Dog.bg Форуми : Изложбена стойка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложбена стойка

#41 Потребителят е офлайн   Макси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 02-February 07

Публикувано: 03 October 2007 - 01:04 PM

Като го уча да стои в стойка му показвам лакомство. А как да го отуча да не се пробва да си вземе лакомството от ръката ми, докато не му го дам сама? След около 2 секунди неподвижно стоене почва да си завира муцуната в ръката ми, следващото подред е скок нагоре към мен

#42 Потребителят е офлайн   Макси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 02-February 07

Публикувано: 03 October 2007 - 01:07 PM

А, и следващото питане - трябва ли да ме гледа в лицето? Защото Максо в най-добрия случай се вторачва в лакомството

#43 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 03 October 2007 - 04:51 PM

Ами засега го правим така, един път с храничка един път без, и така се получава. Проблемът е, че когато направи стойка (съответно я държа за нашийника) и я пусна, или сяда или ляга, но повечето пъти седи в стойка, не знам как да го оправим това  ::)
North face снинмката е невероятна, наистина сте страхотни на ринга  :-*
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#44 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 03 October 2007 - 07:08 PM

Цитат

А, и следващото питане - трябва ли да ме гледа в лицето? Защото Максо в най-добрия случай се вторачва в лакомството

Ами не е задължително да те гледа,нека гледа към лакомството или аз моите съм ги научила да гледат към джоба ми ;D и там шумкам с найлонче и от време навреме давах храна. А като тръгне да скача / и моите се пробват / аз подавам команда не. Но като цяло по време на самото седене в стойка по този начин награждавам и с храничка.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#45 Потребителят е офлайн   Макси Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 95
  • Регистрация: 02-February 07

Публикувано: 03 October 2007 - 07:47 PM

Значи ще упорствам

#46 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2007 - 06:52 PM

Save_The_World, разсмя ме. Ще видиш и аз като почнах с Прешъс си мислих, че ще ми отнеме поне година, защото тя не ме оставяше дори да я пипна, но за един месец и се научи. А за изложбите хич да не ти пука, важното е да и привличаш вниманието и да не се притесняваш. Като ти си спокоен и тя ще е стокойна. Ние по средата на ринга легнахме да се почешем малко ;D, но пак си завуювахме добра оценка. ;) И мен ме беше страх да не се изложа на Млад водач, даже нямаше да излезна, ако не беше North face да ме обеди. Все пак ще е първо представяне, а и ще се учиш още, така че изобщо не се притеснявай.

Макси пробвай да издаваш някакъв звук като "Тц, тц.." или нещо такова и дръж лакомството. Това би трябвало да привлича внимание, иначе както каза North face давай с лакомството. Аз и го давам да го опита, да го близне т.е., ако скочи се дърпам на зад и снишавам лакомството. При нас действа, а и тя много рядко скача. Надявам се с времето съвсем да го забравим.

North face, страхотна снимка! Много сте хубави с Кит Кат (ако не се бъркам).

Ето една наша стойка:
Качена снимка
Грешката ни на тази снимка е, че повода е опънат.

А тази е от изложбата. Снимката е много малка, но се вижда, че съм и привлякла вниманието с лакомство.
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 18 October 2007 - 08:30 PM

искам да попитам, някой ако знае при движение и в стойка как да накарам кучето да си вдига главата, а да не я забива в земята? Предполагам с корекция с повода и евентуално храна, ама да питам все пак?

#48 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 18 October 2007 - 09:08 PM

Цитат

искам да попитам, някой ако знае при движение и в стойка как да накарам кучето да си вдига главата, а да не я забива в земята? Предполагам с корекция с повода и евентуално храна, ама да питам все пак?

храна, нещо да ти шумка в джоба но кучето да не го вижда и така да му се пали любопитството....или малка топчица,нещо любимо и пак в джоба за малко го вадиш и после пак го криеш в джоба.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#49 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 18 October 2007 - 10:33 PM

И аз имам нужда от помощ. Моите сядат, когато ги примамвам с храна или шумоля. Не знам откъде си го измислят, но факт е, че и двете го правят. Опитвам и с корекция с повод. Явно и там бъркам, защото и в ринга забиват главите, а тогава вече е много грозно да коригирам с повод - изглеждат като обесени, а в движение е пълна трагедия.
User's Signature

Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 19 October 2007 - 08:22 AM

Цитат

И аз имам нужда от помощ. Моите сядат, когато ги примамвам с храна или шумоля. Не знам откъде си го измислят, но факт е, че и двете го правят. Опитвам и с корекция с повод. Явно и там бъркам, защото и в ринга забиват главите, а тогава вече е много грозно да коригирам с повод - изглеждат като обесени, а в движение е пълна трагедия.

А това със сядането е познат номер :mazohist: Опитай в момента на сядането да кажеш команда НЕ и да се дръпнеш крачка назад. Другото е ако ги учиш с храничка първо я вдигни нагоре така,че кучето да погледне нагоре но ако тръгне да сяда изтегли лакомството надоло на нивото на муцунката и така залъгвай кучето като не му даваш лакомството а само да го подуши.
Ще се опитам и снимка да изровя за по нагледно.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#51 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 19 October 2007 - 04:07 PM

Благодаря, North face! Ще опитам. Иначе по принцип казвам НЕ, понякога придържам с 3 пръста под дупето или бедрото, за да не може да седне - но тогава не ми остава свободна ръка, в която да държа повода. Днес за пръв път няколко пъти постояхме по-дълго в стойка без да седнем нито веднъж - само с лакомство, без придържане.
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2007 - 08:02 PM

Цитат

искам да попитам, някой ако знае при движение и в стойка как да накарам кучето да си вдига главата, а да не я забива в земята? Предполагам с корекция с повода и евентуално храна, ама да питам все пак?

Баркли, понеже е учен да ходи на редом като служебно куче винаги ходи в ринга в подчинена позиция с наведена глава. Отучихме го трудно с много тренировки,с друга команда ( например за него командата редом е фус, а тази за изложба ринг) тичаш с новата команда с любима негова играчка и в един момент го обръщаш на игра. Тичате, играете, тичате, играете и в един момент той започвва с любопитно вдигната нагоре глава да следи, кога ще обърнеш на игра.
Ако забива главата за да души, отучването е по-трудно, но става. Има един повод, който минава под муцуната, дразни отдолу, за да свикне кучето да си държи главата изправена, но при лабрадорите този повод има кофти ефект върху махането с опашка - разваля представянето на добрия темперамент.

#53 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 19 October 2007 - 09:18 PM

Проблема е при движението, стойката е добре, но той тича и ако го гледаш отстрани се получава една права линия от главата до опашката и стои кофти, като знам какво може ме е яд малко когато се темерути. Когато е изнервен го прави. Явно прихваща от мен. Ние излязохме от България за изложба скоро за пръв път и беше доста по-различно! Аз бях спокойна, кучето беше спокойно, радваше се, макар и чакането от повече от 12 часа! Ето за какво говоря нагледно, 2 в движение и 2 в стойка:

Прикачени файлове



#54 Потребителят е офлайн   Ерика Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 03-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София, БГ

Публикувано: 19 October 2007 - 10:05 PM

Цитат

Темпераментът на кучето не е за пренебрегване и той трябва да може да се управлява. Не можеш да разчиташ да представиш добре куче, с което не си работила и което не познаваш. Макар че много от опитните хендлери се справят и с такива ситуации, все пак рискът от излагане е голям.

d)

mil - Реджи какво правеше, защо не застана мирно, изнервен ли беше, по други кучета ли се дърпаше?
Трябва да се занимаваш с него в по оживена обстановка и сред други кучета; ако се налага и по строгичко


Не знам за какво куче става въпрос, ама аз на една специалка в зала Христо Ботев, май през 11.2005, реших да се тренирам и с хъски (за първи път да водя хъски) на Сениор хендлер и резултата повече от отчайващ - кучето не спря да подскача и да се дърпа през цялото време...
Тотално се изложих :rolleyes:, явно хъскитата са решили да ми се подиграват... ;D
Иначе става въпрос за Лакота де Майнаке.
User's Signature

Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 21 October 2007 - 05:14 PM

Aз когато тичам с Ашли в ринг и като вида, че почва да забива глава и казвам яж и тя се втренчва в ръката която стои пред гърдите ми- мога и 20 пъти да и кажа "Браво, яж" и 20-те ще зяпне нагоре, даже и повече да провери дали няма да го изпусна докато тичаме...  :izcherven:
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2007 - 10:54 PM

Milla,
това си е прост въпрос на дресура. Просто научи кучето да те гледа, докато тича редом извън ринга. Това знаеш как да го направиш - тръс, чантичка с хапки на кръста, в момента, в който те погледне - награда. И така, докато свикне.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 22 October 2007 - 11:22 PM

Лесно ви е на вас "чантички с хапки " , аз какво да правя като с едно парченце месце и сме вечеряли  :'( . Още не мога да намеря "нещото " , което да го впечатлява и да стои  щастлив в стойка. :mazohist: :mazohist: :mazohist:

#58 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2007 - 12:03 AM

Е, за твоя маляк просто идея си нямам какво би трябвало да направиш, наистина НИКАКВА идея... Нещо сьомга, пушено пиле, знам ли!?  :o :rolleyes:
User's Signature

Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 23 October 2007 - 12:37 AM

Пробвам аз ама  само с пет хапки и сме готови нахранени. А и не е насътрвен на храната , трябва да е явно адски гладен , за да се получи. Може би трябва сда мисля за играчка или звук , но какли не църкам и сумтя ама пак странно ме гледа  B)

#60 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2007 - 12:55 AM

Помислих по въпроса. Може да е дребен и да не прилича, но все пак е куче.
А при такива случаи има едно "лекарство" - глад. Не му давай да яде ден-два и да видиш как ще можеш на всичко да го научиш с храна, че и да подтичва, че и да те гледа настървено.
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни