Dog.bg Форуми : Как да обезопасим прозорците/балконите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да обезопасим прозорците/балконите

#21 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 10:55 PM

На мен ми се вижда несигурно. Тази вечер решихме да сложим мрежа (като тази за комарници) и на неостъклената тераса. Иначе посянно се следи едната стая.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#22 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 27 May 2008 - 11:02 AM

Цитат

Идея за "ограничи попа за да е мирно селото" - в случая това е само прозорец, но е напълно осъществимо и на балкон. Хем се кефи, че е навън, на високо и т.н., хем не го вали, хем няма как да падне... ;)

Налага се да обясня, че горната част е също така затворена (покрита), като е използвана същата плоскост като тази в долната част (по-малка по размер, предвид на това, че конструкцията е скосена), всичко това здраво укрепено, с профили тип пл. дограма.


Здравей, дали е възможно да дадеш още снимки на конструкцията и също така повече инфо за цената и фирмата извършила услугата. Живеем в апартамент, в който терасата е слята с кухнята и няма къде да подиша чист въздух котарака.

#23 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 May 2008 - 12:58 PM

Това е дело *направи си сам* :blink:
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#24 Потребителят е офлайн   ansf Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1027
  • Регистрация: 27-May 08

Публикувано: 27 May 2008 - 03:30 PM

Цитат

Това е дело *направи си сам* :blink:


Още по добре, колко Ви излезе, как го направихте, повече инфо ще ми е от полза.

#25 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 May 2008 - 10:36 AM

Това, което виждате на снимката не е точно наше дело, но толкова ни хареса, че прегърнахме здраво идеята и сътворихме същото на мястото, където все още не сме се преместили да живеем, а и там продължават още строит. дейности. При нас е осъществено на терасата, с материали купувани основно от Бриколаж, а пл. профили от фирмата, където поръчахме дограмата. Отгоре има козирка, непрозрачна, която пази от дъжд, но не пропуска сл. лъчи. Мрежата е два вида - метализирана (високо качество и дългогод. гаранция) използвана за комарници, а пред нея (гледано отвън) конструкцията е оградена с мрежа, която се използва за градински ограждения. Мрежата против комари е опъната на рамка и може да се вдига (точно както е при комарниците с рамка), с това се постига повече въздух и проветрение. За цената не мога с точност да кажа (просто не искам да си спомням!), но не беше евтино, защото стремежът ни беше да бъде стабилно, сигурно и най-вече - да не се налага след няколко месеца да започваме градежа отново. Вариантите са многобройни, зависи колко финанси можете да отделите, дали основната конструкция, върху която ще се постави е стабилна. При нас беше нов строеж, така че това мн ни улесни (по отн. на размерите и свободата на действие). Крайният резултат е дело на приятели със златни ръце. Не съм се сетила за снимки покрай мн си ангажименти, но възнамерявам (когато е удобно) да поправя пропуска.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 May 2008 - 03:42 PM

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   July evening Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 169
  • Регистрация: 04-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 July 2008 - 09:44 PM

Не очаквах, че толкова рано ще ми се наложи и аз да мисля как да обезопасявам терасата...Пипилота е още на 4 месеца, но реши да се прави на Батман. Много обича да гони разни мушички. Във въпросния ден се печеше на терасата. Забелязах, че си е харесала муха и все гледа нагоре и маха с лапи. Тъкмо излязох да й се скарам и да я прибера и под носа ми скочи на парапета. За стотни от секундата си казах на ум "тихо, не й викай да не я стреснеш" и я грабнах. Чак няколко минути след това осъзнах случилото се и се разтреперах.

Та стига с тези лирични отклонения ;D . В главата ми се завъртя идея как примитивно да обезопася терасата. Скокнах до Бриколажа и купих ПВЦ мрежа и разни допълнителни метални джуфки, с които да я закрепя към даденостите на панелната тераса. До петък мисля да сглобя идеята, ще я снимам и ще ви я покажа ;)

#28 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2009 - 04:25 PM

Във връзка с друга тема, ще се опитам да сложа малко снимки от това, как аз обезопасявам балкона заради котките си.
Предварително се извинявам, че всъщност на снимките се вижда основно друго, но не съм се сещала да снимам специално мрежата... :da_005:
Първите снимки са от балкона в Берлин, който беше огормен и проблемът беше, че пред него имаше огромен перваз, специално за растениа, който свързваше всички балкони по дължина на кооперацията. Освен това самите тераси бяха разделени единствено със стъкло, т.е. и покрай него и под него можеше да се мине...
Само за информация: мрежата, която използвам е специално закупена с тази цел от зоо-магазин в Германия, но и тук в София си поръчах и ми я доставиха същата. Разбира се закупена в Германия струва далеч по-малко...
Мрежата е на фирма Trixie, Cat Protect, Security net. Самата мрежа е от някаква много здрава тъкан, но има и много тънка, но здрава метална нишка, която е вплетена в тъканта, за да не могат мацаните ако ги влече, да я прегризат...
В зависимост от балкона има различни начини на закрепяне. Обикновено са необходими, дюбели, кукички, въже и малко търпение :da_005:
Балконът ни тук в София пък е проблематичен не откъм парапет, а оттам, че долу е с широки решетки... Затова сме сложили мрежа само до парапета. Сегашните ми маци не са проявявали интерес към парапета, дано да остане така докато сме тук.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 June 2009 - 02:53 AM

http://www.bezdom.in...o...02&Itemid=0 :dry:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#30 Потребителят е офлайн   PinK^{LaDy} Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 21-August 07
  • Location:Varna

Публикувано: 12 June 2009 - 10:57 AM

Живея в апартамент на първия етаж сме.Терасата е остаклена.За зимата нямаше проблеми,защото прозорците не се отваряха,но сега лятото от време на време ги отваряме да се проветрява.Има ПВЦ дограма.Четах за много видове мрежи,но каква мрежа става да се сложи на такава дограма и която котенцето ми да не може да я скъса?
User's Signature

Всеки Страда И Всеки Обича , А После Плаче И Дълго Мълчи.Всеки Вярва В Някого , Докато Той Не Го Нарани

#31 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2009 - 12:48 PM

Аз да се похваля, макар и малко рано. Ще си слагам комарници. Уж са обикновени, но само уж. Ще са като прозорци, да се отварят, но допълнително подсилени с магнити. Гарантирано ми е и изпробвано, че 3 годишно дете не е успяло да отвори такива, дори за възрастен е малко трудно. Отказаха ме от металната мрежа, защото малко трудно ще се сложи на рамката, т.к. не е толкова еластична като другата. Ако пък другата се окаже слаба, никога не е късно да купя метална и да я залепя директно на рамката. Момчето дойде още на следващия ден от обаждането ми, премери всичко и максимум до седмица ще съм обзаведена. Много мило се държа, не се хили като му обясних проблема ми с котката-алпинист, както в другите фирми за дограма. Има мерак и го прави така че клиента да е доволен. :ae_085: Щом ми ги монтират, ще снимам и ще сложа снимки.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   Nynaeve Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 22-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 June 2009 - 09:24 AM

Blueocean ще споделиш ли колко ти струва да си ги сложиш за един прозорец и ако може да напишеш коя е фирмата. Жегата ни умори :mg_062: и трябва да си търся решение.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 June 2009 - 01:15 PM

Цената на един такъв за един обикновен според мен прозорец е между 40 и 50 лева - зависи от площта. Измерват прозореца и казват колко ще струва. Аз си слагам на 3 прозореца. Излезе ми по 44 на прозорец. За фирма незнам коя е. Телефона ми даде познат ветеринар, покрай чийто син е изпробван комарника. Мога да дам тел на лични. Предупредила съм момчето, че ще го похваля на коткарите покрай мен и да се готви да има работа :ab_041:

Мен това, което тотално ме увери да ползвам услугите на точно това момче, беше че веднага дойде да измери и да види за какво става въпрос. Има решение на проблема ми. Ходих в толкова фирми за комарници, навсякъде нямаха никакво желание да намерят решение на проблема ми. Имали еди какво си, аз да си избирам. Вече се бях отчаяла. Понеже единия ми прозорец е по-застъпен от изолацията, отколкото трябва, на него ще се получи пролука. За мен е важно да имам отворен прозорец и защитена котка, а не да се пазя от буболечките. За това ще си ползвам препарати. Само момчето се отнесе с разбиране и ще удовлетвори желанието ми. Дори отидохме заедно да види металната мрежа и да прецени дали става. Нямаше мрънкане, нямаше отричане изобщо да се пробва. Спечели ме като клиент.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 June 2009 - 05:35 PM

Аз пък търсих мрежа за комарници, на метър - обаче не от тая тензухената, а с металните нишки :smile: Понеже съм на квартира и не предвиждам генерални ремонти - мислех да я забода с кабърчета отвън върху рамката на сегашната тензухена мрежа (прозореца е към балкона).

Е да, ама не - ходих в Домко и имаше само вече нарязани, а моя прозорец е малко специфичен - ще мина до Бриколаж и Практикер да търся на метър... някой да е проверявал за такова нещо?
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2009 - 06:00 PM

В Практикер има всякакви размери, и на метър, и вече нарязани. Говоря за този в Люлин.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2009 - 12:44 PM

Показване на мнениетоblueocean, в Jun 23 2009, 07:00 PM, написа:

В Практикер има всякакви размери, и на метър, и вече нарязани. Говоря за този в Люлин.


Твърде далечко ми е, ама щом има в Люлин, би следвало и в Дружба да има. Дано.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2009 - 07:31 PM

Само да те предупредя, че мойте и тази с "металните нижки" прегризаха. Сега мисля да поръчам от по-едрата, за да имам двойна застраховка.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#38 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2009 - 06:34 PM

Монтираха ми комарниците. Аз с усилие ги отварям, та какво остава за котката. Доволна съм. Тепърва ще тествам здравината на мрежата. Предполагам, че ако се подложи на сериозен тест, няма да издържи, но засега няма желаещи да се катерят по нея. Затова пък залепени котки да се гледа навън има :af_089:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   gamina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 408
  • Регистрация: 06-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 04:50 PM

Показване на мнениетоwendy, в Jun 25 2009, 08:31 PM, написа:

Само да те предупредя, че мойте и тази с "металните нижки" прегризаха. Сега мисля да поръчам от по-едрата, за да имам двойна застраховка.


Моя не е правил опити да минава през такава. Досега не е посягал на комарници, въпреки че ако опита съм сигурна, че ще успее да я разкъса...
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2009 - 05:15 PM

Мойте отварят и ролетните щори и аз съм забила по едно пиронче и съм ги завързала. А мрежата я гризат от интерес, иначе не се катерят по нея.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни