Dog.bg Форуми : Афганска хрътка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Афганска хрътка

#1 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 01 September 2004 - 09:36 PM

Качена снимка

#2 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 September 2004 - 08:52 AM

Mnogo s gotini jalko che tuk nqma sashtata kosmetika za poddrajka na kozinata
Качена снимка

#3 Guest_PETRUS_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 September 2004 - 08:12 PM

Ne sym saglasna s tova che v BG niama kozmetika. Zhiviala sym v BG (2 g) s afganka hrytka i koito poznava Aixa znae che ima super dylga kozina, ako chovek kupuva evtin champoan za edin lev niama da mozhe da poderzhe kozinata kakto triabva. Ako obiknoveno kypesh kucheto s losh champoan kogato idva izlozhvata ne mozhe gospodi da opravi kozinata. Che v Bg niama kozmetika za izlozhva tova e viarno no mozhe s choveshka kosmetika syshto. S pari moje da se kupi izvym prez ups no izliza skypooooo. a v kucheski magazinite prodavat champoani s olio ot norka, za biala ili cherna kozina... vinagi nechto moje da se nameri
В USA ima mnogo breeders koito ispolzvat samo choveshka kozmetika, Pantene naprimer no v BG tazi marka ne e hubava ili pone na moito kuche ne i ostava hubava kozinata s pantene.
Аз с моито ку4е изполсвам лореал, пантене, nivea, dove, syshtite koito az isposlvam... ако имам ку4ешки козметика иа изполсвам но когато няма, няма.

Най лошото в БГ е 4е няма фризьор и да се оправи една афганка... господ да ти помага!!!
Tezi kuche koito e na snimka (ne go poznavam no poznah Khafka Creme de la creme, TOI POCHINA, ot edna darjava na drugata, ot edin samolet na drug) sigurno ne znae da igrae, jivee po tsial den v kennel s 1000 drehi, pone az mislia che triabva da ima balance mezhdu shtasliv kuche i kuche za islozhva. Az ne iskam domachen liubimets za 4 godini kogato moje da jivee 14. Mnogo chesto breeders davat lekarstvi za po dylga kozina, za pone znam kakvo po hubavo i taka i taka kuche koito ima takiv laboratoren jivot nikoga shte vyde shtasliv.
Az predpochitam mallllllllko po kysa kozinata no shtasliv kuche.
Poznavam khafka mnogo dobre i te NIKOGA ostavat kucheto da tiche na svovoda... za afganka hrytka tova li e jivot?

#4 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 September 2004 - 09:28 AM

Много си права, Албена ! Нали видя на европейското в Братислава онези афганци от Русия с уши по над 1 м. ? Това не е нормално. Аз също предпочитам "нормално" куче, което да тича на воля, а пък ако може от време на време да печели и по някоя изложба - супер !

Как е Айша ?

#5 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 07 September 2004 - 02:44 PM

Господи тъжно звучи това,което си написала Абена((((
Наистина ли никога не тичат....
Изглеждат перфектни като статуи но цената май едоста висока .........вярвам че независимо от породата винаги може да се намери баланс така че всичко да е ок )))

Поздравина цялото семейство: Злати

#6 Guest_PETRUS_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 September 2004 - 01:27 AM

Aixa e dobre, tia e v BG pri maika mi, tia shte se grizhe za neia isvestno vreme (do kogato nie mojem da ia vzimame pri nas).

Mai vie ne spirate da hodite na izlozhvite, az chesto cheta za izlozhvite i vizhdam snimkite...

pozdravi i ot nas

#7 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 September 2004 - 11:40 PM

Снимки на Дорадо. Благодаря, беше страхотно преживяване.

#8 Потребителят е офлайн   elapsoida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-September 04
  • Location:София

Публикувано: 16 October 2004 - 11:11 PM

Може ли една мъжка афганка на 8г. да се пусне за разплод? Или е прекалено стара?

#9 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 19 October 2004 - 12:57 PM

Може. Стига да има родословие и направление за връзка от експерта на породата в съответния клуб. Големите хрътки по принцип съзряват по-късно и 8 години не е пределна възраст.

#10 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 19 October 2004 - 02:27 PM

Мъжките кучета до колкото знам няма проблеми да се пуснат и на 10 години, ако имат физическата възможност-чувала съм за такива случаи даже и при басети, което доста ме изненада.
При женските вече е друго-там си има граница, защото може да се стигне до преждевременно раждане кученца с дефекти и разни такива гадости-може и самата женска да умре.Май около 6 години е крайният срок.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#11 Потребителят е офлайн   elapsoida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-September 04
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2004 - 11:40 PM

Афганката ми не е в клуб следователно няма направление за връзка от експерта на породата, но си има родословие.
Щом няма проблеми с възрастта, да знаете някоя женска афганка, която да има възможност за поколение? Не е нещо спешно - първо ще говоря и с нашите, но все пак питам, защото много искам да си има поколение кучето.

#12 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 20 October 2004 - 12:51 PM

Без направление няма да имаш и родословие за поколението.

#13 Потребителят е офлайн   albennuti Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 14-September 04

Публикувано: 20 October 2004 - 07:08 PM

Antoan, mojesh li da mi kajesh stepkite za da stane breeder?
Sledvashta godina iskam da napuskam Aixa, (tia shte vyde na 4 sled februari) i ne iskam kuchentse bez radoslovie. Znam che triabva da registriram ime na kennel v BFRK a posle v FCI za da malkite mogat da imat radoslovie, kak e prosedurata a kolko struva i kolko vreme shte mi vzima.
Ili kyde moga da nameria takava info, pisala sym na BFRK predi vreme no te nikoga otgovariat.

mersi predvaritelno

#14 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 20 October 2004 - 07:29 PM

Албена,трябва да подадеш формуляр в БРФК с три възможни имена за развъдник,плащаш 35 лв.След това БРФК ти праща заявката в МФК,чака се около месец,и получаваш потвърждение кое от имената ти са приели.Хубаво е да ги подредиш по ред на желаното име.Можеш да провериш преди това дали ти е свободно името чрез някоя търсачка в интернет,за да не губиш време.
А как е Аиша?На кой мъжки смяташ да я пускаш?

#15 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 27 October 2004 - 10:53 AM

Корадо

Качена снимкаКачена снимка
първото българско куче шампион на Македония
първото българско куче с трето място във ветеранския клас на Euro Dog Show 1999 в Тулн, Австрия


и заедно със собственика си
първа българска победа Junior Handling в чужбина - 1996 CACIB Атина, Гърция
първо българско класиране за финала на Junior Handling на Euro Dog Show 1999 в Тулн, Австрия

Качена снимка

Корадо ни напусна през 2000 г., но спомените за него са още живи. Преди няколко дни холандски киноложки сайт публикува първата снимка на челната си страница под заглавие "Dog of the day" !

#16 Потребителят е офлайн   Valia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 16-December 04

Публикувано: 16 December 2004 - 05:14 PM

Mnogo molia moderatora na tozi site, kogato publikuva snimki na Del Piero da ima predvid slednoto:
1. Cialoto ime na afghankata Del Piero e slednoto
AZBELLTAS FINE FINESSE ALESSANDRO DEL PIERO

2. Del Piero, osven shampion na Bulgaria, SCG, Macedonia e i CH ROMANIA

3. Publikuvanata afghanka - Risa Chan's Zulficar e bashta na Del Piero, no osven tova e i Euro CH i BIS Veteran ot Bratislava /niama da izbroyavam i vsichkite mu drugi titli;)))/

Blagodaria predvaritelno

#17 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 16 December 2004 - 06:13 PM

Дааа, и дядо на Дорадо Алебрас Алхарин Амал ;-)

#18 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 December 2004 - 10:33 PM

Ако има грешки, са мои и ще бъдат поправени, а Ch RO добавено. Само за пълното име - има го под снимката, заедно с титлите или поне тези, които зная. Като добавя всички титли и пълното име отгоре, цялата снимка се разтяга много неприятно, а името отива на три реда. Затова и в галерията съм дал само част от имената както и на Делпи, така и на Дорадо. Не знаех, че имат родствена връзка ... чак ми стана интересно. Как върви цвета при афганката ? Има ли значение цвета на бащата и цвета на майката ? Има ли други разцветки на козината ? Толерира ли се примерно смесен цвят ?

#19 Потребителят е офлайн   Valia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 16-December 04

Публикувано: 16 December 2004 - 10:54 PM

Blagodaria na Moderatora za svoevremenniat otgovor!
kakto i za poiasneniata i korekciite!
Za da budem tochni - Delpi i Dorado imat v dejstvitelnost rodstvena vruzka, no ne smiatam che Dorado ima neshto ot diado si. Mislia che toy izcialo prilicha na mayka si - Hella, kato v tova ne vlagam nishto losho - prosto negovia tip e suvsem razlichen ot tipa na Delpi i Zulficar.
A za da bude korekten site za afghan hound dokray - predlagam da izpratia i na drugata bulgarska afghanka snimki - Int . CH. Remi Delmat - CH Bul., SCG, Mac.
Da, v tazi poroda sa dopustimi vsichki cvetove.
Merci otnovo na moderatora!!!

#20 Потребителят е офлайн   Valia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 16-December 04

Публикувано: 04 January 2005 - 09:58 AM

Ne sym sigurna, che proizwoditelqt i pyrvi sobstvenik na Zulfikar - Risa Chan's Kennel e na tova mnenie.No mojem da go popitame - pisa mi che shte byde sydia na Euro Dog show tazi godina za poroda whippet;)))A kolkoto do cveta - i dvamata znaem, che cveta e korenno razlichen - Zulfi e bial /pone do nedelia, kogato go vidiah za posledno beshe takyv/, dokato Dori ne e;)))A kolkoto do prilikite - ne smiatam, che ima takiva, kakto ot strana na konstituciata na dvete kucheta, taka i dvijenieto im i kozinata i temperamenta.Povtariam ti - ne se zayajdam, no spored men dete kucheta sa korenno razlichni i sydeiki po snimki i mnenia na hora, koito poznavat Hella /majkata na Dori/, mislia che toy e nasledil izcialo nejnata genetika.
A sega neshto naistina dobro - kakto spomenah po-gore, za Nova godina biah v Novi Sad i vidiah novoto pokolenie na Azbelltas Kennel.I dvete mujki, koito se predlagat sa izkljuchitelno krasivi bebeta, kato ednoto zaminava za Italy, a drugoto shte byde prodadeno, nadiavam se nas. Spored naj-dobriq razvydchik na tazi poroda za posednite deset godini, kuchetata sa s izkljuchitelni zalojbi.Ednoto ot tiah i kopie na bashta si, a drugoto na mayka si.
Stiskam palci da iame kusmeta da byde zakupena v Bulgaria!
Pozdravi!

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни