Dog.bg Форуми : Боядисване на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Боядисване на куче Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2008 - 07:03 PM

Не знам дали някъде има подобна тема,но ако има предварително се извинявам и нека модератор да я изтрие.
Много ми е интересно да науча нещо повече за боядисването на кучета.Как точно става и с каква боя.Преди време бях видяла,че Инсулт е боядисала нейния Градо и остаянах много впечатлена като го видях  :o ;D просто никога не съм виждала подобна картинка на живо.
Наскоро и попаднах на едни снимки от нета на боядисано куче точно от нашата порода чау-чау,цвят крем ..
Ето какъв е резултата
Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Та някой запознат да ми каже,може ли по някакъв начин да навреди боята на кучето??Човешка боя ли се използва или е някаква по специална.Понеже имам точно такова кремаво мече ми пробягват странни идей през главата,но наистина ме е страх да ги осъществя и то сама  ;D
Предварително мерси
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 March 2008 - 07:08 PM

Ми освен да го пусна и тук:
ДОбра прическа

Божке, това май не е нарисувано?!?!?



Отстрани от падащото меню можете да се насладите на още черени, лилави, зелени, сини ... животни.


Още едно куче-панда.


Аз боядисах на Точка опашката и ушите с шампоан-оцветител, но човешки и понеже не е подходящ - само намазах и веднга измих - бяха леко розови.
Сега съм й се наканила, след като й смених породата, да й сменя и цвета, така че ще чакам предложения за безопасна боя  ;D
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2008 - 07:13 PM

А-а-а-а!!! Невероятно!!! Не бях виждала такова нещо!

Иначе няма какво толкова да им е вредно на боите - щом може за хора, значи може и за кучета. Безамонячни, разбира се. И винаги с проба за алергия.

Но това нещо около очите не знам как са го направили, аз Градо като го боядисах не съм мазала нищо по лицето и ушите, защото ме беше страх да не попадне на лигавица или в ушния канал.

Питай Точица тук във форума - тя е боядисвала сума ти кучета и ще знае най-добре...
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2008 - 07:17 PM

;D ;D хахха Бушка мерси отново,видях линковете.
Я виж ти колко интересни неща имало за луди стопани на бели кучета  :o ;D ауу как се амбицирах,ще станем атракция по улицата.
А всъщност сега се сещам,че съм виждала в нашия вход една моя луда съседка която има две булончета да ги боядисва  ;D .... това обаче беше преди години.
Ако не се лъжа ги беше боядисала в розово едното и другото в лилаво,но не с боя ами с едно нещо  ;D ааа фоксин и пиоктанин май бяха  :rolleyes: .
Това до колкото знам е някакво лекарство,ама напълно безвредно и е точно за животни,но не знам какво му е точно предназначението,освен,че се разтваря във вода и действа оцветяващо.
Даже имам приятелки които го ползват за да си боядисват техните коси ... хмм
И аз чакам предложение за боя и съветчета как да превърна чау-чауто си в панда  ;D

Бушка а ти имаше булончица нали я пусни снимка с розовите ушаци да видим как си я фризирала  ;D ;)
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   natali11 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1267
  • Регистрация: 23-December 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2008 - 07:29 PM

много сладко!  :wub:
прилича на панда  :wub:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 March 2008 - 07:33 PM

Eй тука й пуснах снимките от Пълна промяна - от една порода в друга ;D

A лятото нямам снимки, на които са се вижда добре, но опашката й биеше повече на оранжево, отколкото на розово.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 09 March 2008 - 07:37 PM

Цитат

А-а-а-а!!! Невероятно!!! Не бях виждала такова нещо!

Иначе няма какво толкова да им е вредно на боите - щом може за хора, значи може и за кучета. Безамонячни, разбира се. И винаги с проба за алергия.

Но това нещо около очите не знам как са го направили, аз Градо като го боядисах не съм мазала нищо по лицето и ушите, защото ме беше страх да не попадне на лигавица или в ушния канал.


Питай Точица тук във форума - тя е боядисвала сума ти кучета и ще знае най-добре...
".....сума ти...." са точно 4 кучета, от които моята Точица, която е сива и стана отвратително синьо- лилава! Един пудел-априкот, един пудел- нещо като бял(кремав) и една болонка. Но ги мазах с оцветител на " Рубела" , който изчезна от пазар ни! Не зная защо. Много хубави и силни цветове имаше, но уви! При светлите кучета се получаваше фантастично и то за много кратко време-5-10 мин., а не както е указано- 30 мин. А как да предпазим очите- наистина нямам идея, освен да не мажем около тях ;D или да обездвижим кучето( да не се тръска основно), за 5-10 мин.


#8 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2008 - 08:13 PM

Бушка новата прическа на точка наистина я е превърнала в друга порода куче  :o хмм браво,наистина много добре се е получило  :yahoo:
Просто приликата е удивителна,сега например ако и вземеш някаква боя в кестеняво и й сложиш една мантия на гръбчето ще стане още по добре.
Можеш да й оставиш ушичките,лапите и края на опашката бели,а останалата част да боядисаш в кафяво там където е подстригана.И наистина ако минеш козината с машинка ще стане още по добре  :OK:
Ще стане нещо подобно предполагам  :yahoo:
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 March 2008 - 08:20 PM

Хм, много добра идея, ще я обмисля  :blink: Само муцуната няма да посмея да боядисам... Само ме е яд, че й остригах  "гривата", трябваше да я оставя,точно както е на тази снимка  накитйчето горе, но нещо се увлякох. Ма много ме е яд, ама какво да се прави - свършеното - свършено.
Ще се представим, като измисля как да я нашаря  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2008 - 08:32 PM

И нашата пандешка прическа за да я направя пък трябва да и мажа около очите,а просто няма да посмея  :- :( ...гадно,чудя се тези как ли са успяли толкова добре да им намажат около очичките без да ги оклепат  :rolleyes: ...
И аз още събирам идеики ;D просто като видя бяло куче и почвам да се изкушавам какво да му причиня  ;D
Ако не бяха тия очи,до сега да сме станали панда  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   egpetrov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 08-January 08
  • Location:Sliven

Публикувано: 09 March 2008 - 11:23 PM

Бижу не е казано да е панда  ;D ;D ;D
Има и други животни като:мечка, лъв, зебра, жираф ;) ;) ;)
п.п. Бижу казвам го в кръга на маитапа да не се разсърдиш нещо.

#12 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 10 March 2008 - 02:20 PM

Не виждам нищо хуманно в това да се боядисват животните. После ми пишете против рязането на уши и опашки. Боядисването хич не ми се струва много по-хуманно.  :huh:
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 March 2008 - 02:37 PM

Цитат

Не виждам нищо хуманно в това да се боядисват животните. После ми пишете против рязането на уши и опашки. Боядисването хич не ми се струва много по-хуманно.  :huh:

Мда, боядисването се прави с пълна упойка, причиняваме болка на животното и следоперативния период е доста тежък... Какво да кажа, права си...
За постригването да не говорим - там мъките са нечовешки!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 10 March 2008 - 03:21 PM

Да, мисля, че съм права. Според мен е тормоз и не виждам за нормално да се слагат някакви химии върху животните просто така. Стандарта ли им е такъв или са създадени за да бъдат кукли и опитни зайчета...защото на собствениците им е любопитно как ще изглежда кучето им зелено на сини точки  :rolleyes:
Каква точно е целта на това "занятие"? Да не хващат бълхи или просто да им окапе козината? Защото всичко това си е химия!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#15 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 March 2008 - 03:29 PM

Има и натурални продукти. За щастие всичките им части от тялото си остават на място. Подстриганата козина расте, за разлика от отрязаните уши.
И да видиш ти кой се притеснил, че било химия и можело да навреди ... тоя дето казва "аз ще решавам за кучето си"  :meche:
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 04:34 PM

Да наистина козината расте за разлика от купираните уши и опашка  ;D ...
Изобщо каква връзка има това с темата  :huh: никой не е задължен да боядисва кучето си.
Huskypower е права има натурални продукти които не скапват козината на кучетата  :kuchence: ...
Аз дори съм чувала,че някой хора боядисват кучета преди изложба за да подсилят цвета им,въпреки,че е забранено и май се дисквалифицират :- не знам колко е вярно,но така съм чувала.Например за черно куче което е започнало да добива така наречения ръждив отенък на някои места от тялото се маже с черна боя.
В крайна сметка не виждам нищо лошо,кучето не се мъчи по никакъв начин.Моето например много обича да го решат,къпят и изобщо да му обръщат внимание.Не се плаши от сешоара след баня и съм сигурна,че ако реша да я боядисам ще стои кротко десет минути във ваната без да мръдне  :blink:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2008 - 05:41 PM

Намерили сте на кого да се обяснявате - там проблемът е друг - не се одобряват кучета с цвят, различен от белия. Другото са негри разни  ;D ;D ;D


**БИЖУ** , не съм чула един път да дисквалифицират пудел за боядисване, а кафяво куче над година без боя просто не съм виждала в ринга. В Америка пък не е забранено. Дори вакса за нос има ако кучето е с депигментация... Що се отнася до подсилването на цветовете - това е друго. Има си купища шампиони, балсами, спрейове и пудри предназначени специално за целта, с тях си пръскаш до ринга и на никого не му пука.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 March 2008 - 05:45 PM

Цитат

**БИЖУ** , не съм чула един път да дисквалифицират пудел за боядисване, а кафяво куче над година без боя просто не съм виждала в ринга. В Америка пък не е забранено. Дори вакса за нос има ако кучето е с депигментация... Що се отнася до подсилването на цветовете - това е друго. Има си купища шампиони, балсами, спрейове и пудри предназначени специално за целта, с тях си пръскаш до ринга и на никого не му пука.

Това не е ли нередно? Куче с депигментация и неправилно оцветяване не трябва да се развъжда, нали? Както и куче, което по стандарт няма 5-ти пръст, но то е имало и му е резнат? Защото това са неща извън стандарта и не трябва да се предват на поколението.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2008 - 05:52 PM

Пцелутно нередно. Но на кого му пука... Затова и кафявия цвят при пудела е в това състояние. Историите за цвета на пудела са съвсем отделна тема, с която не искам да досаждам на другите, защото предполагам, че не ги интересува. Eй тук хвърли едно око на една чудесна кучка, чиито стопани не са я бядисали, за да прикрият посивяването снимките са от три поредни години.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 March 2008 - 05:53 PM

Лошо, кел файда тогава от тия изложби  :-
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни