Dog.bg Форуми : Змии

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Змии

#361 Потребителят е офлайн   tonimar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-November 08
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2009 - 03:45 PM

LUN, как си smile.gif Как са двамата красавци във вас?Колко см. станаха? Втората ти беше кралски питон нали?Много ми стана гадно,като почина тоя на брат ми и така и неможахме да разберем защо dh_188.gif Колкото до моята кълпазанка вече е към 1,70см. М/у др. за 1 год норомално ли е тоя ръст или е малко?


#362 Потребителят е офлайн   tonimar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 17
  • Регистрация: 22-November 08
  • Location:Варна

Публикувано: 21 July 2009 - 03:52 PM

Цитат(falconess @ Jun 28 2009, 03:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат
започва да ме хваща страх


Извинявай, но ти наистина ли не си подготвен/а за нещо такова при положение, че гледаш животно? Какво очакваш, плюшена играчка ли? Как, въобще, си си помислил/а да гледаш животно като те е страх от едно съскане или ухапване!?!?


Мисля,че въпроса ти беше изключително глупав! И коментара за играчката също,повярвай ми със сигурност съм гледала повече животни от теб,не съм очаквала плюшена играчка,просто до сега не съм гледала змии и ако има нещо,без значение какво е то се допитвам до форума. Други коментари или въпроси спрямо мен???

#363 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 21 July 2009 - 09:33 PM

А ти сигурна ли си че си гледала повече животни от мен smile.gif ?

#364 Потребителят е офлайн   LUN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 01-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пещера/BG
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 21 July 2009 - 10:17 PM

Хайде не спорете за такива неща, няма смисал!Аз също се оказах не достатъчно подготвен за тази голяма змия и по тази причина и ред други се наложи да се разделя с нея колкото и да не исках (за тигровият питон говоря)
tonimar, сега съм само с едно кралско питонче, но не е онова което имах на пролет.То е в един мой приятел.Това си го взех преди седмица бебе 45 см.някаде е :) от Цонко си го купих.А за размера всичко е мн.относително.Моят за 1 година стана към 240 см. Всичко зависи от храненето според мене.Но да ти кажа не ти трябва да расте бързо, повярвяй ми :)


#365 Потребителят е офлайн   kiko.3 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 10-June 09

Публикувано: 31 July 2009 - 01:52 PM

Здравеите гледам два царевични смока голями! Искам да науча как да подходя преди зимата да доиде как да ги подготвя и за ръзножаването сащо немие ясно?
Пиша тук защото в повечето саитове има доста разминаване относно гледането на тази змия през зимата и ръзножаването им!

#366 Потребителят е офлайн   the butcher Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 381
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Male
  • Location:plovdiv

Публикувано: 17 August 2009 - 03:27 PM

Много ми е мъчно но трябва да обявя че продавам своя тигров питон но се налага понеже скоро няма да има кои да го гледа и храни и така тои е на 1,10месеца далъг е над 2.20 доста е спокоен до сега не е хапал никои от нас и е прекрасно влечуго значи цената която му търся е около 350лв мога и да сваля малко ако искате мога да ви дам и терариума му за връзка звънете 0878243534 Слави (снимката от около преди година)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#367 Потребителят е офлайн   Thilion Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 22-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив/София

Публикувано: 22 August 2009 - 03:45 PM

Здравейте.Аз като вас,съм любител на животните,но определено не съм разбирач и опитът ми със змиите не е много богат.Гледал съм един Natrix Natrix преди година,но го взех голям и не видях никакви проблеми.От няколко дни имам Медянка,но е бебе и се притеснявам да не уморя животинчето.Купил съм му подходящ терариум,има си почва,вода,светлина осигурил съм и сняка.За храната не съм много сигурен,за това съм и взел малки щурчета.Интересува ме дали мога да направя още нещо за животинчето и ако има някой друг съвет за отглеждането на малко змийче,моля споделете го.
User's Signature

If it can kill me - I probably like it

#368 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 24 August 2009 - 10:08 PM

оня ден хванах ей тая сладурана мисля 4е е медянка около 50 санта е ама я пуснах да не я мъча преди две години пак бях хванал но значително по малка около 20 сантиметра и на няколко пъти я хранех с гущери голям екшън падаше но в края на лятото я пуснах тъй като е диво животно и мястото му е в природата smile.gif

#369 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 24 August 2009 - 10:08 PM

оня ден хванах ей тая сладурана мисля 4е е медянка около 50 санта е ама я пуснах да не я мъча преди две години пак бях хванал но значително по малка около 20 сантиметра и на няколко пъти я хранех с гущери голям екшън падаше но в края на лятото я пуснах тъй като е диво животно и мястото му е в природата smile.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#370 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 24 August 2009 - 10:35 PM

Прекрасна е! Поздравления, че си я пуснал smile.gif

#371 Потребителят е офлайн   zzverche Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 November 2009 - 12:52 PM

Здравейте.. наскоро попаднах на една змия.. интересуваме нейната порода.. успях да я заснема
Прикачена снимка
User's Signature

My link

#372 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 17 November 2009 - 07:09 PM

Прилича ми на жълтоуха водна змия, но снимката е малка, за да съм 100% сигурна.

Само за информация да кажа, че при дивите животни говорим за видове, а не за породи.

#373 Потребителят е офлайн   BNsis Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 06-December 09

Публикувано: 07 December 2009 - 01:52 AM

Здравейте, имам един проблем с моята Sinalaoe. Имам я от 3 месеца и жеднъж вече смени кожа без проблем, този път обаче успя само да си обели главата и 2-3 см надолу. Вече около седмица си стои така и леко ме притеснява. Да изчакам ли да и падне кожата сама ?
А и още нещо..чудех се дали ще откаже да яде.. засега я чакам да смени и тогава да я храня :)
smile.gif

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#374 Потребителят е офлайн   vasko1200 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 21-September 09

Публикувано: 18 December 2009 - 07:08 PM

Здравей сложия в купа с хладка вода да постои малко около 20 минути и я върни после в терариума и би трябвало да смени!Да не я гледаш на много сух въздох и това да и пречи да смени?

#375 Потребителят е офлайн   Aragoen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-April 07
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 09 March 2010 - 08:18 PM

Не виждам съд с вода
User's Signature

И ние ядем бонбонки тик-так и пушиме кент!!!


Цитат

Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал.



Качена снимка

#376 Потребителят е офлайн   beckhamniki Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-February 10

Публикувано: 29 March 2010 - 05:01 PM

[quote name='ZeRBeRuS' date='Mar 10 2008, 06:59 PM' post='360738']
И така като гледам любителите на тези прекрасни съскащи създания се увеличават.Нека всеки  собственик на съскаща красавица да сподели за нея в тази тема.Лично на мен от всякакви животни-змиите са ми най-голямата слабост.За година и малко от както се занимавам с тераристика вече имам 12-13 змии  blink.gif .

Снимката е от тази събота на пазара на Подуене.Това съм аз и държа Python sebae (Йероглифов питон) - изключително красиво създание, което става към 5-6 метра и се славят с голямата си агресия

[/quote

продавам кралски питон с терариум оборудван с всичко при интерес ме потърсете на skyp:beckham_2345 tel:0899093472

#377 Потребителят е офлайн   lord21 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-May 10

Публикувано: 27 May 2010 - 01:51 PM

Добър ден любители на змиичетата от скоро се зарибих да си гледам съскащо животинче но не знам от къде мога да си купя във Варна.Принципно съм си харесал царевичен смок.
Ако може някои да ми даде инфо за въпросен продавач от Варна ще бъда много благодарен.

#378 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 27 May 2010 - 02:11 PM

Все още се учудвам ,когато някой от Варна не знае откъде да се сдобие с екзотика,но гледам да си напомням,че не всички са длъжни да знаят .:)

Търси Рости 0887710305
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#379 Потребителят е офлайн   lord21 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-May 10

Публикувано: 27 May 2010 - 02:19 PM

много благодаря за бързия отговор
а за незнанието няма как да съм запознат като вчера се зарибих но жече ще знам :ba_025:

#380 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 27 May 2010 - 02:27 PM

Няма защо.Успех и после не забравяй да се похвалиш!
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

5 потребители четат тази тема
0 потребители, 5 гости, 0 анонимни