Dog.bg Форуми : Проблем ли е домашната храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем ли е домашната храна? Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 22 April 2005 - 08:29 PM

И аз да споделя опит... При мене нещата са ясни-гранули не се ядат дори и да стоят с дни в паничката. Пробвах около 10 от качесвените гранули( въпреки, че много хора се чудят защо храним със скъпа храна "някакъв" нечистокръвен пакинез n) ) някои от тях изобщо не ги и опита!!! В момента се мъчим с Eukanuba, от два месеца. Първият пакет ги изяден някак си- я като наградки, я от ръка ама с голяяяяяяяям зор. От втория не ще да вкусва и това е, стои си почти както сме го купили вече двайсти ден, а един пакет по дажби стига за месец. Пробвахме какви ли не "номера" по препоръки на ветеринари- да не й даваме нищо освен гранули резултат- не можехме да се нахраним от "караници" и джафкане b) впродължение на два дни и ни се стори, че е садистичен този метод, а гранулите си стоят; да ги примесваме с месо- яде се месото а ганулите....те се плюят най-старателно около купичката l) ; последният съвет беше да вземем 100 гр. котешки гранули за много капризни котки на Royal Canin и да ги смесим в пакета ама никакъв резултат- стоят си гранулите...НО забелязах, че когато я оставяме самичка в къщи(случвало се е 3-4 пъти) си омита гранулите до една!!! За сега й готвим качамак с пилешко ама по-добро от гранулите и според мене няма. Как да стане номера да ги прояде тези гранули???Омръзна ми да храня бездомниците пред блока с гранулите на малката l) l) l)
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#22 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 22 April 2005 - 08:57 PM

pekingese
Даваш й паничката, оставяш я 15 минути, който ял - ял, който се фръцка - отива да си чете вестника като много знае. И така до следващото хранене. Ако заставаш на челна стойка пред нея - много ясно че НЯМА да яде, защото знае че ще омекнеш и ще й наготвиш качамак с пилешко, тя да не е глупава да се кахъри за гранулите като знае че я чака манджата?
какво значи :"Пробвахме какви ли не "номера" по препоръки на ветеринари- да не й даваме нищо освен гранули резултат- не можехме да се нахраним от "караници" и джафкане "??? какво прави кучето в кухнята/трапезарията докато се храните? няма работа там - да джафка и да се кара в коридора. Храните се, почиствате масата, миете си съдовете - на нея никакво внимание. вечерта - пак пълна паница с гранули. Остават 15 минути, който ял - ял, който се фръцка, да ходи да си чете вестника. Никакво дохранване-готвене и т.н. и ще си омита гранулите веднага. Във вашето отсътствие тя го прави защото много добре знае хитрушата че няма кой да си върти на малкия си пръст та ще си остане гладна ако капризничи b)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#23 Потребителят е офлайн   pekingese Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 07-April 05

Публикувано: 22 April 2005 - 09:20 PM

Цитат

Във вашето отсътствие тя го прави защото много добре знае хитрушата че няма кой да си върти на малкия си пръст та ще си остане гладна ако капризничи

[QUOTE]
И ветеринарката ни каза, че ни върти както си иска l) l) l)
Май наистина е най-добре да не я пускаме в кухнята докато ядем, казвали са ни го вече ама като загледа жално, жално и като заскимти пред вратата.... то да ти приседне. Май не трябва да сме тоооооолкова мекошави. а иначе е много интелигентна- 4ете вестници, но веднъж така ми беше "про4ела" сборника по финанси, 4е на следващия ден ,като правихме контролно се 4удех как да го замаскирам l) l) l)
User's Signature

DOG RULEZZZZZZ!!!

#24 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 12:57 PM

Mil, не виждам в това,което съм написала по-горе, че твърдя кучето да се храни само с палачинки или само с това, което обича.Просто констатирах предпочитанията му.Но наистина смятам, че колкото и полезна да е гранулираната храна,тя наистина е създадена за уленение на стопаните.Как ли хората са си хранили кучетата,когато не е имало гранулирана храна???Смятам,че и преди и сега дори и да не храниш кучето си с гранулирана храна,то пак ще бъде здраво и хубаво,ако му даваш хранителни добавки,витамини и калции и правилно се грижиш за него.Така,че приказките за добрата форма на кучето в благодарение на гранулирана храна я остави за някой друг.

#25 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 01:05 PM

Furia S, казаното по-горе важи и за теб.
"...съседското куче най-много обича конски фекалии, това значи ли че с това трябва да го хранят, щото на кученцето видети ли му харесва?..."
А по отношение на съседското Ви куче- с какво ли го хранят?!

#26 Потребителят е офлайн   kokerka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 23-April 05

Публикувано: 27 April 2005 - 01:12 PM

desy, да изкажа мнение и аз, а...имам кокерка, отначало когато я намерихме решихме да я храним с домашна храна, която мислехме че е много по-добра от гранулите, все пак "истинска" е, а кучето беше ужасно слабо. Да обаче тя пък стана като плондирче, а аз все и намялавах количеството на храната, като един ден се оказа, че от това което аз и давам няма никаква полза, защото не приема достатъчно от необходимите и съставки. Тогава се обърнах към един приятел, който е собственик на зоомагазин, а и има кокер и ротвайлер. Той ми препоръча една храна (гранули) от които вече ядем повече от 7-8 месеца...е казвам ти състоянието на кучето ми се оправи буквално за дни...храната е супер балансирана, и кучето получава нужните си съставки, без тоза да влияе на теглото и. Козината стана перфектна (гарантирам ти че ти такъв кокер с такава козина надали си срещала) да не говорим за енергията която блика от нея, когато е навънка....Абе въобще не мога и да се опитам да сравнявам двата вида храни....
Когато давах готвена се налагаше да давам допълнително калций, мноого витамини, и какво ли не още...а сега всичко това се съдържа в самата храна.
Затова не мисля че гранулите са създадени за улеснение на човека, а за по-добро балансиране на нужните съставки.
Но твойто мнение си е твое, и аз няма как да го променя (за съжаление). Добре че мойто успяха да променят :)
Успехи

#27 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 01:33 PM

kokerka, благодаря ти, че уважаваш мнението ми независимо,че се различава с твоето.Не казвам, че гранулираната храна няма необходимите градивни вещества,витамини и минерали,а само, че е направена за улеснение на стопаните.Между другото позволих си да те цитирам, защото това доказва твърдението ми :"...Когато давах готвена се налагаше да давам допълнително калций, мноого витамини, и какво ли не още...а сега всичко това се съдържа в самата храна..." b)

#28 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 27 April 2005 - 01:38 PM

Цитат

Смятам,че и преди и сега дори и да не храниш кучето си с гранулирана храна,то пак ще бъде здраво и хубаво,ако му даваш хранителни добавки,витамини и калции и правилно се грижиш за него.Така,че приказките за добрата форма на кучето в благодарение на гранулирана храна я остави за някой друг.

Ти в какво се опитваш да ни убедиш?Че гранулираната храна е направена за мързеливи собственици на кучета и котки ли?Защо ли да давам на едно здраво и хубаво куче добавки,след като то се храни с висококачествена добре балансирана храна?!?!Или според твоята логика,ако едно здраво куче яде например боб и палачинки то ще изглежда точно толкова добре колкото и куче което се храни с висококачествена суха храна!?!Разбира се че не и меко казано е смешно да твърдиш подобни неща.Всеки може да храни кучето си с каквото си иска,но не си ли задаваш въпроса,защо развъдници доказали се в кинологията не хранят кучетата си с палачинки или някакви други остатъци от храна за да изглеждат добре,а ги хранят с най-висококачествени сухи храни.Приказките за добрата форма на кучето благодарение на хранене с остатъци от храна и палачинки я остави за някой друг.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#29 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 April 2005 - 01:43 PM

Цитат

Но наистина смятам, че колкото и полезна да е гранулираната храна,тя наистина е създадена за уленение на стопаните.Как ли хората са си хранили кучетата,когато не е имало гранулирана храна???Смятам,че и преди и сега дори и да не храниш кучето си с гранулирана храна,то пак ще бъде здраво и хубаво,ако му даваш хранителни добавки,витамини и калции и правилно се грижиш за него.Така,че приказките за добрата форма на кучето в благодарение на гранулирана храна я остави за някой друг.

Спорът между феновете на единият вид храна и другия е безкраен. Само че преди да даваш такива изявления е добре да знаеш нещо повече за човека на който сервираш подобни изявления. Храних кучето ми с натурална храна - отгледан е с нея, както всички добавки които изреди. Да не говорим че рациона му беше максимално приближен до естествената храна за животно от негов вид - никакви бульончета, супички, палачинки и тям подобни: каши, телешко сърце, шкембе, риба два пъти седмично, зехтин по една супена лъжица на порция, няколко вида зеленчука, позволени за кучета, без да се прекалява - плодове. Естествено сурови - системата е БАРФ, защото не се сещам някъде в природата кучета да си готвят. И още - SА-37, калциди, Глюкогестрон за стави, бевидог, то не беше ли чудо, то не беше ли приказка...

Мога да ти кажа че горкият ми пес все беше с екземи (няма да закачам снимката на раните тук, може да има хора със слаб стомах), макар че рациона му беше изключително внимателно подбран. Никакво пилешко - почесваше се от него и започваха да му сълзят очите, никакви тлъстинки и мазнинки - ориз, гречка (тя се продава в магазините за диабетици) , а пък що литература съм изчела - идея си нямаш, брошурите на Билингхърст за БАРФ ми ги пращаха от щатите. Цък, аха да мине едната рана (разлизваше ги големи колкото дланта ми). Ако го бях хранила с "просто натурална храна" - безразборно даване на манджи от масата - не ми се мисли какво щеше да стане с него...

Минах на Роял Канин - чукам на дърво, пу пу пу, ЗАБРАВИХМЕ за нашите мъки. Така че за добрата форма на кучето с натуралната храна ги разправяй на някой друг, на мен сто пъти ми е по-важно здравето на кучето ми, отколкото мнението на феновете на натуралната храна за гранулите. като пари - излиза ми пак 100 лева в месец, както беше и с натуралната храна, тогава за същата сума в месец се пълнеше фризера в долната му част само за Лео.

Ти питаш как ли са ги хранили кучета преди да измислят гранулите. Явно забравяш че преди и отношението към кучетата е било друго - те сега последните сто години да речем са станали за нас членове на семействата ни, преди хората да не мислиш че са имали същото отношение към кучета? Връзват ги в двора или обекта за пазене и айде - който лае - тоз яде. Хвърлят им там каквото има за ядене (хляб например или кокали) и това е. Колко дълго мислиш че живеят кучета при такъв хранителен режим? по селата да си виждала някой да седне да се занимава индивидуално с рациона на кучето си, вързано в двора? едрите породи при такъв подход не изкарват до десет години. Има изключения - има. Но те са изключения, масовият подход към кучета преди е бил такъв: животното трябва да е от полза, да работи (лов или охрана) компаньоните са били много пъти по-малко като количество, далеч не всеки би могъл да си ги позволи.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#30 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 01:45 PM

В допълнение ще кажа, че предпочитам да храня домашния ли любимец с това,което той обича, и което естествено е разумно да му се дава.Ако той предпочита готвена храна-така да бъде, но ще допълвам с витамини, калции и каквото още е необходимо. Ако предпочиташе гранулирана- с такава щях да го храня. Въпреки това и сега опитвам да давам по малко гранулирана храна, но тя явно не му харесва, затова не смятам да го лиша от удоволствието да се храни с кеф.

#31 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 April 2005 - 01:53 PM

desy
Е поне не смесвай двата вида - гранули и натурална! не му правиш добро, разбери((((((( хора, защо си мислите че да му урдисваш на акъла на животното - това е добро за него???((( Кучето си е твое, но нали искаш той да е добре?? Или ти е по-важно да се кефиш на себе си "ето колко добра и грижовна съм аз, как го глезя миличкото кученце?"

това с "харесване" не е определящ фактор, животното хранено с натурална храна след това трудно минава на гранулирана - всички го знаят. За храносмилането на натуралната храна се изисква определена среда, за гранулираната - друга (трябва да си проверя в архивите на компа кое беше киселинното кое не и за кой вид храна), тук имаме ветеринари, те могат по-подробно да ти обяснят защо не е хубаво да се смесват двата вида.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#32 Потребителят е офлайн   kokerka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 23-April 05

Публикувано: 27 April 2005 - 01:59 PM

Скъпа, искам да ти кажа че гранулите сравнени по вкус и предпочитания от кучетата никога няма да са на същото почитание от тяхна страна, но моя съвет е много внимавай какво яде твоя любимез, защото от готвената храна, поне аз не очаквам нищо добро вече, то или ще е теглото, или стомашни проблеми (аууу какви разтрийства правеше от готвенотоо) или ще е рана, или ще се почесва по цял ден или няма да е във форма....ами давай си му готвено, ама ще видим дали няма да изпищиш някой ден от нещо като повечето от нас :)
Със здраве

#33 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 02:09 PM

Предполагам безмислено е да продължаваме спора.Всеки си има мнение по въпроса, но това не ти дава право на теб sheltie, да говориш за хранене с остатъци от храна,боб ..,защото ми е ясно какво мога да давам и какво не,а освен това готвената храна,поне за мен,не се състои в огризките от масата,а наистина сготвена и приготвена с любов за кучето.
По отношение на теб-Furia_S, явно и ти не си била привърженик на гранулираната храна....Но няма значение!Важното е,че поне сега Лео е добре. b)
По отношение на смесването на двата вида храна струва ми се,че може да става всеки ден, а не 1 ден едната,а друг ден другата,доколкото си спомням от това,което четох за храненето на кучето в друг форум на този сайт.

#34 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 April 2005 - 02:14 PM

desy
Хей, ако искаш в темата за ротвайлери се свържи с някой с порасналите кучета, който също си ги гледа с натурална храна, да ти споделят от личният опит полезни неща. Разбира се ако имаш такъв познат - това е върхът. Аз съм убедена че всяка порода е уникална и си има специфични неща в отглеждането на всяко едно куче. във всеки случай - от гледната точка на дресировка от мен тайно на ушенце съвет: не давай на кучето храна от масата докато ти ядеш, знам много добре как гледа, знам че е трудно да му устоиш, но не е добре от гледната точка на дисциплина. Все пак ротвайлерът е сериозна порода:-) Успех.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#35 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 02:17 PM

kokerka, искренно се надявам да нямам проблеми,но ако това случайно стане- ще разберете.

#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 April 2005 - 02:22 PM

desy
Аз пък искрено се надявам да не се стигне до проблемите и да порасне едно красиво и здраво куче.

Пожелавам го на всичките собственици:-)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 02:32 PM

Благодаря![COLOR=purple][SIZE=7]
b)

#38 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 27 April 2005 - 02:59 PM

а мога ли да попитам какъв е проблема от смесването на двете храни??моето примерно яде сутрин малко гранули-вечер готвено. а засега не сам имала проблеми(само разбрах от кое да не му давам-терешките кокали са много гадни).но кагато яде пилешки работи със зеленчуци и ориз, а сутринта е ял суха храна всичко си му е наред, а козината му е супер.
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

#39 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 April 2005 - 03:12 PM

Цитат

Така,че приказките за добрата форма на кучето в благодарение на гранулирана храна я остави за някой друг.

Деси, аз да съм казала коя е по-добра? Защо така с рогата напред?
Казах да питаш собствениците на кучета в добра форма, после да си направиш изводи.
Не се опитвам да ти натрапвам мнение, а да те провокирам да положиш известен труд, за да избереш кое е по-добро за кучето. Защото това, че кучето яде с по-голям апетит даден вид храна от друга, съвсем не означава, че тя е по-полезна за него.
Всъщност, това важи и за хората, нали b) b) b) Налага се да правим чудеса, за да се научим да се храним правилно. Просто защото вредното ни е по-вкусно.
Но наистина трябва да се знае, че куче, свикнало на натурална храна, трудно приема гранулираната.
Също така трябва да се има предвид качеството на натуралните продукти в България. Как мислиш са хранени бройлерите или свинете? С колко антибиотици са блъскани? От какво се състоят каймата или кремвиршите? Предлагам ти просто оценка на реалностите. Основният аргумент на привържениците на натуралното хранене е, че не се знае от какво е съставена гранулираната храна. Да де, ами натуралната? Лично аз предпочитам продукта на американски производител, когото ще осъдят като нищо, ако е написал неверни неща на опаковката, отколкото този на неизвестен български производител или спекулант, който внася продукти с изтекъл срок или незнайни дефекти или пък буквално отпадъци от Европа, и само им сменя етикетчетата. В България още нямаме никакъв контрол върху храните.
Както и да е, мненията по света са фифти-фифти и аз няма да те насочвам конкретно, но прави избора си мотивирано, а не емоционално.

Багира, храносмилателната система на кучето се настройва към вида храна, двата вида хранене са съвсем различни и превключването от едното към другото трябва да става постепенно за период от поне 2 седмици. А това, което правиш, обърква стомаха на кучето. Дано някой го обясни по-професионално.

#40 Потребителят е офлайн   bagira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 30-January 05

Публикувано: 27 April 2005 - 03:15 PM

да, няма да е лошо някой да го обясни по-така
User's Signature

PUNISH THE DEED, NOT THE BREED!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни