Dog.bg Форуми : Искам куче което да мирише възможно най-малко!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Искам куче което да мирише възможно най-малко!

#21 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 February 2008 - 05:47 PM

Lub0^ грешиш, на хъскито през лятото му е топло и то доста. В никакъв случай не трябва да се извежда около обяд, пък особено на седи на плажа по това време. Извежда се рано сутрин и късно вечер, когато е хладно и го преживява ;). Иначе не мирише.

#22 Потребителят е офлайн   Wolland Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 14-February 08

Публикувано: 14 February 2008 - 09:42 PM

Че какво против типичната кучешка миризма имате ?Всяко куче ,дори и току що изкъпано и изсушено си има специфична миризма.Аз не я намирам лоша.

#23 Потребителят е офлайн   Lub0^ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 559
  • Регистрация: 01-October 07
  • Location:Варна

Публикувано: 14 February 2008 - 10:32 PM

Цитат

Lub0^ грешиш, на хъскито през лятото му е топло и то доста. В никакъв случай не трябва да се извежда около обяд, пък особено на седи на плажа по това време. Извежда се рано сутрин и късно вечер, когато е хладно и го преживява ;). Иначе не мирише.
Еми той лятото цял ден лежи под климатика и незнам всъщност дали му е топло ;D
User's Signature

Качена снимкаЦък тук :) (на картинката xD)

#24 Потребителят е офлайн   Zmeio Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 08

Публикувано: 15 February 2008 - 12:38 AM

това с плажа е лошо. понеже си падам малко морски, все се надявах песа да ми прави компания на пясъка...  все пак ще разпитвам още, хъскито ми е слабост :)

#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 15 February 2008 - 01:11 AM

Цитат

това с плажа е лошо. понеже си падам малко морски, все се надявах песа да ми прави компания на пясъка...  все пак ще разпитвам още, хъскито ми е слабост :)

Нюф, лабрадор, голдън - няма да можеш да ги извадиш от водата  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   palaskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 581
  • Регистрация: 05-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Костинброд

Публикувано: 15 February 2008 - 10:20 AM

Цитат

това с плажа е лошо. понеже си падам малко морски, все се надявах песа да ми прави компания на пясъка...  все пак ще разпитвам още, хъскито ми е слабост :)

Аз съм малко пристрастна, но понеже и ние си падаме "малко морски" ти препоръчвам нюф. Нали е и воден спасител ;D ;D ;D А лятото беше на яз.Искър и наистина не можехме да го измъкнеме от вода ;D ;D ;D А що се отнася до миризмата - има хора които миришат много по-лошо от което и да е куче, така че те си имат своя миризма, която за мене е нормална :yahoo:
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 15 February 2008 - 10:35 AM

Zmeio, след половин час прекаран в градския транспорт, като се прибереш при кучето си, ще ти се стори че мирише на Шанел! ;D Че и няма да те блъска, ръга, бута, а така ще ти се радва.........абе както само куче го може. Така че миризмата му си е направо бял кахър, при положение, че наистина искаш куче. Иначе "водните" породи са ти ги изброили вече.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#28 Потребителят е офлайн   Zmeio Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 08

Публикувано: 15 February 2008 - 12:51 PM

Благодаря на всички отзовали се. Наистина вече така съм се зарибил (закучил) да взимам сладур бързо, че едав издържам. За съжаление се наложи да изключа от списъка с хипотетичните бъдещи хъскито, заради тежко понасяне на климата и плажните излизания.. Засега фаворит ми е златния ретривър, много ми хареса също у нюфаундленда но той май е голям за мойте условия. За съжаление, ретриивър май няма да намеря в близките месеци.. прозвънях няколко развъдника, всички казаха че тапърва ще заплождат. Една любезна дама, даже ми обясни че е наясно със всички развъдници и няма никъде малки кучета в момента... Стискам палци, продължава търсенето тези дни...

#29 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 15 February 2008 - 01:06 PM

Според мен е по-добре да почакаш малко и да си вземеш куче от развъдник!
Повярвай ми чакането ще си заслужава!

#30 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 February 2008 - 01:28 PM

Цитат

Цитат

това с плажа е лошо. понеже си падам малко морски, все се надявах песа да ми прави компания на пясъка...  все пак ще разпитвам още, хъскито ми е слабост :)

Нюф, лабрадор, голдън - няма да можеш да ги извадиш от водата  :blink:


Абсолютно точно! Но и на всички им е топло лятото, нищо, че не можеш да ги извадиш от водата. :blink: Особено тъмните цветове. Ние си имаме лабрадорка и като се върна от работа, след като ми се нарадва, като само тя си знае, първото нещо, което правя е да заровя нос в плюшената и гушка.  :wub: Мирише на малко топло пиленце, току що извадено из под крилцето на майка си. :blink:
Разбира се, че съм много пристрастна, но ти препоръчвам лабрадор. Жълт.  ;)Разходките обаче си остават сутрин и вечер - по хлад, на дебела сянка с много вода или при климатик. И пясъка и асфалта им парят на лапките, че още няма кучешки джапанки. ;D

#31 Потребителят е офлайн   Zmeio Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 13-February 08

Публикувано: 15 February 2008 - 02:12 PM

Разходките сутрин и вечер са вече договорени. Приятелката ми, с която живея, и която искам да изненадам е стара кучкарка, чието коли почина преди време, но е било в топ 3 на най гледаните кучета в европа :)). Затова отсега ми е обявена програмата какво се случва час по час.. засега се появи и нова пречка и се опитваме да я разрешим, а именно с няколкото хранения на ден за малкото куче.. чудим се чия майка да трансферираме за този период, защото едното връщане от офиса, на обяд, май няма да е достатъчно...

#32 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 17 February 2008 - 12:04 PM

Според мен няма куче което да не мирише.Има стопанин който не го чисти!

#33 Потребителят е офлайн   Buddy and Maggie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 507
  • Регистрация: 24-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 February 2008 - 04:01 PM

Аз пък съм за голдън ретривър! :PОткачат за вода! :yahoo:Кученца наистина няма в момента,доколкото знам ще има кучила през пролетта или началото на лятото(ето го адресът на сайта на нашата порода,където можеш да проверяваш за кучила-> http://bulgoldens.com/forum/ ).
Стига кучето да се поддържа добре,няма да има проблеми с миризмата!Моят не ми мирише,може да се каже,че обичам неговата миризма,но не мога да я определя. ;D
User's Signature

Качена снимка
http://gorata.net/f.php?f=MyShadow
Heute ist der Anfang meines neuen Lebens...Heute ist der beste Tag meines Lebens...
http://www.vbox7.com/play:829911af

#34 Потребителят е офлайн   Ani_girl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2008 - 12:33 PM

Цитат

Нито едно куче няма да мирише, ако се спазват най-простите неща:
-Къпане ( за всяка порода е различно).
-Изресване редовно на мъртъв косъм.
Това, което се касае до хигиена, но има и други причини за миризма, които могат да се окажат здравословен проблем ( уши, уста, анален сак).
Миризмата не до порода, до стопанина е!  ;)
Моите кучета миришат на хубав балсам.  ;D






наплно съм съгласна  ;)
User's Signature

Животът е театър и всички ние сме артисти
-каква роля ще играеш эависи от теб !!!

#35 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2008 - 02:44 PM

Искам само да кажа,че не изчетах цялата тема,но ми прави впечатление,че всеки казва "моето куче от еди коя си порода не мирише" ...
Наистина си е до хигиена на кучето и какви грижи полага стопанина за него.
Има обаче породи които наистина си миришат и никой не може да ме уБеди в противното,например санбернарите (без да се обиждат стопаните) ..
Съгласете се обаче,че кучето си е куче няма начин да няма по специфична миризма и то по скоро не от него,ами мястото където се гледа апартамент или къща.Естествено е,че всички които гледаме кучета не ни прави впечатление и сме свикнали,но просто има разлика когато влезнеш в къща където се гледа куче и където няма.Получава се нещо като при пушачите  ;D когато пушите и където и да влезнете не ви прави впечатление цигарения дим,но има хора които не са пушили никога и усещат миризмата на цигара изпушена преди час примерно ... :blink:
Пак казвам обаче,че при добра хигиена на кучетата не се усеща почти никакъв мирис и в къщата и самото куче. ;)
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   lusi_ta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 434
  • Регистрация: 28-September 07
  • Location:LUBIMETZ

Публикувано: 07 March 2008 - 02:56 PM

Бижу е напълно права..няма спор!

#37 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 07 March 2008 - 04:59 PM

Лабрадора не мирише, както всички вече са казали ако е добре гледан. Най-важно е да се изресва мъртвото подкосмие, защото то мирише много ако остане в кучето. Иначе миришат на мляко с какао.
Но все пак породата си е личен избор. Вземи кучето, което ти харесва и гледай да е винаги изкъпано и сресано. Няма да имаш проблеми с миризмата.

#38 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 02:49 PM

Цитат

Цитат

Нито едно куче няма да мирише, ако се спазват най-простите неща:
-Къпане ( за всяка порода е различно).
-Изресване редовно на мъртъв косъм.
Това, което се касае до хигиена, но има и други причини за миризма, които могат да се окажат здравословен проблем ( уши, уста, анален сак).
Миризмата не до порода, до стопанина е!  ;)
Моите кучета миришат на хубав балсам.  ;D






наплно съм съгласна  ;)




Аз пък не съм съгласна.От години гледам Немски овчарки и миришат.Дори току що изкъпана немска овчарка мирише.Но аз съм се примирила с миризмата-обожавам породата-и за планина,и за море и навсякъде са с мен.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#39 Потребителят е офлайн   yay_plam Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 699
  • Регистрация: 25-September 07
  • Location:ВАРНААА

Публикувано: 17 March 2008 - 03:43 PM

всяко куче мирише през зимата, защото неможеш да го изкъпеш, имам хъски,а тук някой твърдяха че кучетата от "северната група" не миришат, не е така, като нм да го изкъпя в студа, замирисва, нормално е, а не миришят според мен малките, късокосмести животинки от рода на пимчер, дакел, мини пинчер, чихуахуа и мопс примерно. Аз имам един такъв мъник освен хъскито, който си митише на бебе, изобщо на куче не мирише, но той не е навън с часове, нито влиза в морето, нито лежи в поляните и затова не мирише

#40 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 17 March 2008 - 08:01 PM

Всяко ку4е мири6е а о6те пове4е и когато е мокро,но сам свикнала ве4е 6тото го гу6кам 4есто и така... ;D

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни