Dog.bg Форуми : Проблем ли е домашната храна?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем ли е домашната храна? Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 03:26 PM

mil_,така като чета какво си ми написала? Ти да не си вегетарианка? b)

#42 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 April 2005 - 03:32 PM

Не, не съм привърженик на крайностите. Но си нося последствията и се мъча да се боря с тях.
Друг е въпросът, че човек може да живее на растителна храна, а кучето - не. Така че негативите за кучето са по-големи.

#43 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 03:34 PM

Именно и затова искам да знае що е месо, кокал, кремвирш и има ли то почва у нас?! b) b) b)

#44 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 27 April 2005 - 03:35 PM

Да,добре ще е и за мен да отговори някои специалист на тази тема:))какво по-точно става в кучешкото стомахче при редуването на суха и готвена кучешка храна r)

#45 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 April 2005 - 03:47 PM

Цитат

Именно и затова искам да знае що е месо, кокал, кремвирш и има ли то почва у нас?! b) b) b)

По-важно е ТИ да го знаеш w)

#46 Потребителят е офлайн   desy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 20-August 04

Публикувано: 27 April 2005 - 04:02 PM

Не се притеснявай за това! r)

#47 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 April 2005 - 04:21 PM

Както виждаш, тук хората се опитват да те предпазят от грешка, която всички сме правили. По-близко до ума на човека е да си каже, че натуралното е по-здравословно. Защо да откриваш топлата вода? Аз също хранех първото си куче натурално (когато беше малък изобщо нямаше гранулирани храни, а когато се появиха не можах да го "превключа") и положих доста усилия да науча сегашното си момче на гранулирана от малко. Не защото ми е по-лесно, а защото питах и разпитвах. За сравнение в кондицията на двамата не може да става и дума.

#48 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2005 - 10:38 PM

Следва да се обадя и аз, че досега не бях чувала обосновано мнение против смесването на гранула и готвено (и ще ми е интересно да прочета нещо смислено по въпроса). Лично аз съм "за" - както казах и по-горе - прибавянето на месни продукти към дажбата, като се изчисли внимателно колко по-малко суха храна да се даде, за да не се надскочи пък количеството за деня. Досега не съм забелязвала кучетата да имат проблем от яденето и на двете неща заедно или редуването на типа храна...
Затова пък съм силно не-склонна да приема мнение, че гранулите непременно се харесват по-малко от готвеното. Въпросът е как е свикнало да се храни даденото куче... типичен пример: кучило, захранвано с накисната и по-късно суха гранулирана храна; поради неделен ден и недоставяне на чувал в събота, в неделя се налага да се сготви. Шест кученца стоят, гледат тъпо в пълната с каша и мръвки тава, опитват, мръщят се и т.н.... След известно чудене яденето беше изядено, но със значително по-малко ентусиазъм, отколкото като се сипе в тавата гранула.
Друг типичен пример: всички кучета обожават мръвчицата r) , естествено; в повечето случаи обожават и бисквитките за кучета, както и другите лакомства. Това значи ли, че само с бисквитки за кучета или само с чисто месо трябва да се хранят?!
Всичко е въпрос на свикване... и до избор на "правилния" за даденото куче вкус на гранулата. Пак ще дам пример: в момента едното ми куче се лекува след ... да го наречем гастритен пристъп, така че й е предписана диетична суха храна за животни с такива проблеми. Тя, общо-взето, не иска и да я кусне и се опитва да налети на чувала с привичната, нормална и неподходяща за случая гранулка...
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#49 Потребителят е офлайн   Morti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 894
  • Регистрация: 18-February 05

Публикувано: 28 April 2005 - 08:57 AM

Моето куче избира вкуса пред навика:))Тя е хранена само със суха храна докато не я взех.След като започнах да й правя кучешка готвена храна, определено се мръщи вече на гранулите.Но няма начин, тъй като наблягам на гранулите:))Поне не отказва да ги яде:)

#50 Потребителят е офлайн   kokerka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 23-April 05

Публикувано: 28 April 2005 - 10:09 AM

И мойта кокерка беше свикнала на мръвка, но се оказа не много здравословно за нея и сега яде само гранули, вярно, преди да започне да яде се мръщи, но когато разбере че няма да има друго веднага си ги изгълтва със апетит....въпрос на свикване както казаха по-горе...след време щат не щат свикват :)

#51 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 08 May 2005 - 06:23 PM

Цитат

И аз да споделя опит... При мене нещата са ясни-гранули не се ядат дори и да стоят с дни в паничката. Пробвах около 10 от качесвените гранули( въпреки, че много хора се чудят защо храним със скъпа храна "някакъв" нечистокръвен пакинез n) ) някои от тях изобщо не ги и опита!!! В момента се мъчим с Eukanuba, от два месеца. Първият пакет ги изяден някак си- я като наградки, я от ръка ама с голяяяяяяяям зор. От втория не ще да вкусва и това е, стои си почти както сме го купили вече двайсти ден, а един пакет по дажби стига за месец. Пробвахме какви ли не "номера" по препоръки на ветеринари- да не й даваме нищо освен гранули резултат- не можехме да се нахраним от "караници" и джафкане b) впродължение на два дни и ни се стори, че е садистичен този метод, а гранулите си стоят; да ги примесваме с месо- яде се месото а ганулите....те се плюят най-старателно около купичката l) ; последният съвет беше да вземем 100 гр. котешки гранули за много капризни котки на Royal Canin и да ги смесим в пакета ама никакъв резултат- стоят си гранулите...НО забелязах, че когато я оставяме самичка в къщи(случвало се е 3-4 пъти) си омита гранулите до една!!! За сега й готвим качамак с пилешко ама по-добро от гранулите и според мене няма. Как да стане номера да ги прояде тези гранули???Омръзна ми да храня бездомниците пред блока с гранулите на малката l) l) l)

Това ще кажа и аз-скъпа качествена храна -не и не!Яде си готвената манджа и аз храня Шошо пред блока/бездомно песче/ с класни гранули.Козината му е лъскава,но дали е проблем , че не кусва суха храна?Може ли само на готвено?!?
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#52 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 May 2005 - 06:29 PM

Цитат

Козината му е лъскава,но дали е проблем , че не кусва суха храна?Може ли само на готвено?!?

Не е проблем за кучето да си яде и само готвена храна, ако му се набавят нужните витамини и тн.
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#53 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 13 May 2005 - 01:46 PM

хм..... моя по принцип не се мръщи нито на готвена нито на гранули нито на консерви... имаше период ядеше няколко дни варени шийки с ориз.. няколко дни консерви с хляб и витамини и няколко дни гранули и не протестираше.... но понякога когато яде една и съща храна няколко дни и започва да се муси и понякога не изяжда и половината от това което съм му дал..... храня го сутрин и вечер... инъче има много енергия......

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни