Dog.bg Форуми : закрепване на белези

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

закрепване на белези

#1 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 23 April 2005 - 07:46 AM

Цитат

Тук можем да отворим тема за цветовите комбинации и какво потомство можем да очакваме от тях, как да се опитаме да закрепим желаните белези и много други, как се подготвя котка за изложба и др. стига да има интерес по тези теми. Ако има желаещи, пишете за всички ваши проблеми и чрез дискусии и обмен на информация ще помръднем с крачка напред по трудния път, който сме поели!


това е от съседна тема. и мисля да се възползвам от него ;) хайде да дасикутираме как да закрепим белезите на една кокта и какво да очакваме от кръстосването на две такива. например аз имам полуекстремална (мисля, може и класичека да е-не знам по какво се прави разликата), на която съм намерил чудесен екстремал. какво мога да очаквам от това кръстосване? око трябват снимки ще кача някъде и на двамата. c)

#2 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 23 April 2005 - 05:55 PM

Благодаря за предизвикателството Манус. Мисля, че ще бъдем най-полезни на аудиторията, ако сложим снимки на двамата и дискутираме върху тях. Така най-точно ще можем да създадем образа на търсеното животно. Ще се отчетат добрите страни на едното и другото животно, ще създадем хипотетичен вариант на това, което се очаква и след като се родят котетата, ще видим дали сме били прави и какво от предположенията се е оказало правилно. Ако има коте, което отговаря на очакванията ще се запази и ще се търси подходящ партньор с белези, които се опитваме да закрепим и така ще направим крачка напред. За целта те умолявам да намериш мъжки с родословие, да направиш риексни родословия на котета, които ще се родят и така да знаеш какво имаш след себе си и какво очакваш в бъдеще.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#3 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 23 April 2005 - 06:21 PM

ето снимките - постарал съм се да подбера такива на които да се вижда максимално от котката (очи, цялостия строеж на тялото, главата от близо, и вида на козината). някои от снимките нямат добро качество но все пак ги давам-можо да са полезни. котарака нямам представа дали има родословие, но сам ще видиш че има качества. очита са му зацапани но е претърпял операция за това и проблема е решен. предполагам че лошия вид на козината също е резултат от операцията, но на главата беше гъста и пухкава.
всъщност аз вече ги събирах, но котката се разгони на 50 ден от бременността, така че предполагам нищо не са направили.
ще чакам да кажеш дали комбинацията е добра, както и какви плюсове и минуси би имало кръстосването на тези котки. c)

ПП-забравих да кажа че какво целя все пак с този котарак (знам че целта на кръстосването е важна). искам да получа бели екстремални котета, разбира се заедно със всички други признаци на породата Персийска котка. r)

#4 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 23 April 2005 - 06:23 PM

Manus,az ne sam spetsialist,no moga da ti kaja kakvo se polu4i pri moiata persiika-tia e poluekstremalna--zaplodih ia sas Satan(na Rumen ot Dimitrovgrad),koito e neveroiaten ekstremal...edinstvenoto kote,koeto se rodi jivo ,e sa6to palen ekstremal,nasledi ot moiata jenska samo razko6nata kozina...
I sega vaprosa mi kam spetsialistite: moje li( i po kakav na4in )da se napraviat niakakvi iz4isleniia,naprimer--kakvo i ot kogo 6te nasledi bade6toto pokolenie?
Kolko pati e normalno jenskata da rodi "sektsio"?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 23 April 2005 - 06:28 PM

ти очевидно си оцелила джакпота b) завиждам ти (благородно разбира се).
а за изчисляването на вероятността при определено кръстосване за получаване на определени котета можеш да си свалиш програмката от този сайт - Phenotype Predictor for Cats 2.

#6 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 23 April 2005 - 06:41 PM

Цитат

ти очевидно си оцелила джакпота b)  завиждам ти (благородно разбира се).
а за изчисляването на вероятността при определено кръстосване за получаване на определени котета можеш да си свалиш програмката от този сайт - Phenotype Predictor for Cats 2.

Utselih go---bez da iskam....imenno za tova sega darja da znam:
Ako izpolzvam(sajaliavam za izraza) moeto mom4e za razplod,kak da predvidia kakvi koteta 6te se polu4at(ako jenskata e ekstremalna)?
Ima li niakakva zavisimost mejdu daljinata na kozinata i daljinata na nosa...kazval mi go e 4ovek,zanimava6t se ot mnogo vreme s persiiki,4e kolkoto po-4ip e nosa,tolkova po-kasa e kozinata....viarno li e?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#7 Потребителят е офлайн   trankfilina Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 21-January 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 April 2005 - 08:18 PM

Здравейте,
Абсолютно не е вярно, че колкото по-чип е носа, козината ще е по-къса!
Дължината и структурата на козината зависи единствено, и само от генетичните заложби на въпросното коте .
Друг е проблемът, че при дългокосместите породи, каквито са персийките, качеството се" влошава" , а дължината дръстично намалява, след като женските започнат да раждат, а мъжките да заплождат/по-често/....

#8 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 23 April 2005 - 10:52 PM

Съветвам те да разбереш откъде е котаракът и кои са родителите му, ако може да стане ясно. Котаракът е бял и е от особено значение какво стои зад него, защото бялото доминира над всеки цвят и маскира всеки цвят. Ако е от червено, черно, синьо или кремаво животно, вероятността за бели котета е около 50/50. За % екстремали е божа работа, но ще е по-нисък, отколкото ако я заплодиш на червен или черен. Възможно е да се родят и 100%бели, но това зависи от това, какво стои зад бащата. ЕТО ГО ЗНАЧЕНИЕТО НА РОДОСЛОВИЕТО!
Котката ти има много добро тяло, хубави очи - с добър цвят, формата е леко бадемовидна, но е ОК. Ушите й не са много големи, сравнително широко поставени. ИМА великолепен цвят на космената покривка, смятам, че ще е по-удочно да работиш с нея със солидни цветове, а не с бяло, но ти си решаваш. Стреми се да запазиш цвета на котката, това е най-голямото й достойнство! Според мен е много важно да подбереш мъжки с перфекти челюсти, защото е възможно да имаш проблеми, ако се родят екстремални котета.
Мъжкият е доста приличен за България котарак. Жалко е, че е в такова лошо състояние. Разбери повече за него!!! Козината му е такава, защото грижите за него са малко, просто е доста занемарен.Негови плюсове са широко поставените уши и тъмният цвят на очите. Не ми харесва формата им и начина, по който а поставени. Страничният ръб е доста високо поставен, което е белег, който трябва да се стремиш да избягваш.
Очите на персийската котка трябва да са големи и кръгли. Ако ще си избираш коте, остави си това с най-големите очи. При този котарак ми харесва и дължината на горните устни, дано ги предава. Липсва му чело, но това е проблем за повечето "старотипни" животни. При новия тип персийски котки, нослето е по-ниско поставено, няма изразена горна подкова, което открива повече лицето и дава възможност очите да са поставени по-напред, да са по -изпъкнали и да придават на котката т.н baby face.
Ако котаракът има родословие, те съветвам да опиташ да я зяплодиш на него, защото животното е хубаво за базова работа. Ако се роди екстремално женско / най-добре черна костенурка/ си го остави и продължи да работиш върху типа - главата. Надявам се, че котетата, които са различни от бели, ще имат груби и масивни тела. При белите котки форматът е винаги проблемен, но има и такива с къси и набити тела, пожелавам ти повече такива.
Козината при белите котки е проблем №1. Те много често имат по-къса козина от останалите. Стреми се да подбираш котки с добър фактор за космена покрвка, ако си решил да работиш с бели котки, но довери ми се, това е една малка мъка и те съветвам приятелски да се научиш да грумираш първо цветна котка, а след това бяла. Ориентирай се към костенурковите - черни котки, те са универсални котки за всеки развъдчик.
Не искам да разбираш думите ми погрешно, пиша ти това, което мисля, надявам се да не се разсърдиш, ако си прочел нещо лошо за котките.
Максимата на една английска авторка е: Всеки съдия трябва да търси добрите страни на животното, а всеки развъдчик да търси лошите! r)
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#9 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2005 - 07:32 AM

не се сърдя ни най-чалко. доволен съм на всяка дума която си написал-изненадан съм че е толкова различно от това което аз си мислех. но ето колко съм далеч от знанията на развъдчиците. за да не изпусна нещо като въпрос ще ги дам по немора.
1. знам че бялото е доминантно и че ми трябва родословие за да разбера какви цветове предава котарака. но не знаех че белите котки имат проблем с типа и дължината на козината-може ли да обясниш малко повече за това.
2. мерси за похвалата за цвета-наистина с времето доста се подобрява и изчиства. добре че самата котка мрази на стои на слънце и си израства плътна черна козина, редуваща се със солидно червено с минималнен рисунък. дано го предаде. козината е обяче доста осилеста. предполагал че това добре би се повлияло от къпане и добра козметик, но 0за сега не съм я къпал често (зе две години е къпана три пъти). притеснява ме че й излезна пърхут-кажи и за това какво мога да направя, но да не е много скъпо като биогрум.
3. кажи ми какво мога да направя за повече екстремални котетата и челюстите на котетата-качвам в албума на снимките още няколко котарака-кажи кой от тях според теб ще е най-добрия ми избор.
4. и най-интересната за мене част-какво значи "дължината на горната устна", какво значи "страничен ръб на окото" и какво означава той (ако една щкотка го има или го няма), какво трябва да гледам в челото на една котка (дай линкове за котки с добро чело и как се оценява), какво е "горна подкова" и има ли "долна подкова"?

знам че са доста въпроси, но ще съм ти благодарен да отговориш r) аз аз си мислех че съм чел доста... l)

#10 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2005 - 08:56 AM

за 1:Белите котки почти винаги са малко по-издължени във формата на тялота, имат по-дълги крайници и дълга опашка. Това си е характерно за тях. Затова повечето вазвъдчици не работят само с бели котки в развъдните си програми. Те използват костенурки или черни, червени или биколори и ги заплождат на бели. Т.к. бялото маскира, винаги се раждат бели животни, които дефакто са маскирани черни, червени и.т.н. Това се прави и с цел да подобрят дължината на космената покривка. За реалните й размери при белите котки може да се съди,когато те са вече зрели, защото докато са малки - 1.5 години всички котки са в най-хубавата си форма - изобилие от пух и не много дълъг покривен косъм.
2. Твоята котка има много хубав контраст между цветовете, с добра интензивност и равноверно оцветяване по цялото тяло. Ако я къпеш редовно ще изчезне пърхута и след 2 месеца ще има богата и дълга козина, стига да не я заплождаш. Когато я подготвяш е добре, освен храненето с премиална храна, да й даваш и сурово телешко месо и витамини - препоръчвам ти Нутри плюс гел на Вирбак. Ако не можеш да й купиш Биогрум, можеш да пробваш с Глискур или Лореал за мека коса. Важно е обезмасляването с миещо средство. Имах постинг в дир.бг за къпането, можеш да видиш там хронологията.
3. Рецепта за повече екстремални котета няма има гени и случайната им комбинация, както и късмет.
4. Дължината на горната устна са извивките, които започват от носа, спускат се надолу и завъшват на бузите. При тази порода е добре те да са големи, дълбоки, а не да кривват косо към бузите. Това е ефект, които може да се маскира с груминг, но е добре котката да ги има налични и токава работата е по-лесна.
Очите имат вътрешен и външен ръб. Вътрешният сочи към носа, а външният към ухото. Те трябва да са поставени на една линия, а не косо, както е при белия котарак. Когато са поставени на една линия и котката е с широко отворени очи, те изглеждат кръгли, а когато очите са косо поставени - изглеждат бадемовидни. Горната подкова е дълбока изрезка над носа, тя е изразена при старотипните котки, ако нослето е поставено на долната линия на очите, такава бразда липсва. Ако е поставено по-високо и навътре, формата на очите се променя, те изглеждат косо поставени и котката изглежда леко ядосана.
Челото трябва да е високо и леко изпъкнало и погледнато отпред да изглежда като купол над двете уши. Ще се опитам да намеря снимки на котки с различни чела и ще ги сложа, за да се добие по-добра представа.
Ще погледна и снимките на другите котараци и ще ти пиша за тях.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#11 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2005 - 09:04 AM

От това, което видах на снимките мога да кажа само, че първият бял котарак е най-добър от всички. Научи повече подробности за него, дано да има някой, който да знае нещо повече за него, дано да не е поредното прилично животно останало безименно, защото собствениците му не са се интересували от родословието му. С останалите котараци не си заслужава да събираш котката си, защото просто няма смисъл. ДЕРЗАЙ!!! И УСПЕХ!!! Ако мога да ти помогна с нещо, пиши!
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#12 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2005 - 11:58 AM

благодаря за всичко c)
ще продължа да пиша в темата и така наистина ще видим какво сме познали-поздрави c)

#13 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2005 - 05:53 PM

по молба на Цвети публикувам снимка на котката й от България-за вас не знам но аз съм влюбен в тази красавица w) w) w)
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 24 April 2005 - 06:46 PM

Цитат

по молба на Цвети публикувам снимка на котката й от България-за вас не знам но аз съм влюбен в тази красавица w) w) w)
Качена снимка

Blagodaria,Manus!!!Vaprosat mi e sledniiat: tova e jenskata,ba6tata e SATAN(ima mnogo negovi snimki vav Foruma)--koteto mi e majko(niamam o6te negovi snimki),4erno,ekstremalno kato ba6tata,samo daljinata na kozinata e kato na maikata(na tazi snimka tia e s liatna kozina)----KAK da zapazia siniia tsviat ,iskam da imam o6te edno sinio kote?Kakva jenska e podhodia6ta za tova 4erno mom4e?Kakva e veroiatnostta da se rodiat ekstremalni koteta?
Blagodaria!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#15 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 24 April 2005 - 06:56 PM

за нагледност прилагам снимка и на Сатан от последната изложба ;)
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2005 - 10:30 PM

Този път има някакъв проблем със снимката. Не се отварят. Смени пътя, за да можем да ги видим.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#17 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 25 April 2005 - 05:23 PM

това е албума със снимките-синята е женската, а черния е Сатан (зъ всеки случай да си напиша ;) ) c)
съжалявам че не се получи от първия път bl)

#18 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 09:28 PM

A eto i edin site,kadeto spored men kotkite sa otli4ni...makar 4e ve4e zagubih interes kam tazi tsvetova variatsiia:
www.whiskherway.com
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#19 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2005 - 10:59 PM

Здравейте, благодаря за снимките, сега вече снимките са на разположение. Аз знам как изглежда Сатан, но ми беше интересно да видя котката ти. Нека да разсъждаваме малко за цветовете. Сатан е черен котарак - това е доминантният ген, женската е синя, което е рецесивният вариант на гена за черно. Нормално е от такава връзка да се родят черни котета. Те ще бъдат хетерозиготни по отношение на гена за черно. Ако се пуснат отново на синьо животно ще има и черни, и сини. Ако се пуснат на черно - всички котета ще бъдат черни. По принцип има правило, че сивите животни са заплождат с кремави. Така се раждат животни с топли и светли цветове, които се предпочитат. Ако решиш да купуваш синя котка, ти препоръчвам да избереш възможно най-светлото животно. Ако търсиш такова ти препоръчвам да се свържеш с развъдниците Barmont или Jadon, те са лидери в дилутните котки. Ако двете животни са екстремални ще се родят основно такива котета.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#20 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 11:58 PM

Цитат

Здравейте, благодаря за снимките, сега вече снимките са на разположение. Аз знам как изглежда Сатан, но ми беше интересно да видя котката ти. Нека да разсъждаваме малко за цветовете. Сатан е черен котарак - това е доминантният ген, женската е синя, което е рецесивният вариант на гена за черно. Нормално е от такава връзка да се родят черни котета. Те ще бъдат хетерозиготни по отношение на гена за черно. Ако се пуснат отново на синьо животно ще има и черни, и сини. Ако се пуснат на черно - всички котета ще бъдат черни. По принцип има правило, че сивите животни са заплождат с кремави. Така се раждат животни с топли и светли цветове, които се предпочитат. Ако решиш да купуваш синя котка, ти препоръчвам да избереш възможно най-светлото животно. Ако търсиш такова ти препоръчвам да се свържеш с развъдниците Barmont или Jadon, те са лидери в дилутните котки. Ако двете животни са екстремални ще се родят основно такива котета.

Uto4niavam,za da bade po-lesno : pri tova rajdane ot vrazkata na NIOBEIA(tova e jenskata) i Satan se rodiha 1 4erno(jivo mom4e,ekstremalno) i 2 sini(martvi).Vaprosat mi e-ako zaplodia sinia ekstremalna jenska s tova mom4e,kakva e veroiatnostta da se rodiat ekstremalni?
Za tsveta mislia,4e ve4e razbrah--po-svetlo sinia,za da polu4a i sini?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни