Dog.bg Форуми : Кучето ми има страх от вода :(

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми има страх от вода :( Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 May 2008 - 04:09 PM

Моето куче е от породата Голдън ретривър и по-принцип тези кучета много обичат да плуват. Обаче моето го е страх да влезе по колкото да може да стъпва на дъното  :- С какво ли не съм опитвала да я накарам да влезе да поплува ( от плуването им заякват крайниците  ;D)- пръчки съм хвърляла, играчки, даже и вчера бяхме на изложба и с други кучета ходихме до едно язовирче-пак не иска да влезе с тях :'( Единствено остава да влизам с нея, но това ще е ако лятото отидем с нея на море, иначе... :'( Моля ви кажете какъв друг има да я накарам да плува (сигурна съм, че ще и хареса  :blink:)?
User's Signature



#2 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 19 May 2008 - 04:41 PM

Аз ти казах и на изложбата - пробвай да влезеш и ти във водата пък да видим дали и тя ще се престраши да поплува ! Е вярно че там не беше подходящо, но когато сте на море мисля че ще се получи! Когато Рей го е страх от нещо аз отивам при ужасяващия предмет(който често пъти е или голям камък,или кофа за боклук :huh:) и започвам да го разглеждам и обикалям, сякаш е най-интересното нещо на земята, тогава и Рей набира смелост и се приближава :yahoo:
А пък веднъж да я научиш да влиза във вода тогава ще се видиш в чудо ;D

#3 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 May 2008 - 05:50 PM

ани ако имаме възможност лятото да отидем на море с нея...  :blink: ;) :chaika:
Но дали има друг начин да се престраши...  B) :sos:
User's Signature



#4 Потребителят е офлайн   Joana* Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 309
  • Регистрация: 12-March 08

Публикувано: 19 May 2008 - 10:23 PM

Аз расъждавам по следния начин - нея я е страх, защото досега не е разбрала, че няма от какво да се бои, така де - ти си стойш на сушата, а я караш да влиза в мокрото непознато пространство -водата :sos: Ако имаш къде на друго място да отидеш и да влезнеш с нея мисля, че ще имате успех, но не трябва да я караш насила, защото само ще се наплаши повече! В повечето случаи върши работа обикновенното мятане на топка във вода, но след като ви видях какви ги вършите само и само да не влезе в дълбоката част си правя извода , че нея просто я е страх повече! Значи ще трябва да влезнеш и ти във водата B) ;D ;)

#5 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 20 May 2008 - 08:21 AM

goldroks ! А моята Вивиан даже не може да плува ;D Другите ми два пудела влизат сами( още от съвсем малки) , а Виви просто не може! Как ли не се опитвахме: Аз влизам винаги първа, другите кучета също са във водата, а тя стои на брега и лае жално! Вкарахме я на ръце и съвсем внимателно я пуснахме, като я придържахме лекичко! Резултатът: Като ютия!!! Вдървява задните крака и чак се обръща по гръб! Отчаяно мята предните, но ги изкарва над водата и всъщност направо потъва! А би трябвало и тя да плува! Нали е ПУДЕЛ :blink:

#6 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 20 May 2008 - 01:50 PM

Цитат

goldroks ! А моята Вивиан даже не може да плува ;D Другите ми два пудела влизат сами( още от съвсем малки) , а Виви просто не може! Как ли не се опитвахме: Аз влизам винаги първа, другите кучета също са във водата, а тя стои на брега и лае жално! Вкарахме я на ръце и съвсем внимателно я пуснахме, като я придържахме лекичко! Резултатът: Като ютия!!! Вдървява задните крака и чак се обръща по гръб! Отчаяно мята предните, но ги изкарва над водата и всъщност направо потъва! А би трябвало и тя да плува! Нали е ПУДЕЛ :blink:

Рокса пък МОЖЕ да плува. Още първия път като я заведохме на язовир и и хвърлих пръчка вътере във водата и влезе малко по-на дълбоко и заплува-ще не ще, но след това я достраша и не се топка повече от колкото може да стъпва на дъното  :'( Случвало се е пак без да иска да пропадне на по-дълбоко и да заплува, но веднага до брега идва и започва да избягва това място. Иначе много се кефи като е във водата и тича по плитчините и мноооого голямо желание има да ми носи пръчките като ги хвърля на по-дълбокото, но я е страх да влезе  :'(
User's Signature



#7 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 20 May 2008 - 01:59 PM

goldroks
и Анук я е страх от вода и по-точно от морето.
Ако е супер тихо да няма вълни ама никакви
се престрашава да влезе, но само да ходи без плуване.
На няколко пъти тичаме по брега и аз се втурвам към водата
тя след мен, но като се усети какво е направила и бегом обратно.
Но когато ходим по планините всички потоци, бари, рекички са наши.
Хем има доста шумни и дълбоки потоци
не й прави впечатление скача и играе.

#8 Потребителят е офлайн   ramon4ety Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 289
  • Регистрация: 10-May 08
  • Location:Карлово

Публикувано: 20 May 2008 - 10:19 PM

Ами аз съм съгласна с мнението на останалите, наистина трябва да влезеш и ти, след което да го повикаш.Би трябвало да се престраши :blink:Ако имате вана у вас можеш да пробваш и така  ;)
User's Signature

Качена снимка
  http://park4pets.com/eson/es510x90.swf

#9 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 May 2008 - 01:09 PM

Цитат

Ами аз съм съгласна с мнението на останалите, наистина трябва да влезеш и ти, след което да го повикаш.Би трябвало да се престраши :blink:Ако имате вана у вас можеш да пробваш и така  ;)

Това с влизането във вода най-вероятно лятото ако отидем на море (не е сигурно, дори малко вероятно) иначе... трудна работа  :( Имате ли идея за друг начин  :sos:
User's Signature



#10 Потребителят е офлайн   lonesome Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1640
  • Регистрация: 13-January 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 May 2008 - 05:42 PM

Ами като се постопли времето накарай родителите ти да отидете някой уикенд през деня на езеро или язовир, нещо от сорта. И да е студена водата ще се топнеш до колената или до кръста колкото да влезе с теб и ще видиш какво ще стане. На профила ти пише, че си на 12, което ме кара да мисля, че нямаш много алтернативи да пътуваш сама...
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 31 May 2008 - 08:30 PM

Ами отиди примерно на река с Рокса  :wub:  и се натичаите преди това едно хубаво като и стане много горещо (и на теб също  :P) влезте в реката и я накараи да ходи във водата.След товА,ако намериш,някои вир влезте вътре с нея и няма нужда да ходиш на море за да я научиш  :P :wub: B)

#12 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 June 2008 - 04:47 PM

Цитат

Ами отиди примерно на река с Рокса  :wub:  и се натичаите преди това едно хубаво като и стане много горещо (и на теб също  :P) влезте в реката и я накараи да ходи във водата.След товА,ако намериш,някои вир влезте вътре с нея и няма нужда да ходиш на море за да я научиш  :P :wub: B)

Ох, няма къде да отидем  :huh: Всички рекички са мръсни и ЛЕДЕНО студени и не мога да вляза с нея :'(
User's Signature



#13 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 01 June 2008 - 07:21 PM

Ми отиди някаде на къмпинг до някоя ЧИСТА река,по далеч от Хасково. :P Не знам както си решиш.

#14 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 01 June 2008 - 08:21 PM

Ако искаш да се научи,това е начина.Трябва да измислиш нещо.Но никакво вкарване във водата насила.Иначе ще се получи обратния ефект :blink:

#15 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2008 - 10:55 PM

Да разкажа и аз как решихме този проблем при нас.
Кой ти има време да ходи по реки и езера....
Ех, сиромах човек - жив дявол!  ;D
Та в парка до нас ремонтираха и пуснаха ... фонтаните! Тези, с голите какички, дето се къпят!
:P
Признавам, идеята не беше моя. Аз самата не мога да плувам и изпадам в паника, като загубя твърда почва под краката си. Но Иван е пловдивчанин, израстнал покрай Марица - по негови думи като деца са били земноводни! :blink: Та той се амбицира да научи кучето ни (Линда - среден немски шпиц, на 1 год.) да не се бои от водата и да плува. Аз бях скептична, като знам как я гоня в банята с подвижния душ да мием лапи... :(
Няколко дни минаха, преди да преодолее страха си, хем водата и беше до корема и фонтаните не работеха. Просто се страхуваше да скочи, за за вземе пръчката или топката - чакаше ги, хитрушата, да дойдат сами до нея, на бордюра. Виждаше се, че й се иска да скочи, но се страхува. Е, Иван й помогна да вземе правилното решение - побутна я леко, тя скочи в басеинчето и разбра, че не е страшно. После сама си влизаше и излизаше, без проблеми.
:yahoo:
Шокиращото за мен дойде след няколко дни. Отново сме в парка, но фонтаните работят, басеинчето е пълно с вода. Без да се колебае, Линда скочи във водата .... и заплеска с лапки, заплува, все едно е плувала цял живот! :blink:
Та според мен въпроса си е чисто психологичен и си иска търпение. Слава богу, кучетата си плуват по инстинкт, та не се налага поне това да ги учим! Но трябва да се изчака, без да се насилва и стресира, само да се подканя и насърчава. И в един момент кучето ще се пребори със страха си!
Да де, ама сега имам друг проблем - не мога да я изкарам от фонтана!
;D
През юли, живот и здраве, като отидем на почивка, Линда ще си плува в язовира!
А аз ще й завиждам...

#16 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 21 June 2008 - 08:42 PM

Е какво се реши,ще ходите ли с Рокса на море? :yahoo: :P :wub:

#17 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 22 June 2008 - 08:07 AM

Цитат

Да разкажа и аз как решихме този проблем при нас.
Кой ти има време да ходи по реки и езера....
Ех, сиромах човек - жив дявол!  ;D
Та в парка до нас ремонтираха и пуснаха ... фонтаните! Тези, с голите какички, дето се къпят!
:P
Признавам, идеята не беше моя. Аз самата не мога да плувам и изпадам в паника, като загубя твърда почва под краката си. Но Иван е пловдивчанин, израстнал покрай Марица - по негови думи като деца са били земноводни! :blink: Та той се амбицира да научи кучето ни (Линда - среден немски шпиц, на 1 год.) да не се бои от водата и да плува. Аз бях скептична, като знам как я гоня в банята с подвижния душ да мием лапи... :(
Няколко дни минаха, преди да преодолее страха си, хем водата и беше до корема и фонтаните не работеха. Просто се страхуваше да скочи, за за вземе пръчката или топката - чакаше ги, хитрушата, да дойдат сами до нея, на бордюра. Виждаше се, че й се иска да скочи, но се страхува. Е, Иван й помогна да вземе правилното решение - побутна я леко, тя скочи в басеинчето и разбра, че не е страшно. После сама си влизаше и излизаше, без проблеми.
:yahoo:
Шокиращото за мен дойде след няколко дни. Отново сме в парка, но фонтаните работят, басеинчето е пълно с вода. Без да се колебае, Линда скочи във водата .... и заплеска с лапки, заплува, все едно е плувала цял живот! :blink:
Та според мен въпроса си е чисто психологичен и си иска търпение. Слава богу, кучетата си плуват по инстинкт, та не се налага поне това да ги учим! Но трябва да се изчака, без да се насилва и стресира, само да се подканя и насърчава. И в един момент кучето ще се пребори със страха си!
Да де, ама сега имам друг проблем - не мога да я изкарам от фонтана!
;D
През юли, живот и здраве, като отидем на почивка, Линда ще си плува в язовира!
А аз ще й завиждам...
Научи ли се веднъж после наистина е трудно да я изкараш ,но това е по добрия вариянт.БРАВО :OK:

#18 Потребителят е офлайн   goldroks Икона

  • ● -๑- ●
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5064
  • Регистрация: 04-November 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 13 July 2008 - 03:37 PM

:sviruka:  Качена снимка
Снимката говори сама за себе си B)
Решението на проблема: Отидохме на море и както казвате влизам аз във водата и се опитвам как ли не да я вкарам с мене ама НЕ- дърпам, викам я, пръчки... Няма ефект! Така мина ден 1ви.
Ден 2ри- пак започнах със същите неща както предишния ден- и я дърпах и я виках... :- Вече се примирих, че кучето няма да влезе и си влизам самичка. Виждам, че и баща ми влиза и поглеждам към брега да видя къде е дзвери- няма я :oМалко се постреснах и поглеждам към тати- какво смятате виждам! То я замъкнал- тя дърпа, пляска, драска, но и той не се дава :ribok:Заведе я на по-дълбокото/по-далечко от брега/ и започваме да я викаме-ту при мене, ту при него и така доста време. Най-накрая я оставихме да излезе и да почине малко. Следващия път когато я вкарвахме протече по същия начин... Най-големия страх беше от вълните които се разбиваха на брега-макар и мънички :-...
Ден 3ти- започна да влиза във водата за да гони пръчки без чужда помощ :P
Следващите дни се научи да влиза когато я извикам, да влиза сама когато иска без причина И да се гмурка :o - Влизаме със нея+една пръчка във водата на плиткото където може да стъпва, забивам и пръчката във пясъка на дъното, така, че да не се подава над водата и тя с лапите първо напипва къде е пръчката, а после си потапя главата /изпускайки мехурчета през носа/ и с отворени очи търси къде е пръчката :->)
User's Signature



#19 Потребителят е офлайн   Agar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 46
  • Регистрация: 12-July 08

Публикувано: 28 July 2008 - 07:40 PM

Ами...най-добрият вариант е да се отиде на море B)
а ина4е...може да се напълни лиген с вода и да се топне дори и да не е малка само краката или под душа да се по намокри но да е слъ4ево :kuchence:
спокойно вси4ко ще се подреди :ribok:

#20 Потребителят е офлайн   marin4eto11 Икона

  • Crazy Bitch*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2145
  • Регистрация: 09-October 07
  • Gender:Female
  • Location:Ловеч

Публикувано: 28 July 2008 - 07:59 PM

Цитат

Ами...най-добрият вариант е да се отиде на море B)
а ина4е...може да се напълни лиген с вода и да се топне дори и да не е малка само краката или под душа да се по намокри но да е слъ4ево :kuchence:
спокойно вси4ко ще се подреди :ribok:

Рокса вече се е научила да плува  ;D

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни