Dog.bg Форуми : Колиба на Ротвайлер ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Колиба на Ротвайлер ?

#1 Потребителят е офлайн   Driv3r Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-April 08

Публикувано: 01 April 2008 - 12:43 PM

Подариха ни ротвайлер и сега той живее в спецялно изградане за него клетка ако мога така да я нарека ( размери 4м - дължина 3м - ширина  2м - височина) покрита е с покрив за да не вали ....страниците на клетката са телена мрежа - тип ограта на метро  :blink: вътре си има отделни разпределения за 2 кучета така ни бяха посъветвали да направим защото имаме желание да си вземем още един ротвайлер ....та малко се отплеснах но тези 2 направени специални отделения("Г" образни за да не се завива вятъра) са направени от тухли итонг с изолация + цимент и кучето сега спи там .Та идеята ми е не трябва ли да направим една дървена скара и кучето да спи на нея а не директно на цимента ,защото каквито и изолации да има той пази студено.Смятам като се прибера вкъщи да направя снимки и да ви ги покажа .....Също искам да попитам има ли вариант по някакъв начин да го научим да ходи по нужда само в единия край на клетката ? и последен въпрос виждам че има разстройство от няколко дена това от какво може да се дължи ? - храним го със супер премиум храна кучето е на 6 месеца благодаря предварително ;)

#2 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 01 April 2008 - 12:55 PM

Eдно не става ясно- там ли смятате да живее кучето, без да излиза на ежедневни разходки?
Ако случая не е такъв, за което искрено се надявам, то кучето изобщо няма да си върши работите в клетката..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   igra4cs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 162
  • Регистрация: 14-December 07

Публикувано: 01 April 2008 - 07:19 PM

И аз на мойто съм направил едно заграждение и там седи от мрежа и съм сложил една дървена къща да спи там .Но един път беще истинало и нз дали е от това ,че спи на вън .

#4 Потребителят е офлайн   Driv3r Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-April 08

Публикувано: 01 April 2008 - 11:48 PM

естествено че не ще се извежда но засега го извеждаме само вечер имаме 3 декара двор и има къде да хайманосва....... ние скоро се нанесохме и има много неуредици инъче смятаме по 2 пъти

#5 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2008 - 08:02 AM

На въпроса ти.
Разбира се, че не е добре да лежи на цимента.
Да, дървото ще изолира добре, но върху него сложете дюшече, одеало...
Идеалния вариант е да има топлоизолирана колибка.

Да ви е здраво кученцето и успех с отглеждането му.

#6 Потребителят е офлайн   Driv3r Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 01-April 08

Публикувано: 02 April 2008 - 08:46 AM

ами аз смятам да направим дървени скари почти в цялата клетка без в единия ъгал... но идеята ми е дали има смисъл да се правят и няккави изолации на стените при положение че има тухли итонг топлоизолация и отгоре цимент ? и за разстройството да попитам от какво може да е причинено ?

#7 Потребителят е офлайн   Lynx Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 26-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 02 April 2008 - 09:15 AM

Причините за разстойството може да са много. Най-добре го заведи на ветеринар,където той ще те попита за всичко,свързано с твоето куче и ще ти даде най-доброто,с което да спре разстройството.Но да питаш тук и на своя глава да действаш не е много добре.Може да е от храната,от стомашна инфекция,от какво ли не.Но компетентната помощ винаги е за предпочитане ако искаш да си сигурен,че правиш най-доброто за своето куче,дори когато едно разстройство  не ти звучи като нещо сериозно.
А относно колибката - според мен допълнителна изолация не е нужна,но наистина отдолу можеш да сложиш и нещо по-топло и уютно върху дървената скара(поне докато е по-малко кученцето).Е,ще ти е голям зор ако кучето ходи до тоалетна вътре,защото ще трябва постоянно да переш някакви одеала и кърпи и т.н.,но от моите наблюдения и от това,което видях от моето куче разбрах,че на животинката и е неприятно да ходи до тоалетна на мястото,където спи.Така че ако можеш и осигури вариант,при който да може да излиза от клетката (например по-дълъг повод) и да ходи до тоалетна извън нея,за да не се налага да стиска докато не я пуснеш.Не разбрах само,клетката на двора ли е?
User's Signature

Качена снимка
Success is never final.Failure is never fatal.It is courage that counts!
Ето защо кучетата са по-добри от хората.

#8 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 April 2008 - 08:21 PM

Цитат

естествено че не ще се извежда но засега го извеждаме само вечер имаме 3 декара двор и има къде да хайманосва....... ние скоро се нанесохме и има много неуредици инъче смятаме по 2 пъти
То сега му е времето за поне 4 пъти извеждане. Какво е виновно кучето, че имате неуредици?

Цитат

И аз на мойто съм направил едно заграждение и там седи от мрежа и съм сложил една дървена къща да спи там .Но един път беще истинало и нз дали е от това ,че спи на вън .
А ти май определено не заслужаваш куче, камо ли ротвайлер. Колко още експерименти ще си правиш?
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 02 April 2008 - 08:32 PM

Ами Driv3r при нас ситуацията е подобна - кучето ми е навън в заградено място и естествено отдолу е цимент, а отгоре има плоскости които пазят от дъжд и слънце, но не на цялата повърхност, защото понякога си ляга на припек  ;) . Има си и къщичка - 80х90 см размери, която му е идеална... Отначало имахме проблеми с вършенето на работи, но сега вече и с една разходка на ден не върши нищо вътре, само вече ако нещо му се разстрои корема или предния ден не се е прочистил напълно, пуска по нещо, но това е допустимо, а и не е такъв проблем, защото цимента се мие без особенно усилие... Моето куче не е учено да стиска и да пази чисто, то може би само прецени, че ако постиска малко ще му  е  чисто...  :blink:

#10 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2008 - 08:55 AM

Цитат

Подариха ни ротвайлер и сега той живее в спецялно изградане за него клетка ако мога така да я нарека ( размери 4м - дължина 3м - ширина  2м - височина) покрита е с покрив за да не вали ....страниците на клетката са телена мрежа - тип ограта на метро  :blink: вътре си има отделни разпределения за 2 кучета така ни бяха посъветвали да направим защото имаме желание да си вземем още един ротвайлер ....та малко се отплеснах но тези 2 направени специални отделения("Г" образни за да не се завива вятъра) са направени от тухли итонг с изолация + цимент и кучето сега спи там .Та идеята ми е не трябва ли да направим една дървена скара и кучето да спи на нея а не директно на цимента ,защото каквито и изолации да има той пази студено.Смятам като се прибера вкъщи да направя снимки и да ви ги покажа .....Също искам да попитам има ли вариант по някакъв начин да го научим да ходи по нужда само в единия край на клетката ? и последен въпрос виждам че има разстройство от няколко дена това от какво може да се дължи ? - храним го със супер премиум храна кучето е на 6 месеца благодаря предварително ;)


Здравей Driv3r,
Чакаме да ни покажеш снимки на колибката.
Доколкото разбрах има клетка за кучето и в нея има къщичка за спане.
В самата къщичка сложи нещо топло и меко, на което кучето да лежи. Сега времето се затопля, но нощите все още са доста студени. Бих те посъветвала и на "входа" на къщичката да сложиш някаква подвижна "врата" (ако се сещаш по филмите как кучетата спокойно влизат и излизат през нея). Така винаги ще е защитено мястото вътре от ветровете, а на кучето ще му е топло и уютно. В заграждението пред къщичката, добре е пода да е изолиран, за да не лежи кучето директно на цимента. Накоя дървена плоскост  ще е много добра изолация. Можеш да оставиш в единият край цимента неизолиран.
Кучетата са чисти животни и само при зор си вършат "работата" вкъщи. По-добре не се опитвай да си учиш кучето да прави това в заграждението, а му осигурявай разходки, та дори и в двора ви.
Другото което е, че сега кучето ти расте и най-доброто за него е да тича и играе. Така се развиват мускулите, костната структура, та дори и психиката му.
Представи си ти да си по цял ден затворен какво ще ти е?!? Пък и да извършваш физиологичните си нужди един път на 24часа и там където спиш?!?
Това разстройство може и да е от простуда, но не се чуди, а го заведи на лекар. Със здравето шега не бива.
Успех!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#11 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2008 - 08:59 AM

Цитат

... Отначало имахме проблеми с вършенето на работи, но сега вече и с една разходка на ден не върши нищо вътре, само вече ако нещо му се разстрои корема или предния ден не се е прочистил напълно, пуска по нещо, но това е допустимо, а и не е такъв проблем, защото цимента се мие без особенно усилие... Моето куче не е учено да стиска и да пази чисто, то може би само прецени, че ако постиска малко ще му  е  чисто...  :blink:


jikata01, а това с една разходка на ден, не го очаквах от теб ..... 
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#12 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 03 April 2008 - 11:16 AM

Случвало се е много рядко, но какво да направя, понякога просто не ми остава време, но не казвам че това е всеки ден...  :( Когато разбира се се наложи да е с една разходка, се старая тя да е максимално дълга - от порядъка на 1 час и половина нещо такова, обикаляме цялата махала  ;)

#13 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 April 2008 - 11:27 AM

jikata01 ,
Разбирам, че нямаш време и уверявам те не си само ти, но от това не е редно да страда кучето, а ти това му причиняваш.
Дори да не можеш да го разходиш както трябва навън (което неразбирам), нищо не ти пречи да го пуснеш в двора, за да се разкърши и облекчи. Моля те, намери варианти за добруването на Нерон. ;)
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#14 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 03 April 2008 - 11:45 AM

Хм само да израсне райграса, че сега е страшна работа не може се стъпва отгоре, понеже е рехавичко още, ще измислим нещо  ;)

#15 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 03 April 2008 - 03:42 PM

http://dog.bg/forum/...pic,4124.0.html

прочети за разтроиството но и моито куче имаше разтроиство веднаж и му мина барзо не ми се наложи да викам вет.
На нашата колибка пода е дарвен,ватре слагам сено или парцали .още не сме циментирали пред нея но и това ще стане.размерите са 1м на 1м и е 80см висока.не сме заграждали отван но не мисля и че ще трябва.

http://www.snimka.bg...=232545&photo=8

#16 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 03 April 2008 - 11:59 PM

Цитат

Продължавам да недоумявам, защо ротвайлер се връзва на синджир или се затваря в клетка. Моля за аргументи. Това начин на мислене ли е или някаква друга необходимост?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2008 - 12:08 AM

То и аз недоумявам, но сигурно вкъщи цапа, а навън къса китките .......
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#18 Потребителят е офлайн   jikata01 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 254
  • Регистрация: 23-May 06
  • Location:Варна

Публикувано: 04 April 2008 - 08:46 AM

Точно това е причината, моя го изкарвам в двора, но е под мой надзор, когато стане на една по-сериозна възраст и вече не унищожава всичко което се издига над нивото на земята ще стои почти постоянно отворено заграждението му...  ;)

#19 Потребителят е офлайн   princessdidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 10-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 04 April 2008 - 06:44 PM

Цитат

Цитат

Продължавам да недоумявам, защо ротвайлер се връзва на синджир или се затваря в клетка. Моля за аргументи. Това начин на мислене ли е или някаква друга необходимост?

Това си е мойто куче и си го гледам както реша за необходимо.щом мисля че трябва да е на синджир значи така трябва да е.а ако някой си гледа рота като булонка това пак си е негова работа.предпочитам да е на синджир а не като влизат чужди хора в нас и да вдигат срещу него първата лопата под ръка.....защото ми се е случвало................пък и навън изгражда по добър имунитет отколкото вътре,уверила съм се.просто дадох пример на човека за колиба,не разбирам защо ме нападате за глупавия синджир...?  :huh:

#20 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2008 - 07:19 PM

Цитат

Това си е мойто куче и си го гледам както реша за необходимо.щом мисля че трябва да е на синджир значи така трябва да е.а ако някой си гледа рота като булонка това пак си е негова работа.предпочитам да е на синджир а не като влизат чужди хора в нас и да вдигат срещу него първата лопата под ръка.....защото ми се е случвало................пък и навън изгражда по добър имунитет отколкото вътре,уверила съм се.просто дадох пример на човека за колиба,не разбирам защо ме нападате за глупавия синджир...?  :huh:


princessdidi ,
От това, което "рекламираш" на снимката виждам едно невинно куче, вързано за една дебела верига и някаква сглобена къща, където то сигурно прекарва по-голяма част от досегашното си съществуване при теб. И така както ни представяш пример за къщичка и куче на верига, извинявай, но е отвратетелно. Жалко, мнооооого жалко за кучето ти!
А за хора, които вдигат лопатата у вас ....... много странни хора познавате! B)

Във форума не се толерира гледането на куче по този начин, затова и такава е реакцията ни! Това е нехуманно!!!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни