Dog.bg Форуми : Изложбена стойка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложбена стойка

#21 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 May 2005 - 07:01 PM

хмм, ами че то целия номер е в това да знаеш КЪДЕ и КАК да го хванеш b)

#22 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2005 - 12:51 PM

днес за първи път с Честър се подготвяше за изложба ,
ето до къде стигнахме r)

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2005 - 12:52 PM

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2005 - 12:56 PM

при немските овчарки има 2 метода за поставяне във стойка - единия е метода на наложените ръце - там хендлера постава кучето и го извайва така че да изглежда най добре - габи
Качена снимка

гаргамела
Качена снимка

вторият начин е кучето да се управлява само с повода както при честър и габи тук
в зависимост от това какво иска хендлера да покаже или да скрие при съответното куче се избира и метода на показване


ако някой от специалистите по хендлинг може да допълни още нещо нека помага , илюстрирала съм с мои снимки

#25 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 19 May 2005 - 08:33 PM

trenertg определено е извор на знания за хендлинга на НО и много хора могат само да се учат от нея. Ще се радвам ако участва с кучетата си в школата Камчия - там ще има възможност да предаде знанията и опита си на доста заинтересовани.

#26 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 23 May 2005 - 08:26 AM

По повод на това, че човек винаги има какво още да научи, искам да споделя какво научих на изложбата в Силистра. Едно от кучетата не даваша по никакъв начин съдията да провери тестисите му, но разрешаваше това на водача си. Тогава съдията помоли водача му да го хване на посоченото място, след което той хвана ръката на водача над китката и полека-лека започна да приплъзва ръката си по тази на водача. В един момент двамата направиха смяна на ръцете и кучето беше "излъгано". Доста прост, но ефикасен номер.

Спаециални благодарности на Евгени и Стефан Попов за този урок.

#27 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 31 January 2007 - 05:03 PM

Малко ще посъбудя темата...колкото и да се опитвам да накарам Карма да застане в стойка, ефекта е една голяма...0!Това чудо не се спира за секунда, даже след цялата разходка, ако е изморена не става, нито с лакомство, не знам какво да я правя тази фурия, а вече е голяма и от много време се упражняваме, грешката може да е в мен, не знам... oleeee
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#28 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 31 January 2007 - 05:25 PM

опитай с играчка - покажи и а и не и я давай докато не кротне , но ще ти трябва помощник

#29 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 30 August 2007 - 09:27 PM

искам да разбера как точно се учи кучето да прави стойка?винаги ми е било голяма мъгла,и понеже неуспях да открия инфо във форума,се престраших да попитам r)
интересно ми е още за различните породи различни стойки и чалъми дали има и какви са и как трябва да е правилната стойка,някои грешки които могат да се допуснат и съответното им коригиране r)
примерно искам да науча Рита да седи като това чау-чау,ама тя все нещо друго прави-я ще седне,я ще се почеше,я ще тръгне котката да гони oleeee на няколко пъти застана така,но секунди след това препускаше из градинката след 1 котка ouu и така де r)

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 07 September 2007 - 11:17 PM

Това се учи като всичко останало, тренира се! d) Мога да ти кажа за стойката при голдъна и лабрадора r)
Голдънската стойка е това- Качена снимка
Лабрадорите имат съвсем лесна стойка, което не значи, че им е лесно да стоят на едно място за повече от 5 секунди... dribble (хендлера на кучето стои пред него)- Качена снимка
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Save_The_World Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 440
  • Регистрация: 03-July 07
  • Gender:Male

Публикувано: 01 October 2007 - 09:24 PM

Аз уча Дженис на стойка от има няма 4 дни, и честно да си кажа е дивачка, незнам фо колко се получава, но по моя преценка, която е чиста нула, не е чак толкова зле. Искам много да я заведа на изложба, обаче така ме е страх да не се изложа, че сигурно ще тренираме 2 години преди да я заведа. Последното беше пресилено, но найстина ме е страх от голямата излагация, ще си умра от срам!
User's Signature

Save Our Wildlife.
So the Children of Tomorrow Might Know the Animals of Today!

#32 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 02 October 2007 - 02:10 PM

Охх и ние започнахме сега с тренировките за стойката, но съм положително настроена  ;D и на мене ми е забавно и на нея. За сега мисля че ще стане, дано и в следващите месеци се убедя напълно  ;) ;)
Save_The_World, когато дойде моментът за изложба тогава ще му мислите, до тогава се отдавайте на значителни и усилени тренировки и не се притеснявайте от това какво ще бъде след 2 или 5 години  ;)
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#33 Потребителят е офлайн   Save_The_World Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 440
  • Регистрация: 03-July 07
  • Gender:Male

Публикувано: 02 October 2007 - 02:53 PM

Цитат

Охх и ние започнахме сега с тренировките за стойката, но съм положително настроена  ;D и на мене ми е забавно и на нея. За сега мисля че ще стане, дано и в следващите месеци се убедя напълно  ;) ;)
Save_The_World, когато дойде моментът за изложба тогава ще му мислите, до тогава се отдавайте на значителни и усилени тренировки и не се притеснявайте от това какво ще бъде след 2 или 5 години  ;)
Мен не ми е за другото, а защото закъснях с месец, два и май доста късничко започвам. Тя вече е на 4 месеца и половина!
User's Signature

Save Our Wildlife.
So the Children of Tomorrow Might Know the Animals of Today!

#34 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 02 October 2007 - 07:03 PM

Не мисля че възрастта има някакво значение стига да не е над годинка защото става много трудно. Иначе с много труд и желание всичко се постига  ;) ;) Не се притеснявай никога е не е късно да започнеш нещо хубаво  ;) :) ;)
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#35 Потребителят е офлайн   Poli Икона

  • Dreamer
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2262
  • Регистрация: 13-January 06
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 02 October 2007 - 09:15 PM

Според мен с повече желание и усилени тренировки ще успеете!Вярно че се започват тренировки от малко кученце,но щом сте пропуснали тогава започнете от сега!Никита е на 1год. и 3месеца и като не ми остава време да я тренирам се прави че е забравила!С повече тенировки всичко си пропомня!Хайде късмет с ученето!
User's Signature

Качена снимка
Бъдещето принадлежи на тези , които вярват в красотата на мечтите си ...!

#36 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 03 October 2007 - 11:14 AM

Искам да ви покажа няколко снимки на моето слънце. Вече втори ден се мъчим да направим стойката както трябва, първият път не беше много добре, но вече свикваме (с голяма доза помощ  ;) ). Ако може да ни кажете кое не е на място?? :) :)

Прикачени файлове


User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#37 Потребителят е офлайн   Save_The_World Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 440
  • Регистрация: 03-July 07
  • Gender:Male

Публикувано: 03 October 2007 - 11:44 AM

Цитат

Според мен с повече желание и усилени тренировки ще успеете!Вярно че се започват тренировки от малко кученце,но щом сте пропуснали тогава започнете от сега!Никита е на 1год. и 3месеца и като не ми остава време да я тренирам се прави че е забравила!С повече тенировки всичко си пропомня!Хайде късмет с ученето!
Благодарско! Иначе да попринцип, то не е като да съм я изпуснал до краен предел, всмисъл не съм я учил като сега по цял ден. От няколко дни почти по цял ден сме навън, прибираме се само за по 15 минути от време на време и постоянно стойки, зъбки... Дивачка е но се надявам с много труд накрая да се радваме на хубав резултат.

п.п. Между другото Poli, честито за добрите резултати на изложбата, не пиша в форума за Хъски, но по някой път наглеждам какви са новинките.
User's Signature

Save Our Wildlife.
So the Children of Tomorrow Might Know the Animals of Today!

#38 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 03 October 2007 - 11:44 AM

Снимките са ОК, на втората снимка може предните крака да ги приберета малко назад.
п.с. Сега се загледах ....тренирайте на твърда настилка за да може кучето да е по уверено не на табуретки - на земята или на маса
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#39 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 03 October 2007 - 11:50 AM

North face благодаря за съветите, ще са от полза. И аз го забелязах това че предните крачета стоят малко напреде, но вече работим и по това.
Знам че не е хубаво на мека настилка но засега нямаме масичка, ще вземем, но ако е такъв проблем веднага почваме да тренираме на земя  :) :) Отново мерси  ;)
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#40 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 03 October 2007 - 12:01 PM

Цитат

North face благодаря за съветите, ще са от полза. И аз го забелязах това че предните крачета стоят малко напреде, но вече работим и по това.
Знам че не е хубаво на мека настилка но засега нямаме масичка, ще вземем, но ако е такъв проблем веднага почваме да тренираме на земя  :) :) Отново мерси  ;)

Тренирайте на земя ;) А може и с храничка ако не се превъзбужда и може да се научи така:

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Kiti_st.jpg (83.68K)
    Брой сваляния: 357

User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни