Dog.bg Форуми : черна кандидоза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

черна кандидоза

#1 Потребителят е офлайн   belka17 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-March 08

Публикувано: 04 March 2008 - 11:52 AM

Имам женски дакел на четери години. От малка кожата й е тънка и нежна. Още от малка страда от кожни проблеми:сърбежи, оподване на козината по вратлето, гърдите и опашката до ануса. Лекувана е с еднократно поставяне на урбазон и след това проблема преминава. Не помня вече дали изобщо е имала окосмяване между предните лапичка, но през последните години се появиха черни петна и никаква козина.Миналата пролет окапа козината и по дупето, към края на лятото се появиха кръгли петна без козина отстрани на предните две лапички. Поставиха диагноза черна кандидоза.Лечение с мелатонин по схема. Мазане с алергозан или кортизем. Временно проблема отшумя. Естествено козина по гърдите няма. Преди около две - три седмици проблемите се появиха отново.Още не съм я завела на лекар, но мажа с кортизем, а черните петна с дипросон. Същата диагноза има и братчето й, но при него нещата се позадържаха. Забелязват обезкосмяване и потъмняване около ушите по посока към очичките. Няма сърбеж. Моля за съвет ветеринари от страната, защото заболяването не се среща често и тук (варна) също нямат голям опит с проблема.

#2 Guest_LucaB_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 March 2008 - 12:06 PM

Възможно ли е да пуснете снимки на кучето!?! Аз също проявявам интерес и искам да науча нещо повече за тази болест - ще бъда благодарна, ако ветовете я коментират  ;)!!!

#3 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 March 2008 - 12:26 PM

  Заболяването не се среща въобще. Такава диагноза няма.

#4 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 04 March 2008 - 12:44 PM

Кандидиите са навсякъде около нас, че и в нас....Но за Черна кандидоза не пише нищо в бумагите...!
Не сте се разбрали правилно....

Единственото "черно" нещо, за което се сещам в момента е Саждената дерматоза, ама това е съвсем друга работа...
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#5 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 March 2008 - 01:08 PM

Може би вашите лекари са ви казали "акантоза" ,а не черна кандидоза  :P
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 March 2008 - 01:09 PM

Микоза с черен цвят е маласезията. Черна кандидоза няма. Микоза не се лекува с кортикостероиди. Алопеция може да се получи от много причини. Ако лекуващия лекар наистина твърди, че заболяването е това го сменяш. Мелатонин се използва за съвсем други неща. Ако е алергия/благоприятно повлияване на кортикостероиди/ търси причината. Направете и изследване на хормони на щитовидната жлеза. Абе въобще при вас е забалтана доста работата.
Молба към Желязков-прати ми линк със саждена дерматоза при куче. При прасе съм го виждал, но за кучета не знаех.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#7 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 March 2008 - 01:28 PM

Не бьрзай да сменяш лекаря, вероятно ви лекуват за акантоза (Acantosis nigricans) , което си се превежда черна акантоза , а не кандидоза.
Заболяване , се среща при млади дакели и се предполага , че се унаследява.
Трябва да се отдефиринцира дали е пьрвично или вторично  , вьпреки че не е много правилно да се приема , че има вторична акантоза.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 04 March 2008 - 03:38 PM

Цитат

Микоза с черен цвят е маласезията. Черна кандидоза няма. Микоза не се лекува с кортикостероиди. Алопеция може да се получи от много причини. Ако лекуващия лекар наистина твърди, че заболяването е това го сменяш. Мелатонин се използва за съвсем други неща. Ако е алергия/благоприятно повлияване на кортикостероиди/ търси причината. Направете и изследване на хормони на щитовидната жлеза. Абе въобще при вас е забалтана доста работата.
Молба към Желязков-прати ми линк със саждена дерматоза при куче. При прасе съм го виждал, но за кучета не знаех.


  Просто игра с думите, докторе. Не се връзвайте толкова лесно... ;)  (явно трябва да ползвам емотиконите!)
...много добре го казвате за прасетата,... вместо мен.
Благодаря Ви !

Иначе за MD -то  може да се помисли....в друга тема.
И аз съм против прибързаната смяна на лекуващия...! Все пак да се изключат И диабет или яйчникова дисфункция...

 
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#9 Guest_LucaB_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 March 2008 - 04:05 PM

Аз отново ще се обърна към създателя на темата belka17- моля Ви пуснете снимка на кучето или пък само на поразените участъци!
'Може би вашите лекари са ви казали "акантоза" ,а не черна кандидоза'- какво ще кажеш за това; има ли вероятност да не си разбрал/а правилно диагнозата?!!

P.S. Хубаво е когато някой създава дадена тема, след това да се 'появява' от време на време или просто не виждам смисъл в процедурата 'пускам Ви закачка пък после се оправяйте  ;D!

Тези дни съм се заела с личното ми 'просветление' по кожните проблеми у кучетата, така че усилено чета и живо се интересувам- тази болест не я бях чувала и определено събуди 'любопитство' у мен- жалко ще бъде обаче ако остане само една 'хвърчаща тема'  :rolleyes:! Винаги проследявам внимателно съветите на ветовете, както за профилактиката, така и за лечението на различните заболявания и смятам, че това е полезно за всички нас ;)!

#10 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 04 March 2008 - 04:28 PM

...ето и за Вас :  http://www.peteducat...p;articleid=518
Но....
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#11 Потребителят е офлайн   belka17 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-March 08

Публикувано: 04 March 2008 - 10:01 PM

Ето снимки на кучето :
Качена снимка
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 05 March 2008 - 12:08 PM

ОХ, милинкото
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   belka17 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 04-March 08

Публикувано: 05 March 2008 - 02:44 PM

Благодаря на д-р Желязков, който ме препраща на полезен сайт. Съжалявам, че не мога да поддържам разговора, но съм на работа й мога да пиша и чета само в малкото свободно време. За сега няма промяна с проблемите на кучето, но мисля, че наистина има връзка с половата активност и режима на хранене. Лятото, когато симптомите се засилиха бе направила и фалшива бременност. Проблема отшумя с режим на хранене и мазане с вече споменатите лекарства.Приемаше и мелатонин. В момента е разгонена от 5 дена и проблема се появи отново.

#14 Потребителят е офлайн   Gensa Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 23-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 17 June 2018 - 11:11 AM

Здравейте, моля да споделите как лекувахте кученцето. Моята дакелка също и се появиха черни петна и около дупето също и и опада козината точно по време на лъжлива бременност ?

Благодаря!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни