Dog.bg Форуми : имам проблем с бултериера-дайте ми съвет

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

имам проблем с бултериера-дайте ми съвет

#41 Потребителят е офлайн   miaden dimov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 01-October 07

Публикувано: 07 February 2008 - 08:09 PM

Г-н АХЕL благодаря ви ,че и ви е се отзовахте на моя проблем,но това което ми каза вет.док.в Бургас го писах малко по горе затова няма да се повтарям,но вчера звънях в Ст.Загора и това което ми казаха е това което ми пишете и вие ,но нищо не може да се направи ,защото проблема бил и наследствен и пак нищо :angry:

#42 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 08 February 2008 - 09:36 AM

Младене,моят съвет е да не се доверяваш само на тел.разговор.Иди на място с кучето,нека се направят необходимите изследвания и тогава да се реши.Твърде е възможно да има притискане,което ако се отстрани и с подходяща следоперативна терапия да доведе до подобрение на състоянието.

#43 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2008 - 05:43 PM

Здравейте miaden dimov ,
следя темата от самото й начало и искрено ви съчуствам. Силно се надявам да могат докторите да помогнат и да се оправи кучето ви. Или поне да се облекчи състоянието му.
Стискам ви палци!!!

Тъжно е, че има хора, който не правят разлика между размножаване и развъждане, но имат доблеста да се смятат за развъждащи дадена порода. Хора,  който не гледат да подобрят породата, а работят в нейн ущърб и печелбарството е на първо място. Които лъжат и спекулират с добрината на бъдещите собственици.........
Възмутително и безобразно!!!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#44 Потребителят е офлайн   vildan Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-April 08

Публикувано: 14 April 2008 - 08:25 AM

Здравеите miaden dimov,като собственик на ку4е с подобни генети4ни проблеми ви разбирам и са4уствам.А са6тевременно се и побарквам от нерви.За6тото докато има хора които се интересуват единственно от пари 6те има и ку4ета с такива проблеми.Стискам палци сладураната да се оправи.А на тоиа тип от които си я купил по-му отива да отглежда свине.

#45 Потребителят е офлайн   LORD_BULL Икона

  • MOD_BULL
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1793
  • Регистрация: 10-March 07
  • Gender:Male
  • Location:South Wimbledon, London

Публикувано: 14 April 2008 - 08:58 AM

Цитат

Здравеите miaden dimov,като собственик на ку4е с подобни генети4ни проблеми ви разбирам и са4уствам.А са6тевременно се и побарквам от нерви.За6тото докато има хора които се интересуват единственно от пари 6те има и ку4ета с такива проблеми.Стискам палци сладураната да се оправи.А на тоиа тип от които си я купил по-му отива да отглежда свине.


Zdr, vildan !
Бултериер ли е вашето куче? Ако да бихте ли споделили от къде сте се сдобили с него
и какъв му е точно проблема..?

User's Signature

BIRMINGHABROVO BULL FRONT

" Me Trouble and Strife's at home with the Bin Lids."

#46 Потребителят е офлайн   vildan Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 06-April 08

Публикувано: 14 April 2008 - 06:24 PM

ЗдраВеи LORD_BULL ,да бултериер е.Внесен е от Русия,бе6е на 6м.когато ми го подариха.След 4-5г.след многоброини иследваниа и ходене по ветеринари се останови 4е има стафилококова инфекция,а до преди 2г. му откриха и глуакома и сега постоянно е на капки.Ветеринарите казаха че тези проблеми са наследствени и че ниама оправиа.

#47 Потребителят е офлайн   LORD_BULL Икона

  • MOD_BULL
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1793
  • Регистрация: 10-March 07
  • Gender:Male
  • Location:South Wimbledon, London

Публикувано: 15 April 2008 - 07:31 AM

Цитат

ЗдраВеи LORD_BULL ,да бултериер е.Внесен е от Русия,бе6е на 6м.когато ми го подариха.След 4-5г.след многоброини иследваниа и ходене по ветеринари се останови 4е има стафилококова инфекция,а до преди 2г. му откриха и глуакома и сега постоянно е на капки.Ветеринарите казаха че тези проблеми са наследствени и че ниама оправиа.


OK. Благодаеря,че споделихте..
Пожелавам ви сл. бултериер, който си вземете да не бъде проблемен.
Ако желаете пишете и в др.теми.
User's Signature

BIRMINGHABROVO BULL FRONT

" Me Trouble and Strife's at home with the Bin Lids."

#48 Потребителят е офлайн   IVO_LI Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 03-March 08
  • Location:София

Публикувано: 06 July 2008 - 02:28 PM

:sedni!:Колеги имам за сега малък проблем с моия бул,ще се радвам за съвет от опитните .До момента нямах ядове с него но од скоро се опитва да става лош,вече е на година и 3-месеца и явно се чувства достатачно голям за се прави на смел.Та ситоацията е следната има респект от мен но онзи ден останах изненадан от него ,след разхотка от няколко дни ми ръмжи когато му свалям нашииника при което ми писна и му теглих един шамар при което тои се спусна да ме хапе.Останах изненадан това го прави за пръв път добрече имах дърво на близо и го наврях в устата му да не ме докопа.Никога не е тормозен даже е глезен и живее при мен вътре а не на двора кадето му е мястото ,за сега незнам как да постъпя един здрав бои ще помогне ли или ще навреди на положението. Ако не е за бои как да постъпя ? Благодаря предварително на отзовалите се.
User's Signature

Живеи така че да помниш миговете.

#49 Потребителят е офлайн   bagatur Икона

  • евелско мъско
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1440
  • Регистрация: 26-April 07
  • Gender:Male
  • Location:РОДОПА

Публикувано: 06 July 2008 - 10:49 PM

Цитат

:sedni!:Колеги имам за сега малък проблем с моия бул,ще се радвам за съвет от опитните .До момента нямах ядове с него но од скоро се опитва да става лош,вече е на година и 3-месеца и явно се чувства достатачно голям за се прави на смел.Та ситоацията е следната има респект от мен но онзи ден останах изненадан от него ,след разхотка от няколко дни ми ръмжи когато му свалям нашииника при което ми писна и му теглих един шамар при което тои се спусна да ме хапе.Останах изненадан това го прави за пръв път добрече имах дърво на близо и го наврях в устата му да не ме докопа.Никога не е тормозен даже е глезен и живее при мен вътре а не на двора кадето му е мястото ,за сега незнам как да постъпя един здрав бои ще помогне ли или ще навреди на положението. Ако не е за бои как да постъпя ? Благодаря предварително на отзовалите се.

Прочети внимателно цялата тема:
http://dog.bg/forum/...pic,7918.0.html
след това:
http://bulterieri.fr...wtopic.php?t=29
Ако не се ориентираш къде е правдата и кривдата, пиши на лични.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   eko1bg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 19-February 07
  • Gender:Male

Публикувано: 21 August 2008 - 11:05 AM

Здравейте,четох за проблема на този бултериер и ми стана много мъчно :(
Изненадан съм от проблема аз лично имах куче от въпросния Митко от Разград и бях много доволен(наложи се обаче да го дам на един приятел)кучето беше страхотно,но явно просто съм извадил късмет!
Явно като си вземаш Бултериер трябва много да се информираш!Лично аз до една година ще си взема пак и нямам търпение!

#51 Потребителят е офлайн   migla84 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 06-May 08
  • Location:Варна

Публикувано: 21 August 2008 - 08:18 PM

Bullчетата са като по часовник ,нашия също е на година и три м. и стана мноооого смел взе да скача на всичко що му изръмжи и понеже е много упорит често се налага да му напомняме кой диктува правилата.аванта дадеш ли му той става всемогъщ

#52 Потребителят е офлайн   iva23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 08-August 07
  • Location:varna

Публикувано: 22 August 2008 - 11:21 AM

булитата са всемогъщи по принцип-когато си взима6 такова ку4е трябва да го знае6!това с боя трябва да запо4не в доста по-ранен етап/моето мнение-от малки трябва да знаят кой е господарят/,за6тото  запо4нели да се бие ве4е в късен етап определено има риск за стопанина след като ве4е е развита агресията...дано не е късно да бъде превъзпитате :angry:

#53 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 August 2008 - 11:46 AM

Цитат

това с боя трябва да запо4не в доста по-ранен етап

Какво имаш предвид?
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#54 Потребителят е офлайн   iva23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 08-August 07
  • Location:varna

Публикувано: 22 August 2008 - 11:59 AM

който има такова ку4е ме разбра предполагам... :-

#55 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2008 - 11:59 AM

Бой според мен не оправя нещата независимо в какъв етап от развитието на кучето започне да се практикува ... а пък и много хора от тук като кажат бой другите си представят,шутове,ритници и т.н общо взето грозна гледка.
На мнение съм обаче,че наистина леко перване през муцуната или по дупето не е бой и понякога наистина тези шамарчета вършат чудеса.Не става обаче и само с тях.
Трябва да се научи човек да разбира кучето си.С постоянство,желание и търпение всичко се постига и може да се моделира характера на кучето според желанията на стопанина.
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 August 2008 - 12:02 PM

Цитат

който има такова ку4е ме разбра предполагам... :-

Аз някак си исках да ми отговориш на въпроса.

Какво разбираш под бой?
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#57 Потребителят е офлайн   iva23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 08-August 07
  • Location:varna

Публикувано: 22 August 2008 - 12:24 PM

моето мнение е ,4е е супер явно,4е не сте наясно с породата и 4е нямате такова ку4е/какви шамари бе хора...това е най-без4увственото ку4е/в къщи аз винаги съм била тази,която ги лигави /това ми е 3ти булл/,но ку4ето ми се ка4ва на главата,ако не се строяваме.както искате го гледайте -аз 6те из4акам мнението на хора,които имат такъв "изруд" в дома си.вие май съвсем се отнесохте...говорим за Гладиаторът на ку4етата/стопанинът трябва да е супер строг ина4е ето какво става-лигавим го и то из4атква в даден момент между 1-3година и стопанинът се депресира "какво му стана...?" ами вземете си тигър и като ви изкърти се 4удете как стана?:)/извинявам се ,ако някой се е засегнал-не съм искала,но говори за брутална машина,колкото и да гледаме от киноложката страна в този форум/

#58 Потребителят е офлайн   Jokera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 929
  • Регистрация: 06-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2008 - 12:29 PM

Наде,Бижу......когато някой ден станете горди собственици на мъжки кучета,
порода БУЛТЕРИЕР искам пак да се проведе този диспут ТУК.Засега мисля,че
просто не можете да оборите никое мнение и опит на собственик на бул...МЪЖКИ. ;)
Единиците на които може да опонирате във възпитанието на булета вече
си напатиха...хората са казали "Бии дупенце,да не биеш дупище..."  -А това как
хората възприемат смисъла на думата "бой"...си е строго индивидуално!
Какво разбираш под бой?
  ...А ти Наде?  ;)

#59 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 August 2008 - 12:34 PM

Аз пък мисля,че точно от такива хора като теб бъдещите стопани на такива кучета и просто любителите остават с много грешни впечатления за тези кучета.
Също така винаги ме е дразнило това "възвишение" което ми се струва точно тип детската градина "ама ти не знаеш моето куче колко е силно,то не чувства болка .. та за тва бой докат шава" ...  :rolleyes:
И дори да притежавам един ден бул,то със сигурност няма да го гледам и "дресирам" като теб,пък ще ги срещнем сред 2-3г да видим има ли разлика в поведението на кучетата.
И също така съм на мнение,че ако не можеш да се справиш с бул по друг начин освен с бой,то по-добре въобще не си взимай такова куче  ;) :blink:
Пак казвам може и да бъркам,но това си е моето лично мнение.

п.п Jokera,писали сме заедно.Та да вмъкна ... при всяко мъжко куче е така,независимо от породата. ;)
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   iva23 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 255
  • Регистрация: 08-August 07
  • Location:varna

Публикувано: 22 August 2008 - 12:52 PM

;) сигурно 6те ни изтрият постовете ;D,но това животно е машина за... аз умирам за Конар -оби4аме се взаимно ужасно,но изтървеш ли булла -отиде.про4етете в темата за възпитанието като ми изтриха поста хората какво ми написаха по-добре да не развивам агресията,защото отиде/то си му е вродено да бъде най-силното ку4е/просто работата е мн деликатна с възпитанието,за6тото трябва да има баланс.това животно за момент осетили,4е може да има надмощие над теб -край!аз нали го виждам-Деско го бие и слуша не ами...не мърда-не трепва,а аз щот го лигавя слуша,но се прави на луд и изтървеш ли го малко после да му викаш,да го бие6/казвам ви -никъква болка не усеща!/-НЕ МУ ПУКА!мн строго възпитание и все едно е в армията:)/и ве4е в останалото време си показваме,4е се оби4аме/.а под "бой"на булл разбирам мн здрав бой/но като е възпитано като хората то животното по-нататък ве4е само от интонация или поглед,ако щеш си разбира,но това е след години тормоз:) мале хората 6те си кажат "тази ебахти гадната ку4ка":),но мисля,4е хората,които имат буллита пове4е години 6те ме разберат-4акам мнения:) в спора се ражда истината!аз също се лутам в размисли как да постъпвам оттук нататък с него,за6тото не ми се иска някой ден да ме изкърти/няма да се у4удя/ 100% 6те бъда изтрита-поздрави на модовете ;D ;)
Мод:Не виждам причина за триене...

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни