Dog.bg Форуми : Кили изложбата в Прага, септември 2007 г.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кили изложбата в Прага, септември 2007 г.

#1 Потребителят е офлайн   Vasko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 810
  • Регистрация: 09-November 04
  • Location:София

Публикувано: 27 January 2008 - 05:38 PM

Преглеждайки днес форума видях, че не съм пуснал материал и снимки от изложбата в Прага миналата година. Тъй като доста време мина от тогава ще наблегна повече на снимките.  :-)

Изложбата беше края на септември, необичайно за Чешката Кили Асоциация (CZKA), която обикновено прави изложбите си през пролетта. Причината за това е молбата на общоакваристичната организация в Чехия към CZKA да участва в голямото есенно изложение по повод юбилея на дружеството (съжалявам, не си спомням колко години навършва дружеството, като цифра ми се върти 100 г., но най-вероятно бъркам.)
Натоварих рибите, тръгнах, пристигнах и отидох на изложбата.

Щанд за продажба на рибки.
Качена снимка

Секцията с живородките.
Качена снимка

Щанд за продажба на храни и аксесоари.
Качена снимка

Общ изглед.
Качена снимка

Съвместно с кили изложбата вървеше и европейско първенство за дискуси. Имаше около 80 участващи риби. Това е победителят:

Качена снимка

До колкото си спомням рибата идваше от Словакия.

Ето още някои интересни за мен риби.

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Интересното е, че награждаването на шампионите в отделните категории дискуси се извърши пред самите аквариуми.

Качена снимка

По време на изложбата се засякохме с Кольо и Наско от discus.bg.

Качена снимка

Също така запознах се с двама много ценни за мен хора. Единият от тях е адаша Васко Гомес, шеф на Португалската Кили Асоциация (АРК).

Качена снимка

Събота сутринта бяха лекциите. Две много интересни лекции от Рууд Вилдекамп (другата безкрайно интересна личност, с която се запознах, почетен член на КАБ). Първата за експедиция в Бразилия,

Качена снимка

втората - цялостна лекция за род Nothobranchius.

Качена снимка

Другите две лекции бяха от Владимир Фабри за експедицията във Френска Гвияна, и от Ондра Седлачек за последната им експедиция в Камерун.

Вечерта беше тържествената вечеря и награждаването. КАБ спечели три награди - първо място в група Fundulopanchax с Fundulopanchax deltaensis (Васко Гогов), първо място в клас Callopanchax и Scriptaphyosemion с рибката Callopanchax monroviae Paynesville '97 Red Form (Ивайло Ганев) и второ място в клас Nothobranchius c Nothobranchius melanospilus Machimboni" TAN 98-2 (Васко Гогов).

Тук получавам една от наградите, връчвани от педседателя на CZKA Петр Хорачек.

Качена снимка

"Cheers!" с Рууд Вилдекамп.

Качена снимка

На следващия ден (неделя) беше търга.

Качена снимка

Успях да взема някои интересни риби, други не успях и с това изложбата приключи официално. Още дълго говорихме обаче със старите и нови познати на най-различни кили теми. В късния следобед посетих стопанството на Карел Бруклер и Владо Фабри. Прекрасни риби, много диви риби от род Rivulus уловени от Владо във Френска Гвияна.

Качена снимка

Вечерта се качих на автобуса. Мисълта ми беше само една - предстоящата международна изложба на КАБ в Ботевград след две седмици.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни