Dog.bg Форуми : Колиба на Ротвайлер ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Колиба на Ротвайлер ?

#41 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 May 2008 - 06:00 PM

и аз мисля че не е за вътре.докато беше малка беше вътре но не можех да я оставям сама.пробвала съм и като се прибера се плашех нищо че беше някакъв си запъртък  :prase: ....пробвала съм с по малки вериги и ги къса пък и не е толкова голяма колкото изглежда.такива лапички съм виждала и на кучета със страшно много разходки и движение,моита колкото и да й увеличавам разходките те са си и така... :huh: в кал е стояла за по няколко часа ако доиде някои в нас и няма как не я вържа и това да се е случило 2 пъти...вече няма да има кал защото сме оправили пред къщичката й-ако все пак някои се е притеснил чак толкова да си знае....

#42 Потребителят е офлайн   benyb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 828
  • Регистрация: 22-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 May 2008 - 10:50 PM

Ето една кучка,която никога не се е чувствала нещастна от факта,че живее с нас в къщата и не е била връзвана с верига нито веднъж през живота си...знам ли-тя пък може и да не знае,че не била куче за вътре B)
Качена снимка

И сега за не знам кой път и аз ще ти кажа-направи на кучето место,където да стои БЕЗ ДА Е ВЪРЗАНО.И тогава няма да къса вериги и няма да притеснява гости и т.н. няма проблем,че е на двора-има проблем,че е в лоши условия там.
User's Signature

Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 05 May 2008 - 09:19 AM

Според мен е по-добре да му направиш една заградено място, където да седи кучето. Знам, че кучето не е добре да е вързано, когато е в някакво такова обособено затворено място може да си ходи спокойно и да си ляга по какъвто иска начин, без да се съобразява с нашийник и верига, които да му пречат. Добре е също и отдолу да не е пръст, защото да може лесно да се поддържа.
Моето куче си го гледам по този начин, но съобразено с това, че е затворен там му правя дълги разходки. Пускам го и в двора, но под надзор, защото прави 1001 дивотии  ;D

#44 Потребителят е офлайн   ИВКО Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-September 08

Публикувано: 28 September 2008 - 09:45 PM

ето една колибка аз си я правих

#45 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 September 2008 - 11:43 PM

Браво! :->)
Вижда се, че с мерак е правена!
Да си я ползва със здраве кученцето ти!

Само да попитам - така, подпряна на тухла ли ще остане, че от снимката така ми се вижда? И колко е висока?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#46 Потребителят е офлайн   Full_Speed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 83
  • Регистрация: 04-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 September 2008 - 02:50 PM

И аз лятото набързо сковах една колиба за Цезар.Отне ми работа ден и половина.Ще я снимам и кача.Вземах един здрав палет за основа (който е дъска до дъска)и започнах да градя с дъските.Дървен покрив.А отгоре ондолин.За пода бях му послал стара черга,но нещо не се застояваше дълго върте.Винаги бе изнесена на двора.За това изрязах от стар мокет парчета и ги заковах за пода.Така стана идеално. :blink: Завършека бе с безир за основа и отгоре яхтен лак.Да видите как като вали просто се стича и остава на капки. ;)
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   ИВКО Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 28-September 08

Публикувано: 29 September 2008 - 09:05 PM

размерите на зелената колибка са ш:1м.в:80см.д:80см.със изолация навсякаде 4см.сложих и прозорец за по интересно пък и да влиза по малко светлина.стените са от плоскости от ламиниран паркет с размери колкото един палет

#48 Потребителят е офлайн   Darkyx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 379
  • Регистрация: 04-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 01 October 2008 - 06:18 PM

виждам, че е на тухли защото е боядисана повреме на снимка

#49 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 09 January 2009 - 03:03 PM

Ето го бунгалото на Кора...което вече не е обитавано  ;D нещо не е мераклийка да седи вътре  ;D имаше и керемиди но тя реши да ги потроши. ;D ;D

#50 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 09 January 2009 - 03:08 PM

Не и ли е било студено  :(

#51 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 09 January 2009 - 03:14 PM

Не,преди си имаше вътре дървени дъски и отгоре дюшек.....но вече няма нищо вътре всичко го испокъса и потроши пък и е доста дълбока почти мога да легна в нея.  ;D но сега ако влезе в бунгалото 100% ще умре от студ защото е останал само някъв балатум който се чудя как е уцелял. ;D

#52 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 09 January 2009 - 03:32 PM

На мен ми става студено като я гледам тая постройка  ;D и като знам на моите как им пускам радиатор понеже и те живеят в двор. Каде живее сега твоита?

#53 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 09 January 2009 - 03:36 PM

Живее си на двора понякога през ноща сама влиза при нас както направи снощи  ;D

#54 Потребителят е офлайн   Doberman1876 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 28-August 08

Публикувано: 09 January 2009 - 10:46 PM

Е добре в тая кучегубка колко кучета си затрил (колко са били предишните обитатели) :->)

#55 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 09 January 2009 - 11:39 PM

Кора е първата и бивша обитателка на тази колиба предишните ми кучета (женска служебна овчарка на име Лора ,женски доберман Жана, едно мъжко коли Тупак(2Pac) но то живя вътре) бяха в една друга колиба и не съм ги ''затрил'' всичките тези кучета починаха на над 10 годишна възраст и не са умрели от студ...

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 January 2009 - 12:52 AM

Цитат

всичките тези кучета починаха на над 10 годишна възраст и не са умрели от студ...
Човек ще рече, че си поне на 30 години  :-
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   Mahorec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Изгонени
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 20-March 08

Публикувано: 10 January 2009 - 01:04 AM

Еми бях първи клас когато си взехме колито беше на 2 години...след това взехме и останалите...но темата е за колибки а не кой колко и какви кучета е гледал.

#58 Потребителят е офлайн   Francesca Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1672
  • Регистрация: 07-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 January 2009 - 12:12 PM

Аз обиколих цяла Варна и тъй като не намерих нещо, което да е достатъчно добро за моите изисквания, се наложи да ставам дърводелец. Къщата е 1.20х1,50м, от  сандвич-панели собствено производство (дъски, отгоре фибран, пак дъски и накрая яхтен лак) за стените и пода, допълнително на пода съм залепила парче велтер (почиства се лесно с прахосмукачката за колата), а покрива е от дъски + яхтен лак + ондулин. Цялата къща е вдигната на 10см от земята с помощта на няколко греди. Отначало сложих люлееща се врата от дъски, но май му дойде тежичка, та я замених с парче дебела гума, срязано по височина през средата. Така той спокойно може да влиза, а вятъра не може да я разлюлее и да става течение вътре. Не знам доколко успях да я опиша, по-нататък ще направя снимки и ще я покажа.

#59 Потребителят е офлайн   dark_moon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 257
  • Регистрация: 24-October 08
  • Location:Добрич

Публикувано: 17 January 2009 - 05:18 PM

Цитат

Цитат

твърд терен вижда,не е постоянно в кал-единствения път беше на снимката и защо ли я качих??!,водя я на вет-здрава е,няма и нищо на лапите,направила съм си преценка,не ми смятаите по колко време е вързано и по колко не,защото нещо не смятате правилно...ама да то като не си видял и само си представяш и въобразяваш.  bushkata ако искаш ела и слагаи шепичка на кучето и брои по колко пъти на ден пишка-не е по един,а и не си човека които да прецени аз за къде съм,гледаи тебе си и траи,никои не те е питал какво ти се иска...


Кучето ти е разтворило пръстите, а това да ти обясня се получава от много неща, едно от тях е заседнал живот и не достатъчно движение при едно младо куче. За да се види това не е нужно въображение. Всяко опитно око ще го види от снимката ти.
Не искам да звуча нетактично, но има доктори, които не виждат тези неща и не им придават нужното внимание. Ти сама по-рано беше писала, че не си доволна от вета ви. И ако пак си си водила кучето при същия, нищо чудно да ти е казал, че е добре.
Правете повече и по-дълги разходки по поляни и градинки с рота ти. Играйте си там с играчки или други любими за кучето ти неща. При 2,3,4-часови дневни разходки (сутрин и  вечер, желателно е и на обяд) пръстите ще се оправят, а кучето ти ще е щастливо и доволно. За разходка не е достатъчно само да си ходите по улиците, вързани на повод. Трябва и да потича, да се разиграе. Това е пълноценна разходка.
Обръщението ти към bushkata е съвсем неумесно и сe въздържай занапред от такива изказвания във форума.
И се замисли, че има и по-добър начин за отглеждане на кучето ти! БЕЗ ВЕРИГИ!!!




искам да узная по какъв друг начин може да се получи това разперване на пръсчетата.моята рая си я гледка у дома (до пролета) и за първи път чувам за такъв дефект.бих искала да узнам повече за него.у дома нямаме килими или така да се каже няма мека почва освен креватчето й,навсякъде е с теракот но имаме подово отопление което пускаме рядко но все пак го пускаме.разхожда се по два часа дневно и през целия ден си вихри пакости из двора който включва една малка градинка и дргото си е бетонна площадка.
User's Signature

обичайте животните и ги имайте за част от вашето семейство.правете това с тях което бихте направили с ваш близък!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни