Dog.bg Форуми : Изложбена стойка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изложбена стойка

#1 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 May 2005 - 11:50 AM

Как отработвате изложбената стойка?
Очевидно не съм работила правилно, смятах, че всичко е наред, а най-неочаквано се изложихме, че даже вбесихме съдията. Реджи за миг не застана в стойка.
Чака ни работа, ще оценя да споделите методика специално за стойката. Виждам кучета, които застават като статуи. Искаме и ние!

#2 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 05 May 2005 - 11:53 AM

Аз също имах проблеми със заставането в стойка на изложбата в Пазарджик. И на хендлинг състезанието и на представянето на кучето. И двете кучета бяха малко изнервени и не искаха да стоят. До дого и до САО не се кляка, за да се хване за кожата която свързва хълбука с корема, незнам как се казваше, как се действа тогава?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#3 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 May 2005 - 12:04 PM

Темпераментът на кучето не е за пренебрегване и той трябва да може да се управлява. Не можеш да разчиташ да представиш добре куче, с което не си работила и което не познаваш. Макар че много от опитните хендлери се справят и с такива ситуации, все пак рискът от излагане е голям.

d)

mil - Реджи какво правеше, защо не застана мирно, изнервен ли беше, по други кучета ли се дърпаше?
Трябва да се занимаваш с него в по оживена обстановка и сред други кучета; ако се налага и по строгичко
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 05 May 2005 - 12:10 PM

Причината беше, че друг път карам мъжа ми да изчезне поне 15 мин. по-рано, този път имаше причини да не постъпвам така. Реджи се въртеше на всички страни да го търси с поглед. Може би ако беше застанал на едно място, Реджи щеше да го види и да мирне. А може би щеше да започне да се дърпа към него, не знам.
Същото прави и когато е с него, а аз изчезна.
Това е лесно да се избегне. Но искам да поработя повече върху стойката. И досега съм го тренила навсякъде, по пътя към парка, в парка, в къщи. Очевидно не съм го правила както трябва. Затова ме вълнува методиката.

#5 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 May 2005 - 04:01 PM

Тренираи всеки ден и ще стане. По 15-20 минути, но само да стой в стоика. Отработвате движенията, спираш поставяш в стойка, после пак тичане, за няколко месеца ще стане супер.

#6 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 05 May 2005 - 07:06 PM

Цитат

До дого и до САО не се кляка, за да се хване за кожата която свързва хълбука с корема, незнам как се казваше, как се действа тогава?

Кой ти го каза това ? И изобщо пробвала ли си ? Съвет от мен - опитай !

Цитат

Причината беше, че друг път карам мъжа ми да изчезне поне 15 мин. по-рано, този път имаше причини да не постъпвам така. Реджи се въртеше на всички страни да го търси с поглед. Може би ако беше застанал на едно място, Реджи щеше да го види и да мирне. А може би щеше да започне да се дърпа към него, не знам.
Същото прави и когато е с него, а аз изчезна.
Това е лесно да се избегне. Но искам да поработя повече върху стойката. И досега съм го тренила навсякъде, по пътя към парка, в парка, в къщи. Очевидно не съм го правила както трябва. Затова ме вълнува методиката.

Това е стар проблем при изложбеното представяне на вашата "тройка" и е крайно време да го решите помежду си. Трябва да се знае кой води на изложба, кой изчезва от ринга при съденето и някои други дребни детайли.

Цитат

Тренираи всеки ден и ще стане. По 15-20 минути, но само да стой в стоика. Отработвате движенията, спираш поставяш в стойка, после пак тичане, за няколко месеца ще стане супер.

Е не става с 15-20 мин висене в стойка - напротив, така още повече ще затормозиш кучето. Сигурен, че дори и ти трудно би издържал 20 минути в стойка. b)

Между другото - тренировките на поляната до Хилтън продължават ... когато няма изложби. w)

#7 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 05 May 2005 - 07:26 PM

Пробвала съм. Когато клекна зад тях не се виждам. Немога да видя какво гледа съдията или какво ми казва. Колкото и да е, аз съм по-дребна от тези кучета като клекна.
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#8 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 05 May 2005 - 08:53 PM

На следващата изложба обърни внимание как Елена показва Топси при голдените. Кучето е малко по-ниско от САО, но и ти си по-висока от нея. b)

#9 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 05 May 2005 - 10:06 PM

Аз също тренирам почти всеки ден с моите кучета по 15-20 мин. изложбено поведение но това не значи че се опитваме да висим по 20 мин. в стойка n) мисля,че и Ачо нямаше в предвид това l) Аз лично в тези минути включвам и движение,зъби и стойка естествено и така....

#10 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 May 2005 - 10:34 PM

Хлебаров специално за теб мога да покажа как куче може да стой 30мин в стойка. Стоели сме и много повече. Може да си избереш и място, на поляна с кучета, без кучета, на пазар, на кърстовище общо взето където кажеш, само да не е в автобус, тролеи или транвай - там е малко трудно понеже не е устойчиво, но и там е обучавано кучето. Рия е неповторима в това.


15-20мин тренировка за изложбено поведение са напълно достъчни, както съм го описал.
Движение, стоика, после пак движение, стойка и т.н.

#11 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 05 May 2005 - 11:14 PM

Цитат

На следващата изложба обърни внимание как Елена показва Топси при голдените. Кучето е малко по-ниско от САО, но и ти си по-висока от нея. b)

За голдените съм съгласна. Дори мисля, че е задължително да се поакзват по този начин b)
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#12 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 May 2005 - 06:55 AM

Цитат

Хлебаров специално за теб мога да покажа как куче може да стой 30мин в стойка. Стоели сме и много повече........ 15-20мин тренировка за изложбено поведение са напълно достъчни, както съм го описал.

Вместо на мен, по-добре го показвай по-честичко на съдиите в ринга.

#13 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 May 2005 - 09:26 AM

Искаше ми се малко по-конкретно. Ние също тренираме всеки ден по 10-15 мин. Става дума за следното: като се върти как го фиксирате така, че да не го приема като тормоз? Той е много живо куче и се върти към всичко, което му привлича вниманието.
Сега опитвам по два начина -1. С лакомство под носа му, постепенно удължавам времето. Това работи, но на самата изложба предпочитам да е без това. 2. Придържам главата известно време, после хваля.
Пределно ми е ясно, че трябва да опитвам по различни начини, от днес се хващаме и да поснимаме клипчета, за да видим след време развитието. Питам за разни хитринки, всичко ще ми е от помощ.

#14 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 May 2005 - 09:27 AM

Ами случва се, да го правя. Затова винаги ми пишат отлично представяне в ринга b) b) b) b) b) b) b)

#15 Потребителят е офлайн   moonriver Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 656
  • Регистрация: 09-September 04
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 06 May 2005 - 09:44 AM

Ами мойта кучица е доста дива,но в стойка е перфектна,може да стои колкото трябва.Аз лично съм разбрала кое я успокоява и я кара да стои мирна-тя обожава да я пипат по корема,и постоянно ме тормози вкъщи да я чеша ;) .Слагам я в стойка,фиксирам и краката ако трябва,и си слагам ръката на корема.Повтарям и "стойка" с тих глас.Това и действа много добре.Предполагам,всяко куче си има място където обича да бъде галено.Пробвай,може да се получи.
Иначе,при мъжките има и друг начин,но не при всички работи-клякаш,с едната ръка фиксираш главата чрез изложбения повод,а с другата го хващаш за тестисите.Това кара повечето мъжки да стоят мирни дълго време. n)
С усилени тренировки всичко се постига.
d)

#16 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 May 2005 - 11:39 AM

Цитат

Искаше ми се малко по-конкретно. Ние също тренираме всеки ден по 10-15 мин. Става дума за следното: като се върти как го фиксирате така, че да не го приема като тормоз? Той е много живо куче и се върти към всичко, което му привлича вниманието.
Сега опитвам по два начина -1. С лакомство под носа му, постепенно удължавам времето. Това работи, но на самата изложба предпочитам да е без това. 2. Придържам главата известно време, после хваля.
Пределно ми е ясно, че трябва да опитвам по различни начини, от днес се хващаме и да поснимаме клипчета, за да видим след време развитието. Питам за разни хитринки, всичко ще ми е от помощ.

Правилният подход е втория, но трябва да се започне от малък. Освен това трябва да му намериш "точките за фиксиране" по тялото - две такива могат да бъдат "топките" (при мъжките кучета), кожата на долната устна (това сме го показвали в курса), кожата между слабините и корема ...

#17 Потребителят е офлайн   Хлебаров Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1531
  • Регистрация: 01-September 04

Публикувано: 06 May 2005 - 11:42 AM

Цитат

Ами случва се, да го правя. Затова винаги ми пишат отлично представяне в ринга b)  b)  b)  b)  b)  b)  b)

Винаги ??? Пуста скромност !

Приятно пътуване с буса за Ниш ! Там ще обърна особено внимание на твоето представяне в ринга - не може да се пропусне човек, който няма никакви проблеми с хендлинга и винаги му пишат отлични бележки.

#18 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 06 May 2005 - 12:16 PM

Цитат

Искаше ми се малко по-конкретно. Ние също тренираме всеки ден по 10-15 мин. Става дума за следното: като се върти как го фиксирате така, че да не го приема като тормоз? Той е много живо куче и се върти към всичко, което му привлича вниманието.
Сега опитвам по два начина -1. С лакомство под носа му, постепенно удължавам времето. Това работи, но на самата изложба предпочитам да е без това. 2. Придържам главата известно време, после хваля.
Пределно ми е ясно, че трябва да опитвам по различни начини, от днес се хващаме и да поснимаме клипчета, за да видим след време развитието. Питам за разни хитринки, всичко ще ми е от помощ.

Ами щом го учиш с храна, така го показвай и в ринга. трябва да има нещо с което да му приличаш вниманието. Не му давай гранулата, а само да помириши да си насочи вниманието към ния. Даваш му но на по-голям интервал от време. Вниманието му да се прикове към нея. Може и да не е храна да не нещо друго. Аз съм научил Енцо да ми следи пръста, имам гранула винаги с мен, но му давам много рядко, вече е нужно да гледа само пръста и така, ако почне да се отвлича, започвам да си вдижа ръката. Адела е почти невъзможно да я накараш да стои добре ако нямаш гранула в себе си. Рия просто стой, нищо неможе да я впечатли, само и подавам команда и толкова. И при трите кучета е различно. За Рия от прекомерни тренировки да стои в стойка, не отработихме, достъчно движенията което е също лошо, едното стана за сметка надругото. s)
Адела ни отне повече от година, за да я научим, а започнахме още от 2 рия месец да се учим. Тренирахме всеки, ден и сутри и вечер, голям инат беше, но най накрая успяхме. Енцо преди като по-малък също търсеше Лени, но това отмина, той даже беше тежък случай не искаше да прави нищо ако Лени не е до него. Влезеш ли в ринга, тои започва дасе дърпа да ходи при Лени.

#19 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 May 2005 - 12:57 PM

Благодаря на всички, ще залегнем здраво.
Принципният ни проблем е, че туй псе от положителна мотивировка се вълнува твърде малко, има дебела глава. При него принудата е най-добрият подход, в това твърдо съм се убедила. А за хендлинга навсякъде дебело подчертават да действаш изключително с положителна мотивировка, пък с тази положителна мотивировка ще вземем да упущиме нещата. Еее, ще я видим ние таз работа ...

Да, и той се гърби като го хвана така или под корема. А устата и да му я дърпам до скъсване не му пука.
Успехи в Ниш!

#20 Потребителят е офлайн   Blazy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 855
  • Регистрация: 09-August 04

Публикувано: 06 May 2005 - 06:23 PM

Цитат

Цитат

"Иначе,при мъжките има и друг начин,но не при всички работи-клякаш,с едната ръка фиксираш главата чрез изложбения повод,а с другата го хващаш за тестисите.Това кара повечето мъжки да стоят мирни дълго време."
   


'Освен това трябва да му намериш "точките за фиксиране" по тялото - две такива могат да бъдат "топките" (при мъжките кучета), кожата на долната устна (това сме го показвали в курса), кожата между слабините и корема ... "
   

Ja stiga bre! Hvastasch go za testisite i kucheto pochva da se garbi! Neznam vsastnost dali pri vsichki e taka, ama pri schnauzerite e 100%!

зависи как го хванеш и това се отренирва също r)

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни