Dog.bg Форуми : Не Ви ли писна от коне на улицата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не Ви ли писна от коне на улицата

#1 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 May 2008 - 04:37 PM

Всеки ден виждам коне, влачещи,буквално, каруци с по 10 ..... "човека", по булевардите на нашата Евро столица. Много обичам животните и не мога да гледам повече как се мъчат да вървят и да теглят, колите минават покрай тях с висока скорост, Знаете, че животните се страхуват.Да не говорим, че се пързалят по асфалта,а колко бой изяждат по кръстовищата.... На мен ми писна!!!

Ако и на вас също, с общи усилия може и да постигнем нещо.
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#2 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 12 May 2008 - 11:32 PM

;D

#3 Потребителят е офлайн   LUN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 215
  • Регистрация: 01-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пещера/BG
  • Interests:Reptiles

Публикувано: 12 May 2008 - 11:40 PM

Цитат

;D

;D Е т'ва не е истина :huh:

#4 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 May 2008 - 09:47 AM

Не виждам кое точно е смешно! Надявах се във форума за коне поне да имате някакво положително отношение към животните........... :o
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#5 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 16 May 2008 - 06:29 PM

не само,че ми писна,ами се чудя кога най-накрая ще има някакви последици за магалите, които тероризират горките животни!!!!
на скоро смао дето не пребих един идиот,който как не умори да смърт животното не знам. беше го пришпорил по нанагорното с 20 тона гърба му и го удря псува.аз като го настигна, свалям прозореца на колата и така го насолих,1е този дори не разбра от къде дойдох!!!!! приятелят ми му каза, че ако им апистолет, ще го гръмне без да му мигне окото!!оняи веднага слезе от каруцата и взе да сваля разни неща от нея и да отпуска юздата на кончето и кротко,кротко го подкара!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2008 - 07:12 PM

Нека да направим нещо. Нямам идея какво, но да не стоим тихо и кротко да гледаме мъката на животните. Кажете какво ? :angry: :sos:
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#7 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 16 May 2008 - 08:03 PM

то кое ли ни е наред в тая наша държава 4е ще тръгне някой от властеимащите люде в тая държава да се занимава с мургавите братя в и техните каруци ,а и такива субекти има не само в софия а в    цяла българия така 4е просто не виждам на4ин по който някой може да забрани на тези необразовани хорица да впрягат горките животни и да ги измъ4ват защото примерно в софия може да ги изхващат и да им конфискуват животните то след месец ще си вземи нов ако му наложат глоба той няма да я плати защото законите ни са келеви за съжеление

#8 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 17 May 2008 - 02:59 PM

ее ве4е пак хората паркират и с конете си бре,бре наистина трябва да се вземат мерки  :(

#9 Потребителят е офлайн   copacabana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1169
  • Регистрация: 29-March 08

Публикувано: 17 May 2008 - 03:18 PM

иначе трябва да се правят парко места и за коне  ;D

#10 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 23 May 2008 - 05:02 PM

Тук също е пълно с коне по улицата и мангали които ги държат кожа и кости кончетата  :'( :huh: Ужасно е  :gnqv:
User's Signature



#11 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2008 - 08:11 PM

Да предприемем нещо тогава .....
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#12 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 16 June 2008 - 10:36 PM

Само едно ми е интересно... Какво бихте предприели? :- Как бихте ги спрели? Ако имаше начин, то досега да ги нямаше тези тапицирани скелети по улиците...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2008 - 08:20 AM

И на мен са ми интересни много неща.  :huh:Едно от тях е - Човек, който обича животните не е логично да се примирява с това явление. Но явно обичта  е само на приказки. Ясно е, нищо няма да се направи, нищо няма да се промени. Ама поне да не парадираме само колко много обичаме животните.
Някакси ми е странно - много обичаме животните, да, гледаме си кучетата по правилата, но страданието на другите животни не ни трогва особено. Съжалявам ама това не е Да обичаш животните.
Пуснах тази тема, защото не съм наясно как точно трябва да се действа против манговците. Във форума има много активни природолюбители, които имат опит в подобни ситуации.
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#14 Потребителят е офлайн   vasito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1921
  • Регистрация: 13-November 07
  • Gender:Female
  • Location:Несебър

Публикувано: 17 June 2008 - 08:37 AM

И нестига че ги влачат ами и ги бият  :'(

#15 Потребителят е офлайн   Zvezdichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 22-July 08
  • Location:София

Публикувано: 29 July 2008 - 05:57 PM

Горките кончета.По улиците са често срещано явление.Много ми е мъчно като видя кон да тегли някоя каруца и ''шофьорът'' да го налага.Не стига,че са толкова слаби и зле гледани.И как заедно с всички тези коли се движат по улиците.Веднъж видях на една улица блъснат кон.Беше потресаваща гледка.

#16 Потребителят е офлайн   metko_12 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 733
  • Регистрация: 31-May 07

Публикувано: 03 August 2008 - 09:26 PM

Ами какво ще кажете примерно за дядото дето си ходи с каручката на село да коси трева или на нивата да оре?Той така е израснал данеби да искате и него да спрете?
А файтоните и те ли не са хуманни?Разбирам да си гледаш животнжтж да го храниш да е яко охранено пък да му дадеш мало зор примерно с една каруца дърва,но мангото прекалява!Разберете аз съм израснал насело и знам какво е да гледаш кон,повярвайте ми иска много грижи,но все пак коня е работно животно опитомено е точно заради силата му,която помага на човека![/img]

Цитат

гледаме си кучетата по правилата

Не мисля че за едно куче е правилно да живее в апартамент!!!Това е абсолютно противопоказно за него,естествената му среда е природата!Не мислите ли че еадн куче се чуства по добре докъто тича по една поляна в планината или му е по хубаво да завира лятно време в панелката!!!Едната разходка дето му правите немисля че му е дастатъчна в тези мръсни поляни и замърсения въздух на столицата!Така че не бих нарекъл гледанито на куче в апартамент хуманноотношение към животните !
User's Signature

Качена снимка  Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 August 2008 - 09:48 PM

Цитат

И на мен са ми интересни много неща.  :huh:Едно от тях е - Човек, който обича животните не е логично да се примирява с това явление. Но явно обичта  е само на приказки. Ясно е, нищо няма да се направи, нищо няма да се промени. Ама поне да не парадираме само колко много обичаме животните.
Някакси ми е странно - много обичаме животните, да, гледаме си кучетата по правилата, но страданието на другите животни не ни трогва особено. Съжалявам ама това не е Да обичаш животните.
Пуснах тази тема, защото не съм наясно как точно трябва да се действа против манговците. Във форума има много активни природолюбители, които имат опит в подобни ситуации.
Санита, щом толкова обичаш животните, защо ти не дадеш идея какво да се прави.Чета по 5 поста хайда дайте идеи, хайде да направим нещо, вие не обичате животните...Обичаме ги, но какво да направим, не можем да контролираме всичко, още повече в държава без закони.Освен петиция или нещо подобно друго незнам.Е сега хората които гледат крави, протестират, но не виждам как ще събереш 50 човека да протестират, най-малкото никой няма да обърне внимание.Иначе да седиш и да даваш акъл е лесно, но трябва наистина да се измисли нещо.

#18 Потребителят е офлайн   mite- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Благоевград

Публикувано: 12 September 2008 - 01:49 PM

на мен ми писна  да се разхождат  вървят по детската площатка и има опаснос да разнесат болести

#19 Потребителят е офлайн   the_trident Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 16-October 08
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2008 - 09:44 PM

Цитат

Ами какво ще кажете примерно за дядото дето си ходи с каручката на село да коси трева или на нивата да оре?Той така е израснал данеби да искате и него да спрете?
А файтоните и те ли не са хуманни?Разбирам да си гледаш животнжтж да го храниш да е яко охранено пък да му дадеш мало зор примерно с една каруца дърва,но мангото прекалява!Разберете аз съм израснал насело и знам какво е да гледаш кон,повярвайте ми иска много грижи,но все пак коня е работно животно опитомено е точно заради силата му,която помага на човека![/img]

Цитат

гледаме си кучетата по правилата

Не мисля че за едно куче е правилно да живее в апартамент!!!Това е абсолютно противопоказно за него,естествената му среда е природата!Не мислите ли че еадн куче се чуства по добре докъто тича по една поляна в планината или му е по хубаво да завира лятно време в панелката!!!Едната разходка дето му правите немисля че му е дастатъчна в тези мръсни поляни и замърсения въздух на столицата!Така че не бих нарекъл гледанито на куче в апартамент хуманноотношение към животните !
+1
User's Signature

0888802068
Павко.

#20 Потребителят е офлайн   mite- Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Благоевград

Публикувано: 03 November 2008 - 01:49 PM

слава богу за сега не се разхождат така

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни