Dog.bg Форуми : Отглеждане на Нюфаундленд

Към съдържанието

 
 
 

Национален Български Нюфаундленд Клуб



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Отглеждане на Нюфаундленд

#41 Потребителят е офлайн   Evcheto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 110
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 February 2009 - 12:44 PM

Искам да попитам до какви минусови температури е редно един нюфаундленд да влиза във вода? Сигурно ще прозвуча смешно, но ме е страх ако е по-студено да не настине. :P
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2009 - 12:22 AM

Аз мое куче на 4 месеца февруари съм пускала да плува и не е имало проблем,но точни градуси не мога да кажа.Може би има значение къде се гледа кучето(навън или вътре),дали е изнежено...
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#43 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 March 2009 - 11:49 PM

Грууминг на нюф

Прикачени файлове


User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#44 Потребителят е офлайн   kris4an Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София/Пловдив

Публикувано: 18 March 2009 - 09:34 AM

Страхотна е тази порода . Следя форума с интерес от няколко седмици насам . Скоро ще си купувам собствено жилище и малко смелост не ми достига да си взема собствено кученце от породата (Нюфаундленд) !!! Дали ще успея да се справя с мечока ако го гледам сам ? Ще му отделя отделна стая с топки и одеяла само за него в новия апартамент ако си взема такова куче де !!!

#45 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2009 - 10:04 AM

Здравейте,проблеми с нюфче няма да имате,ако го отглеждате сам,тези кучета са спокойни и с много уравновесен характер.Разбирасе в началото като на всяко бебе и подрастващо ще му се играе и ще иска да прави бели,но всичко зависи единствено и само от вас как ще го възпитате.
Щом ще живее в апартамент ще трябва да му осигурявате по дълги разходки и зимата да не отоплявате стаята ,в която ще живее тъй като не се отразява добре на козината.
В тази тема можете да прочетете какво е необходимо за тази порода при отглеждането и.

Ние си пожелаваме да станете член на нюфското семейство в България,с нетърпение ще чакаме добри новини от вас.
Във форума има тема за развъдниците в България( http://forum.dog.bg/...?showtopic=9924 ),от които можете да си вземете кученце,за наша радост те са вече много и всички с хубави кучета.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#46 Потребителят е офлайн   rumybo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 16-November 06

Публикувано: 18 March 2009 - 10:42 PM

Здравей,Kris4an,
Мисля си,че аз мога да ти разкажа интересни неща,защото от 2 месеца имам бебе нюфи. Началото беше зашеметяващо-мечтата ми се беше сбъднала,имах си един малък рошльо,който негодуваше винаги,когато спирахме с колата по пътя. У дома нещата също се подредиха прекрасно,нахранихме се,после потича в двора. Не можех да си намеря място от радост. Прекарахме относително спокойна нощ,а на другия ден отидох на работа. За времето,в което ме няма у дома,имах клетка,в която го затворих за да предпазя и него, и къщата.И бедите започнаха. Три,четири дни се налагаше да се къпем веднага щом се приберях,а аз отсъствам само по 6часа.Отначало го понасях добре.А след това се уплаших.Той си е бебе и не можех да искам много от него.Дойдоха почивните дни и останахме всички у дома.През тези 2дни му дадох всичкото си време и обич. И като по чудо всичко се промени. Той разбра,че мама излиза,мотае се някъде, но винаги се връща. И започна да ми вярва. И да ме обича. Сега ,щом види,че се обличам,знае че ще излязя и просто си ляга и заспива.Самата аз не знам как стана. Имам опит в отглеждането на кучета,но за пръв път ми се случи такова нещо-кученце на три месеца да не прави бели в къщи. Сега е на пет месеца и е най-прекрасното момче на света. А радостта му,когато се прибера в къщи е толкова бурна,че не ми се мисли как ще е след още няколко месеца :blush: Пожелавам всекиму такава радост!!!
Успех! И ако решиш да си вземеш нюф,няма да сгрешиш.
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   kris4an Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 243
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Male
  • Location:София/Пловдив

Публикувано: 19 March 2009 - 10:09 AM

Все прекрасни неща пишете за тези добряци нюфчетата . Само да ме одобрят за кредит и веднага ще се свържа с клуба !!! Поздрави .

#48 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2009 - 10:27 AM

Страхотно ,стискаме ти палци за кредита,защото това е важна стъпка да си имаш собствен дом.

Когато решиш за бебенце нюфче можеш направо да пишеш на развъдниците - http://forum.dog.bg/...?showtopic=9924 и помисли добре какво точно искаш-момиче или момче,за развъждане или домашен любимец,черен,бяло-черен или кафяв.

Ако имаш въпроси с радост ще отговаряме.

Успех :friends:
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#49 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2009 - 11:25 AM

Статията е взета от dog.bg


ОСЪЗНАЙТЕ ФАКТИТЕ ПРЕДИ ДА РАЗВЪЖДАТЕ КУЧЕТО СИ !

Извънредно важно е да научите фактите и вероятните последици предварително, ако се съблазнявате да развъждате кучето си. В днешния пренаселен свят ние, пазителите на нашите домашни любимци, трябва да взимаме отговорни решения от тяхно и наше име. Следващите моменти трябва да бъдат обмислени особено внимателно.

КАЧЕСТВО: Наличието на родословие НЕ е показател за качество
Повечето кучета, дори чистокръвните с документи, не следва да се развъждат. Много кучета, макар и прекрасни домашни животни, имат структурни, личностни или здравословни проблеми, които не следва да се разпространяват в потомството. Животните, използвани в развъждане, трябва да бъдат доказани като свободни от такива дефекти, преди да започнат кариерата си на производители”. Развъждането следва да се прави с единствена цел ПОДОБРЕНИЕ – честен опит да се сътворят кученца, по-добри от родителите си. Незнанието не е извинение – щом веднъж сте създали живот, не можете да си го вземете обратно, дори ако става дума за глухо или сакато животно, за епилептик или куче-психопат!

ЦЕНАТА: Развъждането на кучета НЕ е финансово доходно, ако се прави правилно.
Грижите, ваксинациите, диагностицирането на проблеми и доказване на качеството, допълнителната храна, адекватното оборудване, цената на скачката, рекламата и т.н. струват пари и те трябва да се платят ПРЕДИ кученцата да бъдат пуснати в продажба. Едно неочаквано цезарово или спешно лечение на болно кученце могат да превърнат в грандиозна загуба дори обещаващо да си плати разходите кучило. Ако ИЗОБЩО успеете да продадете кученцата.

ПРОДАЖБАТА: Начинаещите развъдчици нямат репутация и препоръки, които да им помогнат да намерят клиенти.
Обещания от рода на искам куче също като вашето” не са стабилни. Имайте предвид времето и разходите за грижи за кученцата си, които може да не се продадат до четири месеца, осем месеца или повече. Какво ЩЕ правите ако НЕ успеете да продадете кучилото? Ще пратите малките в приюта? Ще ги изхвърлите край пътя? Ще ги продадете евтино на зоомагазин, който ще ги препродаде на лаборатории или други не особено читави клиенти?

РАДОСТТА ОТ РАЖДАНЕТО: Ако го правите заради децата си, не забравяйте, че раждането може да се състои в три сутринта или в кабинета на ветеринаря... или на операционната маса.
Дори ако децата присъстват, може да имат възможност да видят как се ражда чудовище или мумия, или да проследят как родилката пищи и хапе, докато вие се опитвате да извадите кученце, което е излязло наполовина и е твърде едро.
Някои женски нямат майчински инстинкт и или пренебрегват, или убиват кученцата си. Женските могат да имат проблеми при раждане и дори да умрат – кученцата се раждат мъртвородени или с големи деформации, които изискват евтаназия. Разбира се, има и радост, но ако не сте подготвени да очаквате трагедия, изобщо не се захващайте.

ВРЕМЕТО: Ветераните-развъдчици на качествени кучета твърдят, че прекарват доста повече от 130 часа труд в отглеждането на нормално кучило.
Това са минимум ДВА ЧАСА ДНЕВНО, всеки ден! Женската НЕ бива да бъде оставяна сама, докато ражда и само за малко през първите няколко дни след това. Бъдете готови за труд дни наред и за безсънни нощи. Дори след раждането майката се нуждае от допълнителни грижи и хранене, а кученцата – да бъдат наглеждани, обгрижвани и социализирани. По-късно: и ресани и обучавани, а домът им изпитва нужда от постоянно почистване. Много часове прекарвате в бумащина, родословия и интервюта с клиенти. Ако ви се случат извънредни обстоятелства – болни кученца или кучка, която не може или не иска да се грижи за малките си, удвоете изгубеното време. Ако не можете да осигурите време, ще завършите или с мъртви кученца или със зле отгледани с лош нрав, несоциални, мръсни и/или болнави – а не наслада за "клиента".

ЧОВЕШКАТА ОТГОВОРНОСТ: Полунощ е – знаете ли къде са кученцата ви?
ХИЛЯДИ нежелани кучета биват приспивани в кучкарниците в тази страна ЕЖЕГОДНО, още хиляди умират бездомни или нежелани, от глад, болести, блъснати от кола, пребити и т.н. Почти четвърт от жертвите на тази немислима трагедия са чистокръвни кучета с документи”. Всеки развъдчик, създал живот, носи отговорност за този живот. Ще проверявате ли внимателно потенциалните купувачи? Или просто ще вземете парите и няма да се тревожите, че кученцето отива на верига в двора за цял живот или тича свободно по улицата и ще го сгазят? Ще откажете ли да продадете на безотговорни купувачи? Или ще кажете да” и няма да се замислите за това, че кученцето, което държите и обичате сега, ще ражда кучило след кучило мелези при всяко разгонване, а те ще се превръщат в статистика в кучкарника – вашите кучешки внучета? Готови ли сте да си вземете отрасналото кутре, ако собствениците вече не могат да се грижат за него? Или можете да живеете с мисълта, че бебчо”, който вие сте довели на този свят, ще бъде убит в кучкарника?

ПОМИСЛЕТЕ ВНИМАТЕЛНО, ПРЕДИ ДА РАЗВЪЖДАТЕ КУЧЕТО СИ !


На пръв поглед всички казваме няма проблем,ние сме отговорни и готови да се справим с това предизвикателство,но когато дойде момента....
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#50 Потребителят е офлайн   JOKe Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 25-November 08

Публикувано: 22 March 2009 - 01:54 PM

Показване на мнениетоbonboni, в Mar 20 2009, 11:02 AM, написа:

Хънката :wub:

скоро ще трябва да се погрумираме с всички,че много сме обрасли :ac_007:



аз ги смятам така за по готини :Д

баш баш мечки :Д

#51 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 March 2009 - 01:57 PM

JOKe то е вероятно, защото не си виждал/а какви невероятни "мечища" стават като се фризират!!!
User's Signature

Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   hrissy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 20-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2009 - 02:17 PM

Ако зависеше от JOKe, Гаучо даже нямаше да го решем, да не говорим за подстригване :ac_007:
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 March 2009 - 02:19 PM

Виждал съм нюф които не е рясан седмица и положението бе незавидно...
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2009 - 02:39 PM

Виждала съм нюф,който не е подържан от 4 месеца и болката,която изпитваше от раните по кожата и гнойните образувания както миришеха не пожелавам на никой да види собственото си куче в такова състояние.
Кучето все още не може да се възстанови,а мина почти година откакто го подстригахме и лекувахме раните.По това,което наблюдавам според мен тези гнойни рани могат да станат и хронични,т.е. ако през определен период не решиш и подстригваш те пак се появяват с пълна сила,а лятото е някакъв ужас за животинка в това състояние.

Който иска дългокосместо куче ще трябва да го подържа и на всеки,който иска куче от мен обяснявам за подръжката на козината,първо заради здравето и след това защото кучето изглежда по красиво.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#55 Потребителят е офлайн   ceasar Икона

  • Лунатик
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4415
  • Регистрация: 18-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 March 2009 - 02:43 PM

Цитат

Който иска дългокосместо куче ще трябва да го подържа и на всеки,който иска куче от мен обяснявам за подръжката на козината,първо заради здравето и след това защото кучето изглежда по красиво.


Абсолютно вярно е това! Кучето с дълга козина иска непрекъснати грижи и ако искаш да е в добро състояние трябва да ги полагаш!
Понеже и аз съм го виждал това хайванче с гнойните рани мога да кажа, добре че попадна на Бони и добре, че бе безкрайно търпеливо, за да се оправи....
User's Signature

Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2009 - 03:15 PM

Забравих да добавя,че нюфа има много гъст подкосъма който също трябва да се реши,не решете кучетата си само отгоре,отгоре-ефекта е нулев.Също така когато сменят козината мъртвата козина най често се оплита и прави кожни проблеми.
След горе долу един месец ще започне смяната на козината при нюфа,така че бъдете подготвени за по често ресане и няма да е лошо да направите един курс от 10 дена с биотин докато е голямото падане(това се отнася за кучета,които сменят основна козина,а не от бебешка към основна).

Не забравяйте да решите корема и между задните крака там са най проблемните зони,а също така врата,гърдите и между предните крака. :aa_002:
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#57 Потребителят е офлайн   hrissy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 20-August 08
  • Gender:Female

Публикувано: 22 March 2009 - 08:26 PM

И ние да ви се похвалим, че най-накрая си намерихме гребен! Иначе четем, слушаме и изпълняваме (за ресането) :zz_230: :ac_007:
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Калин Желязков Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-October 09

Публикувано: 03 October 2009 - 12:07 PM

Привет!Бих искал да ви попитам нещо.С приятелката ми живеем в къща и много отдавна ни харесват "мечоците" и много искаме да имаме такова куче.Четохме доста за породата,интересувахме се и т.н.Плащам кредит и чакаме да го изплатя за
да може да си купим кученцето.Някъде след година и половина.В момента обаче ни предлагат две годишно нюфче и изкушението е много голямо.Собствениците му заминават за чужбина и няма на кой да го оставят да го гледа.Кучето е страхотно.Притеснявам се обаче дали ще свикне с нас и дали ще ни слуша?Вашето мнение какво е?Да чакам още година и половина или да вземем кученцето?

#59 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 May 2011 - 05:11 PM

Как да изкъпем и грумираме нюфче!!

http://www.ericsalas...and_Videos.html
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни