Dog.bg Форуми : кучето не пази

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

кучето не пази Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Атина Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 07-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 January 2009 - 06:27 PM

Въпросът не е кучето да лае по всеки, който минава по улицата. Или ако някой влезе в къщи да го яде  ;D Но все пак ако някой непознат звъни на звънеца (той е на вратата на двора) или отвори вратата (защото не сме във военно положение все пак  да се заключваме и да се залостваме) е по-нормално кучето да лае -най-малкото ще го чуем по-добре от звънеца. Освен това всява респект - човекът ще изчака някой да излезе, а няма да се намъква веднага в двора..
User's Signature

tmilka@abv.bg

#42 Потребителят е офлайн   magi___ Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 16-December 08
  • Location:Бургас

Публикувано: 23 February 2009 - 10:35 AM

Извинявай "kukumqv4o", че се намесвам в темата ти, но и аз бях задал подобен въпрос за моето куче и получих подобни свободни разсъждения по темата. Както и при мен, и в твоята тема няма нито един конструктивен отговор. Явно повечето тук са скучаещи и неразбиращи.
Мисля, че на конкретно зададения ти въпрос, очакваш конкретен и ясен отговор!
Ако е така, дали всички тук пишещи го осъзнават?!!!

#43 Потребителят е офлайн   Z-ROCK Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 05 March 2009 - 11:24 AM

здравейте всички,когато започнах тази тема /аз кукумявчо/ кучето ми беше на на 7-8 месеца ,когата стана на една година ,година и нещо, нещата коренно се промениха-в двора не може да влезе никой, така че Анна 3 е права или му е вродено или не .по принцип тази порода са териториални пазачи и няма нужда да се обучават ,явно просто кучето само трябва да узрее за това.лошото е друго ,че започна дза напада и семейството ми,когато сме само двамата -никакъв проблем ,но ако види жена ми сама на двора без мен,започва да се зъби и и да напада.ще кажете че е до обучението- може и да е така ,макар че изпълняваше 5-6 команди и то още като беше на 4-5 месеца. само когато започнеше да пази спиране няма и не различаваше свои от чужди.единствено към мен имаше респект. така че се принудих и го подарих на един овчар.
явно характерът и вроденото имат голямо значение.
...и да не вземе редика да пише че това не е телефон да го смениш, че пробвах всякакви варианти ,мислих един месец преди да го подаря и още съм болен,макар че мина половин година от тогава.........

#44 Потребителят е офлайн   Мария 76 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 300
  • Регистрация: 28-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 March 2009 - 12:51 PM

Показване на мнениетоZ-ROCK, в Mar 5 2009, 10:24 AM, написа:

здравейте всички,когато започнах тази тема /аз кукумявчо/ кучето ми беше на на 7-8 месеца ,когата стана на една година ,година и нещо, нещата коренно се промениха-в двора не може да влезе никой, така че Анна 3 е права или му е вродено или не .по принцип тази порода са териториални пазачи и няма нужда да се обучават ,явно просто кучето само трябва да узрее за това.лошото е друго ,че започна дза напада и семейството ми,когато сме само двамата -никакъв проблем ,но ако види жена ми сама на двора без мен,започва да се зъби и и да напада.ще кажете че е до обучението- може и да е така ,макар че изпълняваше 5-6 команди и то още като беше на 4-5 месеца. само когато започнеше да пази спиране няма и не различаваше свои от чужди.единствено към мен имаше респект. така че се принудих и го подарих на един овчар.
явно характерът и вроденото имат голямо значение.
...и да не вземе редика да пише че това не е телефон да го смениш, че пробвах всякакви варианти ,мислих един месец преди да го подаря и още съм болен,макар че мина половин година от тогава.........

Стана ми интересно ....когато кучето е било малко "предприе" ли нещо за да го накараш да "пази"? Не съм била там ама ми изглежда, че си имал страхотно кученце . Жалко за животното.
User's Signature

Незнанието и невежеството не ме оправдават, че години наред крещях "браво" за неща които не разбирах...

Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват!


#45 Потребителят е офлайн   dakelfen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 136
  • Регистрация: 01-March 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Икона за мнението  Публикувано: 06 March 2009 - 09:15 PM

Да наистина имал си куче но сега май имаш звяр :mad:
Колкото до моето куче-Имам дакел(смейте се колкото си щете)Понякога излиза на двора Ако влезе някой започва да лае не по-зле и от ротвайлер После се доближава обикаля новодошлия подушва го и после издаде някакво подобие на сумтене отдалечи се малко пак лае известно време и ги оставя на мира :ie_146: Но съседите са свикнали с тази процедура :rd_139:
User's Signature

Качена снимка

#46 Guest_Boxxxer_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 March 2009 - 02:09 PM

Здравейте !
Преди време бях пуснал тема кучето ми лиже всички :D смешно, но благодарение на хората които писаха вътре ми помогнаха да го отуча да ближе всички навънка, но си остана проблема с пазенето - не ще да пази в в къщи, всеки си влиза, излиза- той нищо не прави, пробвал съм да оставя врата отворена да се скрия и един мой приятел да влезне - кучето преди това не го е виждал, никога, за него е чуж, влезна моя приятел взе от хладилника ядене, а кучето седеше и му се радваше ::X ще съм благодарен за съвет как да го обуча за пазач ? Мой приятел каза да го вържа, ама ме е жал да седи на верига цял ден

Моля за някакъв съвет ? :uc_029:

#47 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 March 2009 - 03:14 PM

На колко месеца е куче ?

А вие колко сте голям ? Какъв опит имате с кучета ? Колко кучета сте обучили или това е първото ви куче ?

Без тези отговори няма как да има съвет, освен един - това с веригата го забрави ....

#48 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 13 March 2009 - 03:40 PM

Много е важно колко е голямо кучето и какъв му е характера. Не се опитвайте със странни методи да го учите да пази. Нашия например в началото много се радваше на всички. Сега явно прави някакви опити да пази, които ние още разгадаваме.
Значи процедурата е следната: Чува стъпки към жилището и се спуква да лае и ръмжи. Понеже лая му е много гърлен звучи ужасно страшно и човека сигурно си представя едва ли не баскервилското куче. Щом влезе в къщи обаче има езици, опашки, радост. Ние не искаме кой знае колко да пази, за това си има СОТ. На вън положението е същото. Хуква към човек да лае и ръмжи и като го стигне се тупва пред него, особено ако носи нещо за ядене и сяда, гледа ги и чака (я да му приказват и галят, я да му дадът лакомство) - хората първо се стряскат, после им става смешно. Това обаче не е приятно все пак, та сега се чудим как да го оттучим. Но понеже нямаме още кой знае какъв опит, за момента само коригираме леко с похвали и изследваме характера му, тъй като е малък (8.5 месеца).

#49 Guest_Boxxxer_*

  • Група: Гости

Публикувано: 13 March 2009 - 10:49 PM

На 1 година и 5 месеца боксер тигров ми тва е 1 ми куче

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни