Dog.bg Форуми : Хотели за кучета и други дом. любимци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хотели за кучета и други дом. любимци

#41 Потребителят е офлайн   Ivanovi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 14-June 07

Публикувано: 14 June 2007 - 11:55 AM

Здравейте! Скоро открихме този сайт. Много ни харесва, има доста полезна информация . Затова искам първо до благодаря на хората, които са го създали, също така и на тези, които го поддържат.
Искам да попитам нещо. Сега е сезонът на отпуските и моето семейство иска да отиде на почивка с приятели. И двете семейства имаме кучета . За съжаление, в повечето хотели не приемат домашни любимци, няма и на кого да ги оставим. Дали има хотел за кучета около Бургас ? Бихте ли споделили вие какво правите в такъв случай ?
Благодаря предварително !

#42 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2007 - 11:58 AM

Намирала съм информация в нета за това.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#43 Потребителят е офлайн   Ivanovi Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 14-June 07

Публикувано: 14 June 2007 - 08:39 PM

Много благодаря за информацията. А някой ползвал ли е услугите на това място ?

#44 Потребителят е офлайн   dany Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 25-January 05
  • Location:на морския бряг :)

Публикувано: 14 June 2007 - 09:24 PM

Много силно казано - хотел. Това е развъдник за бойни питбули и мястото за разходка е всъщност арената a)

#45 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 June 2007 - 10:02 PM

Цитат

Много силно казано - хотел. Това е развъдник за бойни питбули и мястото за разходка е всъщност арената a)

Това сигурно ли е? Ако да, то тогава трябва да се сезира прокуратурата, защото е незаконно. Ако не - да не се говори така.
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2007 - 10:33 PM

Цитат

Много силно казано - хотел. Това е развъдник за бойни питбули и мястото за разходка е всъщност арената a)

bl) bl) ???
Владо добре го е казал.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 14 June 2007 - 11:35 PM

Абе, аз моето гардже, ако се стигна до безизходица само в ръцете на един човек бих го поверила - първият, който ти е отговорил 1super

#48 Потребителят е офлайн   ivo2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 09-January 06

Публикувано: 19 June 2007 - 06:42 PM

0886843464 - с. Черноморец

#49 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 August 2007 - 12:49 PM

Здравейте!
Знам, че по форумите е говорено много за такива места - хотел + услугата обучение на куче, но тъй като позната търси спешно информация, правя нова тема! После може да я изтрием, нямам претенции!

Но сега ми е важно да получа информация за изпитани и вече изпробвани хотели, предлагащи и обучение!
Подчертавам, че собствениците на "лудото" йорки нямат претенции към цената! За тях в момента има значение мястото, където ще оставят кучето и обучението!!!
Палавникът е на 2,5 г. и от известно време е започнал с щуротиите, като лаене по хората навън, нападане на мъжки кучета и т.н.. Своеволия, които не са били присъщи за него по-рано!

Предварително благодаря за всякаква информация!!!
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#50 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2007 - 12:51 PM

чак пък и обучение ! wink b)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#51 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 August 2007 - 12:57 PM

Е, стига бе, има и такива! Но искам предложения от изпитали тези услуги, а не просто чул-видял някъде!
Иначе влезеш ли в гугъла излизат какви ли не хотели с услуга обучение, НО ... знаеш ли ги какви са!!!

Та помагайте b)
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 August 2007 - 01:00 PM

Обучение без стопаните е безпредметно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 August 2007 - 01:08 PM

HERZ не се излагай :))) представяш ли си цял хотел с кучета и персонала обучава...ми хората трябва да са Шива b)

освен това Буш е права...какво е това без стопанин...тва все едно да пратиш дете на пансион и без дом възпитание да чакаш лорд!!! айде холан!:)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#54 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 16 August 2007 - 01:27 PM

Абе хората заминават на море, няма къде да оставят кучета, а след като ще го дават на хотел, то по-добре да се съчетае и с полезна работа.
Става въпрос за може би 4-5 дни. Аз за съжаление не мога да го взема, тъй като няма да съм в София. Остава вариант - хотел.

А че има такива места има! Ето и пример.
Но собствениците искат да са сигурни, че не си остават кучето уж в сигурни ръце, а като се върнат да не го заварят изобщо!!!

А после как ще си се обучават си е тяхна работа. Те като се приберат ще е по-лесно, но сега се тръси място само за кучо.
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#55 Потребителят е офлайн   clue Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 07-February 06

Публикувано: 27 August 2007 - 06:28 PM

Здравейте!В сряда ще хода в Пловдив да заплождам бултериерката ми. но няма къде да я оставя.Някой знае ли някой хотел за кучета в Пловдив?!Моля ви помогнете!

#56 Потребителят е офлайн   lz1kka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 29-August 07

Публикувано: 29 August 2007 - 12:32 PM

Цитат

Здравейте!В сряда ще хода в Пловдив да заплождам бултериерката ми. но няма къде да я оставя.Някой знае ли някой хотел за кучета в Пловдив?!Моля ви помогнете!

Здравей!

Обади се на този телефон и разпитай. 0888 32 10 97

Бащата на това момче имат училище, развъдник и хотел. Мисля, че ще останеш доволен.

#57 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 05 September 2007 - 05:00 PM

"В разгара на лятото при собствениците на кучета и котки възниква проблем - къде да си оставят домашния любимец за да отидат на почивка?

В Интернет вече всеки може да намери в София хотели за кучета и домашни любимци.
Още няма категоризация с 3 или 5 звезди.
Но цените за 24-часов престой варират от 10 до 20 лева на куче, за котките се плаща по-малко.

В някои хотели в ценоразписа се уточнява, че сумата е в зависимост от големината на кучето.
В цената влиза дневната храна и разходка.
В повечето случаи в изискванията на хотела е записано, че не приемат разгонени и агресивни кучета.
Често частни ветеринарни клиники предлагат освен лечение на животни и хотелски услуги.
В тях влизат подстригване на куче - от 20 до 40 лева.

В някои хотели, които може би претендират за 5-звездни предлагат по-големи глезотии специално за кучетата.
Но и цените са по-високи.
За 30 лева на ден кучето ще бъде хранено в зависимост от менюто, което собственикът е подбрал предварително.
Ще бъде разхождано толкова време, колкото собственикът е решил.
И накрая - за кулминацията на глезенето, кучето ще бъде масажирано. Всички екстри за госта на хотела се записват на видео и в края на престоя му записът се предава на собственика, който може да види какво е правило кучето му.

Такива 5-звездни глезотии обаче може да се отразят зле на самия собственик, тъй като по правило кучетата свикват далеч по-бързо от хората с хубавите неща.

Владимир Петков - собственик на развъдник за ротвайлери Босилек и на хотел за кучета и котки - съветва, че при избор на хотел собственикът трябва да има предвид и квалификацията на персонала.
Самият Петков се гордее, че е и председател на национален клуб Ротвайлер България, член на съдийската комисия на БРФК (Българска републиканска федерация по кинология) председател на федералния съвет на БРФК.


Овчарката в двора на къщата е била оставена на хотел преди 2 години. Собствениците й още не са се появили.

Отначало приятели ме молеха да им гледам кучетата за ден-два. Постепенно станаха повече приятели и накрая стана чрез заплащане, разказва Владимир Петков.
Хотелът и развъдникът се намират в неговата 3-етажна къща.
Котките и по-малките гости сред кучетата се гледат вътре, докато дворните кучета са в заграждения в двора на къщата.

За животните му помагат неговите дъщери - Даниела и Боряна, както и 8 годишната му внучка Владислава ( дъщеря на Даниела).
Малкото момиченце без проблем чисти след големите ротвайлери и немски овчарки, храни ги и си играе с тях.
Доверил съм се изцяло на моите дъщери. Тук външен човек не съм приемал, единствено при обучението ми трябва фигурант, когато кучето се обучава на служебни похвати обяснява Петков.

В повечето случаи гостите на хотела на Петков са кучета, които той е обучавал още докато са били малки.
Според него това е най-добрият вариант за избор на хотел, тъй като кучето е свикнало с този, който го е обучавал и няма да е нужно време за адаптация.

За кучетата в хотела на Петков се взимат 17 лева, за котка 7 - за 24 часа.
В цената влизат хранене и разходки.
Разходките се правят на голяма поляна зад къщата.

Когато забележим глист в изпражненията на някое животно, не се обаждаме на собственика, а му даваме лекарства.
Ако са необходими по-сериозни манипулации, включващи превоз на животното, разходите обаче се поемат от собствениците.

Лабрадорът Чопър е нетърпелив преди разходката.
Той е в хотела, защото стопанката му е със счупен крак.
Преди собственикът да си остави кучето или котката, се обсъжда възраст, пол, здравословно състояние, привички или евентуални изненади в характера или здравето на животното.
Най-проблемни са възрастните кучета, тъй като в повечето случаи имат проблеми със здравето.
Тогава се ангажират лекари.
Има такива, които страдат и не се хранят с дни, плачат.
Но повечето кучета, които се оставят при мен аз съм ги обучавал и стават постоянни клиенти.
Досега не сме имали случаи куче да умре, докато е при нас.
Имал съм случаи, когато куче умре и ми се обажда стопанинът да ходим да го погребем и поплачем заедно, казва Петков.

В хотела има възможност за няколко вида гранула, както и за готвена храна, в зависимост от желанието на собственика на животното.

Преди да дойде при нас кучето разпитваме собственика с какво го храни, защото при смяна на храната може да направи разтройство.
Има стопани, които държат кучетата им да се хранят с много скъпи храни.
Има и такива, които не искат питомците им да свикват със скъпи гранули, защото те вкъщи не ги хранят с такива и може да им се отрази на бюджета.
Аз обичам кучета, които се хранят добавя собственикът на Босилек.

В къщата на Петков има 12 кучета и котки, които са негова собственост и в зависимост от периодите още толкова гости.
Животните се разполагат в цялата къща - в хола и на терасата пък се помещават трите ротвайлера на Петков.
Той няма практика да прави предварителни резервации за бъдещите гости.
Защото, когато човек си остави кучето, не знаеш кога ще си го вземе, казва той.
Държа да поздравя един човек, който си забрави кучето при нас преди няколко седмици - женско ротвайлерче, добавя Владимир Петков. Оставиха ми го за обучение, обучих го, но собствениците се покриха. Имаме и такова забравено отпреди 2 години - немска овчарка.
Хората са започнали да използват хотелите за тази цел - да го изхвърлят вместо на улицата, го дават при нас.
За всичките години три пъти ми се е случвало, споделя той.

Имал съм стопани които са по-капризни от самото куче.
Искат неща, които не са полезни за самото куче.
Някои не знаят, че не трябва да им се дава сладко.
Имал съм такива, които идват на свиждане и вади от торбата плик с кости от пържоли.
Това при мен не може да се случи, разказва Петков.
В четвъртата седмица на обучението на кучето се работи и със стопанина.
Имал съм случаи, в които забелязвам, че стопаните обичат да побийват кучето, което не е препоръчително.
Това дава изключително обратен ефект, смята той.

Според него е важно, когато хората търсят хотел за животното си и най-вече за кучето, да си го оставят при човек с киноложка квалификация.

Ако самият собственик на хотела развъжда животни най-добре човек ще разбере дали ще се грижат за кучето му, когато види животните на собственика на хотела.
Хубаво е между 6 и 8 месечна възраст всяко едно куче, без значение от пол, порода и предназначение да мине на обучение.
Това ще доведе до една социализация на кучето, обяснява Петков.

Малки кучета също се обучават, казва Петков, но аз гледам да ги пробутам на дъщерите (смее се), на мен не ми отиват.
В главичката на един пинчер става същото, като в главата на дог. Зависи разбира се дали са декоративни или работни породи.
Да вземем един бобтейл и да се опитаме да го направим агресивен е кощунство обяснява той.

Според него е заблуда, че малките кученца са подходящи за апартамент.

Един пинчер ще ви заеме повече място, защото малкият е навсякъде, където и да се обърнете е там, смята Петков.

Едно от най-дресируемите кучета в света е Белгийската овчарка - малиноа.
Това е куче, което провежда спасителни операции при + 40 градуса по света.
В същия момент, когато става авария в другия край на света при
- 40 градуса, кучето се откарва с хеликоптер, от който скача с парашут. То работи без да му е нужно време за адаптация, но проблемът му е, че е "излишно" работливо.
Ако остане само в апартамент известно време, може да направи бели, защото то не спира да работи.
Миналата седмица подарих 5 такива кучета на войската на Република Македония.
Секретарят на македонската федерация по кинология е споделил, че имат нужда - едно за полицията, няколко на армията и граничните войски разказва Петков.

В повечето страни по света на една година кучетата минават на така наречен изпит за социализация, или за куче-компаньон.
Изпитът се полага по правилници и куче издържало такъв изпит гарантира, че няма да създаде проблеми.
Такъв изпит се полага и в България, но само за тези, които желаят.
Най-малката агресия лишава кучето от възможност за разплод по време на изпита за социализация.
Изпитът се състои от проверка на вродени качества, другата половина е проверка на обучението.
Кучетата се проверяват и за заболявания, предавани по наследство, правят се ренгенови снимки на лакътната и тазобедрената става.

Под развъдник в кинологията се разбира получаването на име регистрирано от Международната федерация по кинология.

Кучетата носят името като фамилия към името си това позволява и издаване на родословие на малките.
Обикновено развъдникът се свежда до две женски и едно мъжко.

Владимир Петков започва да се занимава с кучета в края на 80-те.
Когато се запознаеш с повече породи, взимаш
предвид дали неговият характер съвпада с твоя.
Аз така постъпих, харесаха ми по-масивните кучета.
Мой приятел ми разказа за ротвайлери, поинтересувах се и реших, че това е моето куче.
Първият екземпляр го внесох от Чехия през 1988 година и никога не съм съжалявал. Изключително предано куче разказва Петков.

Според него основният проблем на ротвайлера е, че той е много послушен.
Ако стопанинът му в даден момент сгреши, може да направи проблем на себе си или околните.
Това не е куче, с което можем да се шегуваме с приказки дръж мама, ухапи съседа, защото то ще го изпълни.
Ротвайлерите живеят заради стопанина си, гледат го като икона. Мъжките са малко по-своенравни.

По пазарите се продават ротвайлери, но те имат само външни белези и струват по 50 лева.
Малко кученце, което се внася от Германия струват 2400 евро.
По-класните кучета имат по-висока цена.
В Сърбия струват около 1200 евро класните кучета с родословие.
В България цената на ротвайлера стига до 1000 лева.
Един ротвайлер от битака обаче ще е пълен с глисти, в повечето случаи неваксиниран, ще има здравословни проблеми и най-сериозното е че в последствие може да има сериозни психични проблеми смята Петков.

Но не само за ротвайлера, ако решим да си имаме куче е добре да се посъветваме със себе си, да се разровим и в Интернет, за да се запознае човек с тази порода.
Добре е да се отиде след това в клуба на породата куче, да се види как изглежда на живо това животно и чак тогава да помислим дали ще го вземем съветва Владимир Петков.

Любовта към животните донякъде е заложена - смята Владимир Петков - Имал съм приятелчета в детството, които биеха котки с камъни, връзваха ги с тел, но на мен никога не ми е идвало да го правя.
Има и елемент на възпитание.
Полезно е едно дете да израсне с куче, но само ако не го използва за играчка, така от малко се научава на отговорност. "

Оля Желева
http://e-vestnik.bg/1991

#58 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 29 September 2007 - 04:37 PM

статията е интересна,мн добър пост,мерси  :) жалко обаче че няма много такива хотели извън софия...мен като ми трябваше и открих че във варна има само един,който е под всякаква критика  ::)
иначе майка има мераци да правим кучешки хотел,но това чак след година-две,докато пригодим мястото за живеене и на хора  ;)

#59 Потребителят е офлайн   shidzune-sama Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 318
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Female
  • Location:ВарнА

Публикувано: 08 October 2007 - 09:00 AM

а да попитам аз,има ли във варна някакви кучешки хотели освен този на галата?не че ми трябва,но за всеки случей да знам,че ако недай боже пак се наложи нещо,незнам дали след втори престой на онова място как ще ми ги върнат и дали няма да е по-зле от чвият път  ::)

#60 Потребителят е офлайн   miloto_girl_4e Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 17-November 07

Публикувано: 17 November 2007 - 09:16 PM

Така... другата седмица ми се налага да замина за 4 дена .. Въпросът е, че кучето ще остане самичко.. Една приятелка се съгласи да минава и да го разхожда докато ме няма, но как мислите, за тези 4 дена кучето няма ли да изперка по цял ден съвсем само? Страх ме е.. Кучето не е първа младост(което в случая надали има значение де)и ме е страх как би мо повлияла тази самота ... Как е по-добре според вас? Да намеря някой, когото кучето ми не познава, но поне да има хора около него или да си остане у нас, а да минават да го разхождат само?
Този път няма на кого да го дам, иначе го давам на леля ми, той я обожава и обича да седи там, но сега и тя няма да си е тук..
Моля ви, давайте съвети, много ми е терсене... :'( :'(


  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни