Dog.bg Форуми : Oсобеност при обучението на НОК

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Oсобеност при обучението на НОК

#21 Потребителят е офлайн   m1mo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 25 June 2008 - 06:29 PM

Едната от многото ми НОК е на 11 месеца и знае перфекно командата да дойде,но аз не и казвам Ела а тук и трябва да сложа пръста си доло за да дойде иначе неидва и немога да я оттуча..същата работа е със командата Място,на нея тя ляга до мен от лявата ми страна ама пак трябва да сложа пръста си.Ако може да дадете 1 съвет  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   kivv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 25 June 2008 - 10:13 PM

Цитат

Едната от многото ми НОК е на 11 месеца и знае перфекно командата да дойде,но аз не и казвам Ела а тук и трябва да сложа пръста си доло за да дойде иначе неидва и немога да я оттуча..същата работа е със командата Място,на нея тя ляга до мен от лявата ми страна ама пак трябва да сложа пръста си.Ако може да дадете 1 съвет  :blink:

И ние сме като вас на 11мес.очарова ме с всеки ден колкото по голям става толкова повече слуша и е готов да учи нови неща просто прекрасно животно :yahoo:
За нас повикването става с ела но трябва да се подаде когато спра на место ако се движа няма да дойде ,мен ме устроива идеално това "сега сме на след като доиде да седне от лявата ми страна преди сядаше пред мен"
А за команда седни жеста ни е като повдигна ръка напред вече дори не я изричам жеста му е достатъчен

#23 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 25 June 2008 - 10:26 PM

Цитат

Цитат

Едната от многото ми НОК е на 11 месеца и знае перфекно командата да дойде,но аз не и казвам Ела а тук и трябва да сложа пръста си доло за да дойде иначе неидва и немога да я оттуча..същата работа е със командата Място,на нея тя ляга до мен от лявата ми страна ама пак трябва да сложа пръста си.Ако може да дадете 1 съвет  :blink:

И ние сме като вас на 11мес.очарова ме с всеки ден колкото по голям става толкова повече слуша и е готов да учи нови неща просто прекрасно животно :yahoo:
За нас повикването става с ела но трябва да се подаде когато спра на место ако се движа няма да дойде ,мен ме устроива идеално това "сега сме на след като доиде да седне от лявата ми страна преди сядаше пред мен"
А за команда седни жеста ни е като повдигна ръка напред вече дори не я изричам жеста му е достатъчен



При повикване, кучето трябва възможно най-бързо да дойде при теб и да седне ПРЕД теб. Последваща команда "Ред", "В крак", "Фус" или какъвто и звуков състав да сте избрали, трябва да накара кучето да седне до левия ви крак, било то заобикаляйки ви или не!
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#24 Потребителят е офлайн   kivv Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 10-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 26 June 2008 - 09:53 AM

То е така че трябва да седне пред теб но пусто по ми е удобно да се научи от ляво да стой затова се старая да промена това пред мен

#25 Потребителят е офлайн   m1mo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 June 2008 - 12:13 PM

Аз я уча като и кажа редом да идва от ляво и сега горе доло взе да прави разлика и командата "Фас" (дръж) научихме наскоро :) сега е ред на малкия  :P :P :P
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 26 June 2008 - 12:21 PM

Цитат

Едната от многото ми НОК е на 11 месеца и знае перфекно командата да дойде,но аз не и казвам Ела а тук и трябва да сложа пръста си доло за да дойде иначе неидва и немога да я оттуча..същата работа е със командата Място,на нея тя ляга до мен от лявата ми страна ама пак трябва да сложа пръста си.Ако може да дадете 1 съвет  :blink:
Ами просто подай командата и 1,2секунди след това прави жеста с пръста.След достатъчен брой повторения ще се научи още при подаване на гласовата команда да изпълнява и няма да е нужен жеста ;D

#27 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 26 June 2008 - 08:02 PM

Обучавай го ,но внимателно.Съобразявай се с възрастта му :blink:

#28 Потребителят е офлайн   m1mo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 26 June 2008 - 09:02 PM

Ще пробвам,мерси :)
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 26 June 2008 - 09:32 PM

УСПЕХ.... :OK:И пиши има ли резултат ;)И не забравяй при правилно изпълнение да поущряваш животинчето :kuchence:

#30 Потребителят е офлайн   m1mo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 188
  • Регистрация: 23-June 08
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 27 June 2008 - 12:01 PM

Мерси за съвета,горе доло започна да свиква и винаги я галя и й давам гранулка :) тя най-вече идва само заради гранулката :).Сега ще опражняваме командата Дръж(фас)както със големите кучета,но малко е дива ама пак ще свикне ако можете и там да помогнете малко :) ,че за пръв път ще вазпитавам голямо куче ;D ;D ;D ;D ;D
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 27 June 2008 - 09:34 PM

Съветът ми е преди да започнеш с ДРЪЖ да изградиш командите от общата дресировка.Това ти осигурява добър контрол при заучаване на по сложните неща. :blink:

#32 Потребителят е офлайн   Agar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 28 July 2008 - 07:33 PM

Команди?
Боже...Агар е на 4месеца и свиква с команда  :sedni!: но ;D изпълнява командата само ако има поощрение ина4е е по-трудно ама ве4е напредваме
А да знаете как ска4а направо да пукне6 от смях ^_^  ама трябва да станем сериозни,защтото 6те сме като ударени :Абе, ти чуваш ли ме?!:

#33 Потребителят е офлайн   schatsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-March 08

Публикувано: 18 September 2008 - 07:53 AM

здравейте...мойта хубавица е на 9 месеца вече и ме притеснява че започва да развива агресия като си играем...щом ми донесе пръчката и аз се наведа да я взема и тя скача и ме захапва за ръката а никога не е чула команда "дръж" но ме захапва много силно и направо изтръпвам.Даже ако съм права и не й обръщам внимание тя скача и ме захапва за ръката...кажете как да я отуча от това.Другото което ме притеснява е че като се прибира някой в къщи тя задължително му скача на гърба в знак на радост ама в двора е кал и това ни се отразява зле...колкото и да викам "фу" тя толкова повече започва да скача ...и изобщо как да я науча че като кажа "фу" значи да спре

#34 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 18 September 2008 - 10:23 AM

Когато скочи да ти се радва или да те захапе,подай забранителна команда и с крак я побутни лекичко по задните крака ,който в момента са и опора.Побутни я леко ,колкото да разбере че не искаш да прави това,без да я нараниш.Повтаряй това всеки път като скача,и ще се отучи............УСПЕХ, и пиши има ли резултат....... ;)

#35 Потребителят е офлайн   schatsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-March 08

Публикувано: 18 September 2008 - 05:54 PM

Цитат

Когато скочи да ти се радва или да те захапе,подай забранителна команда и с крак я побутни лекичко по задните крака ,който в момента са и опора.Побутни я леко ,колкото да разбере че не искаш да прави това,без да я нараниш.Повтаряй това всеки път като скача,и ще се отучи............УСПЕХ, и пиши има ли резултат....... ;)

значи това с побутването на задните крака го пробвах няколко пъти даже стигнах до настъпване и резултатът беше че веднага се навежда и ме захапва за краката...а за нея команда "не" май нищо не означава...днес обаче като ми скочи и я бутнах леко в гърдите с коляно и май подейства...изгледа ме много учудващо и не посмя да ми скача пак...ще видим как ще се развият нещата

#36 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 20 September 2008 - 09:58 AM

Пробваи и с воден пистолет или пулвелизатор с вода.След забранителната команда,впръскваш доза водичка в муцунката му.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   schatsi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-March 08

Публикувано: 20 September 2008 - 08:11 PM

Цитат

Пробваи и с воден пистолет или пулвелизатор с вода.След забранителната команда,впръскваш доза водичка в муцунката му.

е за това не бих се сетила никога...гениално.Всъщност нея я е страх когато я пръскам с маркуча със силна струя но обича да я къпя ....дано да помогне...ще пробвам.

#38 Потребителят е офлайн   ganani Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 214
  • Регистрация: 09-September 08

Публикувано: 09 February 2009 - 08:18 PM

Здравейте интересува ме командата ГЛАС (да накарам кучето да лае) как и какво обучение да приложа за да я постигна.
User's Signature

Да ме опази Господ от приятелите ми, а от враговете си сам ще се пазя.

#39 Потребителят е офлайн   kris4an Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София/Пловдив

Публикувано: 23 March 2009 - 12:14 PM

А как ги обучихте да ходят редом до вас без повод/каишка ?

#40 Потребителят е офлайн   RaPuNtSeL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 89
  • Регистрация: 16-September 08
  • Gender:Female

Публикувано: 15 April 2009 - 05:50 PM

Демонстрация Послушание - видео тук!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни