Dog.bg Форуми : Пекинез

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (218 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пекинез

#1 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 07 April 2005 - 05:47 PM

В БЪЛГРАЯ има доста пекинези, но нищожна част от тях отговарят на стандартите. Това е в следствие на безумното развъждане, смесване с какви ли не други породи само и само да се изкара някои лев.Във Варна не знам да има чистокръвни пекинези, поне не ми се е случвало да видя.Аз лично имам едно малко пеки, което има общо с пекинез , но не отговаря на стандарта на породата.Продадоха ми я за чистокръвен пекинез от изложбени родители:), след 6 месечно търсене, обикаляне по обяви и зоомагазини, от където със сигурност НИКОГА няма да купя куче.Въпреки, че е "нашенски" пекинез се стремим да се грижим за нея като за расов звяр:) което си е скъпо, но със сигурност си заслужава.
Тук е мястото и Вие да разкажете за ващите пекита, или за азиатски породи като щи тцу, мопс, лхаса и другите МУЦУНКИ.
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 April 2005 - 06:12 PM

Цитат

Въпреки, че е "нашенски" пекинез се стремим да се грижим за нея като за расов звяр:) което си е скъпичко, но със сигурност си заслужава.

Браво! какво значение има дали са с родословие или без? те заслужават не по-малко грижи и обич))))))) И е удоволствие да видиш гледано куче: къпано, ресано, изглеждащо доволно)) С удоволствие ще почета за тези симпатяги)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 07 April 2005 - 08:37 PM

[SIZE=7][COLOR=purple] Аз пък с удоволствие ще пиша за тези симпатяги b) за съжеление тези дни ми е доста натоварена програмата, а и има неща които не са ми ясни за форума, но първата крачка е направена!!!Иска ми се да прикача снимки, полезни линкове и инфо. Благодая за интереса Furia_S
А що се отнася за нечистокръвните кучета нямах предвид, че заслужават по-малко грижи и се радвам, че ме разбра правилно.Мисълта ми беше, че трябва да се пазят породите чисти. Това би спестило доста проблеми и на хората и на кучетата. Има такива случай, за които просто не ми се говори, но те са си факт.Във Варна можеш да намериш йорки от 200 до 1200 лв. Мои приятел ми разказа за една жена която гледа йорки и кучката й ражда два пъти в годината, все от улични кучета. Жената обаче си ги продава за чистокръвни йоркита, взема по 400 лв. на който се хване, а кученцата които не се продадат изхвърля в други квартали. Това си е практика за някои хора, и печелят пари от животинките. Това се е случило и с пекинезите, смесвали са ги ,не са селектирани и сега е трудно, почти невъзможно да се види истинско пеки :( В България обаче има развъдник за пеки и разполагат с невероятни симпатяги !!! адресът на страницата им е www.albusdogs.hit.bg аз лично имам проблеми с отварянето, но понякога успявам. За сега знам много малко неща за равъдника- само, че е в Казънлък и развъждат бели пекинези.
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#4 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 09 April 2005 - 07:24 PM

Пекинезът e истинско императорско куче, с история, датираща от 2000 пр.н.е. За векове пекинезът е бил боготворен в храмовете на Китай, и е бил селектиран за да може императорът да избире четири PEKES, който ще станат неговите" телохранители". Тези четири PEKES са били с императорът по време тържествени случаи.Кражба на PEKE, или нараняването му се е наказвало със смърт.За произхода на Реке има много красиви легенди от китайския фолклор.Една от най-красивите е за лъвът, който се е влюбил в маймунка мармозетка, но за да бъде възможна любовта им лъвът се помолил на светецът покровител на животните да го смали до размера на пигмей, но да му остави лъвската любов и характер.От тази любов се е появило кучето FU LIN- кучето лъв.Върхът в развъждането на пеки е достигнат по времето на император Tao KUANG (1821-1851)- фантастични маски около очите, невероятно изражение, проницателен поглед, красиви цветови комбинации.Всички бели кучета, от една страна заради това, че са рядкост, но най-вече поради фактът, че бялото е цветът на траура в Китай - са били много ценени и обект на много суеверия. Когато се роди бял пекинез , се е вярвало,че той носи духът на много благороден и мъдър човек и са били пазени в храмове с дълбока почит.Толкова за историята на пеки.
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#5 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 09 April 2005 - 08:07 PM

Качена снимкаВЪНШЕН ВИД- много хора смятат,че пекинезът е злобно куче със злобно изражение, но това съвсем не е така.Причината за това мнение е в безразборното развъждане(казвам го за пореден път)
Различните развъдчици приемат своя линия. Едни предпочитат пеки с миловидна детинска муцунка,а други развъждат пекинези с изражение наподобяващо закачлива усмивка, има и трети вид, разпространен много в САЩ, който е по-скоро с "тежкарски" вид.Снимките са от www.pekinez.com http://www.pekinez.com/galerie/balbeck.jpgКачена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#6 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 09 April 2005 - 08:45 PM

НЕВЕРОЯТНО КРАСИВИ КУЧЕТА !!!
ИМПЕРАТОРСКОТО В ТЯХ ЛИЧИ ВЪВ ВСЯКА ТЯХНА ЧЕРТА ....УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОЙТО ИМАТ ТАЗИ ПРЕКРАСНА ПОРОДА И НА ТЕЗИ КОЙТО СКОРО ЩЕ СЕ СДОБИЯТ С НЕЯ!!! w)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#7 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 10 April 2005 - 08:43 AM

тук в овча купел има 2 пекинеза внисени преди 7-8 години от русия от развъдник -нямат нищо общо с това на което повечети хора казват пекинез - разкошни са и наистина са със съвсем друга осанка

#8 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 10 April 2005 - 09:32 AM

Така е наистина има разлика,търсихме 6 месеца такова куче във Варна, но съвсем безуспешно и си взехме "имитация" :)))
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#9 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 10 April 2005 - 03:56 PM

Е, нека и аз се отзова на поканата r)
По принцип не съм много на ти с пекинеза , но определено можах да направя разлика м/у кучетата на тези снимки и Made in BG пекинезите които виждам под път и над път bl) Подсеща ме за историята на българската булонка l) l) l) Защото за мене това куче вече не прилична на булонка.... всъщност прилича ли на нещо??? l) Пекинезите май все още имат някакъв шанс!Стискам палци! d) d) d)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#10 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 10 April 2005 - 06:35 PM

С повече упоритост сигурно може да се регистрира порода български пекинез, или българска булонка:)
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#11 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 10 April 2005 - 07:49 PM

Цитат

С повече упоритост сигурно може да се регистрира порода български пекинез, или българска булонка:)

ООо не bl) Само не и това l) l) l)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#12 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 April 2005 - 10:27 PM

Здравейте поклонници на "малкия император" b) !
За съжаление и аз не съм виждала ИСТИНСКИ пекинез,а това е много жалко,защото това е едно благородно и красиво куче,със забележителен характер и горда природа...

Така като се замисля....май не съм виждала ИСТИНСКИ представители на почти никоя декоративна порода,с изключение на няколко йоркита,един мини-пудел(порода,към която имам голям афинитет,защото съм имала такива майка и дъщеря,преди много години r) ) и едно чихуахуа ....и то,всичките тези "бонбони" имах щастието да видя едва напоследък,благодарение на срещите на този сайт!
Успех,приятелчета със "сплеснати" муцунки!
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#13 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 11 April 2005 - 05:22 AM

Dostavihte mi istinski praznik,zapo4vaiki temata za "malkiiat imperator"-otglejdam pekinezi ot 17 godini,no edva predi 4 godini se sdobih s onova,koeto otgovaria na standarta na porodata.Naistina mnogo hora v Bg niamat ideia kak triabva da izglejda pekinezat,no "vinata",estestveno ne e tiahna.Onova ,koeto sa sviknali da nari4at taka,vsa6tnost e poroda "tibetski spaniel",ili pone prili4a na nego.
Pekinezat iziskva mnogo ejednevni griji i (moe mnenie)trudno se otglejda pri na6ite klimati4ni usloviia,osobenno prez liatoto.
4esto ima problem s di6aneto,no....vapreki vsi4ko tova spored men e edno ot nai-prekrasnite ku4eta!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#14 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 11 April 2005 - 04:56 PM

pekingese,publikuvai pove4e informatsiia za tozi BG razvadnik,pri parva vazmojnost!Ima li klub na porodata v BG ?
Li4no az sam po4itatel na taka nare4enata "angliiska liniia" pekingese-silno izrazena "prepaska"nad nosa,ogromni o4i i neveroiatno izla4vane.Imam takova ku4e,no dosega ne sam go pokazvala na izlojbi...i osaznavam "gre6kata si".
Iska mi se da uto4nia i o6te ne6to-ne e prepora4itelno pekingese da se otglejda ot hora bez dostata4no svobodno vreme-tazi poroda iziskva palno sebeotdavane i vnimanie...samo grijite za kozinata,naprimer,otnemat okolo 4as vreme vseki den!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#15 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 11 April 2005 - 05:44 PM

tsveti
пишете на кирилица, ДогБг предупреди че съобщенията на латиница ще се изтриват.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#16 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 11 April 2005 - 08:46 PM

De da mojeh,s nai-goliamo udovolstvie!!! b)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#17 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 11 April 2005 - 09:26 PM

В БГ няма регистриран клуб на тези сладури за сметка на това е много харесвано куче и се продава тук за жълти стотинки ....
Ще е цяло чудо някой да се заеме с породата ...аз познавам една баба дето си взе десет пекинеза и десет хина и сега си ги кръстосва както и падне ....продава целогодишно пекинези хинови ...мини джобни ако видиш обявите ще се хванеш за главата .....
Ти май се обиди след разговора за котките нооооооооо аз не съм!!!
Поздрави от панделките !!! w)
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#18 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 12 April 2005 - 04:54 AM

Niama takova ne6to-ne sam se obidila,o6te pove4e pak na teb!!!Savestta mi e 4ista,sartseto-otkrito...i bogotvoria dva vida jivotni-persian cat i pekingese.E,stana mi nepriiatno-o4akvah razbirane,polu4ih ogor4enie,no...vsiako zlo za dobro!Vajnoto e,4e skoro 6te si gu6kam i persian kitten!!!A za 4udoto,nare4eno PEKINGESE-6te go bade i v BG(pone dokolkoto zavisi i ot men)...poniakoga "stavat 4udesa"!
Pozdravi!!! b)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#19 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 12 April 2005 - 07:32 AM

Ами аз съам от Варна и като чета обявите в позвънете ми правеше впечетление тази обява за пекинези, хинове и ши тцу, че е целогодишно, ама сигурно получава ши тцу като смеси пеки с хин:)))))). Мислех, че наистина някой се занимава а то... ужас!Дори мислехме да идваме в София:)А за съжеление тук не, може да се намери истински пеки , това което продават за жалти стотинки е мноооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооого дале4 от пеки!интерсно ми е за клубовете знам за клубът на ЙОРКИ, но ми е интерсено каква е дейноста ви? Поздрави на панделите!!! b)
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#20 Потребителят е офлайн   ivon Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 05-April 05

Публикувано: 12 April 2005 - 09:08 AM

d) Привет и от мен. Аз също съм страхотен почитател на пекинезите. И от дълго време се търся такова сладко сладурче. Много се радвам, че някой се е сетил да пише за тях. Защото те го заслужават. Ще чета с огромен интерес. Пишете ако знаете как мога да се сдобия с малък мъник. Знам, че няма да е чиста порода, но аз за съжаление не мога и да си го позволя. А тези които се продават в момента не стига, че имат само малко общо с пекитата, а на всичкото отгоре и ги продават за по 200 - 300 лв.

  • (218 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни