Dog.bg Форуми : Боядисване на козината

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Боядисване на козината

#1 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 05 April 2005 - 06:44 PM

Дано съм налучкала мястото на темата...
Напоследък започнах много да се чудя как могат да се боядисват френските пудели в лилаво, розово или синьо (примерно)
Каква е тази боя и хубаво ли е да си тормозиме кучетата така??Ами лак за нокти?? bl) bl) l)
Примерно има ли случай в който е ползвана такава боя за да се отстрани недостатък на цвета на кучето и да се ходи на изложба така?? n)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#2 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 05 April 2005 - 07:06 PM

Това с пуделите си е жива изгъзица.
Иначе съм чувал (и виждал) с разни козметични средства да се замазват малки бели петънца (къна или йодна тинктура за кокери и сетери, черно червило или спирала за вежди (маскара) за черна козина и носната гъба), белези от рани и др. С талк и тебешир се подчератва бяла козина.

Само че един добър и опитен съдия винаги ще го види и ...

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 April 2005 - 04:20 PM

Цитат

С талк и тебешир се подчератва бяла козина.

О, аз имам една английска книжка за басета на Маргарет Уолтън и там с картинки е описано приготвянето на басета преди изложба- и показват как се талкират лапите на кучето bl) Значи е забранено така ли?

Цитат

Това с пуделите си е жива изгъзица

Добре, а тази боя обикновена човешка боя за коса ли е bl) bl) bl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 April 2005 - 04:45 PM

Цитат

как се талкират лапите на кучето bl) Значи е забранено така ли?

не е, ако е направено както трябва и от кучето не се вдигат тебеширени облаци. Но не се поощрява и е по-добре козината да сие естествено бяла. Толкова шампоани има за тази цел ...

#5 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 06 April 2005 - 05:13 PM

доколкото съм 4ела корегирането на окраската с козметични средства за ку4ета за шоу е забранена,естествено правилата са направени за да се нарушават ;) боите за ку4ета са съвсем професионални и нямат нищо общо с тези за хора много американски фирми ги предлагат те са на билкова основа и са безвредни естественно за да не си отровите ку4ето (когато то се поблизва) например на една наша колежка с йоткита абсолютно 4ерния цв4т на козината на йоркито може да бъде корегиран и придобид стоманено сив но но вси4ки останали недостатъци на трифон като вълнеста козина некомпактност кръгли очи липса на рижав цвят едвали биха могли да се отстранят s) ...в англия на много места йоркитата все още се съдят и проверяват от съдиите с бели ръкавици така 4е мислете му ако е боядисано bl) а за цветните бои в синьо пинк или други окраски те са под формата на шампоан или пяна и се прилагат при къпане така 4е ,,тормозенето на животни,, не съществува r) r)
ами това са скромните ми познания има и още други неща за боите но те са строго индивидуални за всяка порода w) w)
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#6 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 April 2005 - 05:43 PM

Цитат

правилата са направени за да се нарушават ;)

а за да ги нарушавате качествено т.е. безнаказано, трябва да ги знаете перфектно и в детайли b)

#7 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 06 April 2005 - 06:08 PM

Така е всичко трябва да си има граници и да бъде майсторски направено r) Миналия месец на изложбата в Франция видях две акити на,които от километри им личеше ,че са боядисвани то бива рижо бива ама......докато после видях една друга акита и ако не ми бяха казали ,че и тя е боядисвана нямаше и да разбера bl) b) Просто във всичко си има мярка

#8 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 April 2005 - 08:41 PM

Цитат

за цветните бои в синьо пинк или други окраски те са под формата на шампоан или пяна и се прилагат при къпане така 4е ,,тормозенето на животни,, не съществува 

Е, щом тази боя е напълно безвредна.....В същност няма да забравя в 102 далматинци, филма, когато бяха във Франция и срещнаха два божествени френски пудела(мъжко и женско)предполагам, защото бяха в светло синьо и розово w) Наистина хубаво изглеждаха..

Цитат

недостатъци на трифон като вълнеста козина

За това има преси за коса ;-)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#9 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 07 April 2005 - 10:14 PM

да има преси но трябва да знаеш 4е ги има и за какво са b) b)
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

#10 Потребителят е офлайн   satyr Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 16-March 05

Публикувано: 09 April 2005 - 09:27 PM

за анабел:
само да вметна, че тук се питаше за боядисването на козината въобще, а не се искаше оценка за определени кучета. мисля, че обсъждането и то с не особено ласкав тон на кучета, които не са ваше притежание, е извън правилата за добър тон на форума. не защитавам никой - просто не е коректно от ваша страна.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни