Dog.bg Форуми : Цвят на косъм и хранене

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Цвят на косъм и хранене Оцени темата: -----

#21 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 May 2005 - 09:28 AM

нямам никаква представа s)
във връзка с пудела чета за козина и препарати, храни и какво ли още не - не бих казала, че разбирам нещо. дотук разбрах, че трябва да търся Виакутан, но той не се внася a) - Мегадерм не знам дали да давам - никъде не прочетох как влияе на пуделската козина. да не говорим, че гадината е ужасно злояда и яде по-малко от половината храна, която му е за деня, което се отразява лошо на косъма. затова започнах да го храня с бебешка храна (за белите кутрета се препоръчва само храна с протеин под 20%, за да не жълтеят) - като яде малко поне да вкарва повече калории.

#22 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2005 - 09:41 AM

Мерси за отговора :)
Какво е Виакутан и Мегадерм?

#23 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 May 2005 - 10:00 AM

Мегадерм е продукт на Вирбак, който се отрази страхотно на козината на самоедката ми, която беше станала много суха около половин година след кастрацията. сега не съм сигурна дали да давам същото на пудела - страх ме е да не му омазни козината.

Качена снимка

Виакутанът е някакъв препарат с омега-киселини, само го хвалят всички, но аз не мога да намеря. бил невероятен за всякаква козина. то винаги е така с нещата, които ги няма r)

#24 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2005 - 10:20 AM

За пудела, питай Пламен той сигурно ще знае или питай в развъдника от който си го взела, те трябва да знаят със сигурност. r)

#25 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 May 2005 - 01:46 PM

те, че знаят - знаят, но купуването на продукти онлайн не е моята стихия. MURNIL (Bayer) и PETNIL (не помня на коя фирма беше) не се внасят от сума ти време. като ходя в чужбина ще купя, засега ще гледам да се оправя с това, което имаме тук.

#26 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 26 May 2005 - 03:23 PM

Петнил отново внасят само сега не мога да си спомня къде го гледах по зоомагазините, преди около година бяха престанали но в момента го има.

#27 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 May 2005 - 04:21 PM

10х... ще потърся в по-големите.

#28 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 26 May 2005 - 04:24 PM

Преди малко ходих до зооборсата на ул.Милин камък(май така се казва) на гърба на 4 районно в кв.Лозенец, та казаха че края на дугата седмица ще имат.

#29 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 26 May 2005 - 04:31 PM

Чудя се дали е по- добре за кучето процента протеини да е по висок , или процента протеин да е около 20 например ,но да е с по високо съдържание на мазнини.
Като в случая не визирам косъма а здравословното общо състояние?
Питам защото Дара е много злояда , яде много по малко от 1/2 си храна , абе около 120-130 грама храна на ден изяжда , иначе е с много енергия и изглежда здрава.
То ми е ясно че с това хранене няма как да искам косъма да е ОК. Иначе е склонна да яде само хляб и то го предпочита пред месото , абе странно животно е.
Аз до сега и давам храни които са с високо съдържание на протеин, даже напоследък и давам бебешка котешка храна която е с 35% протеин, но не съм много сигурна дали е ок, или е по добре протеина да е около 22% на около 20% мазнини.

#30 Потребителят е офлайн   impres91 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 933
  • Регистрация: 10-October 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2005 - 05:43 PM

Spoted men zavisi kavo iskasch da stane ot kucheto ti. Pozainteresuvai se ot tam ot kadeto ste ja kupili, s kakav procent protein e hranata s koiato si hraniat mladite kucheta.
Az taka napravih, i mi preporachaha.
Vse pak tova sa horata koito si znaiat razvagdaneto i kak varvi kuchencheto s vremeto. ;) d)
User's Signature

Качена снимка; Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 May 2005 - 09:33 AM

Петнил намерих днес в Анимо на Бъкстон, казаха, че току що е възобновен вносът. Предполагам и в другите им магазини го има. Утре и вдругиден ще бъда от 10 до 11 на полянката при Хилтън, ако някой иска - казвайте да взема. 70 табл. 19.80 лв.
Топси, това чудене с протеините и аз непрекъснато му се чудя, но не намирам ясна информация. Единствено стигнах до извода, че след като Реджи отрасна, не му се отразява добре храна с 26-28% протеин, много по-добре изглеждаше докато ядеше High energy на Diamond с около 22% (по памет, ако не се лъжа). Но докато растеше беше обратното - с ниските протеини само ребра стърчаха от него.

#32 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 May 2005 - 10:01 AM

имам същия проблем с много злоядо кутре. това което силно ви препоръчвам да направите възможно най-бързо, е да изнамерите ветеринарния продукт ФЕСТАЛ, който съдържа ПЕПСИН - медикамент, който се дава на злоядите бебета и деца. фесталът повишава апетита и тонуса и е незаменим при злоядите гадове. за жалост пепсин не се произвежда у нас от няколко години, но ако имате познат фармацевт би могъл да ви направи.

не е лошо и да направите една проба за вътрешни паразити, те също могат да докарат понижаване на апетита. относно повишаването на протеина за злоядо куче - не съм забелязала да има особено подобрение, напълняване или заглаждане на косъма. само дето се куми на юканубата и гризе по 3-4 гранули с отегчение.

#33 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 27 May 2005 - 12:49 PM

Направила съм всякакви изследвания за които съм се сетила , здрава е като бик , нищо и няма .
Пепсин потърсих , но се оказа че от година и нещо не се произвежда и не успях да го намеря:(
За ФЕстала нямах идея ще потърся много благодаря.
Мина , развъдчиците имат идей как е добре да се храни куче което изяжда около 400 гр. храна на ден , но когато яде 130 гр. е малко трудно от разтояние да ми дадът съвет какво да правя .
Идеята беше да се дават допълнително освен храната месо , витамини , въглехидрати.
Лошото е че така стана съвсем злояда .
Сега съм решила 2 седмици да я оставя само на суха храна , да я видя какви ще ги върши.
Иначе ветеринарният лекар ми предложи че може да и се сложи инжекция която да стимулира отделянето на стомашни сокове и така кучето да има по силно чувство на глад. Ама аз още не съм навита много .
Но пък имаики в предвид че Топси който е много лаком, след 1 годинка някъде бях решила че искам да качи килограми и му увеличих храната , разнообразявах с повече протеини с по малко е резултата беше че сереше повече килата не ги помръдна , тази зима на около 1,7 месеца без да правя каквото и да било качи килограми.
Почвам да си мисля че всяко едно животно пък може да си има собствено развитие :)))))

#34 Guest_стела_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 May 2005 - 01:17 PM

най-добре изобщо не започвай с месо, извара и т.н. от жалост към гладното кученце. ще се стигне дотам съвсем да не яде сухата храна и да се назландисва и на месото. когато няма апетит - няма, независимо дали му даваш скумрия или бекон. само дето поне сухата храна е балансирана и знаеш какво получава. един вариант, който сработи при мен донякъде беше: 2-3 лъжици бебешко пюре върху сухата храна. лошото е че започна ужасен дрисък, заради който не продължихме.
по-неприятното при злоядеца е нежеланието да работи за хапка, което усложнява възпитанието. FROLIC е желана храна
Качена снимка
и може да се използва като награда, и като допълнение към дневната дажба, но за съжаление е прекалено скъп.

#35 Потребителят е офлайн   Topsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 23-November 04

Публикувано: 27 May 2005 - 01:39 PM

Преди около 3 месеца това с бебешкото пюре работеше , и си изяждаше всичката храна :) , но след това и това и писна тя предпочита патешко с зеленчуци:))))))
След това пробвах с риба сварена и сложена в храната и това даваше резултат до някое време:)
Сега съм приложила нова тактика:)
Давах и в рамките на 3 седмици всякакви добавки- месо , пълнозърнес хляб, ориз идеята ми беше да се разшири малко стомаха. И май ще даде резултат , поне тази сутрин си изяде почти цялото ядене .Вчера вечерта се подмотваше около мен и като видя че нищо друго няма да получи освен храната която отказа сутринта реши че тва е положението ще се яде.
Само не знам колко време ще тре.
Иначе храната която и допада е на Хепи Дог имат 2 храни суперпремиум, едната е Тоскана а другата не ми идва на ум :( та тези храни ги яде , лошото е че не се внасят в България .
А за възпитанието не е голяма грижа защото тя за играчка и на челна стойка ще седи :)

#36 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 27 May 2005 - 01:57 PM

Реджи като малък след гастроентерит не искаше да яде чисти гранули. Ветеринарят ми каза да го захранвам по малко, като добавям за овкусяване пастет за капризни кучета, това свърши работа. Но не съм привърженик на консервираните храни, затова скоро замених пастета с малко сварено пилешко - фенери и две филийки пълнозърнест Бонус, накиснат в бульона. По едно време правих грешката по време на ядене като спре да му добавя още малко пилешко, тогава не си дояждаше и все чакаше добавката ... Ама тая свърши - щом вземе да чака вдигам паницата. И сега си омита всичко без назландисване. И досега така се храним, с добавка от пиле, примерно 1 кг фенери за 3-4 дни. Ако оставя храната чиста няма да я погледне.

#37 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 May 2005 - 06:47 AM

Сигурно няма да е популярно това което ще кажа,но четейки постовете се замислям че проблемите са повече свързани с многото,качествена и разнообразна храна която се дава на кучето,в резултат на което то почва "да подбира",именно защото си знае добре организма.А организмът му "подсказва" на какъв етап от растежа,какво му е необходимо и най важното колко?
За мен рецептата е простичка - не ти се яде,не яж.Глад и работа ще свършат нещата по добре от добавки за апетит.От глад не се умира,но от прехранване се разболяваме.
Също така,дълбоко се съмнявам че храната влияе върху основния цвят на косъма.При азиатците косъма като цвят се променя с възрастта и има голяма разлика от бебешката възраст.А са хранени много кучета по различни начини.Няма данни за такава зависимост и за наблюдаваните от мен други породи също.
User's Signature

Marten BG

#38 Потребителят е офлайн   Marten BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 582
  • Регистрация: 16-October 04

Публикувано: 30 May 2005 - 06:50 AM

Пропуснах да допълня : за по добро здраве,задължително има гладен ден в седмицата за кучета над 12 мес.Това не се практикува за отстлабване,а за подобряване на баланса,почистване и почивка на вътрешните органи.При такъв режим,кучетат,след като са завършили основния си растеж,"пълнеят" успешно.
User's Signature

Marten BG

#39 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 30 May 2005 - 07:18 AM

Това е така (за глад и работа говоря b) ), но много малко от стопаните ще издържат на молещите очи, броящи хапките или ще се преборят с "жалостивите" половинки, които тайно пускат хлебче от масата a) s) n) Слава богу, второто ми куче се оказа ящно, та поправи грешките ми с първото r) Вместо да вдигна паничката при първото позаглеждане настрани, аз правех следното - команда "яж" със заповеднически тон и тикане на храна в устата... n) Горката Сънди - какво ли наказание е било яденето за нея s) След това ми казаха "схема за злояди кучета", но нямах нерви и постоянство да я проверя. Все пак да кажа: първи ден - не се предлага ядене; втори ден - предлага се 1/5 от дозата, която се полага на кучето (ако не прояви интерес изчезва до следващия ден, когато е 1/6, т.е. по-малко...) така, докато започне с апетит да омита паницата, но не се отпускайте да давате веднага след това цялата доза - постепенно увеличавате, ако трябва само с няколко зрънца до достигането на необходимото количество. Ако започне отново да се замисля над паницата - отначало - ден глад, после малко и т.н. Допълнителните лакомства, хапки от масата или "изпуснати" хапчици са изключени r) Който има нерви да го провери - казват че действа на домашни глезльовци b)
Моето решение на въпроса беше случайно - взех второ (лакомо) куче b) l) b) Елате сега да видите кой първи омита паницата, гледайки подозрително наоколо... l) b) l)
Само дето нещо напоследък Ран се разсейва около яденето... може би е "влюбен" w) ... но все пак се замислям - дали не им трябва още конкуренция като тази:

Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 30 May 2005 - 07:22 AM

Забравих да допълня - аз пък съм привърженик на някои добавки, особено ако са естествени. Определено част от тях променят оттенъка на козината - от "алголит" (това са сушени водорасли) Ран става по-наситено червеникаво-кафяв, а казват че бели кучета започват да червенеят от него и от разни други съставки в храната... Но това вече не е моя "специалност" r)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни