,не целя това ...
Но нали знаеш има една такава поговорка "магаре се снимало,магаре излезнало" ;) ..
Разбирам,че ти е неприятно да виждаш кучетата си в такава светлина,но мислъта ми беше,че на мен пък ми е писнало от позьорски снимки в тоя форум.Нищо,че и аз съм правила такива ...но някой път просто искам да ги хвана в някой смешен момент където носа примерно заема потчти цялата снимка или при тичане  задните крака са във въздуха ... а вие си знаете едно изложбения повод стойката  :- не е зле малко да разнообразите.
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 January 2008 - 01:07 PM

Ще ти пусна довечера няколко позьорски снимки да ми кажеш дали ще ти харесат. Доста малко от снимките ми са в стойка. Вече писах, че изобщо не държа снимките да са в стойка, стига да са реални и с някакво прилично качество, но явно не си го прочела.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   ristis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 331
  • Регистрация: 06-March 06
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 01:49 PM

Цитат

Ристис поста ти е отвратителен и обижда една 90% от хората които пишат тук.


БИЖУ,
Не съм имал намерение да обиждам потребители на форума, но разбирам притесненията ти:
http://dog.bg/forum/...8_6_39_46_3.JPG

На твое място, бих се старал доста повече. Ще ти дам един приятелски съвет - когато свалиш на пц-то си снимка и видиш че няма фокус, не я качвай по сървърите ами я изтрий и снимай отново.

#40 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 January 2008 - 02:17 PM

А бе направо да си изключи "пц-то"!  ;D Не я е срам, да няма фокус! Безобразие!  :yahoo:

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни