Dog.bg Форуми : Лов с хрътки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Лов с хрътки

#1 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 27 April 2005 - 08:17 AM

Това е малко необичаен вид лов,но мисля че мястото на тази тема е тук.
Ловът с хрътки е бил много разпространен в Средновековието,основно сред благородниците.Дори и у нас има сведения че търновските боляри са ловували със соколи и хрътки,подарени им от персийски пътешественици.А в страни като Персия и афганистан,хрътката е била,и все още е ,начин за препитание.Там хрътката не се купува,тя е по-скъпа от златото.Ако ти подарят хрътка,това е израз на огромно благоволение!
За мюсюлманите кучето е мръсно животно,но хрътката не е куче!Когато излизат на лов,качват кучето до тях на седлото на коня,и забележат ли плячката,пускат кучето,и то им я донася.
В Русия,борзоите са използвани за лов основно на зайци,но не рядко на глутници са се преборвали и с вълк.
За съжаление сега в Европа ловът с хрътки е забранен със закон.Смята се за много жесток.Вместо него се организират надбягвания с хрътки.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 27 April 2005 - 05:47 PM

Лично аз мисля, че ловът с хрътки и соколи не трябва да се забранява.При този вид лов, дивеча има възможност да избяга/макар и минимална/.Не ловът с хрътки е "виновен" за намаляването на животните обект на лов, а по скоро богатите и НЕСЪВЕСТНИ "ЛОВЦИ" притежаващи високо проходими джипове, карабини с различни муниции и калибри, прибори за нощно виждане и какво ли още не.Сняражени с последния крясък на модата оборудване, животното няма никакъв шанс.Именно част от тези новоизлюпени "ловци" спонсорират и партиите, а те от своя страна предлагат на гласуване закони ............... Ох дълга тема е това.
Но, разбира се това е мое мнение и не искам да ангажирам никой.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни