Dog.bg Форуми : За дозировката, за бройката и "Петнил"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За дозировката, за бройката и "Петнил" Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 March 2008 - 06:57 PM

Купувам си Петнил.
Цена: горе-долу, нито е евтино (викаш си - хем го хвалят, хем не е стотинки - добре звучи).
Бройка: 70 хапчета. Супер.

Четеш дозата:
за котки и малки кучета - 2-3 хапчета на ден.
едри породи кучета, над 25 кг - 6-8 таблетки на ден.


Значи: минималната доза е 2 (ама казват 2-3, та мисля всеки ще даде 3).
Опцията 1 (хапче) не фигурира изобщо.
Което ще рече, че автоматично, бройката, която ми продават става 23 хапчета, а не 70  :rolleyes:

Ами тогава не можеше ли това съдържимо за 2 хапчета да бъде вложено в едно?
Ще стане прекалено голямо? Не е оправдание. Има хапчета за смрадлив дъх, които са огромни - ядат си ги и си ги трошат с кеф.


Тогава?
Тогава остава, според мен, евтиния търговски трик - да се подлъжеш по бройката, защото има значение дали даваш тези 20-ина лв за 70 хапчета (с препоръка по 1 на ден) или ги даваш за 23 хапчета, които едно едро куче ще излапа за няма и десет дена.


Яд ме хваща. Защото препарата е хвален, има много доволни стопани, но подобни тарикатлъци ме дразнят адски.
Имаше и други препарати на същия принцип, но в момента не се сещам.

Ако някой ми каже някакво смислено обяснение - ще се извиня на Петнил, че му опетних името  ;D




п.п. Същата темденция има и при човешки добавки. Слушах реклама, от любимите ми - за газове, храносмилане и хора, които искат да ядат до пръсване, после да глътнат хапче и пак да ядат... Та и там чух, че дозата е 2-3. И там няма опция "1 на ден" и предполагам и там бройката в шишенцето е впечатляваща. :-
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   insomnia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1061
  • Регистрация: 03-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2008 - 07:12 PM

Единственото, което се сещам - ако даваш три, при удвояване на съдържимото ще е едно и половина. Демек спестяват ти разделянето, по-лесно се дозира. :blink: Не е особено смислено, но да се обадя и аз...
User's Signature


It is true that Pitbulls grab and hold on. But what they most often grab and refuse to let go of is your heart, not your arm.

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 March 2008 - 07:16 PM

Цитат

Единственото, което се сещам - ако даваш три, при удвояване на съдържимото ще е едно и половина. Демек спестяват ти разделянето, по-лесно се дозира. :blink: Не е особено смислено, но да се обадя и аз...
Минимума е 2, значи да бяха ги направили 35 (еветуално по-големи) и няма какво да се дели  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 26 March 2008 - 09:00 PM

От години използвам Санал с биотин.Значително по-евтин,и върши същата работа.Една опаковка стига за 10 дена,за 2 кучета.Интересното е,че преди продаваха и Санал на прах,който наистина излизаше на сметка{вече не го внасят,защо ли?}.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#5 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2012 - 12:26 PM

Ще питам в тази тема, за да не отварям нова и за да не търся конкретни постове в другите теми, където е споменаван Петнил.

Започнах да давам Петнил от няколко дни. Давам по 3 сутрин и вечер за 30 кг куче и се чудя достатъчно ли е? За над 25 кг е дадено от 6 до 8 таблетки на ден- и на мен ми се струва безумно това с толкова много бройки и определено си е търговски трик.

Но както и да е...въпросът е дали има видим ефект наистина? Кучето ми изхвърля огромни количества пух целогодишно и непрестанно, пролетно и есенно време естествено повечко, но и през останалото време е твърде много. Няма дерматологични проблеми.

Дилемата беше между Петнил и Мегадерм, но и за двете нямам напълно положитени отзиви.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 November 2012 - 12:40 PM

Това,което аз съм чувала за тези продукти е,че мегадерма има отношение повече към състоянието на кожата и лъскавината на косъма(т.е. не спира косопада),а петнила е точно против косопад.Почти съм сигурна,че могат да се дават едновременно - мегадерма е съставен от мастни киселини(омега 3,омега6,каквито в прочем има в рибеното и соевото масло),а петнила съдържа биотин(витамин Н),т.е. препаратите по-скоро се допълват.Аз петнил съм давала на голямо куче по 8т дневно през първите 10-тина дни,а след това по 6,но май ги давах веднъж на ден
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2012 - 12:43 PM

Да, и на двете знам състава, Петнил е стар продукт, обаче всеки казва различни отзиви за него.

При някои кучета и Мегадерм оказва влияние върху падането, подсилва кожата, космените фоликули и така намаляваи падането.Проблемът с падането на козината най-вероятно идва от непълноценно хранене, поне аз така си го обяснявам.

Храни се с гранули, в момента с Хепи дог, или с харни от този ценови клас.

Ако преминем на храна като Орижен, без пълнители и уж био и пълноценна, сигурно ще се заздрави косъма. В момента обмислям дали да давам добавки към тази храна, която яде в момента или ще е по-добре да пренимем на био храна без да давам добавки.


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 November 2012 - 01:47 PM

http://apteka.framar...C%D0%B3-100-gnc Евтино, с повече биотин. Само че за дребно куче трябва да се делят хаповете. И изобщо- добавките за кучета са на много по-високи цени от тези за хора. Рибеното масло също- 15лв. на месец ми излиза за 65кг. куче, а Мегадерма е 35 и е с по-малко омега 3 :mg_062:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 14 November 2012 - 02:16 PM

Има доста варианти и препарати и точно в това е проблема, за да се види дали има ефект трябва да се прилага продължително време и така скачаш от препарат на препарат...

Ще видим какъв ще е ефектът от Петнил-а, а и освен него в момента "допива" едно шишенце Витадерм, дано намали косопада... не знам от къде пада всичката тази козина, като гледам вълмата които събирам всеки ден досега трябваше да е заприличала на голо качулато :ab_041:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   fnqkhhhzzz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 127
  • Регистрация: 26-February 11

Публикувано: 14 November 2012 - 11:15 PM

Биотина гледам съдържа калциев фосфат. НЕ съм обеден,че е много подходящо,най-малко не е описано в какви дози е.Може да докара съвсем други проблеми.

#11 Потребителят е офлайн   tihomirstoqnovv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 01-March 14

Публикувано: 19 March 2014 - 11:41 AM

Показване на мнениетоshadow, в 14 November 2012 - 01:47 PM, написа:

http://apteka.framar...C%D0%B3-100-gnc Евтино, с повече биотин. Само че за дребно куче трябва да се делят хаповете. И изобщо- добавките за кучета са на много по-високи цени от тези за хора. Рибеното масло също- 15лв. на месец ми излиза за 65кг. куче, а Мегадерма е 35 и е с по-малко омега 3 :mg_062:


Имам проблем с падането на козината тези хапчета,който препоръчваш за това ли са?Само боитин ли даваш или и рибено масло (на хапчета ли?)моето куче е 13 кг по колко да му давам.Изглежда,че си запознат по темата за това питам.Благодаря за отговора!!!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни