Dog.bg Форуми : Неаполитански мастиф в апатрамент?!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Неаполитански мастиф в апатрамент?!

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 May 2005 - 08:36 AM

Чуденката ми е следната: в момента на хотел гледам един неаполитански мастиф. "Бебето" е на 7 месеца, тежи 45 кг и ми стига до кръста. Кучето е изключително мило, добро и т.н. НО, аз имам двор в който тича по цял ден, а хората които го гледат в апатамент го извеждали по 1 час на ден... Когато се прибере, умира от жега, при положение, че в момента не е все още много топло. Кучето има невероятен рахит, много е едър, много бързо расте и има нужда от много калций, който се оказа, че не е даван почти изобщо. Краката му се огъват по невероятни начини и бързо се уморява, постоянно се спъва и т.н... (Много ми е тъжно за него, не можете да си представите каква гледка е такова едро куче, а когато се затича да играе се спъва и пада, като бебе, което едва е проходило). Яде като прасе - бърните му са толкова големи, че целия се изцапва и после маже храна из цялата къща. Затова вече го храня навън, но стопанина му няма тази възможност. За лигите които хвърля-се сещате.
Доктук добре-за мен това не е проблем, гледала съм всякакви кучета и това ми е работата-просто ходя след него и чистя . Но идеята ми е,че това куче едно, че не е гледано като хората (забравих да кажа, че е невероятно слаб, може би нормалното му тегло би трябвало да е с поне 5-6 кг. отгоре) - и е очевидно занемарено, второ - как можеш да гледаш такова куче в апартамент, да ходиш на робота, да му дадеш всичко от което има нужда и накрая да поддържаш хигиена (знам ли-може да го заключват в банята или на балкона)??
Моля ви кажете си мнението и ако някой има опит с подобна порода-моля, споделете как се справяте-възможно ли е да имаш такова куче в апартамент и да го гледаш както трябва или (знам че в Бг е невъзможно) трябва да има законови ограничения и изисквания отностно отглеждането на кучета?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   alpin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 317
  • Регистрация: 07-May 05
  • Location:Горна Оряховица

Публикувано: 22 May 2005 - 09:12 AM

нямам опит с такива кучета и отглеждането в апартамент, но ми харесва това, че трябва да има законови ограничения - и не само за тази порода.... а за всички.... ами който гледа Animal Planet знае за какво става дума

#3 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 May 2005 - 07:23 PM

n) Това си е мъчение zа кучето,ако това се случи тук някой съсед алармира в органиzацията zа zа6тита на животните,който посе6тават стопаните беz предварителна уговорка и ако найтина е zанемарено го вzимат,лекуват и иzпра6тат в приут zа кучета където чака да го осиновят.Но тук zа такива огромни кучета 6ансовете са нулеви,така,че стой под въпрос кое е по добре да стой цял живот zад ре6етките или при не толкова добрите си стопани???
Работила съм в приут zа кучета в Германия и не6тата съвсем не са такива каквито ги гледате по Анимъл планет n)

#4 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2005 - 07:38 PM

Проблемът не е в породата r) , а в стопаните: виждала съм предостатъчно неаполитанци, а и не само, които чудесно виреят в апартамент и стопаните им са щастливи с тях... Както и догове, и какви ли още не кучета с едри размери и течащи лиги. В повечето случаи тати/мама просто си носи кърпа за целта b)
Така както го описваш, собствениците са хора лаици, които са си взели малко сладко топче, не знаят как да се грижат за него и чисто и просто са го "за***ли" недохранено, без калций, без упражнения и т.н. ТОВА е много жалко. Бързото порастване на "чудовището", за разлика от някоя нещастна немска овчарка примерно, е усложнило положението допълнително...
Извод: хората да вземат да продадат това куче, което ВЕЧЕ са съсипали или да го подарят, или... един господ знае какво... но просто да му осигурят по-смислен дом, а ако толкова искат домашно куче (и смятат, че могат да се грижат за него) да си харесат по-дребна и по-непретенциозна порода. Пинчерче, например.
Естествено, силно вероятно е собствениците изобщо да не обърнат внимание на подобен съвет и/или да се издразнят....
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#5 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2005 - 07:44 PM

Цитат

Работила съм в приут zа кучета в Германия и не6тата съвсем не са такива каквито ги гледате по Анимъл планет n)

А какви са?

#6 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 May 2005 - 07:56 PM

Тук те се спонсорират от частни лица и почти във всеки хранителен магаzин има боксове в който може6 да пусне6 предварително zакупената в магаzинът храна.Таzи храна се събира от работниците в приута,повечето от тях са на доброволни начала както бях и аz т.е. работи6 по няколко часа седмично(колкото свободни има6,може 2 може и 22 часа) напълно беzвъzмеzдно..до тук добре.Обаче оправителите който са наzначени на тоzи пост съ6то имат кучета и ги хранят от дарената храна,лекуват ги с дарените лекарства и т.н.
За кучетата освен,че се хранят не се полагат особенни грижи.клетките са мръсни и се почистват само веднъж дневно,кучетата са мръсни и пълни с бълхи и кърлежи,идват хора който ги иzвеждат 3 дена в седмицата на повод zа по 30 мин и това е.

#7 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2005 - 08:00 PM

Много лошо.Знаех, че тези приюти се издържат от дарения, но бълхите,кърлежите, мръсотията....гадна работа.

#8 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 22 May 2005 - 08:04 PM

Аz успях да иzдържа само месец и това като се има в предвид,че работех само 1 ден в седмицата...вонята е непоносима,а и се страхувам от това да пренеса някоя болест на кучето си.

#9 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2005 - 08:16 PM

Добре, че не си заразила кучето си.Е какви са тези работи - защо приютите не се издържат от държавата?

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 May 2005 - 08:33 PM

Цитат

Добре, че не си заразила кучето си.Е какви са тези работи - защо приютите не се издържат от държавата?

Мислиш ли, че това ще промени нещо?!
Щом и "там" е така - а си мислехме, че от "Европата" пример трябва да взимаме - тогава какво? Еми просто ХОРАТА, самите хора навсякъде, единицата ЧОВЕК трябва да се промени...там е проблема. Колкото и хубаво да е нещо, когато хората го прецакват...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   telerig Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 22-May 05

Публикувано: 22 May 2005 - 08:58 PM

Привет на всички,които се вълнуват от любимата ми порода.Като изключиме това,което важи за отглеждането на всички кучета независимо от коя порода са , отгледането на неаполитански мастиф е доста нелека работа.Проблема с лигите е най-малкото\ходиш с кърпата и бършеш непрекъснато\.От това,което прочетох не е нормално за породата такава височина,даването на калций е задължително,трябва да се избягват големи натоварвания-дълги разходки,скокове,бягане и т.н. .От изключително
голямо значение е храненето.Не трябва да се смесва суха с естествена храна.Трябва да
решите с каква храна да го храните.
Мога да пиша много по темата,защото ми е любима.Не напразно за тях казват,,сто
килограма доброта" ,не е важно къде,а как се отгледат и най-важното с много любов
и разбиране,а те ще Ви се отплатят стократно!!!!

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 May 2005 - 10:48 PM

Цитат

От изключително
голямо значение е храненето.Не трябва да се смесва суха с естествена храна.Трябва да
решите с каква храна да го храните.

Би ли ми обяснил повече-това много ме интересува? bl)
P.S. След поредното излизане и хранене (опитвам се да го храня често и по малко, знам, че е само за 3 дена при мен, но искам да му дам каквото мога... s) ), сега легна в краката ми и така яко хърка!!!! b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 May 2005 - 04:38 PM

Не,държавата мисля,че осигурява постройката zа приута,но всичко останало се спонсорира.
Това което аz не раzбирам и не одобрявам е това,че събират от цял свят улични кучета и се опитват да им намерят стопани,настройват народа да не си вzима куче от раzвъдник,zа6тото имало толкова много гладни улични псета и едва ли не раzвъдчикът е престъпник.
Поzнавам много хора мисле6ти по тоzи начин и го намирам zа стра6но примитивно,все пак никой не е в състояние да спаси всички улични кучета,както каzваме в Бг всяко с късметът си,има не6та който няма как да променим.
Тук ако не друго поне не бият кучетата и не ги дерат,но пък начините им на обучение и самото им отно6ение прави от кучетата боклуци негодни zа ни6то.Т.н. куче6ки у4или6та са боzа,една трниьорка там ми препоръ4а малка НОК на около 4 месеца да я събирам с о6те 10 тина ку4енца да играела и после 6те иzкарат раzвъд4икът виновен когато и открият дисплаzията.Всъ6тност всеки раzличава6т се от раzвъдчик е гола вода,няма хора който просто се интересуват и имат zнания,вярва се на пресата и медийте.
Иzвинявам се zа отклонението от темата,надявам се не съм обидила някого s)

#14 Потребителят е офлайн   telerig Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 22-May 05

Публикувано: 23 May 2005 - 11:22 PM

Не бих искала да давам строги рецепти защото всеки неаполитански мастиф има особенна индивидуалност,която се отразява дори и на отношението им към храната.Въпреки ,че израстват големи и масивни кучета далеч не са лакоми,което още
повече затруднява изхранването им.Няма да правя реклама на кучешки храни,защото не знам дали имам право да цитирам във форума,но дали ще се насочите към българска или др. зависи все пак и от финансовите възможности.Най-важното е кучето да бъде прегледано от специалист ,да се направят необходимите изследвания,защото при едно
нормализиране на теглото му ако не се вземат своевременни мерки за лечението му,ще
се отрази зле на двигателната му активност.
Ако можете да сложите снимка да го обсъдиме,ще се постарая да бъда по-конкретна?

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 May 2005 - 08:27 PM

Знаете ли, днес собственикът дойде да си вземе кучето и така му се зарадва. Това сладко огромно бебе скачаше по него с огромните си кални лапи, а той само го прегръщаше, повтаряше името му и ужасно се радваше. Хвърчаха телефони и цигари навсякъде, човека изобщо не забеляза само се радваше ли радваше... Беше толкова хубаво!
Занчи към огромната ни любов към животните просто трябва да прибавим малко познание и всчико ще е ок!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2005 - 08:58 PM

Не можеш да си представиш колко ме успокои - толкова се бях притеснил за това куче, че не знаех какво да напиша.Много ме зарадва с тази новина - явно човека наистина си обича кучето.
Ти насочи ли собственика към въпросните познания?

#17 Потребителят е офлайн   gogdelb Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 22-April 05
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2005 - 09:15 PM

Цитат

Цитат

Добре, че не си заразила кучето си.Е какви са тези работи - защо приютите не се издържат от държавата?

Мислиш ли, че това ще промени нещо?!

Естествено, че ще се промени.Това ми се струва много глупава работа.Като че ли приютите са нещо незначително, никой не го интересува за кучетата там и държавата ги е оставила на самотек - като просяци ,ще чакат дарения.

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2005 - 10:46 AM

Цитат

Не можеш да си представиш колко ме успокои - толкова се бях притеснил за това куче, че не знаех какво да напиша.Много ме зарадва с тази новина - явно човека наистина си обича кучето.
Ти насочи ли собственика към въпросните познания?

На мен също ми стана супер хубаво, затова реших да го споделя. Относно калция и по-честото хранене - направо му "скъсах нервите" да му повтарям и да го моля да го храни по-често и да му дава много калций. Обясних му, че кучето е хубаво и ще се съсипе и много ще страда ако не се погрижи за него. Сега ми се иска да го доведе пак след 2-3 месеца и да го видя "заякнал" и "оправен". Ако стане - пак ще ви кажа! b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2005 - 11:09 AM

Цитат

Цитат

Цитат

Добре, че не си заразила кучето си.Е какви са тези работи - защо приютите не се издържат от държавата?

Мислиш ли, че това ще промени нещо?!

Естествено, че ще се промени.Това ми се струва много глупава работа.Като че ли приютите са нещо незначително, никой не го интересува за кучетата там и държавата ги е оставила на самотек - като просяци ,ще чакат дарения.

Това дето ще го напиша засяга темата за бездомните кучета, но не ми се пише там, защото ми се струва, че онази тема се е превърнала просто в една караница.
Та тези приюти (или със сигурност един от тях!) получава не малки суми от държавата на година +заплатите на хората, които работят там. Парите които се отделят за тая дейност, естествено никой не знае как се изразходват. Цялата работа е , че дори от бездомните кучета има хорат, които "лапат" - Има проблем - има пари, няма проблем - няма пари!Същото е и наркотиците и милионите, които се отделят за борба с тях.
Само са сравнение-преди години в Москва имало епидемия от варицела(може и друго да беше, това няма значение). За 48 часа по задължение цяла Москва, която е ...... не знам си колко милиона души е била ваксинирана!!! Представяте ли си за каква организация става въпрос!Ако нашата държава отели на куп парите, които отделя за борба с бездомните кучета, например за 2 години напред, за няколко седмици, могат да бъдат кастрирани ВСИЧКИ кучета в София. Убедена съм в това!Маратон по кастрация-плаща се на всички желаещи ветеринари, а такива-много и се кастрира нонстоп. Да има разумен краен срок и след него - който не си е довел кучето и то няма отличителен знак - да се прибира принудително и кастрира.
А сега какво става? Някои кучета се кастрират, в същото време други бълват поколение след поколение... Всичко се размива във времето и резултатът е НУЛА!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни