Dog.bg Форуми : Боядисване на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Боядисване на куче Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 10 March 2008 - 06:07 PM

Да, въпреки, че не казвам на никой какво да прави с кучето си. За подстригването нищо не съм написала - то може би е наложително понякога и нямам нищо против. Хвана ме яд, че този, който пише против рязането на уши и опашки, всъщност си боядисва кучето, защото...защо де?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#22 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 March 2008 - 06:10 PM

Цитат

Хвана ме яд, че този, който пише против рязането на уши и опашки, всъщност си боядисва кучето, защото...защо де?

Бе опита се да се заядеш (от кога чакаш сгоден случай?) ма не беше на място.

п.п Да си миеш зъбите и да ти извадят зъб НЕ е едно и също.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#23 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 06:12 PM

Цитат

Да, въпреки, че не казвам на никой какво да прави с кучето си. За подстригването нищо не съм написала - то може би е наложително понякога и нямам нищо против. Хвана ме яд, че този, който пише против рязането на уши и опашки, всъщност си боядисва кучето, защото...защо де?
Ма боядисването на кучето няма нищо общо с рязането на опашки и уши  :- ...
Еххх тези кучета ако можеха да говорят  ;D можеше да ги питаш кое биха предпочели някой да им резне ушаците или да им направи прическа с Лореал Кастинг  ;D ;)
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 06:23 PM

Уууу  :o ей такова нещо не бях виждала никога,кога ли ще видя на живо подобно нещо  :yahoo: ...
Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2008 - 06:34 PM

Тези многоцветните са запазена марка на азиатските кучкари. Някъде в тази секция Northface беше пуснала линк с едни направо маниакално правени кучета.

ПП Да сложа точка на смешния спор -
1.щастливи кучета, работещи за прегладнелите си стопани-защитници на кучешките права /на сайта на Най-Големия Защитник/
2.страдающ манекен, изтормозен от комплексираните си стопани, изнежен от лежане по канапета и чуруликане из горички и поляни /на сайта на Гадния Гнетител/
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Vesso Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 22-January 08

Публикувано: 10 March 2008 - 10:50 PM

Красавци са няма спор особено това на първата снимка по средата. Каква порода е ?  :P
И по темата от каде мога да си набавя боя за кучето ако наистина е безвредна ?

#27 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 10 March 2008 - 10:57 PM

Мисля, че " многоцветният" пудел, публикуван от **БИЖУ**  е правен със спрейове. Такива в БГ няма! Някога имаше, макар и с не добро качество. Ние си ги мажем с разни безамонячни бои, защото са безвредни за кожата/ козината и не ги дразни( кихане, алергии...). Лошото е ,че безамонячната боя е доста трайна, докато спреят може да се отмие лесно!

#28 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 10:02 AM

А тези бои дето са за великденските яйца стават ли, че скоро наближава Великден, може да си направим и едно подвижно яйце  ;D ;D
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#29 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 11 March 2008 - 10:38 AM

Цитат

Цитат




**БИЖУ** , не съм чула един път да дисквалифицират пудел за боядисване, а кафяво куче над година без боя просто не съм виждала в ринга. В Америка пък не е забранено. Дори вакса за нос има ако кучето е с депигментация... Що се отнася до подсилването на цветовете - това е друго. Има си купища шампиони, балсами, спрейове и пудри предназначени специално за целта, с тях си пръскаш до ринга и на никого не му пука.

Това не е ли нередно? Куче с депигментация и неправилно оцветяване не трябва да се развъжда, нали? Както и куче, което по стандарт няма 5-ти пръст, но то е имало и му е резнат? Защото това са неща извън стандарта и не трябва да се предват на поколението.

Бушка, знаеш ли каква " тъпня" ми хрумна?  Мадамите от конкурсите за красота често са с " намеса"- липосукция, " дребни" пластики и корекции, или поне пилинг, боядисани коси, грим и какво ли не! И защо трябва да сме по- взискателни към кучетата? Защо да не се правят и при тях дребни корекцийки, които са нищо на фона на другите им качества! Значи кучетата ни трябва да са по- перфектни от хората?( те СА, но би трябвало да се допускат и известни + намеси" от наша страна :blink:

#30 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 11 March 2008 - 12:12 PM

insult, ти се заяждаш. Кажи ми какво общо има линкът към сайта на кучето ми с боядисването на кучета???
Няма да споря с вас в тази тема вече, защото е безмислено. Не очаквам да решите, че боядисването е вредно и да спрете да тормозите животинките.
И ако не е забранено да изкажа мнението си по темата - отвращава ме боядисването на кучета!  :huh:
Поздрави!
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#31 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 March 2008 - 12:52 PM

Цитат

Бушка, знаеш ли каква " тъпня" ми хрумна?  Мадамите от конкурсите за красота често са с " намеса"- липосукция, " дребни" пластики и корекции, или поне пилинг, боядисани коси, грим и какво ли не! И защо трябва да сме по- взискателни към кучетата? Защо да не се правят и при тях дребни корекцийки, които са нищо на фона на другите им качества! Значи кучетата ни трябва да са по- перфектни от хората?( те СА, но би трябвало да се допускат и известни + намеси" от наша страна :blink:


Ееее, мадамите от конкурсите са за да "радват окото", при тях няма опцията да подобряват човешката раса (и слава богу)  ;D
А при кучетата от един розов нос - може да се появят 40 кученца с розови носове и всички те ще трябва да бъдат боядисвани.
Insult е писала

Цитат

Затова и кафявия цвят при пудела е в това състояние.
Нередно е, защото се предава нататък, където пак ще бъде маскирано, бе - вредно е.  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#32 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 11 March 2008 - 01:08 PM

Така е, бреее...просто си разсъждавах, че не е честно да искаме от тях да са перфектни, а ние да сме толкова дефектни( пък нас никой не ни спира да се размножаваме). Нали знаеш, че съм на " размножителна" вълна ;D

#33 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 March 2008 - 01:10 PM

Цитат

Нали знаеш, че съм на " размножителна" вълна ;D

Ще те сложм след време с бебоко в ринга  ;D Живи и здрави да сте!  :wub:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#34 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 02:20 PM

Аз продължавам да мисля,че боята не вреди на кучето по никакъв начин особено когато е безамонячна.Козината расте бързо и може да се подстриже особено при пуделчетата и болонките.Естествено е,че някой хора които гледат дого или пък някаква едра порода биха реагирали така.Самата аз смятам,че на такова куче не би му отивало да го боядисаш както и да е,просто се разваля имиджа на кучето.
Но например на по дребните така наречени декоративни породи,смятам седи много сладко стига да е направено със вкус,а не намацано от тук от там.

Цитат

insult, ти се заяждаш. Кажи ми какво общо има линкът към сайта на кучето ми с боядисването на кучета???

Бих казала,че ТИ се включи в темата с цел заяждане,Инсулт мисля не те е търсила да ти иска мнение.Да не говорим,че темата не е "за или против" боядисването така,че дори и мнението ти беше излишно по темата,което само по себе си говори,че се включваш за да се заядеш с нея.
Питаш какво общо има линка,а какво общо има според теб боядисването с купирането на уши??? ...В сайта на твоето куче има сцени на жестокост към животно,тоест към две ..просто казано (глигана и кучето ;D) .
Докато в сайта на Инсулт има фризирани "мъчещи се" кучета,направи си сама извода защо е пуснат и каква е разликата  ;) ..
И още нещо макар и тотално да се отклоних от темата,може би си опитала да представиш част от историята на догото в сайта,ама не мисля,че тия снимки са подходящи.Или пък може би и аз трябва в чау-чауския сайт да сложа картинки на одрани чау,защото са се ползвали за храна преди време??!!
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 11 March 2008 - 02:29 PM

" ......Или пък може би и аз трябва в чау-чауския сайт да сложа картинки на одрани чау,защото са се ползвали за храна преди време??!! " ;D ;D ;D ;D ;D
**БИЖУ** , това беше наистина " свежо" ;D ;D ;D Но да не разводняваме темата, а?
Тук май само insult, bushkata и аз сме боядисвали кучета. Вярвайте ми, не им вреди.  Самите ние по никакъв начин не бихме причинили нещо лошо на кучетата си. А аз съм боядисвала и " клиенти". Това е все едно да ги подържим във ваната с балсама, който така и така, трябва да престои! Никога не са ми реагирали по никакъв начин. И най- важното- кожата си остана спокойна( без зачервявания или сърбежи).

#36 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 March 2008 - 02:30 PM

Ужас, такъв тормоз направо е нечуван! Как ще ги боядисвате бе хора??? Утре може да решите и ноктите да им лакирате!!! Какъв тормоз, каква вреда, милите цветово осакатени животни! И те имат права!

А там в линка видях дого аржентино боядисано с кръв...........
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 02:56 PM

Темата май трябва да стане "Фешън дог"  ;D ..
Тц,тц,тц не стига,че ги боядисват,но вече взеха и козината да им удължават :o ...горката булка  ;D как ли е закачено,може би клипс или пък чрез шиене хмм ..
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 03:00 PM

Ето още малко снимки
Качена снимка

Качена снимка


тук май нещо почват булонките да ни крадат прическата  ;D
Качена снимка

и ако не искате да ги мъчите и едно костюмче ще свърши работа ;D
Качена снимка

Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 03:05 PM

Бушка и една снимка специално за теб и Точка,много готин начин за разходка  ;D модерен аксесоар за теб и удобство за нея.
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 11 March 2008 - 03:07 PM

Хех, така ще си разхождам пюшеното куче  ;D Точка ще си я оставя на самоход  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни