Dog.bg Форуми : Помощ за простреляно коте

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ за простреляно коте

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2008 - 11:10 PM

За по-голяма яснота ще започна молбата си с цитиране на писмото, което стана повод да пусна темата:

"Здравейте, котето, за което говорихме миналия ден беше простреляно в гърба от един съсед. От рентгеновите снимки, които направихме в немския център се вижда, че съчмата е заседнала в гръбнака. Моля ви за помощ при написването на жалба до  общината. За подробности ще се чуем по телефона."

Та моята молба е ако може някой, който вече е писал жалба по подобен повод да даде тук примерен образец и формат на такъв вид документ. Мисля, че би било прекрасно да направим една тема в списъка с важни, където стъпка по стъпка да е обяснен реда за алармиране на институциите при подобни поводи. Даже да се включват адресите на въпросните служби. След като вече имаме някакъв макар и не съвършен закон за защита на животните е време да започнем и да се позоваваме на него. Мисля, че систематизирането на тази информация ще е полезно за много хора. Също така ме вълнува въпроса трябват ли някакви свидетелски показания, от какъв брой свидетели да бъдат подписани. От въпросната ветеринарна клиника ще дадът документ за тежкото състояние на животното, което понастоящем е с парализирани задни крайници. Копие на евентуалния набор от документи дава ли се и в полицията освен в РВМС ... абе изобщо всякаква информация по темата е добре дошла и колкото по-изчерпателна толкова по-добре.
ПС: А за клетото коте бяхме говорили по повод на предишен път, когато го бяха спасявали след като беше стреляно  :(. Съседът-идиот е заплашвал жената и в лицето дори. И държа дебело да подчертая, че това не е някоя луда леля, която събира и множи безконтролно десетки котки и кучета, а жена, която неуморно кастрира, ваксинира, чипира (простреляното животинче е и чипирано!), задомява и котки и кучета и дома и в никой случай не е пренаселен от четириноги или вмирисан ... Казвам всичко това, за да е ясно, че с поведението си по никакъв начин не е давала повод за такива бурни изстъпления срещу нея и животните!

#2 Потребителят е офлайн   asq Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 11-March 08
  • Location:София/Бургас

Публикувано: 17 March 2008 - 05:18 PM

Здравей!

Можеш да помолиш за помощ тук http://www.lex.bg/fo...dex.php?lang=bg,мисля,че поне ще ти кажат как трябва да бъде оформена жалбата.

Успех със случая!

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2008 - 08:19 PM

Моля бушката да промени заглавието на "Помощ за простреляно коте"

Днес се с чух с жената, която е приютила котето и отчаянието в гласа й беше мотивът ми да пусна няколко теми из клубовете със зов за помощ. Предимно финансов. Котето е стреляно 2 пъти в рамките на 3 месеца. Вторият път в гръбнака с усложнения. Сега е на нивалин, влачи задницата, напишква и нааква се. Жената е пенсионерка, много отговорна и съпричастна личност. От 400 лв в клиниката вече е платила 200, но изнемогва. Нивалин, нюробекс, отделно консумативи и за уличните и нейните собствени котки. Просто й идва нанагорно. Та, моля ако някой може да помогне със средства. Мога да ви дам телефон, адрес на жената, както и на клиниката. Това Робърт, преживял всичко това. В добрия и лошия му период....

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2008 - 09:07 PM

Борис, благодаря аз и жената за помощта. Тя се трогна до сълзи. Каза, че иска на всички дарители (засега само непознатият Борис) да изпрати снимка на малкия с благодарствен надпис на нея, за да си спомнят на кого са помогнали.

Сега по същество - котето е тъжна картинка. Като инвалид, който се влачи на ръце. Получил е и лошо разстройство, няма финанси за хубава храна и като резултат целия е напишкан и наакан. От урината по дупето му има рани. Днес помагах да го къпем, много е послушен и ужасно гальовен. Такъв поглед не бях виждала. Сякаш разбира всичко, просто беше трогателно. Не изпуска стопанката си от поглед и я гледа с невероятна благодарност. Като го гушне той се разтапя. Непрекъснато я след и като седне някъде, веднага се завлачва натам, за да го вземе на ръце. Позволява й да го прави каквото иска. Тя го масажира и му слага някаква лампа с инфрачервени лъчи за раздвижване. Мускулите му са атрофирали и от кръста надолу е доста слаб.

Хубавото е, че има чувствителност в краката, мърда ги, но се влачи. Лекували са го в свястна клиника и не мисля, че има нужда от второ мнение. Ренгенови снимки няма, защото са го снимали в Ст град, където задържали снимките, защото били безплатни. Не го знаех това.

Знае се кой е стрелецът, продължава да го правя, мисля, че две котки вече е успял да простреля смъртоносно. Предния път Роби е бил уцелен между очите, явно е с точен мерник изрода. Имал е дупка в устата, опериран е. Жената е истинска геройня. Толкова грижи по този, по останалите, прииждат още, тя прави и ремонт на всичкото отгоре.

Ще публикувам обяви на другите котета, които се нуждаят от домове. Всички са кастрирани, обезпаразитени. Най-новото е тримесечно черно женско котенце. Голяма сладурана. Ми това. Ето и снимките и едно клипче.


Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

клипчето- http://ie.youtube.co...h?v=UU-yOjrmMR8
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 March 2008 - 09:25 PM

Оф, аз ту в тоя, ту в другия форум...  :rolleyes:
Та, за количката (говорихме си, че е добре да е в количка, да не се влачат краката и евентуално да започне да се раздвижва - тя ще помогне много, щом има чуствителност в краката).

Ето ти телефона на човека, направил количката за кучето на Анелия: 0888/250346 Бойко. Ако можеш да звъннеш и да питаш колко ще струва такава за коте.
Надявам се, че ще е нещо, което може и да успеем да съберем.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2008 - 09:27 PM

Трябва да има популярност, Бушка. Току виж и осиновител изскочил отнякъде.
Ще се обадя на човека за количката.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bianko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 232
  • Регистрация: 10-February 06
  • Location:София

Публикувано: 30 March 2008 - 12:30 PM

Ама как го прострелял бе?!?  :o
Пусната ли е жалба в общината и полицията срещу този господин? Утре може да се случи нещо по-лошо!
Има ли реакция от страна на полицията вече?

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2008 - 09:46 PM

Хора, станало е едно недоразумение. Моля, всички, които са пращали записи да идат отново до пощата и да помолят да се промени името на получателя. Името на жената е Златка, а не Златинка. Много се извинявам на всички за неудобството.

Иначе котето е добре, все така. Храни се с невероятен апетит, движи се, продължава лечението с нивалин. Ще трябва да се дава може би още месец. Всички мислим, че котето ще проходи

Бианко, жалба не сме пускали. Мечопух именно затова пусна тази тема. За съвет къде трябва да се иде и какво да се направи.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jutsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 14-December 07
  • Location:sofia

Публикувано: 04 April 2008 - 10:12 PM

:'( :'( :'( [b]БОЖЕ  МОЙ[b]  :-  :(  :- :( :'( :o :huh: :'( :gnqv: :samoubiec: :mazohist: :kisel: :Абе, ти чуваш ли ме?!: може ли такова нещо ?!?! и то има душица ....  :'(

#10 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2008 - 06:01 PM

Не ми побира ума, че има такива хора. Преди години стреляха по старото ми куче със сачми ей така, просто за кеф :angry: Страшна разправия имаше, а то слава Богу се размина без нищо сериозно.
Горкото писанче :'(  :'( :(

#11 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 06 April 2008 - 06:58 PM

Никой няма право по закон да стреля така по улиците, дори и със законно притежавано оръжие!!! А и вече има закон и съответните глоби и наказания при неспазването му! Трябва да се отиде в съответното районно полицейско управление, служба КОС и да се подаде жалба. Ако отиде повече от един съсед още по добре. И задължително искайте входящ номер на жалбата, телефон за връзка, за да можете да следите как върви разследването и да не се покрият нещата. Дори и да е законно оръжието - жална му майка! Успех и да ни държите в течение!
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 April 2008 - 07:01 PM

Милите  :'( :huh: Ужасни неща се случват и никой не предприема мерки  :'(
User's Signature



#13 Потребителят е офлайн   ivkalina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 564
  • Регистрация: 24-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2008 - 10:25 PM

Как може да има такива хора!?! :huh: :huh: :huh: Горкият писанчо! :'( :'( :'( Все пак и той е живо същество!
User's Signature

The only thing I need right now is you...

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Ерика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 03-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София, БГ

Публикувано: 08 April 2008 - 10:40 PM

Току-що видях клипчето, милия, колко тъжен изглежда, много гадно ми стана като го видях как се влачи... :'(
Дано се възстанови напълно и да може да живее пълноценно и да е щастлив..
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Titka - banditka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 767
  • Регистрация: 26-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 09 April 2008 - 12:43 AM

Като го видя това коте...и полудявам, кажете поне за кое районно става дума?!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2008 - 09:04 PM

Какво става с писанчо? Възстановява ли се? А кандидати за стопани има ли? :'(

#17 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 April 2008 - 10:32 PM

Не съм се чувала със стопанката от миналата седмица. Котето е добре, опитва се да изгради хигиенни навици, храни се добре. Тази седмица ще се видя с нея да й върна една клетка и ще имам по-нова информация.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 April 2008 - 09:14 PM

Извинявайте, че позабравих темата, но имам в момента разни лични ангажименти. Със Златка се чувахме няколко пъти тази седмица. Роби е доста добре, развива доста бързи скорости за състоянието си. Ползва котешката толаетна от време на време, но много копнее да се върне навън. Едва го удържат макар и инвалид. Един път успял дори да се измъкне за около половин час и изправил косите на Златка. Всяка вечер го къпят, но от търкането по хълбоците козината му е опадала. Златка не допуска там да се образуват рани и постоянно го маже. Не успява да му пригоди нищо за обличане на краката, защото той постоянно го свалял докато се търка по земята. Много подвижен, много активен и непрекъснато гледа навън. Храни се добре и утре имаме среща да й дам още едно чувалче Фит 32, която явно му се услажда.

Не успях да направя нови снимки и за жалост утре пътувам за празниците. След това ще ида на посещение и ще снимам юнака.

Даренията са получени или поне тези на хората, които ми писаха. От името на жената и котьо благодарим на всички, които помогнаха. Дано тази история скоро приключи по най-добрия за Роби начин.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2008 - 03:47 PM

Вчера е бил прострелян и приятеля на Роби - Силвестър. Явно този човек просто е решил да изтребе де що котки има в този квартал. Силвестър е улучен в крачето, днес трябва да са ходили на рентген. Не е парализиран като Роби, слава Богу.

И всичко това на Великден. Почивни дни, свети празници и маса простотия....

Малоумен народ сме и тва е!

Ще пиша отново утре, защото вкъщи нямам нет.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Cveta_Rex Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 514
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 26 April 2008 - 05:12 PM

Пфф....аман вече от такива глупаци писна ми вече да гледам всичко това....горкия Силвестър дано се оправи по скоро
User's Signature

Love animals, because they are the most real cratures on the planet! :)
Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни