Dog.bg Форуми : Тема за хвалене на ветеринарни лекари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тема за хвалене на ветеринарни лекари

#101 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2012 - 12:48 PM

Д-р Мила Калева, ветеринарна клиника "ЮНИОН ВЕТ" гр. София - лекар със сърце! :rc_036:

#102 Потребителят е офлайн   Salida Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 16-May 12

Публикувано: 28 September 2012 - 01:31 PM

д-р Спасимир Цветанов, гр. Пловдив - страхотен! Да чукам на дърво - винаги ни е помагал. Водим и кучето и котето при него и го препоръчвам на познати. И животинките го харесват, ние също.
User's Signature

Качена снимка

#103 Потребителят е офлайн   Sunny79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 19-May 12

Публикувано: 14 January 2013 - 01:40 PM

Здравейте и от мен. :flagbg:
Приятно съм изненадана от темата (случайно попаднах на нея) Искам да споделя мнение.
Никога не сме оставали без животинка вкъщи, да не кажа, че семейно имаме направо зоопарк :ab_041:

В гр. София съм изключително впечатлена от двама ветеринари, на които в зависимост от спецификата и нуждите поверявам живота на моите домашни любимци!

Д-р Спас Караджов / клиника Мей /
Д-р Борисов / "Ветеринарен Център Д-р Борисов" /

За мен тези хора са незаменими!
Изключителни специалисти, невероятни хора... За рутината няма нужда да споменавам...
Доверието ми в тях е безгранично!

На 20-ти този месец сме за операция при д-р Караджов на скъсани коленни връзки. 12 годишната ми ротвайлерка падна лошо!
Края на месеца сме при Д-р Борисов за спец. преглед на очичките на моите мини любимци.

Д-р Караджов, Д-р Борисов БЛАГОДАРИМ ВИ за грижите, за всеотдайноста, за спокойствието, което ни вдъхвате! :hb_027:

#104 Потребителят е офлайн   vikiangelova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 146
  • Регистрация: 01-August 09
  • Gender:Female
  • Location:гр.София

Публикувано: 14 January 2013 - 02:43 PM

Д-р Николай Борисов:
Ветеринарен център Д-р Борисов
Уникален специалист. Направи всичко възможно за предишното ми куче. То не оцеля, но съм убедена на 100%, че е направил всичко възможно. Извади 1 см. трън от окото на сегашното ми куче - Кери, без никакви последствия за зрението и.

Д-р Миряна Караславова - страхотен доктор с голямо сърце. Подавала е ръка не веднъж. Помогна за Арон и Лъки. Помогна и за Атина. Все бездомни.

#105 Потребителят е офлайн   ov4ekon4e Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-February 13
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 25 February 2013 - 12:04 PM

Ако си търсите добър ветеринар за Пловдив-не е нужно да обикаляте всички кабинети в града и всеки да си експериментира с вашият любимец.Просто идете на ул.Ален Мак 31 при Д-Р КАМЕН ШИШКОВ и ще си спестите ходенето по мъките !!!!!!!

#106 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 March 2013 - 07:58 PM

Бих искала да изкажа възхищението си от целия екип на клиника "Добро хрумване"! До скоро само бях чела добри отзиви за лекарите там, но се убедих лично. Това са лекари с големи сърца! Държат се изключително човечно, внимателно и съпричастно към пациентите си и техните стопани.
Не са с вирнати носове като някои други техни колеги из софийските "прехвалени" и "супер модерни" клиники, чиито имена няма да назовавам в тази тема.
Изумена съм как между две клиники може да има разлика в отношението на ветеринарите от небето до земята!

Не ме интересува колко модерна,лъскава и прехвалена е някоя ветеринарна клиника, когато в нея ветеринарите нямат грам човечност и съпричастност в себе си,нямат усмивки на лицата и те карат да се чувстваш некомфортно напрегнат, когато влезеш там.

В клиника "Добро хрумване" двете неща - човечност + професионализъм вървят ръка за ръка.
След като видях за какво става въпрос, повече не бих завела което и да е от животните си на друго място, освен в "Добро хрумване" !
:rc_036:
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#107 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 March 2013 - 12:21 PM

Ветеринарна клиника "КАКАДУ" - д-р Румен Тошков и съпругата му за пореден път будят моето възхищение и адмирации.


Клиниката "обслужва" животинките на Дианабад и близките квартали.

Изключително хуманно отношение и висок професионализъм.

Много хуманни лекари трябва да се поучат от тях.


Да са живи и здрави!:rc_036:

#108 Потребителят е офлайн   Dani76 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 07-March 13

Публикувано: 07 March 2013 - 11:40 PM

Показване на мнениетоkuchkite, в 26 April 2009 - 09:18 AM, написа:

Аз искам да благодаря на д-р Милев от Трявна и на Ст.н.с. д-р Стефан Маринов от Варна (до очна болница)

Този Маринов е убиец в Варна-уби ми две от кучетата преди няколко години френска булонка и пинчер.

#109 Потребителят е офлайн   Alby Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 27-February 17

Публикувано: 13 March 2017 - 11:28 PM

Здравейте на всички,

виждам, че отдавна никой не е писал в темата, но въпреки това реших да драсна някой ред. Надявам се, който има нужда да го намери и прочете.

Искам да благодаря на д-р Владислав Златинов!
Преди почти 2 месеца открихме тумор на моето прекрасно куче Марс. Фибро сарком на ребрата.
Обиколих всички доктори, за които бях чувала, че са добри. Да, добри са...но нито един не ми даде надежда. Всички твърдяха, че операцията е невъзможна, твърде рискова и т.н. Доста пъти чух "оставете го да живее, колкото му е писано". Мили хора, не губете надежда и не спирайте да търсите решение!

Тогава се срещнах с д-р Златинов. Изключително адекватен професионалист! Отношението му към работата му е достойно за пример на стотици хуманни лекари. Д-р Златинов прегледа Марс, назначи изследвания и заключи, че сега е правилният момент за операция. Не се поколеба за миг. Чак не успях да повярвам.
Д-р Златинов ми даде ми светлина в тунела, а професионализмът му ми вдъхна доверие. Обясни ми точно как ще протече целия процес и какво да очаквам.

Няколко дни по-късно оперира Марс. Беше използвал иновативни методи както при самата операция, така и при пост-оперативното лечение и обезболяване. Не съм сигурна дали Марс въобще изпита болка. Няколко дни след операцията, беше готов за игра с пръчка и сякаш нищо не се бе случило. Операцията бе твърде тежка и сложна - изрязаха му 3 ребра и огромна туморна бучка, намираща се много близо до сърцето. Д-р Златинов направи чудо!

Сега се борим с химиотерапия, защото биопсията показа, че има вероятност отново да се появи тази гадост. Д-р Златинов продължава да следи лечението.
Но Марс е добре и живее пълноценно. Днес той тича, носи клонове, пръчки, скача, играе на дърпаница (наша си игра), гони снежни топки, копае дупки, ходи на разходки, има страхотен апетит и не пропуска да получи наградка, гушка се по цяла нощ и сутрин ни буди с усмивка и игрива опашка.

Благодарим Ви д-р Златинов! Без Вас това нямаше да се случва. Продължавайте да бъдете толкова чудесен човек и лекар!
Вие сте от хората, които ни връщат вярата във възможностите и смисъла на медицината.

#110 Потребителят е офлайн   Mariposa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-August 17

Публикувано: 24 August 2017 - 07:25 AM

Показване на мнениетоSofiaP, в 14 June 2012 - 12:37 AM, написа:

Здравейте всички,
Не съм ветеринарен специалист, нито имам намерение да ставам такъв , но четейки този блог реших да споделя мнение !
Е, имах проблем с Персийски котарак - чешеше си ушенцето неистово. Заведох го в прословутата Централна Ветеринарна Клиника, защото е най-близо до мястото, където живея. Ами... по принцип горе-долу добро отношение, но първо е доста чакане и после трябва да покажеш нетърпимост, за да се задействуват. Котето , горкото трябваше да чака заедно с мен и накрая му сложиха яка / горкото нещасно създание / и ми дадоха нещо във спринцовка да му слагам в ушите. След два дни козината му около яката беше цялата мокра а котето се движеше като сомнамбул. На всичкото отгоре след първия преглед , решиха че може да има сърдечен проблем и трябваше да му се направи ехография на сърцето. Въпреки съветите на близките ми да не го подлагам на такъв стрес аз го заведох в предварително определения час и се оказа, че на котето нищо му няма. На третия ден му свалих глупавата яка и котето си разрани ухото още повече.
Посъветвах се с познати и го заведох във Ита Вет, където бяха много мили и любезни и взеха материал за микробиология. И ме изпратиха по живо и по здраво,както се казва. На другия ден, вече бях вбесена и проверих в Интернет. Оказа се, че бях забравила за невероятния и изключителен специалист - д-р Борисов. Разбира се, че дохвърчах при него почти веднага след тел. обаждане.
И така, във Централна Ветеринарна оставих 150 лева, във Ита Вет 70 лева за нещо си а при д-р Борисов - 35 лева за подстригване на ушенцето, дезинфекция, намазване с крем, плюс него самия и две инжекции.
Оказа се, че в първите две съм платила за внимание или престиж а единствен д-р Борисов ми помогна.
Котето моментално се почуства по-добре, престана да се чеше, разкървавеното ушенце зарастна на втория ден и сега е пак весел и игрив, какъвто беше.

БЛАГОДАРЯ , д-р Борисов ! Безкрайно благодаря, че Ви има !

Препоръчвам на всички, ходещи от Клиника на Клиника като мен - не се колебайте и не губете време , просто отидете при д-р Борисов !


#111 Потребителят е офлайн   Mariposa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-August 17

Публикувано: 24 August 2017 - 07:29 AM

Моля Ви, дайте ми съвет къде да заведа моя приятел Макси. Удари го кола, лапата е смачкана, сложиха му изкуствени сухожилия, появи се месце върху костите, сега трябва да се появи и кожа. От седмица там където му правят само превръзки искат да му режат крака и да слагат някаква протеза. Искат да режат здрав крак!!! Отказах и гинпомолих да продължаваче с промивките. След това много се ядосаха и за риванол започнаха да ми взимат всеки ден по 12 лв. От Надвжда съм, моля Ви препоръчайте ми добър ветеринар, моля Ви.

#112 Потребителят е офлайн   Mariposa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 24-August 17

Публикувано: 24 August 2017 - 07:30 AM

Моля Ви, дайте ми съвет къде да заведа моя приятел Макси. Удари го кола, лапата е смачкана, сложиха му изкуствени сухожилия, появи се месце върху костите, сега трябва да се появи и кожа. От седмица там където му правят само превръзки искат да му режат крака и да слагат някаква протеза. Искат да режат здрав крак!!! Отказах и гинпомолих да продължаваче с промивките. След това много се ядосаха и за риванол започнаха да ми взимат всеки ден по 12 лв. От Надвжда съм, моля Ви препоръчайте ми добър ветеринар, моля Ви.

#113 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 December 2017 - 04:14 PM

Доктор Владислав Златинов е човекът, който освен, че ни върна усмивките доказа и тезата, че смелостта, хуманността и професионализма съществуват. Мисля, че след това, което цялото ни семейство преживя - от диагнозата остеосаркома на преден крак до успешното (засега) лечение на моето мило същество, е една от най-големите битки през които съм минавал през живота си. За пръв път обаче видях как човек трябва да се изправя срещу невъзможните решения и срещу най-безнадеждните ситуации. Няма да изпадам в подробности и патетика, а просто ще кажа едно голямо благодаря на този човек, който ме научи как да съхраня надеждата и как да вярвам в доброто.

#114 Потребителят е офлайн   bull-shark Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 241
  • Регистрация: 19-March 12
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 July 2018 - 06:43 AM

Споделяйте за да ги спрем!
Предупреждавам ви, хора, не ходете в клиника Провет Пловдив -ж,к. Тракия. Там начинаещи вет. лекари завършили преди няма и година свободно са оставени да се учат на нашите любимци! Какъв е нашия случай? Надута и възпалена лапа, лекарката се съмнява за осил. Назначава лечение. Първи ден: кучето се анестезира /за да могат да работят цивилизовано, а не варварски по техни думи/, прави се манипулация, инжекции, превръзки. Всичко изглежда точно. Втори ден: превръзки инжекции. Пак всичко изглежда нормално. Трети ден; след преглед се назначава локална анестезия опит да се бърка в раната наново за да се вади остатък от осила, според нея неуспешен. Четвърти ден: наново искат да анестезират кучето, след моя отказ, че е много скоро и все пак не е живото-затрашаваща ситуация ми обясняват, че само ще го седират леко и ще продължат процедурата с локален газ, на който действието минава максимално след 20 мин. Съгласих се за да не мъча животинката.
Минава час, никой не излиза да ми каже какво се случва, след като помолих рецепционистката да влезе и да пита докторката, тя излезе и започна да ми обяснява. След 10 минути започваме да го шием. При което щях да припадна, какви шевове, какви 5 лева. Продължава с обясненията си: аз реших да цепна лапата, тъй като нищо не можах да извадя с пинцетата...СЛЕД КАТО НЕ открих нищо назначих рентген - да не би да имаме счупване на пръста... и това НЯМА, та разгледахме за туморни образувания, н оНЕ ОТКРИХМЕ такива. Не можах да се стъпря и се развиках. Коя е тя да решава да направи всичко това без мое знание и разрешение, а както се оказва и АБСОЛЮТНО ИЗЛИШНО?!? Не мога да изразя възмущшението си от безогледното ровичкане на кучето в крака ми с цел обучение на въпросната персона. ХОРА НЕ ХОДЕТЕ Е ПРОВЕТ! ТАМ ЩЕ ВИ ОГРАБЯТ И ЩЕ НАРАВЯТ ЕДИН КУП БОЛЕЗНЕНИ И НЕНУЖНИ МАНИПУЛАЦИИ НА ЛЮБИМЕЦА ВИ!
User's Signature

Качена снимка

#115 Потребителят е офлайн   bgalex Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-August 18

Публикувано: 17 August 2018 - 04:22 PM

Здравейте, от дълго време чета форума, но сега реших да се включа и аз.

От 8 години гледаме шпиц. От първия ден, в който в взехме, я водим в ЦВК. При първите, по-чести посещения докато беше бебе сме попадали на различни лекари - д-р Златинов, д-р Василев - и сме доволни. За кастрацията в 7ми месец попаднахме на д-р Томе Пейчиновски и от тогава не ходим при никой друг. Безкрайно сме му благодарни за всичко, което прави през годините, за да гледаме едно здраво, щастливо и жизнено куче.

Ходим при него за ваксини. Ходили сме с бронхит. Ходили сме с възпаление на целия гастро-интестален тракт. Ходили сме след блъсване в пейка от много тичане. Ходили сме с внезапно и обилно повръщане. При всички ситуации доктор Пейчиновски (или дежурните лекари, ако е късно вечер) са реагирали по абсолютно отговорен и адекватен начин. Лечението (не съм доктор) е било точно и на място според резултата.

Виждам, че много хора споменават назначаване на излишни изследвания и медикаменти. Нашият опит е точно обратният. Конкретно:

Пример 1: При кастрацията искахме да направим всичко най-добро, за да не се мъчи животното. Освен антиседан, бяхме видяли някакви доста скъпи обезболяващи пластири и споменахме на доктор Пейчиновски, че искаме от тях. Той ни разубеди с ясни аргументи, че с хапчета ефектът ще е същият и няма никакъв смисъл от подобно “изхвърляне” при тази операция.

Пример 2: Кучето е супер зле, отпаднало, с температура, изхожда кръв и страда от диария. Още с влизането в кабинета и опипването на корема, доктор Пейчиновски категорично каза, че става въпрос за възпаление. НИЕ попитахме дали са нужни изследвания. Той каза, че няма проблем, ако настояваме, но, че е сигурен и без тях за какво става въпрос. Все пак направихме изследвания и се оказа прав.

Пример 3: Същата ситуация от пример 2. При дискутиране на опциите за лечение, доктор Пейчиновски ни предложи два варианта: кучето на стационар или кучето вкъщи и всеки ден в клиниката на инжекции при него. Препоръча ни да го приберем у дома, защото знае колко е привързана към нас, въпреки че по-печелившата опция за клиниката със сигурност е първата.

Има и още много, много примери за добрината и професионализма както на нашия лекар, така и на другите му колеги от клиниката. След всичко, което сме видяли от тях като отношение и работа, бих завел всяко животно, което гледам, там.

Благодарим ви, доктор Пейчиновски и ЦВК, за всичко, което правите!

ПС: Разбирам, че има и недоволни хора. Уважавам тяхното право на мнение. Смятам, обаче, че е важно и доволните хора да кажем нещо. Ако приемем, че недоволните изказват мнение по-често и по-силно, то за клиники с обема пациенти на ЦВК, това е проблем. Представете си, че един кабинет има 1000 пациенти на година и 10 недоволни. ЦВК има, да речем, 10000 и 100 недоволни. Ако само недоволните пишат, се изкривява представата за дейността на клиниката. Та така...ако сте доволни, пишете също.

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни