Dog.bg Форуми : Кученце инвалид!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кученце инвалид!

#1 Потребителят е офлайн   Emma-arbg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-February 08

Публикувано: 05 April 2008 - 10:15 PM

От два дена в изолатора във Велико Търново има едно мъничко паленце - момиченце, което не може да ходи. Преди няколко дена я е блъснала кола и тазът е най-вероятно счупен, защото нищо не чувства в задните крайници. И лежи милото по цял ден, мърда си само предните лапи и главичката, а е толкова миличка и добричка и гори от желание за живот. На улицата сама няма да оцелее в това състояние. В изолатора може да остане още максимум седмица, докато все още `4 Лапи` са във ВТ, защото после няма да има кой да се грижи за нея.
Търсим и временен или постоянен дом. Моля ако някой има идея откъде можем да й вземем инвалидна количка или да помогне с нещо, да пише, защото е истинско мъчение за едно същество, за което животът тъкмо започва, да не може дори да се обърне на другата страна самичко!  :'(
За контакт: 0887234239 или animal.rights.bg@hotmail.com

#2 Потребителят е офлайн   Ani_girl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 238
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2008 - 08:29 AM

милото ами незнам и аз осевн ако  някои има така количка която вече не му трябда да услужи или може да помогна с малко парички милото животно незаслужава да страда така но дано и тя да си намери дом като останалите палета  ;)
User's Signature

Животът е театър и всички ние сме артисти
-каква роля ще играеш эависи от теб !!!

#3 Потребителят е офлайн   vanyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 14-February 08

Публикувано: 06 April 2008 - 12:03 PM

Миличкото, а какво казват лекарите, иска ми се да се оправи.

#4 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2008 - 01:35 PM

http://clubs.dir.bg/...d...;sb=5&part=

Ето тук имаше такова запитване и имаше хора, които можеха да помогнат. Успех
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 06 April 2008 - 01:58 PM

Качена снимка

Ето я и девойката
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 April 2008 - 03:31 PM

Вижте няколко теми по-долу темата за Простреляното коте. Същият проблем - лечебен и финансов.
В този изолатор няма ли лекари, да кажат - едно е счупен таз, друго е наранен гръбнак - с различна степен увреждане. Едно нещо се лекува с операция, друго нещо се лекува с нивалин и невробекс, трето нещо не се лекува. И в трите случая трябва мнение на лекар. Ако някой го вземе до седмица, след това трябват доста средства за лечение - вж. пак темата за Простреляното коте. И освен това трябва човек, който да организира всичко това, да задвижи тези неща, в рамките на оставащата седмица най-малко, дори и ако започнат да валят пари от щедри спонсори. 

#7 Потребителят е офлайн   Emma-arbg Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-February 08

Публикувано: 16 April 2008 - 12:24 PM

Извинявам се, че не съм писала толкова време за мъничката. До вчера беше при мен. Така и не можахме да уточним диагнозата - тези дни трябваше да направим нова снимка, защото първата не беше особено добра, но уви... Вчера следобед мъничката почина  :cry:  :cry:  :cry: Понеделник сутринта нещо и беше станало и не искаше да яде и само повръщаше. Ходихме на вет, оказа се, че най-вероятно повръщането е страничен ефект на едно от лекарствата и за това спряхме лекарството. Дадоха й витаминчета и се надявахме да започне да яде. До последно не се знаеше какво й е точно - някои казваха, че има шанс да проходи; други -  че няма да проходи; трети, че само се мъчи и е по-добре евтаназия... но вече няма значение. Миличката докато бяхме при ветеринаря се напишка и явно разбра, че е направила нещо, което по принцип не трябва да прави и се скри и се разплака милото. Вчера специално ходихме да и търсим памперси, за да не се притеснява, а и да не се омазва цялата. Сутринта я събудих в 4 часа да и бия инжекцията и изглеждаше добре. Пак не пожела да яде, но изглеждаше нормално жизнена. Точно този ден ми се наложи да съм извън града. Следобед са ходили да я хранят пак и забелязали, че диша много тежко и изобщо не мърда от постелката. Няколко минути по-късно умряла... Не посмели да ми се обадят и като се прибрах вечерта я намерих мъртва. Не мога да разбера защо се предаде мъничето - откакто `4 лапи` я прибраха с всеки изминал ден си вдигаше таза с по няколко мм повече, щъкаша наляво-надясно само на предните лапи и последните дни такива скорости развиваше, че не можеш да познаеш по бързината, с която пристига при теб, че изобщо има някакъв проблем. Поне дните след получаването на травмата, стана едно от най-глезените и обичани кучета и поне умря по мое мнение щастлива, че има хора, които много я обичат. Само съжелявам, че не съм била при нея, когато е умирала. Миличката, дано сега е по-добре  :cry: Много ми липсваш, момиченце! Бях сигурна, че ще се оправиш и ще станеш голямо, здраво и силно куче, което ще може да тича с четирите си крака! Сигурна бях! Защо се предаде, миличка?

#8 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2008 - 12:38 PM

Тя сега е на едно по-добро място, където тича и лудее. И щом ти си я дарила с толково любов, тя ще те чака там и ще бди над теб. Тя сега има много приятелчета, с които да тича. Направила си едно огромно добро. Болката е голяма, но си мисли че сега тя е щастлива и е там, където няма болка, а само безмерно щастие.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   *Svetleto* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 09-March 07

Публикувано: 16 April 2008 - 01:03 PM

Ето, днес имам рожден ден, но тая новина със сигурност ми отне всичкия живец... :'( Съжалявам за мъничката, съжалявам за болката, която е имала, за трудния й живот. Много мъчно ми стана, особено от това, че като се напишкала, усетила, че не трябвало и започнала да плаче :'( :'( Вярвам,че сега душицата е на по-добро място, вярвам и че моята Лори е с нея и я пази! Толкова боли, но се надявам да съществува наистина друг свят без болка и тя да е именно там!!!

Искам да поздравя авторката на темата за нейната хуманност, малко хора мислят за другите така, както тя! Писна ми от егоисти и се радвам, че има такива добри хора, макар и малко!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни