Dog.bg Форуми : Учуден !

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Учуден !

#1 Guest_Атанас_*

  • Група: Гости

Публикувано: 25 April 2005 - 10:21 AM

r) Абе хора ,какво се бъркате на другите в роботите ?! Влязох в филибе.нет и видях обявата на въпросната гопожа /госпожица Аника . Какво Вас ви интересува за колко лева си продава котетата !?Може да не разбира от котки и под това , че бащата е шампион , тя да разбира , че котетата са с родословие! Възможни са много неща ! Ако пък иска може да ги продава за 10 или за 350 лв. .Какво това Ви засяга ? Ако ви интересуват котетата свържете се с нея , вижте ги , поискайте да видите родословията им ! Може госпожата да ги продава толкова евтино защото майката няма родословие . Голяма работа , като е взета от турския пазар ! Тя си я е взела За домашен любимец , а не да я води по изложби ! Дошло и е време на котката родила е , завела е котетата издали са им родослови е . Кокво да направи жената -да изхвърли котетата на улицата само задето майката е купена от турския пазар ?Преценила е колко струва една чинчила с такава майка и е обявила цената ! Ако искате коте от Брийд или Шоу класа вземете го от друго място !!!Тя затова е обявила цена 150 лв. , а не 350 лв . , все пак разликата е в цели 200 лв . нали ? Докато някои пишат глупости , госпожата сигурно вече 20 пъти си е продала котетата !
НЕ СЪМ ЛИ ПРАВ????bl)

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 25 April 2005 - 05:31 PM

не си b)
като не й е родословен котарака, нито майката, нито някой е шампион да напише в обявата "подарявам /продавам пухкави котета". и ако някой прояви желание нека си вземе. но тя публикува лъжи и това не бива да се толерира.
да вероятно вече котетата са си намерили дом-това е добре за тях. но много хора ще се разочароват след време като не получат това което са очаквали. и тогава могат да попитат защо никой не ги е предупредил. ами това се и прави в този форум-предупреждава се. а който иска може да си вземе каквото иска, както и може да си продава каквото иска на каквато иска цена. важно е да не се ЛЪЖЕ!!!

#3 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 05:54 PM

I si prav,i ne si r) Vsiako jivotno,bilo i nai-obiknovenoto,si ima tsena i e pravo na vseki sobstvenik da ia opredelia...za tova si prav!No sobstvenika triabva da zapoznae horata s tova,kakvo im predlaga i ve4e te da si pretseniat-iskat li go,ili -ne!!!Ne triabva da se laje,samo "za reklama"---predstavi si,4e sled vreme horata,nedovolni ot vida i ka4estvata na jivotnoto(za6toto pri tazi reklama e normalno da imat golemi o4akvaniia), vzemat,4e go izhvarliat na ulitsata.....kakto 4esto stava!?!
Ne biva da se pe4eli za smetka na jivotnoto...o6te pove4e,4e e mnogo jalko da raz4ita6 JIVOTNOTO DA TE HRANI(imam predvid tezi,koito prevra6tat samotselno tova v biznes).
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#4 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2005 - 09:28 PM

Не е прав затова, че защитава госпожата, която няма право да заблуждава кандидат-собствениците на котетата, че им продава качествени животни, с родословие, от титуловани родители (макар и само единия, а дали изобщо и той е СН) ! На такива цени, разбираемо е, че кандидати ще има много. Сигурно е, че котетата ще си намерят нов дом, но до кога ?! Колко по-лесно е да изхвърлиш 100-150 лева, отколкото 350-400 или повече, нали? А после, когато котетата пораснат и трябва да им се намери "другар", какво ще последва - ще се нароят и намножат още толкова, десет пъти по толкова, разни симпатични котета, някои от които ще заживеят по мазета и улици... Чия ще е вината ? ... на човека, в случая - на госпожата, но какво ли ще я интересува тогава нея това?!
Ето защо, много по-правилно би било във въпросната обява да се каже истината, кандидати пак ще има... От друга страна, подобна заблуждаваща обява рефлектира негативно и върху тези развъдници, които с право претендират за професионализъм... мълвата тръгва и се фокусира върху "има развъдници, които продават чистопородни животни с родословие на цени 100-150 лева...", а това е тоооолкова далече от истината !
Може би елементарно за някои, но именно срещу това, срещу този начин на поднасяне на невярна информация са възстанали тези, които "роптаят" срещу госпожата!! Елементарно, но колко хора разбират това?!?
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#5 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 10:03 PM

Mislia,4e malko se "naru6i"smisala....KA4ESTVATA na edno jivotno v nikakav slu4ai ne zavisiat ot negovata tsena!!!Moje super elitno jivotno da bade i...PODARENO,t.e. kupuva4a ni6to da ne plati!!!!
Kakto i obratnoto--ima hora,koito ne se interesuvat kolko sa platili,sled vreme biha izhvarlili jivotnoto na ulitsata...
Mislia,4e v tozi razgovor vse pak stava6e vapros za drugo----horata ne biva da badat LAGANI...koito iska -da prodava,koito moje-da podariava.Za men tsenata ne bi mogla da bade analog za ka4estvoto....
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#6 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2005 - 10:25 PM

Така, така и в това има смисъл (горното изявление на Цвети), но нали стремежът ни е доколкото е възможно да се "регламентира" по някакъв начин задължението за подаване на вярна и точна информация в обявите, т.е. да няма въвеждане в заблуда на тези, които се интересуват от качествата на предлаганите животни, на тези, за които цената има значение доколкото те дават пари за да получат нещо и доколко това, което получават срещу парите си отговаря на търсеното ! (а не на търсенето!)... Та в този ред на мисли, не смятам, че нарушавам/изкривявам/променям ... смисъла.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#7 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 10:46 PM

Sega savsem umi6leno--az malko 6te otklonia temata,no mnOOOOOOOOOOgo malko: vse pak tezi,koito sa se zaeli da razvajdat jivotni,tragvat ot Goliamata si liubov ,parvo!!!
I vtoro bi bilo dobre da se saobraziavat i s ikonomi4eskoto polojenie v stranata...ne ozna4ava,4e 6tom si si kupil jivotnoto ot USA,naprimer ,za 3000USD(naro4no davam sobstven primer,za da ne me RAZPNETE),triabva da prodava6 malkite sa6to za tazi tsena v BG----tova pak e,koeto az ne moga da priema!!!O.K.---predlagai tezi jivotni na takava tsena tam,otkadeto sam si kupil,ili kadeto tsenata zvu4i po-logi4no...Vse pak ima ne6to ,koeto BI triabvalo da stoi nad parite....LIUBOVTA kam JIVOTNOTO!!!!!
P.s.I stiga ve4e "zasiaganiia"---tova e Forum,v koito vseki ima pravo na mnenie...ne razbiram za6to "razli4noto"se priema tolkova negativno?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#8 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2005 - 11:13 PM

Цвети, тук можем малко да поспорим! По света не правят разлика откъде ги търсиш. Всеки си прави сметка с какви животни разполага/кръвни линии/ и определя цена, те/цените/ са доста сходни при всички развъдници, които работят с тези родословия. Това, което се опитваме да направим в този форум е да изградим култура на потребление и да направим разликите в качеството достояние да всички. Не е възможно една китайска пижама от Илиянци да струва колкото такава от Victoria Secret и това е нормално, мисля, че ще се съгласиш с това. Разлика в цената ще има винаги, защото качеството е различно и този, който прави разликата ще бъде убеден, че си купува нещо различно и по-качествено. Ако това бъде постигнато, значи не сме си губили времето и стремежът към по-високо качество е оправдан.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#9 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2005 - 11:14 PM

Аз никога не се засягам. Това първо. Второ, да, някои тръгват от голямата любов. Трето, ръка за ръка, редом с голямата любов вървят и нервите, и труда, и паричните средства, които са вложени за да осигуриш на "големите любови" най-доброто, което го има на пазара, а защо не - да намериш начин да си купиш и отвън - и витамини, и да осигуряваш най-необходимите грижи, и редовно посещение при избрания ветеринар (който често е точно в другия край на града.. r) и още много, много неща, които няма да изброявам... Четвърто, някои се съобразяват с икономическото положение в страната и когато предлага животни в БГ, то го правят на цена, която е максимално съобразена с условията - подчертавам максимално, защото понякога - поради гореизброените причини - просто НЕ Е възможно цената да бъде 100 лева !!! Да, аз стоя НАД парите, защото британците са голямата ми любов, но мен котките не ме издържат, те са просто мое хоби, скъпо струващо може би, но аз НИКОГА досега и надявам се занапред, не съм съжалявала дори и миг за това !?! А когато тези животни се предлагат навън, излишно е да казвам, че цената, на която се предлагат е съвсем друга. И последно за тази вечер - българинът трябва най-сетне да научи, че качеството има цена!!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#10 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 11:37 PM

E,ne uspiah otnovo da se "zastrahovam" l) ---RAZPNAHTE ME!!! s)
kam "fantik"---jivotnite ne sa stoka,primerat e tvarde neuda4en!A pak,kato 4ovek "vidial li4no situatsiiata"---moga da ti kaja,4e i tuk e trudno da kupi6 ne6to,proizvedeno v USA---obiknoveno e Kitaisko,imenno,za da im e po-evtino na kupuva4ite tuk!I tuk koteta s ednakvo ka4estvo se prodavat na razli4ni tseni---"pazarna ikonomika",oba4e si prav za edno---ima kultura na predlagane i na potreblenie,NIKOI ne go priema tolkova LI4NO b)
kam Yona-- kogato kazah,4e ne triabva jivotnoto da hrani sobstvenika,imah predvid vaprosnata gospoja(mnogo stranno,4e ti go prie za sebe si...v konteksta na kazanoto,semantikata na moite dumi be6e kristalno iasna?!)
-neka badem konkretni--na kakva tsena gi prodavate v BG?
Imenno za6toto sa skapo hobi,ne vseki triabva da se zaema s razvajdane,no pak ima tolkova hora,koito sa sposobni da gi obi4at---ako ne i pove4e ot nas!Za takav stopanin bihte li napravili "kompromis v tsenata"?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#11 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 April 2005 - 11:51 PM

Цитат

Цвети, тук можем малко да поспорим! По света не правят разлика откъде ги търсиш. Всеки си прави сметка с какви животни разполага/кръвни линии/ и определя цена, те/цените/ са доста сходни при всички развъдници, които работят с тези родословия. Това, което се опитваме да направим в този форум е да изградим култура на потребление и да направим разликите в качеството достояние да всички. Не е възможно една китайска пижама от Илиянци да струва колкото такава от Victoria Secret  и това е нормално, мисля, че ще се съгласиш с това. Разлика в цената ще има винаги, защото качеството е различно и този, който прави разликата ще бъде убеден, че си купува нещо различно и по-качествено. Ако това бъде постигнато, значи не сме си губили времето и стремежът към по-високо качество е оправдан.

Iskam samo da dopalnia kam primera,koito dade---goliama 4ast e samo i edinstveno REKLAMA....imenno tia osiguriava i goliamoto tarsene-i otnovo ne e zadaljitelno da stava vapros za "KA4ESTVO".Kazvam tova neslu4aino---kogato poiskah da VI pokaja snimka na kote s OTRIAZANI u6i---imenno ti me obvini ,4e "nedovolstvam protiv USA razvadnitsite",a istinata be6e druga: iskah da VI pokaja,4e i v edin ot nai-izvestnite razvadnitsi v sveta LAJAT,za da prodadat tova,koeto pove4e se haresva----koteta s mnogo malki u6i!!!!!
Az samo Vi pojelah---da postignete tova sas selektsiia i dobra rabota....sajaliavam,4e me razbrahte pogre6no s) Ne po -malko ot VAS iskam BG kotetata da imat IZVESTNOST i VISOK IMIDJ v EUROPE,naprimer...i za tiah da se 4uvat samo hubavi ne6ta.
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#12 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 26 April 2005 - 12:10 AM

c) Знаете, че по принцип съм сговорчива и миролюбива.
ОБАЧЕ ИМА РАЗЛИКА И ТОВА Е ! Любимеца на моя мъж тайски котарак ни го подариха и той си го обожава, но ще го кастрираме от егоистични съображения - къде ще се подслонят котенцата евентуално? Томи ни струва на месец за ветеринар -10 , храна 30 , витамини -5 , играчки 10 и екстри- 25 общо 80 лева. Ветеринарите са на 5 минути пеша и котакът е на 4 месеца и потребява от всичко по малко.
Аз размених някои писма с развъдчици на котки в Германия и трябва да кажа. че цените на интересуващите ме сибирски котки е 4 цифрена в евро. Синът ми размени мисли във форум и му предложиха подарък /на него - ергена, не на мене/ котараче. Трябва да има и големи развъдници с повече котки неродственици, за да има повече и по-добро потомство. Това - сграден фонд, обзавеждане, отглеждане, персонал, снабдяване с нови развъдни животни и още много други струва скъпо. Ако той е любител и има 1 животно то му е домашно духче, но това не развива породата. Породата се развива от развъдчиците. За да имат възможности за това, те трябва да са професионалисти в областта и да отдадат времето си на тази работа. ИЗВОД Тя трябва да им носи приход, заплащане за труда. Обикновено ветеринарите са и развъдчици и съчетават хоби и професия. Хубаво нещо е да си благороден дарител, ако имаш добър доход от други места и да се занимаваш с развъдна дейност за удоволствие. Например да си принц от приказките и даряваш вместо с торба жълтици със сибирски котарак. Ето това искам аз да мога да направя. Както на моя мъж му подариха тайски котарак аз да мога да подарявам сибирски котета.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#13 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 26 April 2005 - 12:24 AM

Bravo,mili4ka "pappy"!!!Znae6 li kak sam plakala i tsiala godina sam se li6avala v BG,za da moga da si kupia sinioto mi momi4e persian...tia sega zapo4na 11 si godina,a predi tolkova godini poluekstremalite biaha basnoslovno skapi....Izob6to ne uspiah "da trogna" prodava4a,koito misle6e samo kak da spe4eli ot men!!!!Dori dva mesetsa mu gledah v doma si drugite persii4eta,koito po-kasno triabva6e da badat prodadeni na drugi....lekuvah gi ,hraneh gi....samo ,za da go UMILOSTIVIA da mi napravi mnogo mani4ka otstapka v tsenata....misleh si,4e za nego e vajno kade i pri kogo 6te otide koteto....Tozi 4ovek razvajda6e koteta i barza6e "da se otarve ot tiah"-na 40 dni,na 45 dni---kakvo zna4enie ima,6tom ima kupuva4!!!Az gi dootglejdah v doma si....
Ne se starpiah da ne razkaja tova....znaia kak se 4uvstva 4ovek,koito obi4a i haresva tova,koeto v momenta ne moje da si pozvoli,zatova i az bih iskala edin den da imam finansovata vazmojnost ako ne da podaria radost,to pone --da prodam na niska tsena....tova niama da ima ni6to ob6to s KA4ESTVOTO....
I kakto e kazano:"Vsi4ki targovtsi-van ot hrama"---pojelavam Vi v tozi red na misli---VESELI PRAZNITSI!!!!Neka vlezem v "tozi hram "na liubovta kam jivotnite bez targovska tsel....
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#14 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2005 - 01:07 AM

Цитат

po-eftino ...
kogato kazah,4e ne triabva jivotnoto da hrani sobstvenika,imah predvid vaprosnata gospoja(mnogo stranno,4e ti go prie za sebe si...v konteksta na kazanoto,semantikata na moite dumi be6e kristalno iasna?!)
-neka badem konkretni--na kakva tsena gi prodavate v BG?
Imenno za6toto sa skapo hobi,ne vseki triabva da se zaema s razvajdane,no pak ima tolkova hora,koito sa sposobni da gi obi4at---ako ne i pove4e ot nas!Za takav stopanin bihte li napravili "kompromis v tsenata"?

Първо - принципно, а също и българският правописен речник повелява "ефтино" да се пише ЕВТИНО, макар да се чува друго... n)
Съжалявам, но хвърлям 1 око на постинга и се наемам да отговоря, ако имам какво да кажа. Рядко чета до край остроумията на другите, нито пък си губя времето на търся скрит и не дотам скрит смисъл, така че великата ти мисъл относно "животното храни собственика", която ми е толкова далечна, че изобщо не ми минава през ума, че някой точно на мен ще я каже, ми е убягнала... късно е, реакцията ми щеше да бъде съвсем друга l) Така че, абсолютно нищо не съм и не мога да приема за себе си, особено когато идва от някои определени "специалисти" във форума.
Второ - никога никой не е имал за цел да "разпне" другиго във форумите (поне със сигурност това се отнася за мен, за други не нося отговорност), та нали те са именно за това да се обменят мисли и становища. Налага се да уточня, че най-често други се засягат и се правят на "ощипани" !
Трето - конкретна ще съм винаги, когато ми бъде зададен конкретен въпрос на подходящо конкретно място. А тъй като той няма да бъде зададен така, аз не мога повече да се конкретизирам, освен да кажа, че цените, предназначени за чужбина са съобразени със съответната "ценова политика" в дадената страна (какво би станало ако при средна цена 2000 щ.д. обявиш 150 щ.д.), порода, клас животно, др.
Последно - да, убедена съм че има много хора, които ще ги обичат... толкова много, толкова силно ще ги обичат, че ще им предлагат за храна варени картофи и попара от хляб с кисело мляко !! Аз компромиси със своите котараци не правя, компромиси със себе си също не правя! Дали станах кристално ясна този път?!?
Миналата година дойдоха кандидати да видят котета.. След като повече от половин час обяснявах и разказвах как е препоръчително да се храни котето, някой си г-н Х каза: "... а защо пък само такава храна трябва да яде, като поседи гладно 2-3 дни, ще яде и сух хляб"... Поех си дъх и им посочих вратата ! За миг не се смутих от реакцията си - тези хора, готови да платят цената, нямаше да имат британец (роден от връзка със сър Арчи!)!!
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#15 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 26 April 2005 - 01:31 AM

Mnogo drebnava i zlobna si--kak edin normalen 4ovek moje da sa4etava tolkova ZLOBA i "liubov"ednovremenno?!Nai-4istosarde4no ti pojelavam edin den da zaprili4a6 pone malko na kotkite si-blagorodnitsi!!!!
1.tsitiram:"no men kotkite ne me izdarjat"---be6e napisano ot teb!
2.ne az sam napisala tova "spetsialist"pod imeto si tuk!
3.tova,4e izbiagva6 da otgovori6 na vaprosa za tsenata....ami na mene pone ve4e mi stana iasno za6to!
4.popravih gre6kata si pri "eftino" i otgovorno moga da zaiavia,4e ne e dopusnata ot neznanie(samata az si otkrivam i drugi gre6ki...no tuk ne e sastezanie po pravopis...zatova i ne gi popraviam)-ne razbrah oba4e kakvo ob6to ima tova s kotkite?!?Mnogo lesno popravia6 s pravopisen re4nik pred sebe si---dali 6te moje6 i bez nego?! n)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#16 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 April 2005 - 08:49 AM

Цитат

Mnogo drebnava i zlobna si--kak edin normalen 4ovek moje da sa4etava tolkova ZLOBA i "liubov"ednovremenno?!Nai-4istosarde4no ti pojelavam edin den da zaprili4a6 pone malko na kotkite si-blagorodnitsi!!!!
1.tsitiram:"no men kotkite ne me izdarjat"---be6e napisano ot teb!
2.ne az sam napisala tova "spetsialist"pod imeto si tuk!
3.tova,4e izbiagva6 da otgovori6 na vaprosa za tsenata....ami na mene pone ve4e mi stana iasno za6to!
4.popravih  gre6kata si pri "eftino" i otgovorno moga da zaiavia,4e ne e dopusnata ot neznanie(samata az si otkrivam i drugi gre6ki...no tuk ne e sastezanie po pravopis...zatova i ne gi popraviam)-ne razbrah oba4e kakvo ob6to ima tova s kotkite?!?Mnogo lesno popravia6 s pravopisen re4nik pred sebe si---dali 6te moje6 i bez nego?! n)

Цвети, предлагам Ви да си направим някъде отделно място за да изясняваме отношенията, ако евентуално считате, че има какво да "изясняваме" помежду си, като аз лично не смятам, че имам каквото и да било да обсъждам с Вас. Целта на тези форуми, не е да забавляваме останалите с разбрани или изобщо неразбрани "становища". Няма нужда да поставяте любовта ми към животните в кавички, Вие не ме познавате, нито някога ще Ви се предостави тази възможност.
Злобата има много и различни измерения. По-ужасно е липсата на чувство за хумор.
"Специалист"-ът в случая няма нищо общо с това, което е написано под името Ви. Визирам единствено желанието Ви да участвате с различни мнения във всички възможни форуми - приветствам това - но смятам, че за да си позволявате подобно участие, то би трябвало да демонстрирате поне малко компетентност в определена насока. Всезнаещи на този свят няма, а още по-малко такива, които да са компетентни по всички въпроси.
Да, аз написах "но мен котките не ме издържат", но се изисква повече ум и проницание, за да се разбере какво съм искала да кажа с това. Вие директно заложихте на прякото значение, а смисълът е по-дълбок и съвсем различен... /това вече веднъж Ви го казах директно, ако не сте в състояние да го разберете, престанете да се повтаряте!/
Филолог и лингвист едва ли има нужда от правописен речник за толкова елементарни справки. Определено мога да твърдя, че умея да се справям и с по-сложни ситуации без помощта на речници и други хора, докато Вие имате още много да учите. Започнете първо с това, че не всички постинги във форумите са предназначени лично за Вас и че казаното в тях също така няма за цел лично Вас да засегне!
Колкото до цената - Ваша воля е да си мислите и представяте каквото искате. Най-малко имам намерение да я обсъждам с Вас, защо ли ? надявам се, някога да стигнете до верния отговор и на този въпрос.

#17 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2005 - 08:51 AM

Oups ! Горният разсеян Guest към аз! b)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#18 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2005 - 09:06 AM

Не разбирам защо отново темата се изкриви и започнаха да се разменят нападки на лична основа във форум, който е създаден, за да бъде полезен на хората. Относно правописа смятам, че всеки е добре да хвърля по едно око на написаното, разбирам,че когато някой е ядосан, бърза и не мисли какво пише, но тук ние си общуваме с езика на буквите и е добре да го правим правилно. Ако някой е специалист по правопис и ежедневно се занимава с писане, е нормално някои неща да му правят впечатление, защото той ежедневно се стреми да ги избягва. Йона е филолог и преводач и грамотен човек, затова си е позволила да направи забележка, като не е било с лош умисъл, гарантирам.
Аз също съм на мнение, че животните ни не са стоки, но ако ние се отнасяме безотговорно къде ще попаднат, те могат да бъдат третирани като такива. Затова стремежът е те да попаднат при хора, които наистина искат да се занимават с породата, ще полагат необходимите грижи, ще им осигуряват възножно най-доброто и така котките ще живеят пълноценно. Винаги ще има и котки, които не отговарят на изисканията на развъдчика, те не са по-малко котки, но имат някакви недостатъци. Тези животни могат да бъдат продадени на символична цена или подарени на хора, които ще ги обичат, ще се грижат за тях, но ще са известени за проблемите им и няма да ги използват за развъждане.
Това е редът на мисли, около когото се въртим, но не успяваме да стигнем до единомислие, защото всеки се изразява по различен начин.
Цвети, тук не става въпрос за криене на информация относно стойността на животните. Повярвай ми, че дори да има хора, които са готови да заплатят по-висока цена, това не е гаранция, че животното ще отиде точно при тях. Всеки развъдчик си има усет и стратегия за подбор на правилния човек. Когато говорим за котки с високо качество, всеки иска те да намерят признание от съдии и по този начин да разбере дали е постигнал нещо повече в развъждането или ако е сбъркал, да чуе за грешките си и да ги избегне, така поне мисля аз. Затова, когато на мен ми се обади някой за коте, аз първо питам какво целят хората!! Понякога животът на една изложбена котка е свързан с доста трудности за собственика й, със загуба на време и нерви, защото и една седмица несериозно отношение, може да се окаже фатална.
Не мога да се съглася с факта, че когато направиш жест на някого и му повериш качествено животно и след 1 година чуваш от него, че не ваксинирал котката, защото в момента нямал пари ще останеш удовлетворен от деянието си. Повярвай, това ми се е случвало и не ми беше никак приятно. Много ми става болно, когато гледам снимките на Манус. Животните на тях /не неговата кота/ изглеждат толкова нещастни и в моите очи са жертва на собствениците си, та си задавам въпроса как да се избегне това, как моите котета да не изглеждат така след година или две и все още търся отговора??!! Помогнете ми да го намеря! Приемам всякакви предложения, но досега знам само, че преди да предприемеш нещо е добре да проучиш нещата, да се запознаеш с хората и да внимаваш много, защото изкусните лъжци са много и те не спят, те изчакват удобния момент и се възползват от него. Човек трябва да бъде мнителeн, за да може да застрахова животното и нервите си, защото повече от хората, които се занимават с животни в България/визирам намножители и търговци/ са от най-долна ръка и гледат на тези беззащитни същества като на вещи!
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#19 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2005 - 01:15 PM

Цитат

r) Абе хора ,какво се бъркате на другите в роботите ?! Влязох в филибе.нет и видях обявата на въпросната гопожа /госпожица Аника . Какво Вас ви интересува за колко лева си продава котетата !?Може да не разбира от котки и под това , че бащата е шампион , тя да разбира , че котетата са с родословие! Възможни са много неща ! Ако пък иска може да ги продава за 10 или за 350 лв. .Какво това Ви засяга ? Ако ви интересуват котетата свържете се с нея , вижте ги , поискайте да видите родословията им ! Може госпожата да ги продава толкова евтино защото майката няма родословие . Голяма работа , като е взета от турския пазар ! Тя си я е взела За домашен любимец , а не да я води по изложби ! Дошло и е време на котката родила е , завела е котетата издали са им родослови е . Кокво да направи жената -да изхвърли котетата на улицата само задето майката е купена от турския пазар ?Преценила е колко струва една чинчила с такава майка и е обявила цената ! Ако искате коте от Брийд или Шоу класа вземете го от друго място !!!Тя затова е обявила цена 150 лв. , а не 350 лв . , все пак разликата е в цели 200 лв . нали ? Докато някои пишат глупости , госпожата сигурно вече 20 пъти си е продала котетата !
НЕ СЪМ ЛИ ПРАВ????bl)

Наско,
не мога да разбера защо реагираш по този начин, като добре знаеш, че не конкретният случай подлежи на обсъждане, а обявите с подобен текст. Жената може и 100 пъти да е продала котетата набедени за персийски, това не е наш проблем и ние не се занимаваме с него. Проблемът е в друго, а именно, че когато жената си е купила котка от пазара за домашен любимец е трябвало да я кастрира, ако тя наистина е домашен любимец. Искрено се съмнявам, но може и да греша, че някой нормален човек, който се занимава със сериозно развъждане ще продава котки на пазара. Там обикновено се появяват животни, които имат ниско качество и се предлагат на ниски цени, за да се отглеждат като любимци. Те не са котки за развъждане и това трябва да стане ясно на всички. Не мога да си обясня как човек, който не е наясно с нещата "МИСЛИ", ако тази дейност му е присъща въобще, че има равенство между шампион, родословие и т.н. Когато въпросната дама е "мислила" върху текста на обявата е трябвало да е наясно с това, което пише и ако не е, да си го спести. Не мога да разбира кой й е издал родословие на котетата и какво пише в него, когато бащата не е шампион, за какъвто е представен, дано не са му сложили и титла отпред, защото това вече ще мине всякакви граници. Дано жената да се е заблудила и по отношение на родословието и да го бърка с ветринарния паспарт, както става най-често в България, защото ако наистина й е издадено родословие, то мога да кажа отговорно, че това е направено САМО,ЗА ДА Й БЪДАТ ВЗЕТИ ПАРИТЕ, но който го е направил носи морална отговорност за това и смятам, че си позволява да се подиграва с труда на много хора в страната. Дано се заблужадавам за мислите, които споделих по-горе, но ако това е истина, за пореден път ще се убедя, че в тази скапана държава всеки си вее байряка и си прави каквото си поиска и че нещата никога няма да си дойдат на мястото.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#20 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 26 April 2005 - 02:34 PM

Kam Yona-prekrasno razbiram tselta na tozi Forum,no ne mi e nujno koi znae kakvo pronitsanie,za da razbera,4e niakoi ima predvid mene---osobeno,kogato se obra6ta po ime!!!Ne jelaia da vodia dialozi s Vas(osobeno tuk),no Vie prosto me predizvikvate....kakto i da IZIASNIA tova,4e naistina ne e vazmojno 4ovek VSI4KO da znae,NO NI6TO da ne znae---e o6te po-nevazmojno!!!Na mnenie sam,4e tsial jivot se U4I...i ,kakvoto i obrazovanie da imate,to ne Vi dava pravo da se POSTAVIATE NAD DRUGITE...razgovorat mi s Vas e iz4erpan,no ako pak me predizvikate---pak 6te otgovoria!!!!
Kam "Fantik"---s tebe moga da se saglasia,nai-malkoto za6toto VIJDAM,4e reagira6 s intelekt i uspiava6 da ubedi6(sega),bez da obijda6 drugiia....ne6to,koeto na Yona neprekasnato i ubiagva,o6te pove4e,4e e FILOLOG i bi triabvalo da ima pone malko 4uvstvo za miara ---ne samo po posoka na pravopisa,no i na otno6enieto si kam niakogo.
"Fantik"---i ti si dopusnal gre6ka v saob6tenieto si,no ...predpolagam,4e moje6 i sam da ia otkrie6,za6toto e pri slovosa4etanie,otnasia6to se do oblast,v koiato si SPETS,niama da tsitiram,za da ti dam vazmojnost da ia popravi6,t.e.--6te izpolzvam PODHOD,razli4en ot YONA!(mejduvremenno-hvarli i ti "edno oko"i na dvete si saob6teniia,za6toto az pone otkrih nad 6-7gre6ki ,nali vzaimno si pravim korektsiia-napravi ia i ti!?)
P.S.I vse pak,vapreki vsi4ko i otnovo---VESELI(nezloblivi )PRAZNITSI!!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни