Dog.bg Форуми : Змии

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Змии

#1 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 06:54 PM

И така като гледам любителите на тези прекрасни съскащи създания се увеличават.Нека всеки  собственик на съскаща красавица да сподели за нея в тази тема.Лично на мен от всякакви животни-змиите са ми най-голямата слабост.За година и малко от както се занимавам с тераристика вече имам 12-13 змии  :blink: .

Снимката е от тази събота на пазара на Подуене.Това съм аз и държа Python sebae (Йероглифов питон) - изключително красиво създание, което става към 5-6 метра и се славят с голямата си агресия
Качена снимка
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#2 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 March 2008 - 08:34 PM

айде и аз съм в темата с "моята" кралска питонка  ;D ;D
Абе много съм чувала за този пазар. Дано да имам късмета някой ден да го посетя и аз - със сигурност ще се сдобия с някоя нова гадинка от там :)))

#3 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 10 March 2008 - 09:30 PM

я кажи, на какъв период змиите сменят кожа.
и имам малък "проблем" с мойта госпожица.
като пристигна при мен се оказа, че има несменена кожа на очите. Търках я с влажно парцалче, обаче не падна изцяло кожата, която е по - в основата на очите към самата глава. и мисля че й нараних едното очо :rolleyes: дали при следващата смяна ще падне остатъка от тази кожа? А за оченцето й се надявам при смяната да се оправи.

#4 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 10 March 2008 - 09:36 PM

Попринцип при добра температура и добро хранене сменят кожа през горе-доло 2 месеца .Относно старата кожа , ще паднат остатаците при сменяне на новата  :palec: .
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#5 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 11 March 2008 - 10:40 AM

е супер, значи да не се тревожа толкова за нея, щом ще падне заедно със следващото сменяне. Защото наскоро смени кожа и си падна съвсем нормално дори и на очите, но излезе тази, която е останала от предишно сменяне. Ще чакам следващият път да видим какво ще се случи

#6 Потребителят е офлайн   Таря Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 05:24 PM

Хайде и тук да се отчета  ;D

Представям ви Сатанчо - прясно сниман добитък-злобар


Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bellissima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1236
  • Регистрация: 14-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 11 March 2008 - 06:44 PM

какъв е този "дзвер"  ;D дай малко инфо за него - отровен ли е ..изобщо какъв е  :blink:

#8 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 March 2008 - 06:57 PM

Аз ще ти дам  ;) Това е американски царевичен смок (латинско име Elaphe guttata , а новото е Pantherophis guttatus).Родината им е Северна Америка .От години е успешно развъждана в плен и това е най-добрият избор за първа змия във къщи.Изключително добри катерачи и бягатствата от терариума не са никаква пречка за тях(това го казвам от личен опит  :yahoo: ), за това капака на терариум да се затварят перфектно  като размерите може да са нещо от сорта на 50-80-50.Славят се с това, че са страшно лакоми, никога не отказват храна, моята женска яде и когато е с мътни очи точно преди смяна, случвало ми се е на веднъж с цялата дължина на тялото си да души 3 мишлета.Ако не се държи животното редовно поне по 5 минути девно може да станат и агресичники  ;) , но този проблем се отстранява лесно както вече казах 5 минути на ден правят чудеса, аз самият имах проблем с мойта гадинка.Ами общо взето е това като цяло за тях, ако има въпросчета с удоволствие бих отговорил  :blink: .

Поздрави, Милен.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#9 Потребителят е офлайн   yanyrum Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 01-October 07
  • Location:София,Кърджали

Публикувано: 29 March 2008 - 08:18 PM

Прятни животики са. B)
User's Signature

Skype-yanyrum

Snakes forum - http://snakes-bg.ace.st/forum.htm

#10 Потребителят е офлайн   muki73 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 11-April 08

Публикувано: 11 April 2008 - 10:48 PM

Помощ!Кралската ми змия някак си е излезнала от терариума.Никъде не мога да я намеря.Някой знае ли някакакъв начин за хващане или капан :'( :(Нямам идея!

#11 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 April 2008 - 05:45 AM

Капаниии-не.Просто я търси, се от някаде ще се покаже.И на мен ми се е случвало да ми бягат змии и съм ги намирал с доста търсене, поне се намират по лесно от тарантулите, имах един паяк който избяга и го намерих чак след 6-7 месеца и в момента добичето расте ли расте.Просто търси-друго не мога да те посъветвам.Змията колко е голяма ?
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#12 Потребителят е офлайн   myrmel4e Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 11-April 08
  • Location:гр.Добрич

Публикувано: 12 April 2008 - 09:43 AM

Имам кралски питон, който излиза от терариум от ПВЦ дограма с плъзгащи врати вече най-малко 3 пъти.
Намирала съм го в чекмеджета, кутии с ботуши, но последния път беше зад огледалото, закачено на стената и не се виждаше и милиметър от него.
Така че търси навсякъде.

#13 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 14 April 2008 - 10:43 PM

Винаги съм се впечатлявала от разновидните видове змии с които природата ни е дарила.От отровни до неотровни....От бързи до тромави...От красиви(като окраса) до не чак до там...Змиите това са животни които се срещат почти  на всички континенти на нашата планета.Като домашен любимец, чесно казано не ги виждам, макари много от любителите да ги отглеждат в домашна среда в специално направени за тях терарими...
Впечатлена съм от хора,които имат смелостта да отглеждат отровни змийки и винаги съм се питала нямат ли страх за живота си имайки впредвид, че ако те охапе примерно египетска кобра имаш време ,колкото да изпиеш кафето си с цигарка. ;) Та като си заговорих за отровни змийки можели някой от тук пишещите да ми даде класацията на най-отровните и най-опасните змий в света?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2008 - 09:33 AM

Здравей. Мога да ти кажа, че в милата ни Родина страшно много хора отглеждат змии, сред които и самият аз. До момента имам 13 змии, тази събота ще си взема още 2 и съм си запазил от един приятел 6 змии, които той самият развъжда. Отностно отровните змии-винаги има риск, но си зависи много от самата змия, отровата й и нейният характер, а и от опитът, който имаш със змии. В България имам познати, които отглеждат 5-6 индивида от топ 10 на най. Когато за първи път поисках да отглеждам отровна змия майка ми ми отговори: "Милене разкарай се от тук, т'ва че си на 17 няма да ме спре да те набия, аз не съм родила децата си за да гледам как умират ухапани от такива чукундури." , но склониха глава и първата отровна змия тази събота ще е факт-пепелянка(Vipera ammodytes), а следващите ще са куфии(Trimeresurus gramineus).Относно египетската кобра(Naja haje) не си права ще имаш повечко време някаде около 3-4 часа.

Ето и 10-те най-отрови:
1. Тайпан или Свирепа змия (Oxyuranus microlepidotus)
2. Кралска жълто-кафява змия или Мулга (Pseudechis australis)
3.Малайски крайт (Bungarus candidus)
4.Тайпан (Oxyuranus scutellatus scutellatus)
5.Тигрова змия (Notechis scutatus scutatus)
6.Клюнеста морска змия (Enhydrina schistosa)
7.Пясъчна ефа (Echis carinatus carinatus)
8.Арлекинова или Източна коралова змия (Micrurus fulvius fulvius)
9.Африкански бумсланг (Dispholidus typus)
10.Пепелянкообразна смъртоносна змия (Acanthophis antarcticus antarcticus)

Поздрави, Милен.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#15 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 15 April 2008 - 11:14 AM

Здравей Милене,
аз също като теб имам познат който се занимава със змиики , в неговия терариум можеш да видиш от зелен питон до египецка кобра (колко много обичах да се закачам с нея само и само за да и видя разперения чадър ;)) та както и да е....За това колко време може един човек да издържи на отровата на кобрата със сигорност знам, че всичко е въпрос на организъм , както и на психика.....пък и зависи колко време си пиеш кафето.  ;)
В класацията за най-отровни змийки не виждам посочена една от любимите ми разновидности, а имено черната мамба.За нея мога да твърдя че по-опасност със сигорност е една от водеците в класацията, разбита се на първо място и по-токсичност на отровата и по- опасност си остава жената (ирония).  ;) ;D
За тайпана който е водешт по-токсичност както и черната мамба наскоро любителите можеха да го видят в музей "Земята и хората", до колкото знам имаше изложение на различни видове змиики, за съжеление аз неуспях да отида да разгледам, тъй като в позледно време съм доста заета за което съжелявам.Ако някой от вас е посетил това изложение и има снимки моля да ги сподели с нас.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2008 - 11:37 AM

Зелен питон а  :blink: значи 100% познавам този твой познат.В България само 3-ма души отглеждат такива питони, а спомена и терариум и това свежда отговара само до един-Ростислав.Аз минах през изложбата и ако трябва да сме честни не осанах с много добри впечатления.Ето малко снимки от изложбата :

Oxyuranus Scutellatus Canni
Качена снимка
Elaphe Guttata
Качена снимка
Elaphe taeniura
Качена снимка
Agkistrodon contortrix
Качена снимка
Python molurus
Качена снимка
Pogona vitticeps
Качена снимка
Iguana Iguana
Качена снимка
Python reticulatus
Качена снимка
Crotalus durissus
Качена снимка
Naja pallida
Качена снимка
Vipera berus
Качена снимка
Vipera ammodytes
Качена снимка
Naja naja
Качена снимка
Macrovipera lebetina
Качена снимка
Boa Constrictor
Качена снимка
Pandinus imperator
Качена снимка
Naja haje
Качена снимка
Naja naja oxiana
Качена снимка
Eunectus notaeus
Качена снимка
Python molurus albino
Качена снимка
Chamaeleo calyptratus
Качена снимка
Python regius
Качена снимка
"Паяк-тарантула" - това беше написано за име на джавотното  {laugh}
Качена снимка
Gromphadorhina portentosa и Blaberus craniifer
Качена снимка
Bitis gabonica
Качена снимка
Echis carinatus
Качена снимка
Atheris chloroechis
Качена снимка
Dendroaspis angusticeps
Качена снимка
Dendroaspis Viridis
Качена снимка
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#17 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 15 April 2008 - 11:14 PM

Цитат

Зелен питон а  :blink: значи 100% познавам този твой познат.В България само 3-ма души отглеждат такива питони, а спомена и терариум и това свежда отговара само до един-Ростислав.

Хм , незнам в момента колко хора отглеждат зелен питон, но за мен е голямо удоволствие да чуя, че съм имала честа да си поиграя с това рядко срещано животно в България, невероятно красива змия , а на допир самата кожа е някък по-нежна от тигровия питон или боата например.
Та за моя познат казва се Владислав и е от Благоевград. От много време не сме се засичали с него, но тъка е когато живота те грабне в лапите си...
Невероятни снимки!Незнам защо си останал с лошо впечатление, но за мен определено е щяло да ми е интересно, особенно да видя наживо габонската змийка. :blink:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2008 - 06:42 AM

Защо ли? Като за начало всички терариуми бяха на един чист субстрат, клон/дънерче и купа с вода, никаква аранжировка, игуаната и агамата  имаха изсъхване на опашката или "dry rot" . Ретикуларосът и той не беше в много добро състояние, имаше много белези по тялото, едната мамба си имаше повече от видими затруднения с дишането, хамелеона беше с рахит-шлемът му беше толкова изкривен, че няма на каде , а и му бяха сложени много малко клони, а най-голямата простотия беше, че всеки един терариум се отваряше с едно райберче, което обикновенно се намираше в долната страна на терариума и фал може да стане в всеки един миг.Мъжат , които отговаряше за "изложбата" беше доста очтив, но с прекалено голямо самочуствие, попитах го за латинското име на chloroechis-а, защото не бях много сигурен, а в отговор получих "о-о-о не го знам, тази змия не е много отровна тя е като таш*к за мен, мен ме интересуват по-силно отровни " , но в крайна смета попита колиЕгата по джицата и не ми и даде точното име, а някаква глупост.От там не може на дървесна змия като западната и източната зелена мамба и африканската дървесна усойница да не сложиш никаква растителност/клони. Скоприонът, ако си забелязала стойката на краката беше мъртав-това е инператорски скорпион, който изисква доста висока влага, а влага нямаше никаква, но какво не е болка за умиране, се пак в животното нямаше капка живот, като доказателство за това няколко човека от различни крайща на България като видяха снимката по-горе казаха, че са видели същият скорпион на същата изложба преди повече от година във същата стойка(софиянци, русенци, благоевградчани ...). Мисля, че е предостатъчно в отговор на това защо не ми е харесала изложбата.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

#19 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 16 April 2008 - 07:48 AM

От горния ти пост е много малко да се каже, че си разочаеован направо си разгневен,но като се замисля си и прав.Неможе такова отношение да се допуска към животинките.Ето защо в един от по-горните ми постове написах , че немога да си ги представ тези животинки в домашна среда.Хората който се занимават трябва да полагат наистина големо внимание за обгрижването им.Влагата и високата температура която не се стреща в България трябва искуственно да се създаде от гледачите, а набавянето на храната... направо немога да си помисля как ще посегна да зашеметя едно мишле само и само да има какво да хапне любимеца ми (нищо лично).Иначе се интересувам и се вазхищавам на тези животинки.
П.С:Ама ние само двамата тук си пишеме няма ли и други фенове на змийките?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ZeRBeRuS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 235
  • Регистрация: 02-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2008 - 08:34 AM

Грижите не са кой знае колко големи и не изискват, кой знае колко време стига човек да има мерак.А относно мишката не е нужно да я зашеметяваш, щом не ти допада гледката правиш следното-пускаш мишката в терариума и излизаш от стаята за около час, когато се върнеш нищо няма да е останало от нея, а и така с един куршум два заек, ще си нахранила змията и ще си си спестила глетката.
User's Signature

Моята змия НЕ яде кучета и котки!

  • (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни