Dog.bg Форуми : Кучета-водачи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучета-водачи Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   kokerka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 23-April 05

Публикувано: 13 May 2005 - 03:04 PM

Здравейте, знам че тук сте се събрали много разбиращи и можещи хора и затова искам малко помощ от вас. Един приятел иска да обучава кучета за водачи на слепи хора, но не знае какви са командите. Затова се интересува има ли хора или литература, която би му помогнала в случая.
И преди да ме нападнете с въпроси искам да уточня, че той няма намерение да прави нещо изключително голямо, а да помогне само.

Понеже аз незнам докъде се простира това което е направил, а само ме помоли да му помогна с командите, затова и аз само толкова информация давам.
Предварително благодаря на тези, които ще се опитат да ми помогнат :)

#2 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 13 May 2005 - 03:21 PM

Мисля си че имената на командите ще са му най-малкият проблем.
Не че имам опит но от това която съм гледала по касетки или съм чела, тази работа не е лесна.

#3 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 13 May 2005 - 03:44 PM

изискванията са много за куче водач на сляп човек- най добре да се обърнете към фондация 4 лапи

#4 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2005 - 03:53 PM

аз бях едно от първите приемни семейства на бъдещи кучета-водачи на слепи. фондацията се казва "Очи на 4 лапи" и телефона им е 980 42 41; gsm:0889/485 739; е-mail:e4p@abv.bg: а страницата която всеки може да разгледа е www.e4p.net!!!
за да бъде треньор на таков куче работата е огромна-не от всеки става треньор на куче-водач! това е нещо много отговорно и не е само това да се научат няколко команди...от начало малкото кученце се гледа в приемно семейство, което го гледа и обича. трябва редовно да посещава кучешкото училище и там учи основни команди-седни, легни, ела до мен и т.н. на определен от тях език. след като стане на окло 1година кучето отива при нов приемен стопанин който продължава с по-сложни команди-търси банка, търси поща, наляво, надясно и една доста сложна за кучето команда-търси изход!
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2005 - 04:04 PM

...също така не всички кучета продължават до край своето убочение-от 7 сега само 2 останаха в програмата. също много важно нещо е социализацията на кучето-водач- моето куче е ходило на кино, дори ходеше с мен на училище! b) но най-важното е хората да не се страхуват от тях, да знаят че породата която се обучава тук не е агресивна и моля Ви когато видите такова куче не се блъскайте в него и водача му-ужасно е! това беше едно от упражненията които имахме- изведохме ги на тренировка по бул. Витоша и едва си пробивахме път-всички се блъскаха и изобщо не се съобразяваха, въпреки, че кучетата бяха с отличителни белези за едно бъдещо куче-водач.
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни