Dog.bg Форуми : Змии

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Змии

#381 Потребителят е офлайн   albino Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 15-July 10

Публикувано: 15 July 2010 - 04:31 PM

Здравейте, имам тигров питон албинос на около година обаче напоследък нещо ме притеснява защото забелязвам, че му се появяват някакви червни петна по тялото. Мислех си, че ще изчезнат след като си смени кожата, но за съжаление не стана така. Някой, ако знае каква може да е причината моля да ми пише тук или ЛС.

П.С. Не знам дали е от значение, но го храня с жива храна.

#382 Потребителят е офлайн   kamacuto Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 01-September 08
  • Gender:Male

Публикувано: 24 August 2010 - 07:27 PM

zdraveite iskam da popitam ne6to imam tigrov piton albinos 3 metra e i zasajalen se nalaga da go prodam :rg_057: kakva cena moje da mu se dade.mnogo e krotka imam si q o6te ot bebe do sega ne me e uxapala nito vednaj daje kogato q puskam da se razxojda se ka4va pri men na legloto.... :dh_188:

#383 Потребителят е офлайн   zzverche Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 October 2010 - 06:04 PM

здравейте, днес снимах една змия и много бих искала да разбера каква е.. ако някой може да ми помогне с малко инфо ще съм ви благодарна :ba_025:
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

My link

#384 Потребителят е офлайн   LUN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 01-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пещера/BG
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 21 October 2010 - 11:11 PM

Никаква змия не е а гущер :)
Слепок (Anguis fragilis), наричан още и крехар, може да потърсиш в google повече инфо ;)

#385 Потребителят е офлайн   Multigroup Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 05-June 11

Публикувано: 05 June 2011 - 09:31 PM

Здравейте. Искам да си взема тигров питон може ли малко инфо за цена например и също така имам куче проблем ли ще е с отглеждането на змията?

#386 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 29 June 2011 - 01:23 AM

Няма да пречи поне на мен не ми пречи. Нали си наясно колко големи стават тигровите питони? Като порасне питона за да няма проблеми дръж кучето делече от него ;D

#387 Потребителят е офлайн   ivanov_ivan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-May 12

Публикувано: 18 May 2012 - 07:40 AM

Показване на мнениетоZeRBeRuS, в 19 April 2008 - 03:29 PM, написа:

Bitis gabonica/African gaboon viper(Габонска усойница)

Качена снимка

Габонската усойница живее в дъждовните райони в екваториялният пояс и саваните на Африка на юг от пустинята Сахара. Габонката има перфектна окраска, която много наподобява листата по земята сред които живее-перфектният камуфлаж. Габонската випера прекарва по-голямaта част от времето си в дебнене на своята плячка, като седи неподвижна и чака тя да премине на непосредствена близост до нея. Макар, че габониката изглежда бавна тя се изстрелва към жертвата си с удивителна скорост и сила.Тяхната отрова е смъртоносна, за което помагат техните две големи отровни желези. Отрова е силно хемотоксична(разрушава кръвните клетки и кръвоносните съдове), а отровното ухапване би могло да убие възрастен човек за 15 минути даже и по-малко.

Описание на змията: това е средно дълга змия, която е много едра и същевременно много мускулеста, като женските индивиди са по-едри. Средната им дължина е 100-150 сантиметра, като максималната им дължина е към 220 сантиметра. Този виперид има средно тегло приблизително 5 килограма, като е намерена змия от този вид с рекордното тегло от 8 килограма.Главата е ромбична и е ясно отделена от масивното тяло, докато вратът е значително по-тесен(приблизително една трета от ширината на главата). На главата на усойницата има чифт рогчета намиращи се между двете ноздри, които при Bitis gabonica rhinoceros са много големи, а при Bitis gabonica gabonica са по-дребни. Очите са много подвижни и големи, като се намират в предната част на черепа и са обградени с 17-21 люспи. Около горната част на главата има 12-16 люспи, като 4-6 реда по-малки люсипи разделят люспите покрай очите от тези на горната челюст. Над горната устна има 14-18 люспи, а при долната 15-23. Това е змията с най-дългите отровни зъби в света, като те могат да достигнат 5,5 сантиметра, като има непотвърдена информация за размери на зъбити наподобяващи 7-8 сантиметра. По дължината на тялото има разположени 28-46 реда люспи по гръбнака, като всички са ръбести, като изключим тези на външият ред от всяка страна, които са и леко несиметрични. При африканският виперид има от 120-140 люспи по корема, като при мъжките рядко може да се наблюдават повече от 132, а при женските по-малко от 132. Мъжките имат  над 25 подопашни люспи, а женската по-малко от 23, като нормално те са от 17 до 33, а и при двата пола аналната люспа е само една. Окраската на тази змия е уникална, тя се състой от бяло-правоъгълни петна стигащи чак до средата на гърба, които се пресичат от тъмни шарки с форма на пясъчен часовник, като тези ръбове са оцветени в жълто.В областа при половите органи се забелязват ромбоидни очертания с бежово-жълти понякога стигат до кафяви цветове с вертикални линии минаващи през центъра.Коремът е светъл, с неправилни кафяви или черни петна. Главата е бяла или кремава с тънка тъмна линия по средата, черни петънца и тъмен синьо-черен триъгълник зад и под всяко око. Ирисът е с кремав, жълто-бял, оранжев или сребрист цвят.

Качена снимка


Географски райони в които се среща: този вид обитава Африка, като може да бъде наблюдаван в Мозамбик, североизточните райони на провинция Квазулу-Натал в Южна Африка, Замбия, Малави, източната част на Зимбабве, Гвинея, Гана, Того, Нигерия, Камерун, Конго, Централна Африканска република,  Южен Судан, Уганда, Кения, Източна Танзания, Замбия, като не се среща в Ботсвана,Ангола и Намибия, тъй като тази змия обича влага и е тясно свързана с водата.Научни изследваня посочват, че като район на разпространение не се изключва и Либерия и Сиера Леоне в Западна Африка.

Качена снимка


Среда на живот в природата: видът обитава тропически гори в непосредствена близост до гористи местности намиращи се на малка надморска височина, максималната надморска височина на която е срещана е 1500 метра, като се носят слухове, че е видяна на 2000метра надморка височна в Камерун. В танзания е срещан в плантации за отглеждане на кашу и в земеделски земи под гъсталаци и храсти. Габониката живее добре и в разработени горски местности, като какаови плантации в Западна Африка и кафеени плантации в Източна Африка, а в Уганда е неотлъчна част от пасищатата. Срещани са и в горите на Замбия и в източната част на Зимбабве, кадето обитават само райони с много валежи.

Начин на живот и поведение: Габонската усойница е изключително кротка и бавноподвижна змия, като е активна главно през нощта. Това са змии, които хващат плячката си предимно от засада, твърде често те изкарват дълги периоди в дебнене, като са активни предимно през първите 6 часа на нощта и са способни да не мръднат с часове-чакайки тяхната плячка. Габонската усойница е много търпелива змия, дори и когато са докосвани, като в много малко случай съскат или хапят, но всяко правило си има изключения и има и раздразнителни индивиди. Когато са застрашени те се движат настрани, а основният им тип на движение е по права линия с "загребващо" движение на коремните люспи. Когато са заплашени те съскат като предупреждение с плътен звук в непрекъснат ритъм, като при всяко издишване леко навеждат глава. Шансът габонският виперид да атакува е малък, освен ако не е заплашен или силно раздразнен. Попринцип тези змии въобще не са агресивни и съвсем спокойно с едната ръка могат да бъдат хванати за главата, а с другата за тялото и шансът за демонстрация на съпротивление е нищожен. Живее около 10 години (в плен до 15). Когато атакува, се изтрелва със скорост до 86.4 километра в час.


Качена снимка


Храна: Bitis gabonica-та е нощно животно и ловува след здрач. Когато нападне жертвата си и успее да я ухапе, тя я държи здраво докато я умъртви. По времето, когато държи плячката тя бива повдигана във въздуха, за да не може да се захване за растение или някакъв близък предмет, като по този начин предотвратява изпускане на жертвата.  Плячките, които представляват потенциална заплаха биват ухапани и пусната, като след известно време змията започва търсенето с топлинните си сензори и по миризмата.Това са змии, които се хранят предимно с бозайници и птици, като мангусти, гризачи, зайци и гълаби.

Размножаване: По време на размножителният сезон мъжките водят борба помежду си. Единият мъжки трие брадичката си по гърба на другия, докато вторият повдига главата си възможно най-високо. В момента в който двата мъжки направят това вратовете им се преплитат. Когато главите се изравнят, те се обръщат един към друг и започват да се бутат. Телата им се преплитат и си разменят местата. Те не обръщат внимание на нищо друго, тъй като брачният период не само при змиите, а и при всеки индивид на земята е най-важен и всеки гледа да създаде поколение, за да може видът да продължи да се развива, блъскането на двата мъжки продължава дори и когато паднат на земята или във водата, нормално е при този вид змии, когато двамата съперници се оплетат и блъскат люспите им да се изправят. Научени наблюдавали битка, но странното било, че и двамата претендента били с затворени усти. За победител се счита мъжкарят, който оспее да натисне главата на противника си до земята и изправи своята на 20-30 сантиметра, случва се опонентите да спрат битка поради умората. Известно време след като са възтановили силите си битката продължава, битките може да провеждат и по 3-5 пъти седмично, докато приключи охажването и оплождането на женската.Нормалният цикъл на размножаване е около 3 години, като периодът на бременност при женската продължа близо година. Женските принципно разждат през късното лято лято, като Bitis gabonica gabonica ражда между 8 и 43 живи малки , а Bitis gabonica rhinoceros може да роди и до 60 змиичета. Реалната цифра на родените змии обаче рядко надвишава 30, като новородените са с дължина от 20-30  сантиметра и тегло около 30-40 грама.

Отрова: заради кроткия си нрав и географският си ареал, който обитават ухапваня се наблюдават сравнително рядко. Когато ви ухапе габоника въпреки всичко трябва да потърсите лекарска помощ и да ви се бие противоотрова. Нормално дълбоко ухапване от млада змия може да доведе до фатални последици. Отровата не е силно токсична,  но поради огромните желези, които произвеждат най-голямо количество отрова в сравнение с другите отровни змии е фатално. Количеството произведена отрова е тясно свързано с размерите на индивида, но не и с времето на отделянето й. Змия с средни размери около 150 сантиметра може да инжектира от 200 до 600mg отрова в жертвата. При човека ухапването причинява бързо и силно подуване, остра болка, силен шок и образуване на мехури по кожата. Други симптоми могат да бъдат некоординирани движения, дефекация, уриниране, оток на езика и клепачите, конвулсии и изпадане в безсъзнание. Възможно е образуването на мехури, синини и дори некроза на голяма площ от тялото. Внезапна хипотензия, увреждане на сърцето и задух са също вероятни. Като възможни последици от ухапването са и затруднения в съсирването на кръвта и вътрешни кръвоизливи, които да доведат до наличие на кръв в урината и кръвоповръщане. При локални увреждания на тъкани може да се наложи хирургическа намеса и дори ампутация. Лечението е бавно и не са рядкост случаите с фатален край.

Подвидове: Bitis gabonica има два подвида , това са-Bitis gabonica gabonica(Източноафриканска габонска усойница) и Bitis gabonica rhinoceros(Западноафриканска габонска усойница). Учените откриват значителни разлики между двата условно разделени подвида. Разликата е толкова голяма, колкото и тази между Bitis gabonica като цяло и Bitis nasicornis(носорога усойница).Според учените  rhinoceros-а е отделен подвид.

Bitis gabonica gabonica
Качена снимка


Bitis gabonica rhinoceros
Качена снимка

Други имена: Echidna Gabonica, Cobra gabonica, Bitis Javonica, Gaboon viper, African Gaboon viper, butterfly adder(пеперудена усойница), swampjack. Името и е дадено от португалците и по-специално от  естуара Габон, на който е построен град Либревил и на малка част от територията на единия бряг от ръкава.

класификация
Царство: Животни-Animalia
Тип: Хордови-Chordata
Подтип: Гръбначни-Vertebrata
Клас: Влечуги-Reptilia
Разред: Люспести-Squamata

първо бих искал да поздравя всички участници във форума.Благодаря и на автора на горната статия-отлична информация.Имам молба и въпрос.Някой може ли да ме насочи от къде да си закупя двойка габонски усойници?Имам интерес от доста време-намирам ги за невероятно атрактивни животни.Зная,че от категорията на отровните змии са един приличен избор за начало поради спокойният им характер.Интересувам се също и от закупуването на серум за съответните змии.

#388 Потребителят е офлайн   vesseeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 22-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Драгичево

Публикувано: 20 May 2012 - 02:41 PM

Здравейте.Днес намерих умряла змия в нашия двор,може би е допълзяла от шосето,защото изглеждаше прегазена през опашката.Някой може ли да ми каже каква е,защото хич не ги разбирам?Дали е смок(а дано)?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

.....първата на изток тръгна,втората на запад свърна,
третата,не знам защо, кукувичето гнездо
си избра едничка тя и над него прелетя.......

#389 Потребителят е офлайн   Мъни Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 560
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 20 May 2012 - 11:13 PM

Смок мишкар е (Zamenis longissimus).
User's Signature

- Докторе, кучето ми постоянно гони колите...
- Нормално е, всяко куче го прави.
- Да, но моето ги хваща и ги заравя в градината...

Пише се ПОМИЯР - идва от помия. Не пумияр, нито пумяр...

#390 Потребителят е офлайн   vesseeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 117
  • Регистрация: 22-May 11
  • Gender:Female
  • Location:Драгичево

Публикувано: 21 May 2012 - 06:41 AM

Показване на мнениетоМъни, в 20 May 2012 - 11:13 PM, написа:

Смок мишкар е (Zamenis longissimus).


Благодаря.
User's Signature

.....първата на изток тръгна,втората на запад свърна,
третата,не знам защо, кукувичето гнездо
си избра едничка тя и над него прелетя.......

#391 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 01 June 2012 - 03:12 PM

Показване на мнениетоivanov_ivan, в 18 May 2012 - 07:40 AM, написа:

първо бих искал да поздравя всички участници във форума.Благодаря и на автора на горната статия-отлична информация.Имам молба и въпрос.Някой може ли да ме насочи от къде да си закупя двойка габонски усойници?Имам интерес от доста време-намирам ги за невероятно атрактивни животни.Зная,че от категорията на отровните змии са един приличен избор за начало поради спокойният им характер.Интересувам се също и от закупуването на серум за съответните змии.


предполагам до сега не си гледал змии ако е така каквато и да е отровна змия (още по-малко габонка) не е подходяща за теб... спокойни спокойни колко да са спокойни от това което съм виждал както си седи мирно и кротко в един момент атакува толкова бързо че няма да разбереш изобщо какво се е случило ако си в обсега (а той е доста голям това все пак не е малка змия) шанса да избегнеш атаката е нулев. серумите са доста скъпи и са с малък срок на годност. дори и да имаш противоотрова (а тя трябва да е в доста значително количество дози) не ти гарантира че ще оцелееш. много хора не са оцелявали дори и след приемането на противоотрова има и такива които преживяват ухапването но скоро след това умират от вече трайно увредените бъбреци и/или сърце. да не говориме че можеш да получиш анафилактичен шок от противоотровата. а да също и ухапаното място почва да гние зверски и може да се наложи ампутация

#392 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 01 June 2012 - 09:46 PM

Ей аз я бях гледал в една класация на най-отровните змии. Само като и дадоха големината на зъбите и количеството отрова отделена за едно ухапване ( мисля,че беше най-много в света) си казах,че даже и в зоопарка не искам да я виждам.Мисля си,че има някои видове змии които са висшия пилотаж. Може би трябва доста опит и познания за да се занимаваш с тях

#393 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 02 June 2012 - 09:27 AM

Показване на мнениетоparcheka, в 01 June 2012 - 09:46 PM, написа:

Ей аз я бях гледал в една класация на най-отровните змии. Само като и дадоха големината на зъбите и количеството отрова отделена за едно ухапване ( мисля,че беше най-много в света) си казах,че даже и в зоопарка не искам да я виждам.Мисля си,че има някои видове змии които са висшия пилотаж. Може би трябва доста опит и познания за да се занимаваш с тях


да най-много количество отрова отделя и зъбите са и най-големите сред отровните змии 6см (мисля че рекорда беше 8) доста опит трябва да имаш да се занимаваш с такова животно лошото е че има хора които се мислят за безсмъртни и гледат бая по-сериозни неща от габонката. аз си се придържам към удушвачите пък по-натам може да се замисля за някоя друга пепелянка (внос с документи естествено всички влечуги в България са защитени) но нищо повече

#394 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 02 June 2012 - 04:20 PM

Мен принципно не ме е страх от змиите стига да ги виждам.Видя ли я няма вече проблем. Поне 15 пепелянки съм хващал и после ги пускам.Даже последната ухапа кучето ми на 2 места. Добре че беше началото на затоплянията и точно беше излязла. Урбазон,хексалгин няколко часа пенене и до вечерта беше пушка.
Но си мисля че като я гледаш (отровната змия принципно) с хранене,чистене и вадене ако се наложи ситуациите далеч стават доста по-рисковани.

#395 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 02 June 2012 - 05:32 PM

Показване на мнениетоparcheka, в 02 June 2012 - 04:20 PM, написа:

Мен принципно не ме е страх от змиите стига да ги виждам.Видя ли я няма вече проблем. Поне 15 пепелянки съм хващал и после ги пускам.Даже последната ухапа кучето ми на 2 места. Добре че беше началото на затоплянията и точно беше излязла. Урбазон,хексалгин няколко часа пенене и до вечерта беше пушка.
Но си мисля че като я гледаш (отровната змия принципно) с хранене,чистене и вадене ако се наложи ситуациите далеч стават доста по-рисковани.


Естествено че е рисковано за това трябва да знаеш какво правиш. Нашите пепелянки не са кой знае колко отровни (това не изключва шанса за доста сериозни последици от ухапване) за разлика от някои пепита в други страни където са с доста по-токсична отрова. При пепитата отровата се определя в зависимост от това къде живеят. Много от хората които ги е страх от змии ги е страх защото още като са били малки баба и дядо са им наговорили какви ли не глупости. Редовно чувам че змиите пиели мляко, смока стрелец замерял хората с камъни и още какви ли не глупости... Даже във форума за тераристика имаме цяла тема за такива измишлиотини. Накрая излиза че целта на змиите е само и единствено да тормозят хората :D Единствените опасни змии в България са пепелянката (Vipera ammodytes) и усойницата (Vipera berus) но за тях във всяка болница има противоотрова която в повечето случаи не се налага да бъде ползвана.

#396 Потребителят е офлайн   parcheka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 388
  • Регистрация: 01-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Чехословашки вълчак

Публикувано: 02 June 2012 - 06:39 PM

Ти това за мятането и аз съм го чувал ама съм виждал с очите си как мисля че беше стрелец (не съм сигурен) се изправи и през поляната гонеше един приятел. Майтап звучи ама като хлапета не ти е смешно :flagbg:

#397 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 11 June 2012 - 08:47 PM

някой знае ли, каква е тая змия? Ако изобщо е змия де и ако можете да различите нещо от снимката, но ме беше страх да се приближа повече :(
Срещнахме я на малко над 2000 м надм. вис. до 2400 н.в. в района към хижа Белмекен от яз. Белмекен, Рила

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#398 Потребителят е офлайн   PredatorX Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 04-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Sofia
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 12 June 2012 - 11:35 AM

Усойница (Vipera berus)

#399 Потребителят е офлайн   Amateur des serpents Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-January 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 January 2013 - 09:29 PM

Здравейте,от както се помня ме влекат змиите,но само да гледам документални филмчета и т.н. , при мисълта ,че мога да ги пипна ,направо получавам инфаркт,но от известно време преодолях този мой страх и се надъхах да си взема змийче....както се предполага досега не съм отглеждала такова сладурче и за това от седмици наред съм в процес на проучване и така де стигнах до извода,че не искам чудовища като бои,питони,анаконди и тем подобни и като повечето новобранци се спрях на царевичното смоче,видя ми се толкова малко и симпатично :wub: та започнах да гледам цени,терариуми и т.н. Забелязах,обаче че бебетата се продават доста по евтино от по зрелите мъници,та исках да попитам попринцип хората на по зрели змийчета ли се спират или..? За мен лично е по-добре да си го гледам от мъничко,да го видя как пораства и т.н и т.н. и още нещо смятах да си взема едно албиносче и едно обикновенно..това по някакъв начин ще им пречи ли ии изобщо двете ще се разбират ли или няма да доживеят да ги нахраня ;д имам още много въпроси,но сдобиването с тези съкровища ще стане след малка промяна в бележника ми(не особено малка ,но все паккк :ab_041: ) а до тогава ще гледам да се иформирам на макс :beer: Мерси предварително :re_037:
User's Signature

Привидното безправие на животните, заблудата, че нашите постъпки спрямо тях били без морално значение, са направо възмутителна суровост и варварщина на Запада.Ние не можем да владеем природата, ако не и се подчиним!

#400 Потребителят е офлайн   iskrenjotinov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 23-February 17

Публикувано: 23 February 2017 - 07:46 AM

здравейте колеги
и аз на скоро си взех змия не е отровна но пак е красива,царевичен смок около 40-45 см голям.
от доста време не е публикуван нов коментар и не знам дали някой влиза изобщо но аз да си пиша и да попитам понеже не съм чак толкова запознат, на колко време змията си сменя кожата и колко градуса трябва да е температурата в терариума,размерите на терариума са 60 дължина 50 ширина и 60 височина
благодаря лек ден

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни