Dog.bg Форуми : Куче и Котка ,мисията е възможна?!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче и Котка ,мисията е възможна?!

#1 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 27 July 2004 - 06:43 PM

Защо е познато не хората от край време враждебното настроение между кучетата и котките???(не се включват кучета, израстнали с котки :-) Да не е защото котетата са големи горе-долу колкото зайци?
Едно е сигурно - много бъркотии могат да се случат ако пуснеш кучето си (без каишка) на разходка из улицата,която гъмжи от мяукащи създания.
Иронията е там,че в повечето случаи котката избягва,а любопитната "носна гъба"(е това много ми харесва :-) е цялата в драскотини.Като се замисля това не е толкова тежко преживяване-ами ако преследвачът и преследвания изскочат на улицата и изведнъж домашният любимец се озове под гумите на някаква кола?Е това е вече страшно...Има и друг вариант - кучето да се втурне след котката и повече да не го видите.

-----------------------------
BG Басет
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#2 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 27 July 2004 - 10:43 PM

Ами защото говорят на различни езици ... или така казват. Все пак кучето си е куче, а котката котка. Всъщност моето куче гони всичко, което бяга, включително и заек - случвало се е. Иначе живеем заедно с котка. Чанук беше на три месецеа, когато дойде, една малко черна топка, а Ейша / котката ми / на две години. Познай какво се случи - Ейша на хладилника и два дена не слезна оттам, даже и не яде. Накрая слезна, отиде при Чанук докато той ядеше, наби му една лапа и започна да му яде от яденето. Оттогава мир. Докато беше малък, ядяха заедно, но след 8 -9 месец той започна да си пази яденето - все пак е голямо куче и сега ако я види някъде около неговата паница, лае и ръмжи. Но никога не и е скочил или ухапал. Хе, по едно време я разнясяше в устата и на нея не и беше неприятно. А тя обича той като легне и започне да си върти опашката, да си играе с нея. Понякога спят заедно, а като е разгонена / котката / е много интересна как върти опашка пред него. Иначе с външните котки е проблем - гоним се ... само като види котка и ушите нагоре. Ако съм до него и е на повод, не прави нищо - знае, че не може ... но само да е свободен и котката да тръгне да бяга ... веднъж стоя под едно дърво пред блока, на което се беше качила котка повече от два часа - лае, опити да се катери. Един път пък и го биха - беше толкова учуден, че не разбра какво стана. Такива неща. А днес на гости ми бяха едно чиуауа, колкото котката - то без страх и всякаква злоба така искаше да се игрят, а Ейша не му обърна никакво внимание. А Друпи как се отнася с другите кучета ?

#3 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 28 July 2004 - 11:44 AM

Повечето басети са толкова приятелски настроени към другите кучета-това е може би така,защото са ловували в група не само със тяхната си порода,но и с други ловни кучета.
Даже понякога са ПРЕКАЛЕНО дружелюбни и не знаят с кого си имат работа...Един от любимите ми майтапи беше:виждам аз един боксер ама незнам мъжко или женско е и питам:"Мъжки ли е?" и момчето ми отговаря:"Малко."(май не ме чу и реши,че го питам дали е лошо кучето-то пък се оказа женска :-D


-----------------------------------------
BG Басет
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#4 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 28 July 2004 - 12:15 PM

При мен е обратно ... ако има с кой да се гоним, да се въргаляме по травата, да се хапем - първи приятели. Иначе на по дребните породи не обръщаме внимание. А има породи, които само като ги видим и козината нагоре, ръмжене ... н езная защо, но не обича ротвайлери, а с дого аржентино сме ... два пъти се би вече, едва ги разтървахме. Което е интресно, с амстафф си играе, а питбул не обича. Такива неща. Трябва да ги запознаем някой път, вече ми е интересно какво ще стане. Басета в глутница ли е ловувал ? Не знаех. Представям си го как вади язовци от дупките ... - )) Но явно породата има силно изразен ловен инстинкт.

#5 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 28 July 2004 - 02:05 PM

Твоя Чанук голям борец бе!От моя нищо нямаше да остане ако се беше сбил с амстафф или ротвайлер...В кварталната градинка имаме един грамаден(ама наистина грамаден) Алкор-немска овчарка.Вече е малко стар и доста мъдър и се води за вожда на глутницата.На Друпи не му обръща внимание ,но като се появи женска на фронта се е случвало Алкор да се затича и с всичка сила като овен го ръгва по ребрата и Друпи се търкаля като салам и пищи като луд...Алкор не го хапе ама така го сплашва,че Друпи се подгизва от страх!
Друпи има един приятел ,който не е от квартала-казва се Акила(година и 2 месеца) и на външен вид е досущ като Чанук.С моята приятелка често ги извеждаме и те си играят много.Обаче понякога(като че ли защото Акила е по малък на години)Друпи обръща дъската и...абе знаеш.От както не се получи първия път с женската е станал голям мераклия и не мога да го откъсна-дано поне да е придобил някъкъв опит от това!!
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#6 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 15 December 2007 - 11:47 PM

Аз си имам ку4е и котка и по цял ден ти4ат и играят в къщи  ;D

#7 Потребителят е офлайн   alisa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3446
  • Регистрация: 05-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:Фотография, ротвайлери, котки, музика, конна езда и мн. други. :)

Публикувано: 06 January 2008 - 12:20 AM

;D

#8 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2008 - 05:22 PM

Eдно мокро куче и една котка, която скоро ще бъде мокра.
Градо и Панчо:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 January 2008 - 07:58 PM

Цитат

Eдно мокро куче и една котка, която скоро ще бъде мокра.
Градо и Панчо:
Стига бееее, много яко, толкова кучета минават през нас - ни едно не се сдружи до толкова с котките, а е толкова готин тандем това  :blink: Много са готини!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   dany_girl Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 22-April 08
  • Location:Варна

Публикувано: 22 April 2008 - 03:17 PM

Добра идея  ли е да си вземем кученце при условие, че имаме котарак на две години.Общуването с котка е по-различно,освен това гевезанчото,който живее у дома е с много особен характер.Обожавам котките, но с такова чудо не се бях срещала до сега,никакво желание за общуване ,цял ден само спане и хапване.Той е 7,5 кг много красив,абсолютно самодостатъчен тип :( за съжаление не ми позволява нито да го гушкам, нито да му се радвам по друг начин.Не е агресивен но се вижда, че не му е приятно да го закачат.Има ли хора с опит в това как съжителстват куче и котка?Ще се радвам ако споделите Smile
Мислих си за лабрадорче?!Дали е подходяща тази порода?

#11 Потребителят е офлайн   Ralichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 09-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 22 April 2008 - 04:05 PM

Моята котка е на 7 години вече.Когато взех Тара,отначало трудно се погаждаха.Тити /котката/ изобщо не искаше да контактува с кучето/то беше на 2 месеца и половина/.Процеса на приемане на кучето от страна на котката беше около 3-4 месеца.Все пак вече съществува  някаква търпимост,но Тити все още стои само по високите части в апартамента-гардероби,телевизор и т.н.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   just_a_girl Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 03-April 08
  • Gender:Female
  • Location:vraca

Публикувано: 22 April 2008 - 04:07 PM

Аз имам котка от 6-7 години ... и си взехме кученцето въпреки това , то първо беше доста кротичко и лежеше а котката го гледаше от далече все едно е плюшена играчка. След това доста започна да го плаши и то ,кученцето,като я види че се разхожда си седне мирно . Обаче сега вече като порастна и котката не му влияе толкова , но все пак си го плаши . Вече минаха 2 месеца ... а котката още не е свикнала с кучето.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   dany_girl Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 22-April 08
  • Location:Варна

Публикувано: 22 April 2008 - 04:18 PM

Притеснявам се дали приспособяване и приемане въобще ще има.Преди година у дома за ден имаше малко дакелче-щяхме да го подаряваме/рожденника си бе избрал такъв подарък/.Кученцето беше малко,скимтящо вързопче, а Мъри/котарака който не мърка :blink:/ го възприе като огромна заплаха.Реагира все едно сме му нанесли лична обида-хъхкаше ни и не ни даваше да го приближим още ден след като "натрапника" си замина.Не бих се отказала лесно, но искам да знам дали е възможно въобще "сработване" между любимците.Благодаря за отговорите :blink:

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 April 2008 - 11:04 AM

http://www.youtube.c...feature=related :wub:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 April 2008 - 12:56 PM

Ето на едно място съм писала и за да не се повтарям  ;D 

Цитат

Отначало и нас ни беше страх да не би котарака, в своята уплаха да издере очите на кученцето което бяхме взели, но след няколко дена наблюдения се реши и се хвърли върху опашката на Рокса от масата ( но веднага след това отново се качи  ;D). След няколко дена пък, докъто кучето лежеше на земята и се беше успокоило малко, котето отиде при него и го подуши по носа  :wub: Това за нас беше голямо постижение и много се радвахме  :yahoo:
А сега са големи приятели. Ето няколко снимки
борят се --->  Качена снимка    Котето ближе Рокса--->Качена снимка  .... и се гушкат :wub: --->Качена снимка

Не е толкова страшно  ;)
Ето линк към една друга тема където също има маного за това    http://dog.bg/forum/...pic,6280.0.html
User's Signature



#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 April 2008 - 12:59 PM

Е, браво - търсих я старата тема и не можах да я намеря.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 April 2008 - 01:19 PM

Цитат

Е, браво - търсих я старата тема и не можах да я намеря.

:sarkastichen: ;)
И аз в началото не я намирах, но си потърсих из мненията и я открих  :P
User's Signature



#18 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 24 April 2008 - 04:33 PM

Ето едно клипче на кучето и котето ми, където се вижда колко се обичат  :blink:  цъкни ТУК
User's Signature



#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 April 2008 - 05:07 PM

Цитат

Ето едно клипче на кучето и котето ми, където се вижда колко се обичат  :blink:  цъкни ТУК
Страхотни са, винаги се умилявам от таква гледка. Така и никога не завъдих куче и коте, които да се харесват  :(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2008 - 01:27 PM

При нас не е имало никакъв проблем - котарака почти отгледа и възпита и двете кучета (оказа се строг възпитател ;D) Беше на 5г. когато взех Сънди, но той беше виждал кучета (разхождах го на повод навън и непрекъснато е пътувал с мен) и даже беше завъдил приятели - една бездомна Бенджи, с която си играеха на гоненица и Алфи - ам.кокер (предшественикът на Айк и Зоро) В началото прие кучето с любопитство, а когато разбра че не е само на гости а май ще остава за постоянно се зае с възпитанието му ;D В крайна сметка възпита и Ран... страшна гледка бяха докато се хранят - котака идва и застава пред паницата с вода (която е м/у двете купи за храна)... двамата спират да ядат и сядат, а котарака пие вода и се мие или просто си седи гледайки ги - не мърдаха докато не се отмести оттам, колкото и да са гладни ;D Играеха пак когато Джери реши, че иска да си играе с тях - иначе закачките са забранени, а и по-буйната игра м/у кучетата се наказваше с изпращане по местата, ако го безпокоят... Така че мисията е възможна и съжителството е доста приятно - нужно е само търпение и все пак ги наблюдавайте, особено ако котката не е имала никакви външни контакти преди това.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни