Dog.bg Форуми : Как да обезопасим прозорците/балконите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да обезопасим прозорците/балконите

#81 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 23 August 2010 - 04:01 PM

Тъкмо пуснах нова тема и намерих старата. Браво на мен със забавените реакции. Страхотна тема.



#82 Потребителят е офлайн   wendy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1155
  • Регистрация: 17-November 06
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2010 - 07:22 PM

Polence, много ми хареса терасата ти! Надявам се, скоро да се наложи и аз да искам координатите на човека, който го е направил. Иначе, у нас всички прозорци са с мрежи, за съжаление цените у нас са много високи и ми се наложи да внеса мрежите от Германия. Също, така всичките ни прозорци са с комарници, но аз по-рано писах тук, че те не са сигурни.
User's Signature

Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/

#83 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 August 2010 - 07:59 PM

wendy, само кажи когато имате готовност - ще ти дам телефон. мрежите са от тези, дето ги слагат, за да наливат арматура - максимално евтини.

#84 Потребителят е офлайн   wild_cat Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 06-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 August 2010 - 11:05 AM

Polence,
Това, което сте направили, е страхотно като визия и много функционално. :rc_036:
Ако спретна такова нещо на единия си балкон (другият е остъклен), ще бъда спокойна за моята маца, а на нея ще й бъде много приятно да наблюдава околния свят.
Моля съобщете ми на ЛС телефона на майстора. Предварително благодаря!
:re_037:

#85 Потребителят е офлайн   missi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1232
  • Регистрация: 29-January 09
  • Gender:Female

Публикувано: 24 August 2010 - 11:14 AM

Аз съм кучкарка, но покрай тези теми и разни частни мои случки с котки взех да се влюбвам в тези същества, още повече, че от скоро едната ми дъщеря освен куче вече си има и котка. Някой им я подхвърли в двора. Та с моята дъщеря открихме това в интернет и смятаме да си го спретнем с подръчни материали.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#86 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 March 2011 - 08:16 PM

По-нагоре стана дума за този тип прозорци и как котките се заклещват в тях.
Нагледно:

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#87 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 November 2011 - 10:16 AM

Нещо адски хитро:
http://www.katzecure...&id=24&Itemid=1

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#88 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2012 - 12:58 PM

Така.....имам въпрос. Осиновители на коте, в Чехия, живеещи в квартал на града, в къща с градина. Какво трябва да изисквам като обезопасяване? Страхувам се единствено, че може да избяга. Не познавам котките. Може ли една котка ако е свикнала с хората и дома да се пуска свободно в градината или винаги ще гледа да избяга? Ще искам обезопасяване на прозорците, но незнам колко е голяма къщата и колко прозореца има....Евентуално дори тя да обитава само една част от нея, винаги може да се шмугне и да отиде там където прозорците са необезопасени. А пък ако трябва да се обезопасява цялата градина.....нямам идея колко е голяма. Не вярвам да имат 2 метра висока ограда.....а досега мислех, че кучетата са по-трудни....
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 January 2012 - 01:09 PM

На теория - има електрически системи, които не позволяват на животното да напусне двора. Жица, която се опъва по границата на двора и нашийник на котката, която получава предупреждение, когато наближи границата, ако не се върне - лек (така казват) токов удар. С времето научават до къде могат да ходят и не прекрачват невидимата граница.
Това чудо е скъпо.
Има и други видове - има линкове в темата. Едно дървени "пръти", които се въртят. И това съм сигурна, че е скъпо, макар че човек може и да си го направи сам.

На практика знам, че когато свикне, котката се връща. Въпроса е какво има наоколо и колко далече ще иде при разходките си. Съседски кучета, улица с коли, съседи които мразят котки - всичко това има значение.

Аз лично бих си пускала котката само ако мога да направя онова с въртящите се "пръти", тогава ще съм спокойна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#90 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2012 - 01:52 PM

А колко време "приблизително" трябва за да свикне? Знам че е много индивидуално, но все пак няколко месеца, една година?

Тук по принцип е много по-спокойно от бг. Кучетата са направо апатични. Сега има едно лошо куче в Бърно - нашто :md_064: Често се пресичат улици с пуснати животни и те си вървят до стопанина. Въпреки че по закон навън куче трябва да е на повод или с намордник. Незнам може да са обучени....културата към животните е по-голяма и се приемат отговорно. Децата са възпитавани от малки. Майките излизат с количките и кучетата на разходки. Всички се разхождат по този начин. Кучетата си вървят вързани за количката, като стигнат до тревна площ ги пускат да се разходят и после пак редом с количката. Има и много кучета, които си ходят с намордници, те са просто нещо обичайно като нашииника. А и колите задължително спират. Няма бездомни котки и кучета.

Още не съм ходила на място, но предполагам че е селска обстановка, квартала е от най-отдалечените в Брно, а то самото Брно си е 1/3 къщи с дворчета.
User's Signature

Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 January 2012 - 02:32 PM

Не знам колко време е нужно, нямам опит.
Наш български котарак, бивш уличник го осиновиха в Германия. След около 3 месеца го пуснаха навън. Беше ме страх, защото бившите уличници, особено такива, които са пораснали на улицата, а не прибрани като бебета от там, са много самонадеяни. Чувстват се в свои води и са свикнали да обикалят големи територии.
Е, нашия Борко е нямал проблем. Прибирал се у дома. От време на време ходел да побийва съседските котки, иначе се въртял из двора.
Но за всяко коте ще е различно, според характера.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#92 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2012 - 03:45 PM

Ох, извинявам се за спама, но камък ми падна. Щом там няма изискване за обезопасена градина, въртящи пръти и електрическа тел, значи няма какво да се притеснявам и да притискам хората. А и котанката е прибрана от мъничка, не е свикнала да скитори. Благодаря за съдействието!
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 January 2012 - 03:48 PM

Аааа, аз не знам какви са изискванията там и при какви условия е допустимо да ти скита котето.
Казвам само инфото което имам. А то не е пълно и не включва дали наистина има някакви изисквания.

Но така или иначе- мисля, че маца ще свикне. Най-важното е квартала да е спокоен.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#94 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2014 - 11:08 AM

Здравейте,
Моля за координати на човек, който може да обезопаси открита тераса с мрежа за котки и който вече успешно го е правил някъде.:)

#95 Потребителят е офлайн   galvanit Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-June 14

Публикувано: 13 June 2014 - 02:32 PM

Аз лично съм обезопасил балкона с една мрежа. Малко е горозно но няма избор :)

#96 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2014 - 10:18 AM

Aз ще си купя от специалната мрежа за обезопасяване на балкони за котки, но понеже балконът не е лоджия и отгоре не е изцяло покрит, т.е. трябва да се направи някаква лека конструкция, която да държи мрежата и затова не мога да го направя сама, а ми трябва майстор или човек, който може да го направи, срещу заплащане, разбира се:)

#97 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2014 - 01:06 PM

0899176155 Николай

Имам контакта от DDG. Този майстор е обезопасявал дома на свекърва и и съм го пращала при осиновителката на моята Доли от Чепинци. Дано и на теб да ти свърши работа.

#98 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2014 - 04:58 PM

Благодаря!:)

#99 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 June 2014 - 02:43 PM

Някой ползвал ли е мрежите за балкон, които се предлагат на пазара? На Трикси са?

Пърси, сподели впечателния за майстора, моля. Търся някой, който да направи и моя балкон, но не знам с каква мрежа ще е най-добре, предвид, че моите дебелаци се катерят по нея, а тези на Трикси ми се виждат много хартиени...
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 June 2014 - 09:03 PM

Мисля, че идеята на Трикси е друга - те са нестабилни и не знам дали котка ще се катери по тях изобщо.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни