Dog.bg Форуми : Куче и Котка ,мисията е възможна?!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче и Котка ,мисията е възможна?!

#21 Потребителят е офлайн   Tali Икона

  • EVERLASTING
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2184
  • Регистрация: 22-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Монтана
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2008 - 01:49 PM

Е моят Марио е на 11 години вече (да ми е жив и здрав) и го дава повече философки; стар е за игри и не играе много, а Райа за него явно е просто хлапаче. Но не се приеха много добре; единия души другия докато спи и обратното. Кучето понякога се закача, но котака бяга или просто ходи и не и обръща внимание на Райа.
100 процента грешката е моя, защото Марио никога до сега не е имал допир с други животинки, а и гостите ми не ги приема добре (по принцип) . Винаги когато дойде някой на гости го хъска и е готов за нападение. Даже се учудих как не е издрал Райа.
А с Райа имаме проблем спрямо другите кучета. Преди 3 дни мина 2-седмичната карантина след ваксината и реших да я събера с болонката на приятеля ми. Направо и скочи на бой и хапене.
Може би защото е женска болонката? Сега ме е страх да я събирам с други кучета да не стане белята. Има една НОК, която извеждат на същата поляна, но не сме се засичали. Тя е на 6, 7 месеца и е мъжкар. Чуда се дали да не ги събера, да видя дали проблема е заради пола на другото куче или си е Голям Проблем По Принцип. Вие какво ще ме посъветвате?

#22 Потребителят е офлайн   dany_girl Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 22-April 08
  • Location:Варна

Публикувано: 27 April 2008 - 08:36 PM

Това, което sundy е писал/а звучи направо умилително.Наистина предполагам, че ще трябва много търпение.Още обмислям това си решение.За мен вземането на домашен любимец не е само предстояща радост но и отговорност,така че още имам да слагам на кантара "за" и "против".Притеснявам се предимно  от характера на котарака.Поздрави на всички и благодаря за мненията :blink:

#23 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 30 April 2008 - 09:34 AM

А това пък е Пепо, котето което Ашли намери на няколко дневна възраст в едни огромни непроходими треви, очевидно изхвърлено!

Качена снимка

Ето ги двамата:

Качена снимка

... и да видиш, че не само с кучето беше партия:

Качена снимка
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 April 2008 - 10:08 AM

Цитат

А с Райа имаме проблем спрямо другите кучета. Преди 3 дни мина 2-седмичната карантина след ваксината и реших да я събера с болонката на приятеля ми. Направо и скочи на бой и хапене.
Може би защото е женска болонката? Сега ме е страх да я събирам с други кучета да не стане белята. Има една НОК, която извеждат на същата поляна, но не сме се засичали. Тя е на 6, 7 месеца и е мъжкар. Чуда се дали да не ги събера, да видя дали проблема е заради пола на другото куче или си е Голям Проблем По Принцип. Вие какво ще ме посъветвате?

В съседния блок имаме едно хъски с което са заклети врагове. Още първия път когато се опитахме да ги срещнем, то се нахвърли на бой  :angry: :huh: От тогава засекат ли се-лай, ръмжане, дърпане...  :rolleyes: А това същото хъски си има един приятел сетер от другия пол и се разбират чудесно  ;) Иначе Рокса не и пука от какъв пол е кучето, стига да иска да си играе с нея и да не е злобно  :P

Цитат

А това пък е Пепо, котето което Ашли намери на няколко дневна възраст в едни огромни непроходими треви, очевидно изхвърлено!

Ето ги двамата:
... и да видиш, че не само с кучето беше партия:

Голям сладур е  :wub: Какъв мъник, колкото мишле. А с мишката (прилича на мишка  ;D) как ги приобщихте  :o :o :o
User's Signature



#25 Потребителят е офлайн   mi6eto_i_ashley Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 848
  • Регистрация: 28-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Retrievers, AGILITY
  • Skype:

Публикувано: 30 April 2008 - 10:21 AM

Това всъщност е ПЛЪХ!  B) Ми просто пуснах Пепо при Стюи да го гледа докато аз ходех на училища а Ашли гледаше и двамата! We are family...  :P  И така разбираха се прекрасно!  ;)
User's Signature

The more people i meet, the more i like my Golden Retrievers!
SKYPE: mi6eto_i_ashley
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   kaseopeia Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-March 08

Публикувано: 07 July 2008 - 02:02 PM

Виждам, че темата е стара, но все пак да споделя моят опит в отглеждането на джаф и мър под един покрив.
Получава се страхотно съжителство ако котката дойде в къщата след кучето. Като пример мога да дам старата ми пинчерка и сиамеца. Пинчерката откърми сиамеца /взехме го едва на месец/, а после като роди не си кърмеше бебетата, а кърмеше него. Двамата се обожаваха. Когато тя почина той се поболя и умря малко след това. И макар да имаше прекрасни отношения с нея - не можа да приеме овчарката. Непрестанна гледка беше как Максим търчи наляво надясно, а коташки му се е метнал на врата, държи се с една лапа, а с другата го налага по муцуната.
След това, останала само с овчарката, си осинових от улицата едно котенце. Перфектни отношения с овчарката, невероятна игра, но всяко друго животно /независимо дали е куче или котка/, направило грешката да прекрачи прага на дома му /вкл. и двора/ биваше изгонвано по най-жестокият начин. Намерих още  едно коте, което прибрах и моят котарак толкова се разсърди, че излезна някъде и не се прибра 3 дни. Дойде си колкото да се наяде и наспи и пак зачезна за дълго. Целият му престой в къщи беше съпроводен с непрестанен котешки бой, който обаче овчарката се опитваше да спре /в резултат имаше 4 счупени саксии/. Цялото фиаско продължи, докато не намерих нов дом за "натрапника".
Та моят скромен съвет от личен опит е - първо вземете кучо и чак тогава котьо  ;)

#27 Потребителят е офлайн   JJ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-November 08

Публикувано: 19 November 2008 - 05:34 PM

Здравейте,
виждам че отдавна не е писано в тази тема, но ще се радвам ако някой ми отговори.
Имаме коте - на 5 месеца. В къщи е от около месец и половина. Искаме да си вземем бебе дог-че.
Чуденето ни идва от това, че котето ни е мъжко (въпреки че го взехме за женско ;D ) и искаме и мъжко кученце. Казаха ни, че котката може да се почувства заплашена и да започне да маркира в къщи. Дали има значение пола на двете животни или не според вас.

#28 Потребителят е офлайн   palaskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 581
  • Регистрация: 05-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Костинброд

Публикувано: 19 November 2008 - 06:08 PM

;D Аз преди години имах немска овчарка - мъжки,  беше на 8 години когато дъщерята намери сиамка - мъжка на около 3 години (според ветеринарите). Съжителстваха си идеално, нямаше никакви проблеми, изключвайки факта че котарака с неговото маркиране ми умори всички цветя. Най-смешното беше че овчарката отстъпваше на котьо и даже му позволяваше да се храни от неговата купа, но затова пък котьо си даваше млякото на овчарката. Бяха изключително мила картинка.  ;D  :wub: ;D
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   JJ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-November 08

Публикувано: 19 November 2008 - 06:22 PM

Абе знам си аз, че маркирането няма да ни се размине. Опитват се да ме убедят, че ако вземем женско куче котаранчо нямало да маркира толкова  :- Отдавна си търсиме дог, сега намерихме и се чудя какво да правя, понеже има и женски и мъжки. Според мен котарака може да се чувства еднакво заплашен и при двата варианта. Пък и за месец и половина вече е господаря в къщи - добре ни дресира  ;D Надявам се на това, че все пак са още малки и двете и няма да има големи проблеми. 

#30 Потребителят е офлайн   palaskova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 581
  • Регистрация: 05-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Костинброд

Публикувано: 19 November 2008 - 06:46 PM

:drugarche: Аз на твое място бих се обърнала за съвет и малко по-надолу - във форума на котките. Все пак те би трябвало да са по-навътре в нещата. :yahoo: ;D
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 19 November 2008 - 06:50 PM

С мъжка некастрирана котка маркирането няма да ви се размине, независимо дали има куче и какъв пол е то ;D

#32 Потребителят е офлайн   JJ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 19-November 08

Публикувано: 19 November 2008 - 10:04 PM

Благодаря на всички за отговорите, писах и във форума за котки. Като цяло общото мнение е, че пола на кучето няма значение  :blink:
Утре ще ходиме да гледаме мъниците  :yahoo:

#33 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 29 November 2008 - 09:51 AM

А разберете,кое е кучето и кое котето.
http://media.snimka....8/008912071.jpg
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 December 2008 - 06:42 PM

Може така,  а може и така...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#35 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 December 2008 - 12:38 PM

Е, това с маймуната направо ме разби!  :o
Ние вкъщи определено сме на втория вариант обаче - хем се ближат, хем се бият.  :(
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#36 Потребителят е офлайн   Boyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Долни Дъбник, Плевен
  • Interests::)
  • Skype:

Публикувано: 03 September 2009 - 05:18 PM

Винаги съм виждал как котките се сприятеляват с кучетата, но моята не иска и като го пусна в двора котка го напада за това да питам нормално ли е и ако може как да ги накарам да свикнат един с друг ?
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2009 - 08:13 AM

Много зависи от самата котка,и как кучето реагира на нея.Аз имам 3 котки и малко хъски,което си играе без проблем само с едната котка-другите две ги е страх.Преди година имах каракачанска овчарка която много добре се разбираше с една от котките която в момента се страхува от хъскито и даже посяга да дере и хъска!!Но все пак котката от бебе беше с овчарката,сега вече е на 8 год и е малко трудно да я свикна с новото куче.Може би по късно само ще го избягва,то и в момента е така,но когато кученцето отиде при нея да си играе и тя се опитва да го дере.По-добре да не се стига до там,че аз един път не внимавах и бях отпуснала повода малко повече и имахме разкървавен кучешки нос.За сега им позволявам да се гледат от разстояние за да свикнат с присъствието един на друг.
Според мен когато котето е по-малко и не е плашливо по-лесно свиква с ново куче.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Boyan Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Долни Дъбник, Плевен
  • Interests::)
  • Skype:

Публикувано: 04 September 2009 - 03:35 PM

Котките са 2 едната е малка, но другата е на 6 години. А аз попринцип държа кучето на растояние от нея обаче тя тръгва към него за да го дере та за това питам. dh_188.gif
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   kris4e Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 103
  • Регистрация: 14-December 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:мопсчета, котета и музика... :)

Публикувано: 06 September 2009 - 02:47 PM

Ами аз имам мопсче и три персийки. Най-добре се разбират с най-голямата котка. Но нейният характер си е най-мил. Тя е една душица. Ида (така се казва кучето) иска да си играят), но писаните не са особено ентусиазирани. :))) Котките са майка с две дъщери. От едната даже много ме е страх понякога да не го перне с нокти. Но някак се справят. Но с мамата най-добре се разбират. Тя хем го поставя на място, хем не го бие лошо. Много ме е страх...
User's Signature

Качена снимка

"Винаги се цели в Луната! Дори и да не я улучиш, пак ще се озовеш сред звездите."
Les Braun

#40 Потребителят е офлайн   sickdog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 11-September 09
  • Gender:Male
  • Location:SOFIA
  • Skype:

Публикувано: 11 September 2009 - 08:57 AM

Наскоро си взех Jack Russel4e - женско и вече 1на седмица е в нас.

Котката ми , която е на 10 години го гледа тъпо , съска го и когато кучето я приближи иска да го одраска.


Явно за да стане приятелство и да започнат да си играят - котката трябва да направи 1вата крачка (да свикне с новия обитател на дома).


Засега не става. Ако има развитие ще пиша smile.gif
User's Signature

Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни