Dog.bg Форуми : ПОЙНТЕР

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ПОЙНТЕР

#1 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2005 - 03:45 PM

Интересува ме има ли клуб на тази порода у нас и ако 'да', да ми дадете телефони за връзка.
Благодаря!!!! d) r)
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#2 Потребителят е офлайн   zhel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1973
  • Регистрация: 22-February 05

Публикувано: 03 June 2005 - 03:53 PM

Има клуб на породата,познавам някои от членовете,но телефони можеш да намериш в dogbg.net

#3 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 03 June 2005 - 03:55 PM

Национален клуб "Пойнтер - България" е основан на 04.12.1997г.
а ето и телефони за връзка:
Управителен съвет:
Илко Примов - председател
За контакти: 0888 463 566, 032 83 44 69
Евгения Тодорова - зам. председател
За контакти: 0887 499 540
Георги Ценов
За контакти: 0898 792 342
Петър Петров - секретар и касиер на клуба
За контакти: 0889 496 264
и клубният им е-mail е:
pointer_club@dogbg.net

#4 Потребителят е офлайн   ita_vet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 351
  • Регистрация: 19-December 04
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2005 - 03:57 PM

r) d)
мерси приятели!!!
User's Signature

what will be to be.....[br][br]

#5 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 03 June 2005 - 04:47 PM

Благодаря Ви за информацията .Моето мнение е че за тази прекрасна ловна порода има мн.малко информация.Дора я няма във форума "парад на породита.

#6 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 03 June 2005 - 04:56 PM

Цитат

Благодаря Ви за информацията .Моето мнение е че за тази прекрасна ловна порода има мн.малко информация.Дора я няма във форума "парад на породита.

Добре дошли във форума! r)

#7 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 03 June 2005 - 04:57 PM

Цитат

r) d)
мерси приятели!!!

Надявам се и ние когато имаме нужда от инфо да ни помогнете b) d)

#8 Guest_Guest_curi_*

  • Група: Гости

Публикувано: 04 June 2005 - 11:50 AM

Интересувам се дали се очакват някакви полеви изпитания за британски породи работещи със стойка?Предвиждат ли се такива за 2005г. Интересувам се дали има някакви по различни изисквания при оценяване от тези цитирани в правилника на Международната кинеложка организация?

#9 Guest_Guest_curi_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 June 2005 - 12:49 PM

Pointer какво те кара да мислиш по този начин?.Мошенници по принцип на път и под път ,гледай по оптимистично.Има и коректни хора.Аз например си взех куче "пойнтер" чрез обява от интернет.В момента кучето е на 2 г. и е прекрасен ловец.С две оценки Отл.(С.А.С)

#10 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 06 June 2005 - 01:04 PM

Цитат

Интересувам се дали се очакват някакви полеви изпитания за британски породи работещи със стойка?Предвиждат ли се такива за 2005г. Интересувам се дали има някакви по различни изисквания при оценяване от тези цитирани в правилника на Международната кинеложка организация?

Аз се интересувам от същото, но за полеви изпитания за континентални птичари!За жалост в България, ако случайно се провежда, то то е под масата и разбираме когато състезанието е вече минало.Например тази година трябваше да се проведе квалификация за световно първенство за курцхаари на фийлд триал в гр. Пловдив, но квалификация нямаше и кучетата бяха избрани по незнаен от мен начин за участието и представляването на България на световното в Ниш /Сърбия/ състояло се на 09 и 10.04.05г. d)
Всичко става под масата r)

#11 Guest_Guest_curi_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 June 2005 - 02:01 PM

Цитат

Цитат

Интересувам се дали се очакват някакви полеви изпитания за британски породи работещи със стойка?Предвиждат ли се такива за 2005г. Интересувам се дали има някакви по различни изисквания при оценяване от тези цитирани в правилника на Международната кинеложка организация?

Аз се интересувам от същото, но за полеви изпитания за континентални птичари!За жалост в България, ако случайно се провежда, то то е под масата и разбираме когато състезанието е вече минало.Например тази година трябваше да се проведе квалификация за световно първенство за курцхаари на фийлд триал в гр. Пловдив, но квалификация нямаше и кучетата бяха избрани по незнаен от мен начин за участието и представляването на България на световното в Ниш /Сърбия/ състояло се на 09 и 10.04.05г. d)
Всичко става под масата r)

Konak,явно ти си специалицт в тази насока.Аз съм само любител,малко престрастен ловец,малко любител на животните.В частност голям любител на кучета и коне.Защото имам и спортни коне...но това е друга теме.Иначе по професия съм инженер и в момента съм в стъкларския бизнес.Пойнтера го харесвам по начина на работа и скоростта на претърсване.От гр.Шумен съм.

#12 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 10 June 2005 - 02:06 AM

Цитат

Konak,явно ти си специалицт в тази насока.Аз съм само любител,малко престрастен ловец,малко любител на животните..

Аз също съм любител и ловец.Но именно затова ме интересуват състезания от подобен род, за да се науча на нещо.Други колеги също имат желание за това, но за жалост няма възможност за включване в тях.От Шумен има и други хора интересуващи се от това.Ако те интересува можеш да ми пратиш мейл или да се регистрираш и да ми пратиш лично съобщение.Ще бъде хубаво да се опознаем хората интересуващи се от това.Щом се интересуваш от спортни коне и си от Шумен, значи познаваш Красимир Сребров.Ако е така той ще ти даде тел.ми номер и можеш да ми звъннеш.
Поздрави!

#13 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 13 June 2005 - 12:56 PM

Цитат

Konak,явно ти си специалицт в тази насока.

Ку4еТо е най специалист от всички нас регистрираните относно птичарските състезания r) !
Познавам го лично.От него черпя инфо.

#14 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 14 June 2005 - 05:07 PM

Цитат

Цитат

Konak,явно ти си специалицт в тази насока.

Ку4еТо е най специалист от всички нас регистрираните относно птичарските състезания r) !
Познавам го лично.От него черпя инфо.

Искам да попитам Ku4eTo като специалист и тъй като темата е "пойнтер"къде и кой в България обучава пойнтери и на кого пойнтерите са на добри?Провеждат ли се САСТ за британски кучета отделно от тези за континентални?

#15 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 14 June 2005 - 06:57 PM

Ще започна с отговорите отзад напред. Изпитанията на Английските птичари винаги са отделно
от тези на Континенталните, и имат известни различия, освен това има и различни видове изпитания. За последните една две години, дали не и повече, аз не съм чувал клуб "Пойнтер-България" да е провеждал изпитания, но със сигурност имат желание тази есен да направят такова, дали ще стане факт - ще видим наесен.
Относно въпросът Ви "Кой има най-хубавите пойнтери в Бг?" е много трудно да се отговори-зависи от това какво
търсите Вие. Напоследък екстериорните линии се различават доста от работните. Така че всеки сам преценява до колко , и с кое може да направи компромис. Малко са развъдчиците , които все още гонят "идеалното" куче, като съчетание м-у отл. екстериор и отл. работа.... но ги има все още. Имена не искам да споменавам , за да не се тълкува като реклама, пък и някой може да се обиди ако случайно го пропусна, но за обучение на състезателни кучета мога да кажа че единствения професионалист в Бг е Мирослав Ненковски, и той се занимава предимно с Пойнтери. Така че определено може да научите много от него.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 15 June 2005 - 10:27 AM

Цитат

Ще започна с отговорите отзад напред. Изпитанията на Английските птичари винаги са отделно
от тези на Континенталните, и имат известни различия, освен това има и различни видове изпитания. За последните една две години, дали не и повече, аз не съм чувал клуб "Пойнтер-България" да е провеждал изпитания, но със сигурност имат желание тази есен да направят такова, дали ще стане факт - ще видим наесен.
Относно въпросът Ви "Кой има най-хубавите пойнтери в Бг?" е много трудно да се отговори-зависи от това какво
търсите Вие. Напоследък екстериорните линии се различават доста от работните. Така че всеки сам преценява до колко , и с кое може да направи компромис. Малко са развъдчиците , които все още гонят "идеалното" куче, като съчетание м-у отл. екстериор и отл. работа.... но ги има все още. Имена не искам да споменавам , за да не се тълкува като реклама, пък и някой може да се обиди ако случайно го пропусна, но за обучение на състезателни кучета мога да кажа че единствения професионалист в Бг е Мирослав Ненковски, и той се занимава предимно с Пойнтери. Така че определено може да научите много от него.

Здрасти Ку4еТо.За М.Неннковски съм чувал от Я.Начев.Може би го познаваш.Неговият ЕЛ РОЙ в момента печели всички екстериорни състезания.Ясен работи в посока на големия компромис съчетание м/у работни и екстериорни качества.Моето куче Вир е от него и в момента е с две отлични оценки.По принцип си го купих за лов и мн.добре работи и най важното е,че има страхотно желание за работа.От наблюденията ми
става ясно че има мн.добър нос и най важното е,че не застава на лъжливи стойки.Има изключителна кинематика и тенденция към широк периметър на претърсване.Това добре ли е?В зона с наличие на дивеч(напр.пътпъдък)защото само на това съм ловувал работи близо до мен и ми върши мн.работа.Въпреки че пътпъдъка пребягва работи с висок нос.Скоро ще проведа тренировка на фазан.

#17 Потребителят е офлайн   Ky4eTo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 24-December 04

Публикувано: 20 June 2005 - 07:38 PM

Да, познаваме се с Я. Начев, и кучето El Roy ot Mavro Velos Dog Farm. Познавам също и производителя на това куче - Илко Примов то Пловдив, също и родителите на кучето. EL ROY произхожда от добри работни кучета, така че не се съмнявам за доброто му поведение на полето, но има какво да се желае по отношение на екстериора, но както казахме - без компромиси не може.
Всичко което описваш за твоето куче е много добре, и най-важното е ,че ти си доволен от него. Само не можах да разбера "тенденция към широк периметър на претърсване............работи близо до мен"! Малко се разминават нещата, но Пойтера би трябвало да работи на много широк периметър, ловец който иска близко работещо куче, и си вземе Пойнтер, не е направил най-добрия избор на порода. Щом твоето куче прави безгрешни и твърди стойки може спокойно да го оставиш да работи на голяма дистанция - то няма да те подведе. Малко по-надолу ще ти публикувам една картинка, на която много ясно е описан стандарта, и мисля че ще ти помогне да опознаеш по-добре породата.


Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   curi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 28-May 05

Публикувано: 23 June 2005 - 09:39 AM

Привет на всички,
може би не съм бил достатъчно конкретен.Например започва претърсване в дадено поле при което започва да разгръща широка совалка(това имам предвид под термина "широк периметър на претърсване").При наличие на дивеч маркира (под маркиране разбирам промяна на поведението му преди да застане на стойка)След като е заел стойка докато не застана до него и не подам команда "напред"кучето не мърда.Ако пътпъдъка пребяга започва да кулира до ново заемане на стойка.Тук вече няма пропуск(това е в близост до мен ).Благодаря много за предоставения стандарт.В сайта
www.pointer.h1.ru има поместени мн.интересни схеми за работа на пойнтера.

#19 Потребителят е офлайн   симеон Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 134
  • Регистрация: 05-May 05
  • Location:Ямбол

Публикувано: 23 June 2005 - 10:14 PM

За Конак
Аз съм чувал, че тоя Н..........ски се занимава професионално с обучение и продажба на кучета. Лично мен ме дразнят търговците. Кучето за ловеца е другар и съратник... да не говорим за връзката която има птичаря с ловеца!
Чувал съм и по-лоши неща за него.. . ако се видим на ICQ то можем да продължим.
User's Signature

"В любви, как на охоте - нельзя быть одному" [br]http://www.moniconi.com/nanev

#20 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 24 June 2005 - 11:02 PM

Цитат

За Конак
Аз съм чувал, че тоя Н..........ски се занимава професионално с обучение и продажба на кучета. Лично мен ме дразнят търговците.

Аз не го познавам!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни