Dog.bg Форуми : Ориентировъчна цена?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ориентировъчна цена?

#1 Guest_qcka_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 April 2005 - 10:03 AM

Искам да направя един сладък подарък за своя рожден ден - искам да си купя (или по-точно да навия да ми купят) малък шпиц. Някой от вас може ли да ми каже долу-горе на какви цени вървят? Пола няма значение. Аз търсих из различни сайтове, но не намерих никъде цени. Благодаря предварително ;)

#2 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 06 April 2005 - 07:00 PM

Здравей ;)
Много е важно да zнаек какъв 6пиц иска6 все пак понеже има доста и се съмнявам,че в Бг 6те се намери не6то качественно със родословие,повечето са просто ро6ави кучета и ни6то повече.
Добро кученце с родословие би струвало минимум 600 евро ако има6 огромен късмет,ако ли не от порядакът на 800 и повече евро са.
Успех r)

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 April 2005 - 08:43 PM

Мик, ти същиса жената l) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 06 April 2005 - 10:24 PM

Цитат

Мик, ти същиса жената l) l)

Напротив,аz бях просто честна и откровенна,zа6то да се zаблуждава и да си мечтае zа не6то което може би никога няма да може да притежава?
За мен лично добър вариант е Кокер спаниолът като дребно куче,но с много добри качества на компанион,паzач дори...а и другар в идрите на децата.А и не са скъпи,има ги под път и над път,лесни zа поддръжка и въzпитание.

#5 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 06 April 2005 - 10:42 PM

От няколко месеца имам малък немски шпиц, с родословие, от сръбски развъдник.На мен ми излезе 500 евро.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#6 Потребителят е офлайн   Samurai-brodnik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 418
  • Регистрация: 06-October 04

Публикувано: 07 April 2005 - 09:42 AM

d) В клуб СЕВЕрНИ КУчЕТА има няколко членове, които имат развъдници за шпицове и съм сигурен, че кученцата - тяхно производство са доста по-евтини. Зависи за какво се иска кучето - за домашен любимец или за участие в изложби. Най-добра информация - от клубовете по породи. d)

#7 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2005 - 09:44 AM

Цитат

своя рожден ден

Кога е той?
QUOTE (Samurai-brodnik @ Apr 7 2005, 09:42 AM)
клуб СЕВЕрНИ КУчЕТА

2002:Шпицове намерих 2;
Абе не че много ще помогна ама най - добре някой да каже телефона на БНК- то!!!
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#8 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 08 April 2005 - 12:11 PM

Цитат

От няколко месеца имам малък немски шпиц, с родословие, от сръбски развъдник.На мен ми излезе 500 евро.

Съжелявам,но zа мен лично вариантът куче от Сръбски раzвъдник не съ6тествува дори...
А,е вярно както някой по долу е писал,zа какво е нужно кучето...

#9 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 13 April 2005 - 10:38 PM

Това цени за българи ли са -500,600,800 евро.
Момичето иска да има шпиц за рожденния си ден, а Вие кинолози ,го шастисахте с цени за европейци. Колко хора в Бг могат да си позволят да дадат толкова пари за кученце и давате ли гаранция ,че то няма да се разболее от вирусна болест още на втория ден след закупуването.
Тази порода да не е новата комерсиализирана?
Ако за рожденния ден си изберете друга порода - пишете.

#10 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2005 - 08:58 AM

Цитат

Това цени за българи ли са -500,600,800 евро.
Момичето иска да има шпиц за рожденния си ден, а Вие кинолози ,го шастисахте с цени за европейци. Колко хора в Бг могат да си позволят да дадат толкова пари за кученце и давате ли гаранция ,че то няма да се разболее от вирусна болест още на втория ден след закупуването.
Тази порода да не е новата комерсиализирана?
Ако за рожденния ден си изберете друга порода - пишете.

Гаранция никой не може да даде, но за да се избегната такива неща, може да се сключи договор. Всичко е въпрос на договорка. ;)

#11 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 14 April 2005 - 10:02 AM

Цитат

Цитат

От няколко месеца имам малък немски шпиц, с родословие, от сръбски развъдник.На мен ми излезе 500 евро.

Съжелявам,но zа мен лично вариантът куче от Сръбски раzвъдник не съ6тествува дори...
А,е вярно както някой по долу е писал,zа какво е нужно кучето...

Какво значи ...варянта сръбски развъдник? Сърбите са много напред в кинологията!!
пример: Добермана е немска порода но европейския шампион за 2004г. е сръбско куче специално от последното европейско сърбите се върнаха с няколко европейски титли и puppy BIS доберманче дете на този за ,който писах по горе d)
Моето мнение е първо да се проверява а после да се пише. На всички е ясно ,че пет класа има навсякаде не само на Балканите a)

#12 Потребителят е офлайн   remetalk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:СИЛИСТРА

Публикувано: 14 April 2005 - 05:59 PM

страхотни цени имате-кинолозите-всепак сме в бг.ако някои развъдник има кучета доказали качествата си в европа и титоловани от европеиско изложение,ще разбера,но"да ли е така, кои ще ми каже",както се пее в една популярна песен.мои познат търси пиринеиска овчарка,ако знае някои къде има и колко,да сподели!

#13 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 April 2005 - 06:27 PM

Бе какво е това "момичето търси куче за рожден ден"?! това да не са чифт дънки или нова играчка?! a)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#14 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 14 April 2005 - 06:27 PM

Цитат

страхотни цени имате-кинолозите-всепак сме в бг.ако някои развъдник има кучета доказали качествата си в европа и титоловани от европеиско изложение,ще разбера,но"да ли е така, кои ще ми каже",както се пее в една популярна песен.

Ние например имаме точно такива кучета - титуловани от европейски изложения и доказали качествата си в доста европейски страни! b)
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#15 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 14 April 2005 - 06:29 PM

Цитат

мои познат търси пиринеиска овчарка,ако знае някои къде има и колко,да сподели!

Най-близката до нас държава в която има пиринейски овчарки е Унгария.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#16 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 14 April 2005 - 06:43 PM

От една страна хората които имат въпроси за цени и кучета и ги задават в този сайт да не очакват някой кинолог да им предложи кученце от незнаен произход, което преди месец е родено от женската на съседите... r)
От друга страна си е съвсем вярно че кучетата за едни хора не са кучета за други хора(тоест кинолозите)А това което кинолозите наричат породисто куче съвсем не е по джоба на повечето българи cl)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#17 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 14 April 2005 - 07:28 PM

Ели, там е проблема, за повечето хора куче си е куче - купуваш го за рожден ден на дъщеря си като играчка, храниш го както ти падне - с евтина марка храна от "Метро" и остатъците от масата, правиш поредица грешки във възпитанието и отглеждането му просто защото това си е само куче и няма защо да се задълбаваш толкова... А после му се чудиш що не е това което искаше да порасне..... Или не му се чудиш - според желанието на притежателя.

Охххххххх бе хора.. охххххххххх
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#18 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 14 April 2005 - 09:13 PM

Цитат

страхотни цени имате-кинолозите-всепак сме в бг.ако някои развъдник има кучета доказали качествата си в европа и титоловани от европеиско изложение,ще разбера,но"да ли е така, кои ще ми каже",както се пее в една популярна песен.мои познат търси пиринеиска овчарка,ако знае някои къде има и колко,да сподели!

Ми ние си имаме женска наше българско производство класирала се на последното Европейско на трето място ..сред много други качествени кучета.....незнам как ти го приемаш но за мен това си е успех имайки предвид бройката кучета,която се събира на такова изложение от нашата порода.
п.с. на същото изложение имаме още едно трето място но женската не е наше производство d)

#19 Потребителят е офлайн   remetalk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 292
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:СИЛИСТРА

Публикувано: 15 April 2005 - 04:15 PM

поздравявам наи-искрено тези от вас,които са се докозали,нека и за напред да имате по-големи успехи.но относно цената-един пример.как мартен успява да предлага кучентца на приемлива цена,след като всички знаем кои е нур бек-"белият вожд"!

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 15 April 2005 - 05:23 PM

Цитат

поздравявам наи-искрено тези от вас,които са се докозали,нека и за напред да имате по-големи успехи.но относно цената-един пример.как мартен успява да предлага кучентца на приемлива цена,след като всички знаем кои е нур бек-"белият вожд"!

Аз мисля че най-малко е не е наша работа да се чудим как някой предлага кученцата на еди коя си цена, а друг на друга... Самата постановка на въпроса ми се струва неетична. Броенето на чуждите пари не е много хубаво занимание, сори... s)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни