Dog.bg Форуми : Как да обезопасим прозорците/балконите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да обезопасим прозорците/балконите

#101 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 08:49 AM

Не съм ги виждала на живо, но да, изглеждат много нестабилни. А каква им е идеята? Не е ли пак за балкон?
User's Signature

Качена снимка

#102 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 June 2014 - 09:08 AM

За балкон, де. Но се слагат не силно опънати, а да правят лек "корем", това пречи на маците да се катерят по тях.
(Само разсъждения - не съм ползвала таква никога.)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#103 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 09:55 AM

Видяла съм такава мрежа при trontinia и е супер елементарно направена и мисля, че върши добра работа, здрава е, защото е с вградена метална нишка, знам само, че ebay е доста по-евтина, отколкото в нашите онлайн магазини. За балкон като твоя, Дени, слагането е супер лесно, с едни кукички, но моят балкон отгоре почти няма таван и трябва да се прави някаква конструкция, която да държи мрежата.

#104 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 10:44 AM

Ползвали сме единствено мрежите на Трикси, още в Германия. Нямам никакви забележки.

Изглеждат доста тънинки на пръв поглед, но има вплетена метална нишка, която дава здравина или по-скоро предпазва от прегризване на влакното. Не, че е невъзможно да бъде прегризано, но все пак трябва да е някоя котка с големи желания за бягство. Години наред съм оставяла котаците дори без надзор по цял ден на тераса с такава мрежа, никога не сме имали проблеми.
Поставяли сме мрежата сами, именно с помоща на кукички, за които се закача мрежата (към нея се продава и въже, с което се "обточват" краищата), но определено трябва да е опъната иначе би се откачала от кукичките. С времето (годините) мрежата леко се отпуска и препоръчвам така или иначе да се проверява за цялост от време на време.

Относно катеренето - не мисля, че ще се катерят по нея. По комарник и моите се катерят, но по тази мрежа не съм ги виждала.
User's Signature

Качена снимка

#105 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 10:50 AM

О, благодаря за инфото, Грима!

Пърси, дърводелец може ти скове такава конструкция. В Германия видях подобно веднъж, много е яко.

Сега ще видим дали не мога самичка да си ковна Триксито. Имам двама младежа дето имам съмнения, че биха се катерили дори и на мрежа с корем.

Пуснах и запитване на Детелина Крал, която е правила друга мрежа на друга коткарка.
User's Signature

Качена снимка

#106 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2014 - 08:42 AM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 16 June 2014 - 01:06 PM, написа:

0899176155 Николай

Имам контакта от DDG. Този майстор е обезопасявал дома на свекърва и и съм го пращала при осиновителката на моята Доли от Чепинци. Дано и на теб да ти свърши работа.


Този номер е невалиден. Дали някой няма актуален телефон на момчето?

Крал ми даде цена 250 лв. което ми е свръх много, за съжаление.

Тъй като номерът на Николай горе вече не е валиден, остава ми варианта само с Трикси и някой майстор да я сложи. Проблемът на терасата ми обаче е, че имам сателитна чиния и понякога ми е нужен достъп до нея. Затова исках да е направена конструкция от човек, а не готова мрежа, за да направим достъпа до сат.чинията.
User's Signature

Качена снимка

#107 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 July 2014 - 11:09 AM

Ще правиш ли дървена или метална конструкция? Ако да - то провери какво ти е нужно и цените. Тия 250 лв може да се окажат съвсем не много, ако са с материалите.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#108 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2014 - 12:26 PM

Ми моето балконче е 1,30 на 2,40 - колко пък толко материал за такава малка ширина.
Утре имам оглед с още един майстор. Наумила съм си, че ще го направя този месец и това е :)
User's Signature

Качена снимка

#109 Потребителят е офлайн   petq_krisi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-September 17

Публикувано: 10 September 2017 - 09:01 AM

Показване на мнениетоPolence, в 19 July 2010 - 07:45 PM, написа:

препОтих се, но най-накрая намерих майстор да ми спретне нещо волиероподобно, та да може малката тиква да си ходи по терасата без да ми съсипва нервната система. излезе много евтино, човекът, който го направи, е съгласен да прави подобни неща и за други. ако някой иска помощ, пишете ми на лични и ще ви пращам телефон.
Мъфи, и при вас е много яко станало :ae_085:

Zdraveite interesyvam se ot tazi mreja speshno moje li da mi dadete nomera na choveka koito vi e napravil i da mi kajete kolko vi izleze kato cena. Predvaritelno vi blagodarq

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни